Vape - Generalna Tema - [Vaporizatori]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Usnici i četkica za čišćenje isti. Više manje većina vape pen proizvođača koristi slične ili iste dodatke.
Ja sam probao kod frenda Snoopov G-pen jedinicu i bio razočaran, baterija slaba, komora mala i čak je kurio malo sadržaj. Kažu ovi novi su bolji, samo im i dalje problem kratkotrajna baterija.
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Pozdrav!
Evo da podijelim iskustvo i vape report od mog novog ljubimca Hebe Titan 2.
Još prije skoro dvije godine sam bacio oko na njega i rekao sam da ću ga imati kad tad. Inače volim vape pen modele jer su idealni za cicanje na javnim mjestima, imao sam prije dva starija flowermate modela. U vezi ovog modela titana sam išao na više manje sigurno jer je provjereno dobar. Pod tim se podrazumjeva da mu baterija traje dugo, da ima oveći kapacitet spremnika, mogućnost reguliranja temperature i ono najvažnije da ne pali sadržaj.
Naručen preko online stranice "Vaporizer.si" jer ga u HR nigdje nema, cijena vejpa sa dostavom 93-eura, i sve pohvale za brzu dostavu iz slovenije za samo 2 dana.
Ovaj hebe spada u srednju klasu prijenosnih vejpova i u samom vrhu je u toj kategoriji po ocjenama korisnika.

Pogledajte prilog 48244

Pogledajte prilog 48246

Dobijete ga u ovak lijepoj kutijici ali je važno kad kupujete da vidite dali uz njega dobivate potvrdu o ispravnosti i certifikat. Uz njega ide pribor za čišćenje, par produženih usnika, par komada kraćih usnika, tri mrežice za filtere i usb punjač. Jako je teško naći original preko e-baya i sličnih stranica pa mi je i to jedan od razloga zašto sam ga uzeo iz SLO.
Dosta je praktičan, stane u svaki džep, zaprenine je 0,4 grama što je prilično mnogo. Jednostavan za korištenje, ima led displej sa pokazivačem baterije i temperature. Temperatura se podešava manualno, na koliko vi stavite on u roku max pola minute dostiže željenu temperaturu i spremni ste za inhalaciju.
Evo pogled na masivni spremnik;
Pogledajte prilog 48245

Jeno punjenje od o,4 grama mjereći po udahu pare je točno 12 dugačkih udaha koje možete rasporediti u par sati konzumacije, a možete i sve odmah iako nebi to preporučio. Najbolje je praviti pauze od par sekundi nakon svakog udaha da se usnik previše ne ugrije, iako sam primjetio da se usnik ugrije tek malo ako se forsiraju uzastopni udasi na temperaturi preko 210 stupnjeva. Temperaturu podešavate u razmaku od 80 do 220 stupnjeva. Po mom nekom utisku i testiranju koje sam izvodio od kad se družim sa hebenkom, naj idealnija temperatura za vejpanje je 205 stupnjeva, prilično dosta pare i instant high bez imalo plastičnog okusa ili grijanja usnika. Što se tiče mirisa, nema ga, može se slobodno koristiti na javnim mjestima i u zatvorenim prostorima u potpunoj diskreciji ;) .
Sve u svemu ja sam prezadovoljan za sada, lako se i čisti, baterija se puni svega 2 sata a s tim ga možete koristiti za bar dvije sesije od 12 udaha, kao što rekoh totalno isuši vutru bez da išta skuri.
Okus, meni odličan, ovisi koliko pare želite toliku si i temperaturu podesite. Tipični okus vejpanja trave, po sviježini, slično kao da žvačete travu. High od vejpanja je prilično intezivniji nego kad zapalim joint, a i mogu vam reći da je dugotrajniji.
Jedan veliki plus od mene za ovog Hebenka i vjerujem da ćemo ja i on još doživjeti mnogo lijepih uspomena :thumb:.
Kazes od narudbe do dolaska samo 2 dana i sve skupa 93€, predobro izgleda.Ja imam Snoopovu 1 i nisam bas zadovoljan, pali sadrzaj.Narucit cu si preko ove kad kazes da dode u rekordnom vremenu.Daj mi samo reci, platio si karticom ili kesom po dolasku Vapea?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
E ista firma je otvorila svoju podružnicu u Hrvatskoj tako da možeš naručiti od njih. Googlaj; "Vaporizer.hr" ;) . Kod njih te hebe kao moj izađe 680 kuna a poštarina je besplatna. Plaćao sam kartično putem paypala, ali možeš platiti i općom uplatnicom, čak i pouzećem ja mislim ;)
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Dobio sam vape na poklon. Nikad nisam koristio ovakvo što, jedino onaj stolni vulkan s vrećom.
Nemam s čim probati kako treba al javljam utiske čim uspijem.
Za sad sam probao samo nekom uličnom brljom, pljuga tog me zabijala a vejp bi me jedva takao.
Gore vidim post sa istim ovakvim samo pod brendom snoop dogga, a tako ima i pod k-vape i još par naziva. Svi identični samo drugo ime. Moj je od black leafa i zove se titan, kupljen je kod sponzora u Osijeku.
Ovo što sam do sad probao mi ne ulijeva neko povjerenje, imam filing da uzaludno bacam travu kad ga napunim. 0,6g stane unutra.
Dim je rijedak, nemam pojma kad sam potrošio zeleno unutra i dio za uvljačenje se baš jako zagrije, već sam opekao usne. Doduše to je na najtoplijem načinu rada, al na ovim slabijima kao da ne radi. Ima silikonske nastavke upravo radi toga, al nekako se i oni uspiju zagrijat toliko da ne možeš blizu.
Kad se uspijem dovoljno koncentrirati dobijem malo pare al malo peče grlo. Pretpostavljam da je ovo neki jeftiniji a i siguran sam da nešto krivo radim. Instrukcije mi baš ne pomažu, jako su neuredne i čak ne objašnjavaju neke od osnovnih funkcija.
Vjerujem da će sa pravom vutrom biti dobar, jer čak ni ovaj jeftiniji model nije toliko jeftin, pa mora bit nešto od njega jebemu.
Ako imate kakav savjet, molim vas.
IMG_7088.JPG IMG_7090.JPG
Ako je to to i ako slučajno sve radim kako treba onda je pljuga i dalje tata. Al vjerovatno sam u krivu
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Ja mislim da ti je sponzor onda objasnio da je to kineska kopija. Prilično često navratim u OS i gledajući par vejpova sam posumnjao, pogotovo onu imataciju "pax by ploom" koji se tamo zove "X-vape" ili tako nešt, pa sam pitao dečka jel ide certifikat uz njih i da mi kaže iskreno dali to išta valja. Imao sam namjeru stvarno kupiti neki vejp tamo, blackleaf mi također upao u oko. Momak mi je odmah rekao da će biti iskren, i da on uzima za sebe on nebi uzeo niti jedan od tih njihovih osim "Davinci Ascenta", jer su sve u pitanju vješta kineske kopije koje griju do te granice da peče po usnama, a neke čak i malo pale sadržaj. Još sam ga pitao da jel svi ti u vitrini i potvrdio mi je da jedini originalni prijenosni vejpovi kod njih su "DaVinci" modeli koji su skoro i duplo skuplji od svih tih ostalih kineza što imaju. Ja cijenim iskrenost prodavača jer je ipak riječ o proizvodu u medicinske svrhe i bilo bi ružno da me je sugerirao da uzmem neki fejk, al jbg. vjerovatno nije tako sa svakim :( .
To što se ne napušiš toliko kao od pljuge, to zaboravi jer sa vejpom taj efekt nemoš postić. Rad je dosta blaži, ali i dugotrajniji, barem iz nekog mog iskustva sa vejpovima. Vjerujem da je više manje riječ o lošem vejpu, koji ne regulira pravilno temperaturu komore, pa je samim time i potencija izvejpanog sadržaja slabija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
ijaooooooo :zvezda::
sreća pa nisam ja platio :D
al gledam malo cijene, curu su mi dobro namazali :(
Žao mi je, al ovo je drugi put da su me "prevarili" ti momci iz Osijeka. Box kojeg imam sam kupio nakon što mi je dečko iz dućana potvrdio kako ne propušta svijetlo, što se pokazala laž onog trenutka kad sam box prvi puta složio. Može se svakom desiti, al daj ajde ne pričamo o 15 kuna.
Tužno, i žao mi je što je to tako, al mislim da od njih više ništa ne kupujem :confused: gorko, gorko stari moj

Al neću se previše živcirati, dat ću vejpu još jednu priliku kad bude bolje trave, pa se još jednom javiti tu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Nažalost istina je ovo gore što je napisao Joke.
Treba se pazit sta se kupuje i di se kupuje.
Kineske kopije vajpova su totalno bačen novac i svatko ko ih kupi če bit razočaran kao što si ti u ovom trenutku
Za takve stvarčice se treba dobro raspitat i odlučit koji model kupit jer je to ipak uređaj koji češ koristit na duze vrijeme
Ako se več odlučite na Vajp onda kupite provjerene modele i odvojite određenu svotu novaca.Naravno svatko zna koliko može
odvojit novaca za jedan takav uređaj.

ZdravaTrava prije koliko je kupljen taj uređaj.Najbolje ti je očistit ga zapakirat i vratit im uređaj i tražit novce nazad jer
to je tvoje pravo kao potrošać/kupac
Ja bi na tvojem mjestu to napravio,nadodao jos nesto love i kupio bolji uređaj od nekog provjerenog proizvođača

Što se tiče učinkovitosti vajpanja i pljuganja ovdje se može pročitat jedno dobro istraživanje koje su stručnjaci proveli
http://www.hightimes.com/read/studying-vaporizer-insight-proper-vape-use

Moj savjet je da dobro proučite šta kupit i gdje kupit.Meni je trebalo 2-3tj da se odlučim.Pogledo sam tone vajp recenzija i pročito
hrpu toga po forumima prije nego li sam kupio svoj Summit i na kraju sam oduševljen proizvodom.
Sljedeci na red dolazi stolni vaporizator:) jer jednom kad osjetiš kako vajp udara doslovno se zaljubiš u njega i počinješ sve manje motat
 
04.04.2015
61
147
33
41
tranutno cekam cloupor cloutank M2 i vamo 5 batt mod https://vapormods.com/vamo-v5-full-review/
koncentriran sam na koncentrate :)
pa cemo vidit...a ima i m3 za suho bilje
u svakom slucaju ovakva kombinacija me ispada niti 50 eura.duplo jeftinije od bilo koje ozbiljne konkurecije specijaliziranih vaporizera.
pri sastavaljanju vaporizera triba se prvo pitat za sta ce mi koristit...pa onda mozda nabavit i dva :banana_rasta:.za suho bilje kazu da su bolji sub ohm atomizeri.to znaci da im je otpor manji od 0.8 ohma.za takav atomizer triba imat batery mod koji to moze podrzat.tj najbolje bi bilo imat neki sa izmjenjivom i velikom voltažom...bla bla to omogucava suhom bilju da ravnomjeno gori i da nedođe do zapaljenja.
za ulja i koncetrate kazu da netriba tako niski otpor...tj jest da je ok oko 2.0 ohm-a.
kod atomizera triba pazit da nemaju plasticnih djelova tj. da su od nehrđajuceg celika i pyrexa.bilo bi najbolje imat jedan za ulja i jedan za suhe tvari i bateriju sa izmjenivim parametrima...
grijaci atomizera su valjda i najbitija stvar pri odabiru al o tome neki drugi put...ili neko drugi.ja nepoznam jos dovoljno tematiku pa nebi jos...
a sad je vrime za mediciranje :rasta:

nema nista gore nego kupit vaporizer potrosit pare i onda bacat pola trave sta je stavimo unutra.poznato je da ti losi vaporizeri samo trose kanabinoide.tj ove kineske kopije samo to i rade.trose vam novce i vase kanabinoide...a oni i koji dođu do vas imaju okus plastike


* * *
Nemojte pisati post za postom, probajte prvo da editujete postojeći (opcija Urediti (Edit), dole levo u vašem postu)
 
Poslednja izmena od urednika:

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.676
35.023
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Arizer Air
Pakiranje vejpa
k.jpg
Ovdje se radi o ajmo reci high end prenosnim vejpom koji vam bez problema staje u svaki djep
Vejp koristi pet stupnjeva temperatura,krece sa 180 stupnjeva a zavrsava sa 210c koje birate preko jedinog gumba na vejpu gore-dole. Kako mijenjate temperaturu tako se i boja lampice mijenja.
Odrzavanje ovog vejpa je minimalna,kuciste grijaca izgleda ovako nakon 3 mjeseca koristenja IMG_9824.JPG jer nema nikakvog doticaja sa ganjom i tu je izbjegnuto ciscenje kucista.marihuana se nalazi u malom staklenom pajpu IMG_9827.JPG koji mi je bio jedan od razloga kupnje ovog vejpa,jer nikad nista ne moze zamjeniti pusenje marihuane preko stakla :)
Pajp je dovoljno jednom u sedam dana ubaciti u perilicu sudja i kao nov je
Vejp je stvarno malih dimenzija i kvalitene izrade,koristi keramicki grijac koji je ajmo reci dozivotan pa ujedno i prilikom kupnje ovog uredjaja dobijate dozivotnu garanciju(jos jedan razlog) bilo kakav kvar vejpa,gara ne pokriva bateriju i neko nenormalno koristenje vejpa :D
Za napajanje koristi jednu 18650 bateriju koju mozete lako izmjeniti nakon sto se isprazni i staviti drugu(jos jedan razlog) koje su dosta jeftine ,mislim da je oko 12-15eura par. IMG_9826.JPG
Baterija traje nesto manje od sat vremena sto je meni ok,tu konkretno govorim o koristenju uredjaja na temp od 200c sto je po meni idealno temp za uzivanje u okusima marihuane koju ste sami uzgojili :D,ta vam je temp oznacena sa ledicom koja svjetli u zelenoj boji :D
U pajp stane jako malo marihuane ali dovoljno za nekih 5-6 dobrih dimova koja nakon toga izgleda ovako IMG_9828.JPG
Kad sam prvi put uzeo vejp u ruku imo sam osjecaj da drzim neki mali mikrofon ali nakon prvog koristenja sam dobio drugi osjecaj :D iCHT5K5ydkp8dOdy1vk99BenBoSTUcLUAMsz9TQXLYS9p8mY8kfMTmjmsPNpPklW-A=h900.png
Dodataka za vejp ima dosta,jedan od njih mi je na putu i jedva cekam da ga krenem koristiti.
Znaci mali water pajp 1.png pa mozda kasnije jos ubacim i njega ovdje.
Cijena je takva kakva je,jbg :D
Ako vas jos sta zanima pitajte


Ako se odlucite na kupunju ovog vejpa,imate ga kod naseg sponzora koji se nalazi gore desno

http://vaporizer.hr :vutra:
 

Prilozi

  • IMG_9821.JPG
    IMG_9821.JPG
    245,2 KB · Pregleda: 114
  • IMG_9822.JPG
    IMG_9822.JPG
    125,9 KB · Pregleda: 109
  • IMG_9823.JPG
    IMG_9823.JPG
    88,6 KB · Pregleda: 106
  • IMG_9825.JPG
    IMG_9825.JPG
    164,9 KB · Pregleda: 107
  • IMG_9826.JPG
    IMG_9826.JPG
    129,2 KB · Pregleda: 99
16.12.2014
353
246
43
30
Evo cisto da spomenem da imam i ja ovaj Cloutank M2 (ispravak M3, mada ne vidim razliku skoro) vec duze vrijeme, iskoristio sam ga jednom dvaput i shvatio da je bong/pljuga/novine uz škiju bolja kombinacija od toga, jednostavno sam bas tim modelom razocaran, ne moze nikako to raditi kako treba s obzirom da s jedne strane vutru karbonizira i bude neiskoristiva, a s druge bude potpuno svjeza, u teoriji jako lijep komad igrackice, ali u praksi prica ne drzi vodu :)

Eeee i da, nisam probao nikakva ulja ni supstrakte kojekakve konzumirati, zamijenio sam coil vlastitim pa je malo bolje radilo, ali i dalje nije to to.
Tako da ovo je ajmo reci review koristenja sa biljkom, ne uljima :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Cloutank je najveća prevara od firme, izbjegavati u svakom slučaju bez obzira o modelu. Nekvalitetni i neispitani jeftini materijali, pali sadržaj poprilično, ma nula bodova. Nebi se ni smio zvati vejp jer baš nema nikakve osobine vejpa. Da ga koristim iz medicinskih razloga bilo bi me strah za zdravlje, jer je čak na nekim njihovim proizvodima ustanovljeno oslobađanje teških metala pri zagrijavanju.
 
16.12.2014
353
246
43
30
Definitivno @No Joke imas pravo, primjetio sam kada sam uvlacio da ne mogu dim iz nekog razloga u plucima zadrzati, a to je ako uspijem uopce upaliti sadrzaj, one rupice za zrak se svakih nekoliko dana potpuno zacepe s katranom i proces ciscenja je nevjerojatno naporan i prljav (prljav pogotovo).

Jbga, oni su zapravo iskoristili priliku sta se vejpanje probilo na trziste, ali to sta stavis nastavak na mod za vejpanje, ne znaci da ce produkt biti para :p
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Neznam gdje da stavim pa ću ovdje.
Želim prodat svoj vaporizer pa ako nekoga zanima neka se javi u poruci
Razlog je prelazak na Storz & Bickel Plenty