AK 48 by Nirvana feminised, Cookie kush by Barneys Farm, HPS 1000W, manifolding

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
Update dan 7

Gospođice su sedam dana stare. Borio sam se sa vrućinom prvih nekoliko dana, dok mi nije stigla turbina. Turbina je Soler Palau Vent 150l, 700m3/h, 50db. Našao sam firmu u Srbiji koja uvozi i distribuira industrijske ventilatore, izbor je veliki, ako nekom bude trebalo neka pita. Kada turbinu na regulatoru podesim na keca, ne čuje se u sobi pored. Prezadovoljan sam njom. Temperatura sa upaljenom lampom je oko 30C, sa ugašenom oko 24-25C. Dok spavaju temp je malo visoka, ali tako mora dok ne zahladi napolju. Vlažnost je oko 40-50%. Stavio sam oko njih mokre peškire i male posude sa vodom da povećam vlažnost koliko toliko. Po noći je vlažnost 60-70%. Hrana je Hesi, ali je još rano da ih hranim, dobila je 1 ml root complexa. Ubacio sam podni ventilator koji duva malo iznad njih, čisto da ih malo zaljulja. To bi trebalo da ih ojača. Ph izmeren u tacni je oko 6,5. Cooltube je na udaljenosti oko 60-65cm. Bez njega temperature skaču u nebesa.
Jedna biljka se zabagovala. Izašla je iz zemlje oko 1cm i tu stala. Mislim da od nje nema ništa. Poslednje dve koje su pustile klicu posle 7 dana, nisu ni izašle iz zemlje. Znači, imam deset zdravih biljaka. Istreniraću ih da budu 50x50cm, već sam to radio. Takvih devet staje u 1.5x1.5m. Trenutna visina biljaka je oko 7-9cm. Dve sam vezao da im pripomognem, mnogo su se naginjale. Sve u svemu, mislim da lepo napreduju.

Nastavak sledi...

DSC_0006.jpg DSC_0007.jpg DSC_0008.jpg DSC_0010.jpg DSC_0011.jpg

:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Decko ti je lepo rekao da priblizis svetlo jer su se biljke izduzile. Za sve ljude koji su u fazonu neko iskusan mi je rekao ili sam video da pro radi tako: Gledajte biljke i 90% stvari koje trebate da znate ce Vam bas one reci.

Svetlo bi mogao pribliziti mada nije strasno ni ako to ne uradis. Da im je svetlo od pocetka blize jednostavno ne bi morale da trose energiju na lovljenje istog i boreci se da ne padnu od sopstvene tezine jer su se izduzile. :bocni::

Inace lepo izgleda
 
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
Na početku nisam imao turbinu pa je lampa bila i na 70cm. Sada je na 65, a sledi 60. Tavan je u pitanju pa je borba sa toplotom.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Vidi kako hoces,ja sam radio sa 1000w gavita de.Spustio sam svijetlo na 30,35 cm u kasnom cvijetanju.Ja ti savjetujem da spustis na 50 cm pa da vidis kako disu i zemljom prekrijes do kotledona.Jer mi se cini kako ti se izduzuju,a mozes to popraviti.;)
Ajd sretno!:):thumb:
 
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
Bravo hazeri! Trebala mi je informacija iz prve ruke od nekog ko je radio sa 1000w. Eksperimentisaću sa visinama, a biljke će biti ok, prošli put su bile i veće kao male pa je bila lepa džungla :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
Update dan 12

Spustio sam lampu na 50cm i dodao zemlje da malo skratim biljke. Kad budem presađivao dodaću još zemlje gde je potrebno. Uglavnom, sada izgledaju normalnije :) Problemi će uvek postojati, ali ekipa je tu da skrene pažnju, pa se sve da rešiti.

IMG_8808.JPG IMG_8807.JPG IMG_8805.JPG IMG_8804.JPG IMG_8803.JPG

Izgleda da imam mutanta. Biljka ima dva sprata po dva lista i tu je stala. Kreću da rastu grane na prvom spratu, kao da se sama topirala, otprilike.
IMG_8806.JPG

Hvala svima na savetima i VELIKO hvala @Stipe koji mi je pomogao da spojim regulator sa turbinom i potenciometar sa ventilatorom :D
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
Dobro odrađeno,i fino rastu,a ova jedna mislim da je 0 bodova a možda griješim,sve u svemu pratit ću nisam imao još susreta sa takvom curom!Negdije jedva ćekaš poćet sa tnt,tada će one lićit na"lijepo"pozz!:thumb:
 
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
update 15 dan

stvari se brzo odvijaju. presadio sam ih u konačnih 18l. potgrond h 80% + perlit + kokos. na dnu saksija je sloj glinenih kuglica za bolju drenažu. sačekaću još nekoliko dana da vidim da su se lepo preselile, pa ide topiranje i lst. temperature su uglavnom oko 29-30, idu i malo više, ali sve ređe. vlažnost 40-50%.

evo i koja slika
pre presađivanja
DSC_0004.jpg DSC_0002.jpg

posle presađivanja
DSC_0005.jpg DSC_0011.jpg

a evo i onog mutanta. on mi je najzinimljiviji jer je drugačiji. izgleda kao da se biljka sama topirala. video sam tu mutaciju na forumu.
DSC_0007.jpg DSC_0003.jpg DSC_0008.jpg
 
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
Video update dan 18

Topirao sam biljke. Ostavio sam drugi i treći sprat i njihove fan listove. Tamo gde fan list zaklanja granu u nastanku, sklonim ga, spojim ga sa drugim listom spajalicom za papir. Na trećem spratu ću pustiti prvi node da izrastu i tu grane. I to je sve što želim od biljke :) Samo te grane moraju da rastu u istoj visini, tu će pomoći lst. Inače raskrupnjale su se, stablo se udebljalo.

Temperatura dovedena pod kontrolu, ispod 30C. Pod obavezno je da turbina izbacuje vazduh iz boksa i iz prostorije, napolje. Rupa u zidu najbolje rešenje, alu cev na prozor je alternativa, isto tako efikasno, samo što je ružno :)

Pogledajte video snimak. Snimio sam setup i biljke. Vazduh ulazi pasivno, u sve otvore sam stavio alu creva da ne ulazi svetlost u boks. Filter još nisam stavio, rano je.

Da li je ovo sve ok ili treba nešto da se menja?

 
04.05.2012
178
169
43
39
Imamo isti box, samo je u mene 600W jer mi se činio overkill uzimat 1000W za prvi indoor grow.

Za sad sve izgleda dobro, jedino su ti posude malo prazne tj. fali im zemlje. U drugu ruku, 1000W ima jaču moć penetracije sa svjetlošću do donjih grana, al ja mislim da ti je ovo definitivno previše biljaka. U mom boxu ih je 5, i nekako je taman, i eventualno bi mogao nabit još 1 pa da bude baš gužva.

Sve ovisi koliko ih misliš vegetirat i koliko će se stretch-at kad krenu u cvjetanje, ali to je do tebe i do njih :)

Sretno! :D
 
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
Turbina mu je 700m3/h. Držim je na max zbog temperature. Sada retko predje 30. Imam pasivan upuh. Ako ne ostavim svaki otvor box se usuče, prevelik podpritisak.

A sada hrana. Hesi. Prvih dvadesetak dana davao sam im super vit i root. Juče sam ih zalio sa po litar vode, pola doze tnta.
Obično se slažem sa što manje hrane to bolje, naravno ne izgladnjivanje. Kaže biljka kad je gladna :)

Kako vi hranite biljke? Koliko hrane posle 20og dana?