250w Grow Box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
pozz ljudi...evo opet nesh kemijam...imam prazan prostor izmedju radnog stola i kreveta...u njega bi ubacio taj box koji ce morati biti iste visine kao i stol, dakle cca 80 cm...znam da bi bilo bolje da imam visinu al vise od toga ne mogu (a i prozor je iza)
situacija je otprilike ovakva, skicirao sam rukom posto je ta ideja tek u povojima
evo slika prvo pa cu onda pojasnit



svjetlo bi bilo 250 w hps u cooltubeu i to vertikalno...na samom dnu bi bio pvc komad cijevi izbusen rupama (tu ce se uvlaciti zrak iz boxa) ili cu napraviti neku konstrukciju od zice...onda dalje ide cijevni vent protoka 185 m3...pa cooltube...pa jedno pvc koljeno i van na izlazni otvor
zabrinut sam posto se radi o malom prostoru kakve ce biti temperature. da li ce ovo biti dovoljno za hladit tu lampu...znaci vent je direktno ispod lampe, puse direktno u nju...a zrak izlazi van bez ikakvih blokada tipa filter...cak je i strujanje zraka skoro pa idealno, jedino ima to koljeno od 90 stupnjeva na kraju

unutra bi isle 2 biljke...nazalost ne moze ici puni krug scroga zbog nepravilnog oblika boxa...pa ce ici dvije odvojene mreze

dole jedan pasivni ulaz ili dva...najvjerojatnije jedan

a gore cu isto razmislit o jednom ventu za izbacivanje toplog zraka sa vrha boxa... i naravno jedan vent unutra za mjesanne zraka

kako to izgleda...dajte neke savjete, ideje
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Marco evo upravo gledam takav stol i ideja ti je originalna...cijevni vent.sasvim dovoljan meni hladi 400w u verticalu bez problema ja bi mozda samo izmedju biljki i tube stavio po jedan manji za svaku biljku.Meni se to pokazalo jako dobro.pozz.PS neznam koliko ce ovaj vent na tubi biti u punoj funkciji posto nece imati onaj puni cug sto bi se reklo nego ce zrak navlaciti kroz rupe...brijem da ce tu izgubiti dosta na snazi
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
e majstore drago mi je da si se javio jer ti si ipak ekspert za vertikalu
razmisljao sam o tome da li ce te rupice gusiti vent...mozda ipak da napravim platformu od zice na koju ce ici vent pa ce imati bolji cug odozdo...a kakav ti je cooltube, jel se moze drzat ruka na njemu? ipak je ovo 250w, puno manje grije
 
05.03.2012
19
12
0
32
pa malo mi je antipaticna ideja da out izvlacis sa dna boxa..tu je potrebna cirkulacija vazduha zbog biljcica..

...a i gore odlazi topao i isusen vazduh..ko sto kazes :)


?
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
pokusat cu objasnit zasto tako...ideja je da vent bude okrenut direktno u zarulju, znaci da je hladi i tjera vruci zrak dalje...a posto se topli zrak prirodno dize gore onda ce ventilator to lako potjerat van
e sad nije ni ova tvoja verzija losa...vent bi onda morao biti na vrhu i gurati topli zrak dole i puhati po zarulji...e tu je vec onda borba...topli zrak prirodno ide gore a ja ga pokusavam vratit nazad...a i kuburim dole sa cijevima, a bzvz mi zauzimaju dragocjen prostor
cak mislim sklepat neki box istih dimenzija od knaufa pa eksperimentirat...kad budem zadovoljan onda se bacam na izradu pravog ;-)
sve sugestije i naravno kritike su dobrodosle

edit: e sto se tica izvlacenja zraka sa dna boxa bi rjesio tako da bi pasivni ulaz stavio na sredini visine boksa da dobijem cirkulaciju zraka i po meni bi bili dovoljno svjezeg zraka
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
sve ok...nego taj krevet do kojeg bi se nalazio box...dali ga koristish?? tj..dali ti spavash na tom krevetu svaku noc??
ako da....ne znam koliko je to "zdrava ideja"....
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Pappi je upravu.Ja sam svoj vertical i zamislio tako da vuce zrak odozgo ali zbog tehnickih problema nije bilo izvedivo...tebi bi to puno pomoglo...manji je prostor i vent. na vrhu tube bi rjesio sve probleme sa temperaturom.Iako mislim da i ova opcija sa ventom dole nebi bitno promjenila skoro nista jer je mali boks.Grije 250w, manje od 400 ali grije brate i ona..pozz
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
rjetko kad spavam na tom krevetu...a i nocu bi lampa radila...i kad bi spavao soba bi bila obogacena kisikom ;-)
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Možda nakon boxa i počneš spavati na tom krevetu, daj zamisli, malo bi ti trebalo da koji kif otkineš, ne bi morao tražiti usred noći i kopati po ruksaku:b_woot:
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
nikako horizontal...tek bi onda imao problema sa temperaturom...zapeo sam za vertical i ima da ga napravim...a plodove cu da berem sa brajde ;-)

moje misljenje je da je lampa od 250w podcijenjena...nije velik potrosac...ne grije kao vece lampe i umanjuje trosak ventilacije...a pravilnom tehnikom bi trebala dati vise uroda nego recimo 400 u flat varijanti...pricam teoretski...isprobat cu svakako a i usporediti

mazare znas kako je...kad savijas grane nekad pukne grana ničim izazvana...ha ha...nisam bas pobornik cupkanja...iako priznajem, cupkao sam i ja...al pred sam kraj ;-)
 
05.03.2012
19
12
0
32
da,da..ja sam totalno zaboravio na koriscenje lumena 360° :)
interesantna ideja..al opet mislim da bi vazduh trebao da se usisava sa vrha boxa :D
ako ikako mogu,podrzavam te u ovom poduhvatu :D ako ti ista znaci xD

btw: felix je objasnio xDDD
 
20.04.2011
35
8
0
43
Dobiću box 90x90x180 tako da se namjeravam preseliti iz ormara u novi box. E sad imam hps 250w, 33000 lumena pa me brine jel to slabo svitlo za taj box. Jer ne kupuje mi se 400w hps.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
grass je napisao(la):
Dobiću box 90x90x180 tako da se namjeravam preseliti iz ormara u novi box. E sad imam hps 250w, 33000 lumena pa me brine jel to slabo svitlo za taj box. Jer ne kupuje mi se 400w hps.

....taj prostor nije za ispod 400W po meni, sve se moze al sad kolko je isplativo to je druga prica.......
 
20.04.2011
35
8
0
43
to je orginal box DR 90. 90x90x180 NJega san mislia uzeti. Al mi je kit od 250w. Uzea bi ja box od 80x80x160 to je taman al mi je visina od 160 nekako mala. Jedino da mi je nači box 80x80x180.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
znate kako je to s projektima...u pocetku zamisliš jedno a na kraju ispadne nesto sasvim drugo :)
uglavnom stol ce pricekati neka bolja vremena....odlučio sam se ipak za opciju grow satora zbog cestog seljenja i mobilnosti

uzeo sam ovaj, dobio sam ga extra povoljno
Armario Hortilab 80 - 80x80x160cm

sve sam vec pospajao...250 w hps unutra...up & ready...trenutno u fazi testiranja










slozio sam i box za klijanje od kutije cooltube-a...dvije glavice su vec izvirile i prebačene su unutra, ostale se čekaju da krenu :)
izrezao s jedne strane kutije otvor za ventilator, s druge strane izbusio rupice...odozgo uglavio neonku...i to je to...kad malko ojacaju idu pod hps







eto s ovime zavrsavam ovu pricu, a najavljujem novu ;-)