WWauto [150w CFL, 250w HPS] by Grisnak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
@budalin Nemam pojma kakav je ph. Ph nisam nikad mjerio, niti imam instrumente. :) Sad gledam po netu... da fali joj magnezija. Ništa napravit ću flush, pa gonit dalje.
I kad kazem da zalivam polako onda zalivam polako kako si ti napisa... nit je zemlja nabijena, niti nista sta si navea kume, ja pitam jedno ti meni pocetnicku bibliju u roku sekund, opusti se, pitam za lisce... ;)
 
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Nije lose imati PH metar, ne moras ga koristiti stalno, ali pomogne u dosta takvih situacija.
To ti se poremetilo vjerovatno od nepravilnog zalivanja.
Flush je dobra opcija, ali posle toga nemoj praviti istu gresku sa zalivanjem.

Sad gledam po netu... da fali joj magnezija.
U pravu je Hejzer sto kaze tako, ali dodaj sad magnezijum pa ces zakljucat drugi element i napraviti jos gore. Magnezijum joj fali jer se ne hrani pravilno u sred loseg PH zemlje. Nema trika da u toj zemlji i tom gnojivu fali magnezijuma.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marginalan

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
znam da ako dodam sad magnezij ako je zakljucana da ce nesto drugo stradat, stani, molim te ko boga i druga :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Hahhaha, stao :D
Dobro, dobro, samo ti kazem da ne zajebes sta, a vidim imas iskustva, pa me to malo zbunilo :D
Uradi flush dobar, a kad se voda od flusa dobro ocijedi zalij vodom iz pipe odstajalom 20 minuta i ne bi trebalo biti problema :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grisnak

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Drug Grisnak ima Budalin pravo kada govori o ph vrijednosti jer tako dode do nedostatka magnezija.Ja bi to kao i ti flushao,nahranio i podesio ph jer kao sto kazes,nije sveka biljka ista.:):thumb:
Jer su se vjerovatno soli nakupile pri dnu pitara zbog visokog ili niskog ph pa zato pokazuje nedostatak ali nije problem.Ja sam svoje kada bi tako nešto uletilo flushnuo,nahranio i idemo dalje.Tako da...Sretno do kraja!;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: grisnak

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Isto da se uzme u obzir kako previše kalija u ovoj fazi se manifestira sa uobičajenim prividnim nedostacima magnezija, magnezija zapravo ima dovoljno al je blokiran. Flush pomaže jer se kalij najlakše i najbrže ispire iz zemlje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grisnak and hazeri

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Yap, odradio sam sinoc flush, a jedno 50 litara je proslo, ako ne i vise. Dobila je hranu. Sad mi se čini kao da se smirila ali bit ću pametniji za par dana. Nisam sretan sa ovom zemljom. 5 grow radim sa Compo Sanom i meni ta zemlja ne odgovara (kupio 80 litara), a Florabelle tu gdje sam nema ni za lijek. Imam 40 litara Substrala Blumenerde (aqua control), nisam ga otvorio jer sam imao jos 20 litara CompoSane otvorene. Stavio 2 Medical Massa da potrosim tu CS zemlju. Idemo dalje pa sta bude.

@hazeri znam kume da je PH bitan i to vrlo, doc ce i ph mjerač na red da se kupi ali uvijek je nešto drugo bilo bitnije, lampa, vent, ovono :D
Ja se vodio do sad Powerovom formulom, bez mjerenja, bez puno filozofije i mogu ti reć da sa Florabellom nisam imao nikakvih problema, nešto sitno nametnici ali tu sitnu gamad bi riješio u dan/dva.

I da zaboravio sam navest najvažnije... prije sam svako drugo zaljevanje na 2l vode stavljao pola mililitra octa. I neznam za koji k. sam to prestao radit. Biljke su bile zdrave do samog kraja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and hazeri

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Za spustiti ph octom 4.5L vode s 8 na7 trebam 8 mililitara. Ako sumnjas u zemlju, zamjeni barem ono sto samo odpadne kad okrenes teglu i nadomjesti composanom blumenerde., ta je sigurno medju najboljima ako ne i naj.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Composana je odlična zemlja ali meni se čini da je prejaka za autose jer zbog kratke vegetacije ostaje previše nepotrošenog dušika koji kasnije radi probleme, za fotoperiodne sa normalnom vegom od 30+ dana mislim da je ok. Čisto iz nekog mog promatranja, nemojte me uzimat za riječ.
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Ma nema veze nisu spamanja... rasprava je dobra nego sam nekidan bio malo živčan u biti sam na sebe pa sam klao raspravu... Meni se Compo Sana Blumenerde pokazuje dosta jaka da ne kazem prejaka sa automaticima. Od proljeca nesto kao guram autose... Sa svakim sam imao problema - i sa ovima sta sam ih imao po dnevnicima i sa ovima koje nisam pokazivao na forumu. Svi su ispali slabasni (40 do 50 g davali uz veliku muku).

@1310 meni u Florabelli besprijekorno funkcionira sistem pola mililitra do mililitar na litru vode svako drugo zaljevanje... To mi ide ko bombon.

Sad sam stavio Medical Mass u Compo Sanu pa cu vidit kako ce se ponasat foto biljka u toj zemlji.

Hvala svima na savjetima jer znam da su iskljucivo dobronamjerni. Thx ekipa. :thumb:
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Uvjek radim mix 2-3 provjerene zemlje ( plantela, composana blumenerde, pot h a Teera Magma mi je osnovana za klijanje) mix s composana blumenerde mi se najviše dopao, nemas kaj gnojit cjelu vegu bar mjesec dana. S pot H isto zadovoljan, plantela sama mi je przila malicku, @Stipe spasio stvar s detaljnim opisom presadnje i čišćenja korjena. Florabela jos nije dosla na red, bude :watch:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grisnak

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
a i ja sam mozak, em šta je Compo Sana jaka bezbrižno sam dodao Glisnjaka da pojačam...
:crazyd:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Hola drugari/ce,
jučer se navršio 10. dan cvatnje. Sinoć je opet dobila flush. Još se vide problemi sa Magnezijem ali je puno bolje nego prije. Ne mogu si trenutno priuštit ni Ph metar ni nikoji k. tako da radim na pamet uz promatranje. Nakon flusha sam dodao 2 ml jabučnog octa na litru i pol vode, a nakon toga dva puta sa po litrom vode i Hesi Bloom i Fosfor u punoj dozi po toj svakoj litri. Čitam nekidan negdje da se problemi sa Mg pojavljuju kod prejake zemlje ili previsokog Ph. Udri ja sa octom zadnja tri zaljevanje - pa mi se čini bolje. Hedovi se pune, ako izdrži još mjesec bez večih problema bit će nešto i za zadimit (suh sam ko barut).

Poskidao sam malo lišća, i ovo šta je otrulilo i nešto šta je valjalo, da napravim malo više zraka i da hedovi budu više izloženi direktnom svjetlu. U pravilu nebi je se trebalo ovako čerupat jer pokazuje znakove bolesti, ali moram ić na sve ili ništa :D

Temp u boxu je perfektna tj. 25. Vlaga nije ok - 60%. Kišno vrijeme. (To me ne zabrinjava).
Ide ona dobro, evo par slika

w1.jpg w2.jpg w3.jpg w4.jpg w5.jpg w6.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D
#katana Mod On
 
01.06.2016
185
160
43
33
tvoja je manja cini mi se od moje ali su cvijetovi debljinapravit cu sad update pa mos vidjeti btw i mene muči vlaga isto 60% isto kisa:)
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
@joca
Manja/veća nebitno, nismo tu da se takmičimo, več da učimo jedni od drugih, pomažemo se i podržavamo ;)
Bit će i tvoja dobro, to šta su ti headovi manji ne znači da se neče razvit tri puta bolje od mojih - samo opušteno :)
 
01.06.2016
185
160
43
33
nisam spomenio takmičenje nit je to bilo u tom kontekstu, kako bi naučili ako neuspoređujemo svoje biljke s drugima ma nebitno:razvaljen::