Ventilacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
domino je napisao(la):
moj ti je savet da kroz taj otvor izvlachish vazduh napolje, najvishe zbog toplote, mada ce ti trebati i malo svezeg vazduha...
I, da, ne treba biljkama kiseonik, one ga prave fotosintezom, treba im ugljen-dioxid...

ok...znači bolje da zrak iz box_a ide u ventilaciju(valda se stanari zgrade neće "bunit") :icon_lol: ...ujedno mi netreba onda filter ;)

..neznam kako će kasnije bit kad budem preša u fazu cvjetanja(tada su žarulje 827, 830) a one se griju dos!!? ..valda ću ih nekako ohladit..

ok... Hvala na mišljenju ;)

kad upogonim sve! otvoriću temu (dnevnik(sa slikama))...pa će mi trebat svaka pomoć i savijet! :)


pozz
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Po mom iskustvu se CFL sijalice, ako su istog proizvodjacha i iste watt-aze, isto greju. Mada, uvek je dobro imati dobru ventilaciju u box-u

Puno srece, samo cepaj!:sun2:
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
pa def bolje da se zlak izvlaci iz prostorije a novi zrak ce vec nac put do unutra.(ako ga ovaj dosta jako vuce vanka..)..
i biljke trebaju i kisik i uglj dioksid.
sretno.
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
zelenikawasaki je napisao(la):
pa def bolje da se zlak izvlaci iz prostorije a novi zrak ce vec nac put do unutra.(ako ga ovaj dosta jako vuce vanka..)..
i biljke trebaju i kisik i uglj dioksid.
sretno.

..tako ću i napravit! ;) ...nadam se da ostalma u zgradi neće bit ništa sumljivo!?
jer je ventilacija dosta jaka!!!... tj;kad prislonim upaljač(plamen) na ulaz ventilacije!
vuče vanka pravo dobro!! :) ..ta cijev ide na vrh zgrade! i na nju su spojeni ostali stanovi poviše mene! (;( ... još kad stavim mali vent ;) ...
a što se tiče dovoda zraka, pa tu i tamo ću otvorit vrata i pustit zrak iz stana.

box je pri kraju....sutra "instaliram" struju i žarulje, postavljam ga na mjesto!, i
onda idem sa sjemenkama na klijanje..
kad posadim sjemenke, otvaram dnevnik!!! jer će mi trebat svaki savijet za skoro svaki korak" ;) nadam se podršci :sun2:

pozz
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
podrsku imas...
a sto se tice sjemenja moddjes ih odma stavit na klijanje (akom mislis sastavit box u 2-3 dana)
da si ustedis vrijeme (jer docekat da sazrije je muka slatka)
pa ak smell ide na vrh zgrade i ak ti box nije prevelik (1-2 biljke) ni nece se to nesto previse osjetit i ventilacija ce dosta smrad ubit...
a sad dost ljudi ni nezna sta i kako bi to tocno trealo smrdit...tak da se ja oko tog nebi brinio...
samo lagano i promišljeno jel ono sto napravis cesto nemodje odnapravit ako me kontas na sta mislim...
samo polako i smozgom...
sretno!
 

discomisic

Aktivan Član
09.02.2009
60
0
0
53
...nema frke ,,,

ma nije mi ono neka hića!!! :icon_lol:) nisam zapalia sigurno 1god i više :eek:hno: :sun2:
od kad je krenila recesija :vb_kez: (taman tako ima nešto godi-dve...
a kako sam već u srednjim godinama!! ...pomalo sam se odvika svih tih ""delicija""! ;)
ovo bi mi bia samo hobi!, tek toliko da ima pred spavanje :cool44:
i radi apetita :vb_kez:


da nebi u off!!!
evo krenia sam lagano!
https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/4571-krenimo-lagano.html#post91365

pa poviri tu i tamo! :thumb:
 
17.03.2009
1
0
0
43
Pozz ekipa,

malo sam cito podosta sta ste pisali po svugdje po forumu, pa ako moze neko od iskusnijih (naprema meni ste to svi xD ) da mi odgovori.

recimo za box od 60*90*200 u koji je montiran HPS 400w, dali je dovoljan za rashladjivanje samo ventilator od nekih 60-100 m3/h motiran na stropu boxa ili bi bilo potrebno raditi direktan odvod sa lampe...
i dali je za takav box obavezna i ventilacija za upuhivanje zraka ili je dovoljan otvor na dnu boxa?

e da i nisam nigdje naso dal ima neki hand made guide za CT primjenjiv na hps valjkasti pa ako ima neko link neki...

unaprijed hvala :)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
dakle u zavrsnoj sam fazi izrade boxa medutim imam neke nedoumice oko ispuha pa ako netko moze pomoci



Dakle ono sta mene zanima je dal cu moci s ovom kupatilskim ventom odraditi ispuh zraka s tim da se izmedu nalazi filter od aktivnog ugljena za koji jos neznan kolko da ga stavim debelog, a da mi kvalitetno rijesi "smrad"???

http://shop.elma.hr/Images/Products/Small/7306_17307_17308.jpg

Dakle ugljen ce se nalaziti u Kutiji na koju cu pritakati vent, a na izlaz cijev koja ide van ormara
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
da.samo ako spajas dva ventilatora,onda ti treba i jaci adapter od onoga koji si imao kad si imao samo jedan spojen.elek. energija se dijeli na dva trosila onda.
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
Che* je napisao(la):
da.samo ako spajas dva ventilatora,onda ti treba i jaci adapter od onoga koji si imao kad si imao samo jedan spojen.elek. energija se dijeli na dva trosila onda.

ispravte me ako grješim ali slušajte.
iman 2 punjača jedan je od 4,7 a drugi od 5,9 V
i sad spojio sam na 5,9 V prvo i sporo se okreća
a onda san spojio na ovu manju voltažu i okrećalo se brže
malo san pogleda razliku i ispalo je da ovaj s manje voltaže podržaje duplo više mA
i sad da spojin na na više volti ili na više mA
. ako je kod serije struja ista onda bi se isplatilo više da spojin u seriju
šta kažete na to?
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
spoji dva komada na taj slabiji i vidi...

meni dva rade na nekih 5V i oko 1A,zajedno.
ne mogu ti reci konkretno za tvoje ventilatore jer svaki ventilator ima svoju jacinu.tj tu amperazu koja je tebi bitna.ali spoji dva na taj isti pa vidi...

kak god da spojis..snaga se dijeli na dva ventilatora...
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
ma želin da iman što manje žica, i box još radim ali sam ga maksimalno smanjio -taman za jednu biljku, prošli mi je grow uhvaćen i sad ne želin da se vidi...
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
što više A(ampera)više ventilatora
a Voltaža je za male PC vent. 5-6V
za veče(od servera-veči fi) 12-13V
umene i po 3 venta na jednom
adapteru pa žica opet pun ckuuura...
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
mali.medo je napisao(la):
što više A(ampera)više ventilatora
a Voltaža je za male PC vent. 5-6V
za veče(od servera-veči fi) 12-13V
umene i po 3 venta na jednom
adapteru pa žica opet pun ckuuura...

ok tako sam i mislio , ma završio sam elektrotehničku školu ali slabu struju tako da mi je najveća svića bila LED dioda hehe a ventilator hm jel nisan ga koristio
 
07.10.2009
8
0
0
45
pozz mr ja vratio si se i neka si baš lipo od tebe.. ja sam white weed al se nemogu ulogovat sa tim nickom pa sam sad shiva,,,, Ti si vidio onaj pc box sat sam ja napravija i vidio si da se nevidi niti jedna zici bilo da je od vent ili od sijalice a znas sto se ne vidi ....zato što sam ja prvo osmislio instalaciju sve to spojio pa tek onda preko tog stavio mylar foliju tak bi i tebi savjetovo jer prije svega imaš siguran box a drugo imas lijep i pun slobodnog prostora box ...pozz pa se cujemo....
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
shiva je napisao(la):
pozz mr ja vratio si se i neka si baš lipo od tebe.. ja sam white weed al se nemogu ulogovat sa tim nickom pa sam sad shiva,,,, Ti si vidio onaj pc box sat sam ja napravija i vidio si da se nevidi niti jedna zici bilo da je od vent ili od sijalice a znas sto se ne vidi ....zato što sam ja prvo osmislio instalaciju sve to spojio pa tek onda preko tog stavio mylar foliju tak bi i tebi savjetovo jer prije svega imaš siguran box a drugo imas lijep i pun slobodnog prostora box ...pozz pa se cujemo....

pravim novi box onaj mi je uhvaćen... :(
zato sad želin da bude sve "nevidljivo i što manje utikača u struju "
poslje stavin slike
nisan ga još do kraja napravio, mislin imam još puno toga radit...
 
27.09.2009
13
0
0
58
MR. TI! :)

Ni ja nemam pojma oko struje ali onaj lik, sto mi je prodao box - PC Grower il tako nesto mu je nick bio, on je uzeo napajanje i odsjekao sav lim osim onog sto je vidljiv sa zadnje strane koji drzi ventilator i koji se zasarafi za kuciste, i tako da je nakako iskombinovao da su mu na to spojene sijalice, i tako da onda u struju ukljucujes normalan naponski kabl za racunara, nema sanse da te provale!

I onda samo jos adapter nekako izvuces za vent i to je to 2 kabla samo van kucista, a dobro je SHIVA rekao prvo instalacije pa onda lijepi reflektivni materijal da sve bude fino a i da ima vise mjesta.

jel unknow sjemencice ili ?
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
all.cops.are.bastard je napisao(la):
MR. TI! :)

Ni ja nemam pojma oko struje ali onaj lik, sto mi je prodao box - PC Grower il tako nesto mu je nick bio, on je uzeo napajanje i odsjekao sav lim osim onog sto je vidljiv sa zadnje strane koji drzi ventilator i koji se zasarafi za kuciste, i tako da je nakako iskombinovao da su mu na to spojene sijalice, i tako da onda u struju ukljucujes normalan naponski kabl za racunara, nema sanse da te provale!

I onda samo jos adapter nekako izvuces za vent i to je to 2 kabla samo van kucista, a dobro je SHIVA rekao prvo instalacije pa onda lijepi reflektivni materijal da sve bude fino a i da ima vise mjesta.

jel unknow sjemencice ili ?

philips WW 827 -znači crveni spektar 20 W, 1100 lum.
philips WW 827 --------------------------- 14W, 800 lum.
KFC 6700 K daylight 23W- plavi spektar
---
dimenzije boxa 25dužina, 19 širina i 32 visina,.. naravno u cm
to je minimalno- ja mislin da je svitla dovoljno za tako mal box
i zato mislin prvo radit lst oko pitara pa one vrhiće i glavni vrh provlačit oko scrog mreže
i mislin radit 12/12 od početka
čita san takve dnevnike i vidio da su uspili