4x unknown auto x 2 PPP regular HPS 250+150w by glavonja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
:dada:dada da da, najavljujem dnevnik. sada trenutno u kesi imam 232g vutre, kad sa 232g padnem na 150g palim sijalicu.

ko je procitao moj prvi post, znace da ne treba previse da se raduje mom indooru. imam nekoliko opcija, verovatno cu da se odlucim za MH 250w za vege, i HPS 150w x2 imam grow tent ali ne volim ga bas, puno je cimanja to za mene da se mucim oko ventilacije vlage i temperature, pa cu verovatno to uraditi kao i svaki put do sada u cosku svoje sobe:) takodje ko je procitao moj prvi post zna da sam vise za majku prirodu [outdoor] ali sta da se radi, zima ce da stegne a moramo da spremamo zimnicu :konjo....

e sad jel neko dovoljno strucan da mi kaze da li ce semenke iz ovogodisnjeg growa [autoflower] biti po genetici automatici ili mogu da budu bilo sta?
i takodje me zanima da li neko zna sta sam dobio od prasenja kaya gold [m] sa produktom od acapulco gold [m] i blue mystic [F]
ako neko nije razumeo, predprosle godine sam oprasio zenku [blue mystic] sa polenom muske biljke [acapulco gold] pa je ove godine zenska biljka od te dve "[mystic blue gold]" :banana_rasta: bila oprasena muskom biljkom kaya gold :) zna li neko da mi kaze sta od prilike imam. BEZ NEKIH NEPOZNATIH POJMOVA :bale
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
glavonja je napisao(la):
... e sad jel neko dovoljno strucan da mi kaze da li ce semenke iz ovogodisnjeg growa [autoflower] biti po genetici automatici ili mogu da budu bilo sta?

moraju biti automatici samo ako si oprasio automatik automatikom

glavonja je napisao(la):
... ako neko nije razumeo, predprosle godine sam oprasio zenku [blue mystic] sa polenom muske biljke [acapulco gold] pa je ove godine zenska biljka od te dve "[mystic blue gold]" :banana_rasta: bila oprasena muskom biljkom kaya gold :) zna li neko da mi kaze sta od prilike imam. BEZ NEKIH NEPOZNATIH POJMOVA :bale

dobices hibrid f1, biljku koja ce verovatno najvise liciti na mamu, ali bi trebalo da u sebi sadrzi i neke kerakteristike tata, nekada je to lakse primetiti a nekada teze, za formiranje pravog hibrida potrebno je par generacija... al verujem da ne moze biti lose, naprotiv, svi moji dosadasnji miksevi kvalitetnih vrsta pokazali su se odlicni i ja ih jednostavno zovem hibridi s tim sto naravno znam genetiku u pozadini. da si oprazio F mystic blue gold sa M mystic blue gold onda bi imao f2 seme i tu bi mogao ocekivati razlicite biljke (fenotipski) iz istog semena, ovo sto si ti uradio je ok, pojacavas genetiku, dobijas krizanca koji moze po nekim karakteristikama da bude bolji od roditelja

edit: inace , nije uobicajeno raditi "najave" dnevnika, cemu? kada krenes sa growom, otvori dnevnik i furaj
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
mocni, primetio sam da nije uobicajno, ali nov sam na forumu i ovo je "sve i svasta" sektor pa sam mislio da nece biti problema da javim, a i shvatices zasto sam to uradio uskoro ;)
www.youtube.com/watch?v=e7qlxXbkqgo

znam da nije uobicajno, al mislio sam da je ok posto je ovo "sve i svasta" deo foruma, a ima i poseban razlog za to, shvatices dovoljno brzo :)
a kad bi sad oprasivao mystic blue gold x kaya gold sa istom [m] biljkom jednom, pa sledeci put opet to je put ka pravom hibridu? ili sam krivo razumeo
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
1. acapulco gold [muska]/blue mystic[zenska]
+
2. kaya gold [muska]
=
3.
mystic bluegold[zenska]





3. mystic bluegold
[zenska]
+
4. kaya gold
[muska]
=
5. ?


Sada imas strain broj pet. To ti moras nazvat strain kak hoces, ne mogu ja hehe


Al dobro groweru, zivi bili pa vidjeli tvoje buduce radove:vb_wave:

 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
znam da nije uobicajno, ali razumeces kroz nedelju dve.. :) a i ovo je sekcija "sve i svasta" pa mislim da nije problem.

a ako ponovim proces oprasivanja jos 2 ili 3 sezone sa tom biljkom istom [M&F] dobijam pravi hibrid? ili sam krivo shvatio?

**nece uvek da mi postavi odgovor ima neki bug ne znam zbog cega**
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
4 proklijale semenke automatika stavljene sinoc oko 02h u saksije 3x po 5l i 1x 7l posto automatici cvetaju i na 18/6 ubacicu i 2 PPP pa kad se automatik rascveta idemo na 12/12
"box" je napravljen u cosku sobe, ogradjen je samo sa 2 sper ploce 1x 1.9m sirina - visina uzecu kod kineza onu postavu za sofeku pa cu da oblozim radi refleksije svetla.
rasveta HPS 250w i HPS 150w hteo sam da ukljucim MH 250 ali misticno ne radi moguce da je isteko vek posto je imam odavno bas.
temperatura je sobna oko 23 do 30 stepeni max, reflektor/CT nemam. kao reflektor sam improvizovao alu foliju, znam za hotspotove ali dok ne izbiju iz zemlje nece da im skodi, u medjuvremenu cu da nadjem lim od kvarcne peci za reflektor
CT mi ne treba posto mi sobna temperatura dozvoljava da sijalice budu na 15ak cm od povrsine zemlje i ispod kad stavim ruku lako je podnosljiva temperatura.
zemlja je kupovna NPK 20-15-15 sadrzi prihranu od 2 do 3 nedelje, znam da cete da mi preporucite teramagmu ali uvek radim sa ovom zemljom indoor i nisam imao problema za sad. voda iz cesme, nemam ph metar uzecu i njega ovih dana pa cemo da korigujemo da bude makar tu i tamo dobar :)
eto toliko od mene, apdejt slikama cim provire prvi singl listici :)
Ps. dnevnika nece biti, ali cu vas ovde bar jednom nedeljno izvestavati photo apdejtom :)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
daj brate nekontam te ----neces pisati dnevnik a javljat ces se 1 tjedno ....sto izmisljamo toplu vodu...neces pisati dnevnik ok ...onda nemoj ni tu ...imas galeriju sa i bez kometara pa tamo postaj slike ako vec tako zelis...tako bi mogli sad svi okolo po svim zivim temama pootvarati svakakve teme i vidi cuspajza....nema ljutnje frend i zelim ti sve naj za nadolazecu generaciju :) sam se zalazes za red pa onda probajmo ga i zadrzati...zamoli modove da te stave gdje trebas biti :)
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
ma i to sto kazes. jesam slepac haha :p ustvari tebi se samo prati moj dnevnik hahah salim se naravno.
pa dobro onda molim moderatore neka ipak premeste temu u dnevnik uzgoja i ako moze ime da se promeni
4x unknown auto x 2 PPP regular HPS 250+150w by glavonja
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Glavonja, ti si napuseniji od mene hahahah. Al radujem se tvojim dnevnicima, bas me zanima sta ces radit.

Jel ti se isplati kupovat auto folija kod kineza kad je crno bijela folija 2 kvadrata 6kn?
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
isplati se, jer je ne mogu naci niigde :p
evo sad cu da tapaciram da bude vise svetla, trazio kvarcnu neku neispravnu kad ono stara bacila.. ide zima.. treba to zbog vutre al treba se i grejati xD videcemo nesto..;) inace 3 automatika izaslo iz zemlje, slagao sam vas za apdejt jer sam ocekivao tek sutra da provire a zena dolazi ujutu sa foticem i slikama iz kanade :)) pa puknem fotke sutra uz pljugicu i kafu ;)'

EDIT: ljudi jel su obe strane ovog sranjca za soferku reflektivna? ako jesu mogu od 2 komada da napravim 4. ako nije recite mi jel reflektujuca strana ravna ili ona sa kvrgama?

EDIT2: i dalje niko nista da odgovori?
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
nemam fotoaparat, tojest imam ali iz nekog razloga su fotografije premutne i bas se nista ne moze videti na njima. sutra treba da ga pokupim sa servisa valjda je popravljen pa cu da puknem neke lepse fotkice, iskreno za sad i nisam zadovoljan, od 4 automatika koji su proklijali u casi, 3 su nastavila sa razvijanjem po izlasku iz zemlje, onaj jadnicak sa najvecom klicom ne zeli da saradjuje.. automatici su prva 2 dana bila na 24/0 pa prebaceni na 18/6 kad su iz zemlje izbile 2 PPP regular.
automatik se svaki razlikuje, inace semenke sam dobio od 2 automatika [auto NL(M) x auto jet47(F)] iz ovogodisnjeg outdoora
a PPP na poklon od drugara koji je uzeo 10 komada pa mi poklonio 2 od koje obe rastu :)
inace najvise mrzim period prvih nedelju-dve jer se tad neakako najsporije razvijaju pa i nije interesantno.
evo vam fotkice neke male sa mobilnog cisto da ne zamre dnevnik.
****************************************************
2 saksije skroz dole su PPP stari cini mi se 5 dana i oni su u posudama od 7l odprilike 2 u srednjem redu su automatici i gore desno je automatik takodje a ova gore levo ce da bude upotpunjena ili nekom domajom finom ili sa nekim mojim ukrstanjem (pise gore sta je ukrstano) koje inace cuvam za out ;) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

evo najnaprednijeg automatika ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
evo onog sto je tu i tamo ImageShack® - Online Photo and Video Hosting [nemam pojma zasto listovi izgledaju kao da je pregnojena]
i evo jedne koja je od starta krzljava jer je imala problem da otkaci semenku pri izlasku iz zemlje i malo je ljuska semenke ostetila jedan list pa mislim da je to usporilo u startu ImageShack® - Online Photo and Video Hosting [ vidite desni listic da je na pola prekinut]
i evo 2 PPP 2 dana mladje od automatika a mozda i 3. jbg ne brojim dane :p ImageShack® - Online Photo and Video Hosting i ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
jedva cekam kraj druge nedelje, od prilike po mom dosadasnjem iskustvu uvek u pocetku sporo napreduju pa oko 15og dana samo krenu masivno da pumpaju u vis i sirinu al videcemo, za sad su mi u losem stanju al dosad sam uvek uspeo uz ljubav i paznju da izguram do kraja:)
temperatura u boxu sa ON svetlom 27 do 30 stepeni a sa OFF svetlom u poslednja 2 dana padne i do 17 stepeni :S mozda zbog toga i usporavaju ko zna, popravicu to.
imam pitanje, imam spravicu koja i greje i hladi, jel ok da je stavim u box dok radi sijalica da duva hladno a nocu topao vazduh? da malo regulisem temperaturu.
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
hehe hvala vam, a u vezi onog ventilatora/grejalice ima li neko da doda nesto?
inace kad se ukljuci taj topli vazduh na max snagu i stavim ruku na sam ispuh, to je mlako a nimalo vruce...
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
pripazi malo sa tim kaloriferom-isusuju vazduh drasticno
ja sam neki dan stavio u box na najjace(dvojka-2kw) i digao mi je temperaturu sa 19c na 31c za 5 min. a pri tom se vlaznost spustila ispod 35c....
a kad ga stavim na 'keca'(1kw) slabije greje ali odrzava vlaznost koliko-toliko u normali...
moj savet
igraj se dok ne provalis kakav rezim treba da mu bude
ja na mom kaloriferu nemam termostat da se sam gasi kad dostigne odredjenu temperaturu,pa sam nabudzio tajmer-otprilike ovako-
DAN
15min ON 15min OFF 15min ON 30min OFF 15min ON 30min OFF 15min ON 45min OFF i tako u krug
NOC
15min ON 45min OFF i tako u krug
rezultat-
temperatura mi je koliko-toliko u normali(kad ne radi kalorifer spusti se na oko 20c,a kad je upaljen oko 26c-nocu najniza oko 16c),ali je vlaznost super-sve vreme iznad 45%
i nikako da bije u biljke direktno,bolje da bije u zid od boxa,a da ventovi dalje sire topao vazduh po boxu.
meni uspeva
cheers!

17c za noc je oke
samo nemoj ici ispod 14c i sve bude kul.mada neki kazu 10c,al' ja ne bi ispod 15c isao ako ne mora
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
hvala na lepom odgovoru, ovaj moj ima regulator temperature pa nemam brige, a i ponavljam najtoplije kad ukljucim topao vazduh je samo na 2-3cm od njega i dalje nastavlja kao obican vazduh jer je temp niska nocu :)
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
moze apdejtic? :))
evo nekih fotkica od pre par minuta svezih :))

onu praznu saksiju obogatila je domacica danas joj je 3dan od izbijanja iz zemlje ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

PPP
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting obadve PPP se razvijaju isto za razliku od automatika

evo najboljeg automatika
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
evo najslabijeg automatika
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
i evo onog sto je izmedju ta 2 :)
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (ovaj lst je prepravljen [ovi listovi vise nisu vezani] )
LST su sinoc dobili najveci i srednji automatik, svim biljkama cu da radim LSTrening
za dan nisam siguran koji je, mislim da je 2. nedelja ili mozda dan manje mrzi me sad to da proveravam xD
sa automaticima nisam zadovoljan sva 3 razlicito rastu, i plasim se da ova najbolja ne bude mudonja
a PPP i domacicu novu bi drzao u vegetaciji 70-80 dana dok ne okacim automatike na susenje da su fem semenke, a ovako cu da prebacim na cvetanje za nedelju ili jos bolje 2
peace&love
voli vas glavonja :))