600W Hydro drip sistem

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
09.01.2013
32
13
0
41
Ljepo je nema sta, Zelim ti srecu u cvijetanju. Sto ces s ovim budovima oces susit pa po potrebi ili opet ulje od svijezih
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
46 dan 17 cvjetanja

sinoc sam uradio prvo flusanje dva kusha sa po 15 L vode ec 1.15 + florakleen 3ml/L na pocetku ispiranja ec je bio 1.48 na kraju se spustio na 1.17 tako da mislim da je uradjeno ok...pustit cu ih da se ocjede 24 h pa startam sa hranjenjem i tako mislim jos dva puta do kraja 6 tjedna cvjetanja

http://www.dailymotion.com/user/diseltonic/1#video=xy7x52
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
ma igram se s njima...isprobavam neke teorije...vidjet cemo na kraju sta se isplati al sad bar znam kako se flusha :ludak
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
48 dan 19 cvjetanja
stigli i prvi problemi sa vodom mislio sam doci na 4 dana bez regulacije ph a na kraju sam se spustio na samo 1 dan neznam tocno sta se desilo al ulgavnom u 24 h mi se spusti za 0.8 sto je poprilicno zeznuto...prije tri dana sam uradio flush i promijenio vodu koju sam nastimo na ec 1.90 ph 5.8 i od tad je krenulo...sumnjam na dvije stvari, nakon flusha sam ostavio 24h bez navodnjavanja i u tom vremenu ono malo korijenja koje viri se osusi i otpadne u rezervar al to bi bar bilo lako rijesit zamjenom vode a druga stvar koja ima vise smisla moze biti prevelika koncetrcija gnojiva s kojom sam se sad poceo igrat...razrijedio sam ec na 1.75 i mislim da cu morat jos uglavnom probat cu spustat ec do te granice dok se ph opet nepocne povecavat, naravno ako bude u tome problem ako ne moram trazit drugo rijesenje.

TEMP/VLAGA 20-27 °C - 50-70 % VISINA kush 100 cm disel 64 cm

naletio sam na zanimljiv recept kako zablokirati ph na odredjenom nivou morat cu testirat samo dok nabavim satojke

na 500L vode sa zeljenim EC se doda 5g limunske kiseline i na to se ubacuje kalijev karbonat (k2co3) dok se nedostigne zeljeni ph tako nastiman ph moze stojati bez vece oksilacije i do 2 mj sto tvrdi autor sto je u nasem slucaju nepotrebno ali nebi bilo lose 10-20 dana biti bez brige o ph

uglavnom to su novosti da nezamaram vise :knockknock:

http://s1072.photobucket.com/user/canatonic/embed/slideshow/0000/41/48
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Jack-Sparrow je napisao(la):
Mislim da flushati Hydro grow nema baš smisla....al ok odlicno to ide...ali i oprema je profi sta jest jest
Ajma Blade nazad na citanje! Flushanje ima veze sa hidrom i to kako :)

U svakom slucaju Mario ja sam tu pratim ne sekiraj se :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Oprah je napisao(la):
jma Blade nazad na citanje! Flushanje ima veze sa hidrom i to kako :)
Heh, valjda čovjek mislio na DWC gdje je većina korijena konstantno u vodi, a smetnuo s uma da se soli i u kamenoj vuni nakupljaju
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Ja bi kod vode svejedno skrenu pažnju na tvrdotu vode. U prirodi, kisela voda = meka voda. To važi za svu vodu u prirodi, sve ostalo su kiseline a ne vode!

Koristiš EC, koji se upotrebljavaju vrlo rijedko, najviše TDS mjerača mjeri u PPM. Zavisi koje firme ti je instrument ali recimo, da je od HANNE. Pretvorba EC - PPM

Ja sam naviknut na PPMe pa ču u njima dalje. Dakle, 1,9 ms/cm = cca 1000 ppm!!?!! To skoro ne mogu da verujem. Tu nešto ne valja. 1000 ppm i PH izpod 6, to više nije voda!

RO = 0-10 ppm, kišnica ima cca. 0-20 ppm. Ja imam na pipi vrlo mekanu vodu, 120 ppm.
To, da ima meka (prazna) voda vrlo nestabilan PH, stoji. Puferi, koji če vodu napraviti tvrdu i ostaviče joj PH nizak ne postoje odnosno, mogu pretvoriti vodu u kiselinu. "Doktori" za vodu sa niskim PH su akvaristi, koji gaje ribe sa područja Amazonije. Po pravilu SVI održavaju mekanu vodu i nizak PH pomoču šote! Bjela litvanska šota obogati vodu sa prirodnim kiselinama ali tvrdoča te vode je vrlo nizka. Garant izpod 50 ppm (ili u EC = 0).

==== Ovo dodajem!

Negdje na putu kruženja u jedan prostor mogao bi ubaciti šotu (staviš u najlon, da ne prljaš črpalke) i šota bi pomogla održavati nizak PH!!
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
==== Ovo dodajem!
Negdje na putu kruženja u jedan prostor mogao bi ubaciti šotu (staviš u najlon, da ne prljaš črpalke) i šota bi pomogla održavati nizak PH!!


ja imam problem sa niskim PH kad pravim novu vodu na 50 L kad ubacim sva gnojiva ph mi se spusti na 5.5 i moram ga podici sa puno PH + cc 1 ml da bi dobio PH 6.0 i onda svaka 24h u najboljem slucaju se spusti za 0.2 al bilo je i 0.8 dok nisam smanjio EC 1.70 ili 850 ppm
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
zadnji tjedan dana sam trazio nacin da stabiliziram Ph i uz pomoc jednog clana sam slozio novi recep koji za sada funkcionira poprilicno dobro. Iskoristili smo znanje akvarista u odrzavanju PH i uspili stabilizirat PH na vise dana bez promjene jedini sto jos ostaje vidjeti dali ce mozda preparat koji koristim blokirati koji od macronutrianata al za sadasnji 6 dana koliko koristim recep nisam primjetio nikakvu promjenu na biljkama.Prije recepta stavio sam tekst koji je meni pomogao shvatiti gdje imam problem i zasto mi se ph konstatno spustao

Tvrdoća vode

Tvrdoća vode je jedan od najvažnijih aspekata kvalitete vode jer uvelike utječe na stabilnost PH i samim tim i na mogucnost apsorbacije pojedinih nutrianata od strane biljke. Možemo je opisati kao količinu otopljenih minerala u vodi. Postoji više vrsta tvrdoće.

Karbonatna tvrdoća (KH)

Mjeri bikarbonatne (HCO3-), karbonante ione (CO3--) i ione hidroksida (OH-) . Hidrogen karbonati imaju sposobnost primanja i otpuštanja vodikovih iona čime znatno utječu na stabilnost pH. Karbonatna tvrdoća i pH su međusobno povezani. Ako je KH visok, pH će biti vrlo stabilan i teško će ga biti promijeniti. Obrnuto, ako je KH nizak, pH će biti nestabilan. Destilirana voda ima KH vrijednost 0 te se zbog toga mora miješati sa odstajalom vodom kako ne bi dolazilo do prevelikih promjena pH, što bi bilo pogubno za zdravlje biljke. Sulfat (SO4--), klorid (Cl) i nitrat (NO3) su odgovorni za nekarbonatnu tvrdoću vode NKH.

Opća tvrdoća (GH)

jako tvrda označava odnos karbonatne i nekarbonatne tvrdoće. Određena je najviše solima kalcija (Ca++) i magnezija (Mg++). Izražava se sadržajem kalcij karbonata (CaCO3), a mjeri u stupnjevima (DH). Oznaka DH podrazumjeva "stupanj tvrdoće'', dok oznaka ppm označava "količina na milijun", što predstavlja ekvivalent mg/Litru vode. 1 DH je jednako 17.8 ppm CaCO3.

E sad kako to sve fukcionira u praksi na 45 L RO vode dodao sam 5L odstojale i u tu vodu dodao gnojivo Grow 40 ml, Bloom 130 ml, Micro 85 ml, Bio bad 200 ml + 1 ml Mono mg. nakon mijesanja dobio sam EC 1.66 i PH 5.6 tu ubacujem jednu mjericu PH/KH+ koji mozete naci u svakom zoo shopu koji drzi opremu za akvarije i on mi povecava vrijednosti na EC 1.79 i PH na 6.1 tu sad se moze igrat sa PH - ako zelite nizi PH kao ja pa sam dodao 0.5ml PH- da bi spustio PH na 5.9 koliko ga ja zelim u svom rezervaru. Jedna vazna napomena je da kad koristite PH/KH + jako tesko se snizava PH pa je potrebno dodavanje puno vece kolicine PH- da bi dobili zeljenu razinu pogotovo ako vam je vrijednost DH 3° ili vise gotovo je nemoguce spustiti ph zato bolje ubacivati PH/KH + po malo i tako namjestiti zeljeni ph nego pretjerati pa morat ubacivat 10 puta vece kolicine PH- da bi dosli do zeljenog PH

Tvrdocu vode ili DH vrijednost mozete izmjerit sa testrom PH/KH koji mozete isto naci u zoo shopu.
Moj rezervar je trenutno namjesten na EC 1.79 ili 890 ppm DH 2° i PH 5.9 nadam se da PH do slijedece izmjene nece prijeci 6.2 sto bi znacili da ga uopce necu regulirati 7 dana
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Mario strasno to izgleda.Meni se cini da je sve kod tebe stabilno i za sada je ovo odradeno profi.Verona je frik za vodu.Znam sta je uzgajao i siguran sam da je vodu doktorirao;)A i ti si zaglavio u growanje...nema ti pomoci;)
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Jako lijepo gledati to zelenilo. I meni se cini da to sve ide odlicno, jedino mozda bude problema zbog visine ako se budu i dalje izduzivale
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
opa cupa je napisao(la):
Verona je frik za vodu, siguran sam da je vodu doktorirao;)A i ti si zaglavio u growanje...nema ti pomoci;)
Imao sam srece iskoristit djelic njegova znanja i rijesit se problema sa Ph... a da sam zaglavio to je ocito nisam zavrsio ni ovaj a vec mastam o slijedecem

crunkisi je napisao(la):
jedino mozda bude problema zbog visine ako se budu i dalje izduzivale

nece vise mozda 2-3cm al vec je pod lampom morao sam ju savijat kolko se moze al sta je tu je slijedeci cu mozda sklepat box 2.60 ubacit ih u 25 L potove pa nek rastu kolko hoce
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.