Vape - Generalna Tema - [Vaporizatori]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.03.2016
2
0
1
39
pozdrav, imate li neku preporuku za dry herb portable vape? entry level, pošto sam totalni početnik i želim prvo vidjeti kako će mi se sve to svidjeti.

dosta sam o tome čitao u zadnje vrijeme, i gdje god sam naletio ljudi na stranim forumima pod "entry level" vapeovima preporučuju sve u nekom rangu vrijednosti od 100$, što i nije tako malo.

stoga se ne bih volio zaletiti i kupiti nešto krivo (da "pali" ili da peče za usne i sl.), uz to i vidim da ima dosta kineskih kopija, tako da se ne zelim zeznuti. bi li bilo bolje kupovati iz inozemstva onda, i koji model preporučate?

kakvi su npr i da li ih ima za kupiti u EU:
http://kandypens.com/k-vape-2-0-dry-herbal-vaporizer.html
http://vapemood.com/product/flowermate-v5-0s-mini-vaporizer/
http://www.planetofthevapes.com/products/x-max-v2-pro

hvala :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
@odin322 jesi pogledao kod sponzora. Klikni gore na baner Vaporizer.hr pa pogledaj šta ima od tih prijenosni. Sve ti je to tu negdje cijenom, al kod njih bar možeš biti siguran da je original. Flowermate sam imao, meni je Hebe bolji od njega jer ima bolesno jaku bateriju. Baci malo oko, ili listaj ovu temu par stranica unazad pa budeš našao svašta zanimljivo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: odin322
15.03.2016
2
0
1
39
hvala na odgovoru, evo sada sam malo gledao i naletio na Airistech Viva, ima li netko iskustva s time?

jos jedno pocetnicko pitanje, da li se kod dry herb vaporizera treba često (ili uopće?) mijenjati grijač, kao kod npr "juice" e-cigara? tj. koji su izmjenjivi dijelovi na vaporizerima, koje bi trebalo "servisirati"?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Kod vejpova iz te klase možeš mjenjati samo filter mrežice, možda kod nekih bateriju. Grijači nisu izmjenjivi, ali su dugotrajni i mala je šansa da ti grijač izgori. Prijenosni vejp tipa tog Airistech Viva ako držiš čistog, svaki put da očetkaš komoru poslje upotrebe i možeš ga imati godinama. Sigurno vrhunski radi posao, ima taj sistem da hladi dim pa je možda još i bolji od hebe-a. Za te pare bit ćeš zadovoljan sigurno. Ja derem svog hebenka svaki dan, često, skoro uvjek u pauzama između pljuge i pljuge i prezadovoljan sam. Odlična i vježba za pluća, a kad se izvježbaš na nižoj temperaturi izvuć što više pare onda si pro ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: odin322

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
Planiram da uzmem portabilni vape sa trenutno najboljim karakteristikama na trzistu.

Nakon godinu dana koriscenja MFLB mogu samo reci hvale da kazem za njega, ali ipak ako uzmemo u obzir koliko je tehnologija napredovala i kakvih masina ima danas u ponudi, iskreno smatram da je odavno prevazidjen.
Zeleo bih da se prikljucim buducnosti. :D

U uzem izboru su Crafty, Pax 2 i FireFly 2 kao poslednja opcija (pod uslovom da ga nadjem u svojoj drzavi, jer ne planiram da placam carinu 100e).

Crafty je pobenik u svakoj kategoriji, sem u najbitnijoj a to je pouzdanost.
Od kako sam poceo da se interesujem za njega (vise od 2 meseca) citam bezbroj komentara po raznim forumima i blogovima vezanih za razne kvarove do kojih dodje posle zabrinjavajuce malo vremena.
Ljudi promene po 4 Crafty-ja za godinu dana. Sva sreca pa postoji garancija na proizvod 2 godine.
Ali svakako, ukoliko planiram da potrosim oko 300e na vape, zeleo bih da traje bar duplo vise od garancije.
U svim ostalim aspektima Crafty je ocenjen sa 10/10 ocenom, i koji god review da sam pogledao stavljen je na prvo mesto.
Kvalitet pare uporedjuju sa vecinom desktop jedinica.

Pax pobedjuje sto se tice stealth-a i dizajna, stvarno lepsi vejp nisam video u zivotu.
Ne svidja mi se sto ima predodredjene 4 temperature, bez mogucnosti podesavanja.
Takodje sam citao da se zna zagrejati dovoljno da bude neprijatno drzati ga, i da zna da opece usne.
Kvalitet i lakoca koriscenja su veoma nahvaljeni, s' tim da vecina tvrdi da je neuporediv sa Craftijem u ovoj oblasti...
I naravno ima garanciju 10 godina sto samo govori o pouzdanosti u odnosu na Crafty.

Ako imate iskustva sa ovim modelima ili konkretno bas sa Craftijem voleo bih da cujem vase misljenje.
 
Poslednja izmena:

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
G pen nije vaporizer, vec pali travu kao i upaljac.
Zagreva zicu na dnu Pen-a na oko 250 °C, i samim tim ostavlja samo pepeo od tvog materijala.
Ako te privlaci da imas Pen u dzepu koji te na jedan klik dugmeta naduva, bez potrebe za nosenjem rizli, upaljaca, flopova itd. onda je odlican.

A ako planiras da uzmes vaporizer koji zapravo ne pali travu vec je zagreva na odredjenu temperaturu na kojoj su ukus, efekat i para(dim) mnogo kvalitetniji, ili cak planiras da prestanes da pusis, onda G Pen nije dobar izbor.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
@Soul kako ti se može dopadati nešto što radi neispravno. Vaporizer se nebi smio zvati vaporizer (isparivač) ako pali sadržaj, to onda nije isparivač nego je propaljivač. Ako se zove vaporizer nesmije paliti sadržaj, jer ako pali to je zapravo neispravan vape pen. Uz to što G Pen pali sadržaj, ostavlja trag na mrežici, stradaju grijači, rezervne ne dobiješ, pa te onda grijač košta ko pola G Pena. Uz to sve povučeš malo teških metala u pluća, dođe boleština zbog toga, nemaš dopunsko zdravstveno i eto ti sranja zbog nekog šatro vejpa koji nosi ime neke zvijezde ili zvjezdice. Di je tu zdravi razum. Ja bih te molio da se educiraš o vape penovima malo po netu, ili čak u ovoj temi par stranica unatrag. Bit vejpova je zdrav oblik konzumacije. Ako želiš da pališ nešta, pa kupi lulu, kužiš.
Želim samo da ti skrenem pažnju da za te pare koje daš za G Pen možeš naći mnogo kvalitetniji Vape pen koji će zadovoljavajuće raditi svoj posao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PoluAmater
11.03.2016
102
173
43
40
@No Joke Neznam samo cemu hate toliki. Prvo to sto cu se ja otrovati metalom kao i milioni drugih ljudi koji su ga uzeli neka cu moja stvar zar ne. A G Pen ima vise verzija ne samo ona na koju ti mislis kojoj se kvare coilovi tj moras ih cesce mijenjati tj prvi G Pen. A to sto se zove G Pen nebitno moze se zvati i Cypress Hill Pen, Method Man Pen itd ja bih je i dalje odabrao. Jer je jednostavna prakticna stvar i radi posao. Ne nosam rizle, upaljac flopove itd kao sto je Pluamater rekao i meni je sasvim ok. Obracas mi se kao da sam klinac od 15 god da se moram edukovati. Bunilo me samo sto za G Pen kao i Titan 2 i jos par brendiranih penova pise vape pen i mislio sam da i pen spada pod vaporizere. A nacine na koje sam pusio vutru ti nemozes mozda ni sanjati tako da ti izaberi svoj izbor ja cu svoj i sve ok. Standardno srolani joint nemoze nijedna sprava zamjeniti da se razumijemo ovo je vise radi fore malo. A sto se tice bacanja para ja cu drage volje dati 40$ za pen a ti daj 200+€ za vaporizer koji se ne kvari i kojem su djelovi dzaba i pusi zdravo. Toliko od mene. Odoh se sad malo edukovati kao sto si rekao. Pozz
 
Poslednja izmena:

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
@Soul Mozda je NoJoke malo grubo izneo svoje misljenje, ali se u potpunosti slazem sa njim.
Prvo sto ako posle svih saveta ipak odlucis da uzmes G Pen, obavezno moras uzeti original jer postoji bezbroj kineskih kopija, a one su blago receno katastrofa.
Prvo sto je sigurno zdravije pusiti na rizlu ili lulu, jer su kineske kopije pravljene od jefitinijih delova koji naravno nisu prosli nikakve testove, a drugo sto je bilo slucajeva da ti kineski "vaporizeri" bukvalno eksplodiraju ili se zapale. I naravno krvar je neizbezan.

E sad znaci moras da kupis original, a on je bogami $74.95 + carina.
To je bezobrazna cena za takvu spravu.

Za te pare mozes uzeti (ili si mogao bar) Magic Flight Lunch Box, bio je na popustu za 4/20 za oko $80.00. (preporuka)
Ili Flowermate V5.0S za $89.00. (jako jako dobar koliko vidim iz review-ova)
To su dva koja su mi pala na pamet dok kucam sad ovo, a ima ih bar cetri puta vise u tom cenovnom rangu koji vrede 10 puta vise od G Pen-a.
Jedino sto ti oni prodaju je ime Snoop Dogg. Savetujem ti da ako planiras da potrosis novac na vaporizer prvo odradis dobar research po netu i vidis koje su ti najbolje opcije.


Ja sam poceo moju vape avanturu sa AGO Pen-om.
Mozes ga potraziti po netu, idu za oko $30. Najlosije iskustvo sto se tice vaporizera u zivotu.
Prvo sto ga moras cistiti svako trece koriscenje jer je ono sto ostanje na dnu odvratno. Drugo sto je ukus duplo gori nego na bilo sta drugo, ukljucujuci i jebeni pajp. Trece sto mi se grejac pokvario odmah posle prvog ciscenja, pa sam cekao da stigne drugi iz belgije.

Iskreno osecao sam se kao da su mi pluca malo spaljena posle mesec-dva koriscenja, zbog cega sam i prestao da ga koristim.
Sad mi stoji na polici i skuplja prasinu, sto bi trebalo da mu je i jedina prava uloga.

EDIT:
G Pen ima vise verzija ne samo ona na koju ti mislis

Ostali se ne zovu G Pen, vec G Pro, G Pen Elite... O njima mozemo ako si njih mislio da uzmes.
 
Poslednja izmena:
11.03.2016
102
173
43
40
@PoluAmater ma slazem se i ja s njim nekazem ja nista protiv tog samo hocu reci da nisam toliki laik da neznam koristiti net jebg. Valjda mogu procitati o cemu se radi prije nego sto uzmem nesto. Nemoram ja sad uzeti bas GPen ima tu i boljih penova svakako i slazem se i s tobom. Al eto palo mi je to na pamet jer je on simbol varenja a i fora jer moja ekipa se nije susretala s tim pa sam htio da ih iznenadim malo. Nebi da komplikujem puno sad a i da ne bacam pare bezveze. Takodje nemislim da to koristim svakodnevno sta znam nekoliko puta. Nekad ovako kad se skupimo nek posluzi jedno ljeto ja sam zadovoljan. A naravno da necu uzeti kinesku kopiju i rizikovati da pukne istopi se ili sta vec. Valjda toliko znam. Uzecu u obzir ove modele sto si preporucio. Takodje mi se Titan 2 onako ne cini losim. Gledao sam nekoliko videa na youtube i radi posao. Nisam jos vape probao a ostalo sam u dobrim vremenima skoro sve probao. Mladost ludost. Kanta s vodom, pipe,flasa,tulipan,cross joint. Joint u ripsu od 50cm, lula, nargila i neznam ti sta vise. Pen mi nekako dodje simple i prakticno i cisto sam pomenuo Gpen jer je od njega to i krenulo. Hvala u svakom slucaju.
 
11.03.2016
102
173
43
40
Koji si ti hejter brate no comment. I ko je tebe uopste pitao kakav je Titan? Ocigledno volis pametovati posto se vidi iz prilozenog. I kako mozes nazvati nekog glupim kad ga ni neznas? Nek si ti vape master a ostalo je nebitno. I ko uopste kaze da cu kupiti pen? Komunikacija ti je nula bodova samo cu to reci. A taj emoticon koji si stavio na kraju mozes staviti sebi i izvejpati ga lagano. Peace.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Frizhideron
11.03.2016
102
173
43
40
Nije svadja bro. Diskusija obicna. Samo sam pitao ima li ko iskustva sa Gpenom i ti si fino odgovorio sto respektam max. Al Joke je odlucio da to podigne na visi nivo s tim sto mi je objasnio kako trebam da se edukujem i kako sam kurcevit i glup. Ja to nikad nikom nebi napisao jer nisam taj tip. A to sto kazes da je ironicno nebih rekao. Nemozes nekom davati epitete tek tako ako nisi bas dobar s njim. Tip me ni nezna i opet pise tako. Kako ja tebi recimo mogu reci da si glup a tvoj iq je mozda pojam za moj? Ovo primer dajem. Nevolim keyboard warriore nikako. Covek ima svoj stav ja imam svoj i to je to. Nema potrebe za dodatnim paljenjem vatre. Mislim da sam upravu.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.883
1.098
Trøndelag
imao sam ja gpen i za prvu ruku je posluzio jer boljega nije bilo. nakon sto je otisao grijac bacio sam ga u smece.
moja ocjena 2,5/10 i to samo zato sto se moze na njega pusiti,kvaliteta 0 bodova,pali materijal itd...jednostavno zaobidi u sto sirem luku,kakav je novi onaj njihov pojma nemam ali ne vjerujem niti da je on dobar.