Zalijevanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.06.2015
28
100
13
40
kratko pitanje

kad je biljka bas mala.3-4 dana koliko cesto zalivati?
mislio sam po pola deci da krenem.interesuje me koliko cesto
 

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Mozes po pola, pa vidjeces sam kad se zemlja osusi, otprilike dva dana razmak..

Edit: npr. ponedeljak vece zalijes, pa onda srijeda vece. :p
 
27.08.2015
6
0
1
44
POzdrav mentoru i ostaloj ekipi...početnik sam, pa me zanima s koliko vode zalijevati biljku u tegli od 20l...naravno da te količine rastu sa razvojnim stadijima i da bi sav višak trebao oticati kroz rupe na tegli...jer dovoljno 3l vode?
Hvala na odgovoru
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
susenje posude zavisi od temperature i vlage prostorije kao i puse li ventilator u nju.tako da mozes zaljevat sa 3 litra svaki dan ili svaki tjedan.uglavnom ubacis 2 prsta u zemlju i vidis jel vlazno ako nije zalijes opet
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bracozap

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Kod mene u posudama od 25 litra ima nesto vise od 20 litra zemlje, Pot H+malo sitnog stiropora + 5-6% glinenih kuglica i nesto Zeolita.

Danas je ravno mesec dana od stavljanja pasulja u zemlju i zalivam svaka 3 dana dok zadnja 2 zalivanja sa oko 3-3.5 litra vode i iscuri nekih 200-300 ml.
Poceo sam da zalivam prvo sa spricom po 30-40 ml pa progresivno svakog zalivanja adaptacija prema potrebama.

Uslovi su sledeci:
Temperatura svetlo on 25-6 vlaznost 50-55 % i svetlo off 21-22 celsiusa i vlaznost 60-65% ili priblizno idealni za vege fazu.
Zalivam na svakih 10-15 minuta x3, ph 6.2-6.3.
Ventilator radi dok je svetlo ukljuceno a kada spavaju ne.
Sa ovim rezimom samo jedan put se dogodilo da biljke "ovenu" a to je nakon presadjivanja u vece potove sto je normalno radi stresa.
Ostalo vreme listovi su kao puska usmereni prema svetlu.
Tek sada kada sam poceo sa LST neki listovi su malo uvijeni dok se ne adaptiraju i sutra ujutru su opet ravni ili se dovijaju prema "suncu".


Zakljucak?
Zalivanje zavisi od puno faktora i date smernice uzimajte sa oprezom i koristite ih vise kao neki orijentir, a ostalo je sto bi rekli fine tunning.

Pozdrav
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
mislim da zeli reci da zalijevanje rastegne na duze razdoblje tako da se zemlja dobro natopi iako mislim da netreba toliko cekati. ja polagano ljevam sa bocom od 1.5l sa cepom na rupice. taman kad zavrsim s bocom i odem nadolit, prva tura upije u zemlju.
lp
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Upravo tako, ne zalivam iz prve celu kolicinu vode nego sacekam malo da se zemlja natopi pa sledeca tura dopunim ili eventualno treca tura jer koristim flase od 1.5 l.

Prvi put zalijem vodom a drugi put dodam morske alge i multibloom.
Ovako smatram da bi korisne stvari ostale vise u zemlji te se ne speru prilikom dodavanja u jednu turu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy
22.10.2015
5
1
3
33
Hello momčadi , pozdrav za sve :vutra:

Tema ZALEVANJE .

sem sto je plastika pitao i sam sebi dao odgovor nisam saznao kako treba negovati i zalevati biljku
( kao da se jedva ceka da neko nesto pita i da mu se kaze Ej pa citaj malo , o tome je pisano , idi malo procesljaj pa se javi itd ili je pak stranica zatrpana nekim glupostima koju sijalicu da kupim HPS ili za piliće , gde da je nadjem u sarajevu i tako u krug jedno deset stranica - kao da niko ne cita naslove)

Ajmo ako moze da se javi neko i da kaze ! B)

- Kada semenka proklija stavite je u malu saksiju i zalevajte svaki XX dan sa po XXml Vode PH-XX !

- Kada biljku presadite u vecu posudu ( Obicno koristimo posude od 20L )
zalevajte je ..... ( kad je ugaseno svetlo ili kada je upaljeno svetlo )
dok je mala u fazi vege sa po XX litara Vode svaki XX dan

- prihranu pocinjenmo posle XX dana tako sto uposudu od XX litara vode sipamo XXml plantele GROW recimo i zalijemo biljcicu . I to radimo svaki XX dan a u medjuvremenu ne zalivam ili zalivam vodom !


- Kad biljka pocne da cveta menjamo djubrivo za bloom i tada je djubrimo svaki XX dana a u medjuvremenu je polivamo vodom ili pak ne PH 6.8 recimo

- Kad se tusira devojka , kad se ostavlja bez vode HAJDE MOMCADI napisite nam to da zatvorimo temu zalevanje :)
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Ne kapiram sta ustvari hoces?
Hoces uputstvo kako se zaliva, koje djubre za bloom i koliko gjubris?
Dobro, kapiram.
Odgovore na tvoja pitanja se ne mogu dati jer je sve individualno i ovisi od puno stvari.

Sve ok ali jesi procitao bar neki dnevnik pa da saznas sve ovo?Kako vidim nisi inace ne bi pitao ovako uopsteno.
Search je zaista odlicna alatka.
Evo sta sam ja nasao za 3 sekundi:

https://www.vutra.org/threads/vodiČ-kroz-unutraŠnji-uzgoj-prerađeno-2014.7897/

Skini ovo: https://www.vutra.org/Vodic-kroz-unutrasnji-uzgoj.pdf
I sve ostalo u vodicu iznad.

Bukvalno sve o uzgoju, jako detaljno da detaljnije ne moze biti pa uzmi procitaj.
Slazem se da forum ima previse sadrzaja pa to moze zbuniti pocetnika, ali kao i za sve ostalo mora se odnekud poceti, a najbolje iz pocetka.
Imas u PDF (link koji sam dao) jako jako detaljna uputstva.
Po meni najbolje je procitati 2-3 dnevnika(ima jako detaljnih dnevnika) i deo foruma za indoor a uz sve to hvatati beleske i zapisivati odgovore na pitanja koje ti nisu jasna.

Pozdrav
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Imam ja pitanje - kojom vodom da zalivam biljke?

Trenutno su još uvek u seedling fazi, i do sada sam ih zalivala destilovanom vodom i sve je OK. Međutim, polako rastu, moraću uskoro da uključim i prehranu, vremenom će zahtevati sve više i više vode, pa me zanima na koji način mogu da koristim vodu iz česme?

Napunila sam bocu od 5 litara i ostavila je da stoji par dana i onda sam merila PH. Rezultat je bio da je voda jako alkalna. Onda sam pokušala da smanjim sa onim PH Down prvo dodala 1 kap, pa 5 kapi. Pa sam sve ukupno dodala jedno 50 kapi i jedva uspela da smanjim na vrednost oko 8-9PH što je i dalje vrlo visoko.

Međutim, čak i da smanjim PH vode na prihvaljivi nivo, onda me brine šta sve ta voda iz česme nosi sa sobom, a nemam baš opremu da sve to izmerim. Pa me zanima da li samo da uskladim PH nivoe vode iz česme i da ne brinem o ostalom ili da radim nešto drugo?
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Space.... taj ph down moguce da je u banani.... probaj sa sircetom,ok je voda iz pipe samo koriguj ph... vodu kad napunis za zalivanje,drzi je na sobnoj temperaturi 15-20 min... spusti joj ph i zali...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
od kako radim indoor radim iskljucivo sa vodom iz gradskog vodovoda, dakle iz cesme. nikad problema nisam imao zbog vode, s tim sto ne treba da stoji par dana nego je dovoljno da stoji 15~20 minuta. sto duze stoji to joj se penje ph. izmeri ph vode iz cesme nakon sto odstoji 15ak minuta pa javi, mani se odstajale vode sa visokim ph i i patnjom oko spustanja istog
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Ne znam za PH down ali ja spustam sa sircetom i cesmovaca je 7.9 te 20-30 kapi ne pomazu nego na 10 litra merio sam 20 kubicnim spricom i islo je negde 3 kubika sto je puno vise od 50 kapi.
Voda ti je zaista pre kisela ako jedva uspevas da simnes do 8-9, ali ne znaci da ne valja.
 
22.10.2015
5
1
3
33
posle pitanja nadovezala se konverzacija i odgovora nema. :plac:


(nisam naso nigde ove podatke , kada , koliko itd - zato sam postavio pitanje onima koji to znaju bolje od mene ):idea:

neka neko da svoj primer ,kako je zalivao biljku (imam repetiranu plantelu zelenu i crvenu) planiram to djubrivo koristit.

PH 1-7 kiselo , 7-14 baza-alkalno - trebalo bi da je tako:popcorn::
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
A da procitas neki indore dnevnik... dobio si odgovor u vec pomenutoj temi,sad treba 10 puta da ti se objasni da bi ti skapirao... daj malo uozbiljite se,cemu ovo pretrpravanje teme,kao da pitas koliko je 1+1... koristi malo trazilicu... hoces da ti se objasni zalivanje... evo ti primer ja u posudu od 0.5ml zalijem dok ne procuri... u posudu 2l zalijem sve dok ne procuri... itd... sta je tu tesko za shvatit? Sve zavisi u koliku posudu drzis biljku,tako ide i zalivanje... ako je biljka stara 7 dana ili 14... a nalazi se u posudi od 20l... zalijes u krug oko nje,sa pola litra vode i pici... kako raste trazi vise vode itd... jbt pravite nuklearnu fiziku oko zalivanja i hrane... ako vas bas interesuju detalji,oko vode,hrane i kojeg q... vec.. postoje ustanove: skole,fakulteti itd(mada ima i ovde na forumu sve u detalje objasnjeno)... pa tamo krenete i sve u detalje saznate... edukujete se jednostavno i eto resenja... ili volite ovde doci pa se igrati tako sa pitanjima od dosada... de,de,samo polako... peace
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: PuntaTombo
22.10.2015
5
1
3
33
vazi PEACE !
citao dnevnike trazio i nisam nasao kako. I rekoh ajD da pitam - a znao sam da ce da se ukljuce oni koji nece da napisu jednosavno kako ! necu da ponavljam pitanje

kad dodjem do odgovora - napisacu onim redom kako sam prvo pitanje i postavio .
vidimo se za par meseci u ovoj temi ;)

necu da pitaam , cao :grrr:
 
Poslednja izmena od urednika: