Što da napravim sa ovakvim biljkama?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.06.2012
7
3
3
39
Pozdrav svima!

Evo uzgajam prvi grow i imam problem koji ima dosta ljudi.
Kao što vidite na slikama lišće požuti i onda otpadne.
Nametnika nema, jednom na dan zalijevam svaku sa nekih 2 dcl vode,i jednom na tjedan gnojim.
Treniram ih da mi ne rastu u zrak,nego u širinu,nije baš prespretno ali raste :)
Ne znam u čemu je problem ako mogu dobiti vašu pomoć da mi ne propadnu bio bih presretan.
PH mjerač nemam :(

Hvala Vam unaprijed!!!

Evo slika:









 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
dabar22 je napisao(la):
... jednom na dan zalijevam svaku sa nekih 2 dcl vode...
gde si procitao da se zaliva svaki dan, il ko ti je to sugerisao... pogresno, a uz to svakodnevno zalivanje nemas ni ph metar, ako je ph u banani, dajes im svakodnevno pogresnu "infuziju", a i da je ph na mestu opet ne ide "infuzija" svak dan po malo, nego se zalije puno, da ceo supstrat bude dobro vlazan, pa se ne zaliva par narednih dana
 
18.06.2012
7
3
3
39
Nisam znao da se nesmije zalijevati svaki dan, mislio sam što više to bolje,jer je vruće ovih dana. Ako ne zalijem svaki dan vidim da mi se objese listovi.
Krenuo sam u grow zdravo seljački,samo za probu,ali sada bi mi bilo žao da propadne pa ću morati nešto učiniti.
Budem kupio ph metar i neću zaliti danas pa ću vidjeti kako ide. I budem onda dodao još zemlje do vrha,stane još, a ako ni to neće biti ok budem presadio.

Hvala na pomoći!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
dopuni zemljom i sipaj minimum pola litre, ako ti je ok drenaza dole u posudi voda treba da procuri u onu posudicu, onda ostavi da zemlja upije koliko joj treba pa nakon 15~20 min. prospi sve iz posudice. posle ne moras zalivati bar dva dana. obese ti se listovi verovatno jer ne zalivas dobro, svaki dan po dva deci je malo, bolje sipaj litru, pusti da zemlja upije koliko moze i onda visak prospi (ako ga bude;)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
obrati paznju na zalivanje, ako najedno sipes sve voda samo sklizne sa strane a unutrasnji deo biljke
je suv, zalivaj lagano, malo po malo i poslusaj Powera.
za zut list bi reko da je manjak N mada je cudno sto biljka pocela da zuti od sredine, obicno krene od
dole.
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
a koje gnojivo koristiš mislim na odnos NPK jer isti problem ima još jedan član kojemu je odnos NPK gnojiva bio 15-9-15i biljke žute u sredini pa je moguće i previše K u vegetaciji...no to je samo predpostavka dok ne napišeš koje gnojivo koristiš ;)
 
18.06.2012
7
3
3
39
Sada ju zalijevam sa 8dcl do 1l vode jedanput u 3 dana. Napunio sam posudu sa zemljom skroz do vrha,počupao sam žute listove jer vidim čim su žuti nema oporavka. Gnojim svakih 6 dana,stavim na 2l vode 15ml gnojiva kako piše. Gnojivo je Plantella,gnojivo za zeleno rastlinje,odnos NPK je 6-3-6.

Čekat ću još tjedan dana pa ću vidjeti kako će se stvari razvijati pa stavim slike.
Hvala na savijetima!!! Ja se ne bi snašao sam sigurno.

Još sam prije toga imao plijesnive mušice i nešto malo zeleno ali sam to uspio riješiti tako da sam stavio kriške krumpira na zemlju, pivu u posudice pa kod biljke te sam ju svaki dan špricao sa otopinom vode,češnjaka i gin-a :)
Hvala bogu napasti sam se rješio.

Nisam mislio da će biti ovoliko problema,mislio sam posadiš pa raste, malo sutra!

Hvala
 
18.06.2012
7
3
3
39
Evo počelo je cvijetanje :)
E sada jedna je muška, jedna je ženka,a jedna još nije procvala.
E sada što mi je raditi? Čitam malo da se muška mora maknuti od ženke,jel to znači da muška mora drugdje rasti ili muška uopće nema THC-a pa se sasjeće i baci?

MOlim Vas pomoć da nešto ne uprskam...
 
18.06.2012
7
3
3
39
Evo ova prva je muška ako se ne varam gdje ima ko jaja na sebi i to hrpu a ova druga je ženska...
Tako mi je žao bacati mušku,da ju možda odrežem odmah (ili kasnije) pa posušim pa onda pušim,jel bi imalo išta thc-a?
IMG_1889.JPG
IMG_1891.JPG
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
E što bi volio da ti se otvore jaja pa da ti opraši tu curu pa da pušiš malo sjemenke. Šta ste gramzivi ljudi, pa ti toliko čekaš a i sam vidiš da je mudonja žešći, a što je najgore još je nisi uklonio.
I de ti meni reci šta bi ti pušio od te muške biljke? Voliš da duvaš jaja?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ljoVe and skipe
18.06.2012
7
3
3
39
Ok,ok ne moraš biti arogantan...
Dat ću ju frendu pa neka si trga listove i puši, jer nema tak i tak što pametnije za raditi...

Hvala na savijetima!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skipe

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.250
10.197
358
Makni ju još danas, a što se lišća tiče, probaj pa ćeš znati, možda se iznenadiš :icon_wink: .