Amaterski vodic za indoor uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.02.2016
7
0
1
soba
neda mi se stvarno objašnjavat nekome tko nezna ni šta su wati, ako netko ima volju sretno mu bilo. Ako jedna ima 3500 lumena kako sve tri skupa mogu imati 3890, opet si polupao lončiće. Malo savladaj osnove, ne gradim ni ja kuću na silu jel nemam pojma o zidanju, isto ko ni ti o uzgoju. I kakvih crnih 10 cm od vrhova držiš, pa to je cfl, sve preko 3 cm je bacanje lumena, a ako ti temp prelazi 32 moraš pojačati ispuh. Ako to nisi u mogućnosti, iskapčaj iz struje i ostavi se svega jer nema uzgoja ako nemaš uvjete. Daj malo čitaj, pa bar osnove. Da su ljudi takve ljenčine postale danas, ja jednostavno nemogu vjerovati.
jedna ima 3890 lumena tacno i dve po 1500

ja radim od ujutru do uvece.nije bas da ne znam nista oko uzgoja ali nemam iskustva sa indoor .znam sta su wati radim bas posao vezan za instalacije i gde ima struje.nemoj pogresno da me shvatis napisao sam od prilike. tacno ima 2x 1500lumena 23w crveni spektar i 1x 3890 lumena 55wplavi.pitam zato sto indoor nisam nikada radio i cisto za savet neki.hvala u svakom slucaju!
 
Poslednja izmena od urednika:

cikinodetence

Banned
Banovan
09.11.2015
43
5
8
39
Ljudi imam jedno pitanje za vas svaka pomoc dobrodosla.
Danas im je 3 meseca dva meseca cvetaju ali mi se cini da to ide jako sporo slabo se pune jedan box je veci orman 80*80*150 imaju 2 komada i 11 fasunga 10 sijalica od 23w crveni spektar 1.500lumena i 1* 55wplava35000lumena znaci ukupno nesto manje od 20000l.i 300w.drugi nje manji da ne davim sad o karakteristikama...Ono sto mene zanima fakat je da manjkam sa svetlom da treba jace i vise biljke i cvetovi su se lepo formirali sve sam ja to extra odradio samo sto mi je prvi grow koristim cfl i imam manjak svetla,sta ce se desiti???
Da li ce biljke sazreti i biti top samo ce im trebati vise vremena da se napune cvetovi ili se oni uopste ni nece napuniti ni sazreti??
Svaki odgovor i savet dobrodosao_Ovome nikada kraja.
Pozz vutrasi:spliff:
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Zanima me kod unutrašnjeg uzgajanja automatika ako je režim svjetla 24/0 da li će biljke prije završiti u odnosu kad su na režimu svjetla 18/6?
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Neće, autoflower strainovi ne ovise o režimu svijetla, zao i jesu autoflower. Na 24/0 ćeš više struju platit i uskratit biljke za par osnovnih kemijskih procesa koji se dešavaju tokom režima mraka, al se neće buniti ni na jednom režimu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Binatone

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Znam da kod njih početak cvjetanja ne ovisi o režimu svjetla, to i nisam pitao. OK bitan je i mrak jer je prirodno da imaju i mraka. Preformulisaću ovako: hoće li prije završiti sa cvjetanjem ako je režim 18/6 u odnosu na 12/12?
 
11.02.2016
60
45
18
pozz ljudovi ,pitanjce za znalce.dali bi home made Co2 spremnik digao i vlagu u boxu veličine š-50,d-50,v-100.ništa drugu baš nema nekog velikog učinka,a ovlaživač zraka mora pričekati.fala
 

cikinodetence

Banned
Banovan
09.11.2015
43
5
8
39
Braco imam jedan gadan problem sa mojom sativicom sve sam se nadao da ce da prodje ali cinimi se da je svakim danom sve gore.
Nisam bio kod kuce na par dana prosle nedelje i devojci sam rekao da zalije medjutim ona je napravila sranje i sipala pun cep dakle 40mililitra umesto 10 nije shvatila lepo znaci 4 puta vise nego sto treba plantele cvet,nakon toga sam zalio jednom samo vodom ali evo danas kad sam stigao sa posla vidim da je nastavila da se susi i po drugim granama sve vise i vise oni veliki listovi sto iodu iz strabla su skroz osuseni a i cvetovi one kuglice su pozutele interensatno list skroz sprzen i osusen a stabljika ne i ne moze da se iscupa sa grane.
Da je tusiram je skoro nemoguca misija jer je mnogo visoka razgranata i tankas ni jedna grana ne moze da stoji samostalno sver su vezane gore za rerflektor...
Zanima me da li postoji jios neki nacin sem flusha da je spasim da se kupi nesto u apoteci ili kako vec??
Pomagajte!!!
 

cikinodetence

Banned
Banovan
09.11.2015
43
5
8
39
Da jedino tako mogu...Ne znam sta ti je smesno postoi svastsa danas za biljke u poljoprivrednim apotekama za i protiv svega skoro kao za ljude i to su ziva bica,drago mi je da sam te nasmejao:thumb:
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan and sbcjeceo

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Eo ga jedno noob pitanjce: kanta od poludisperzije u kojoj planiram da sadim, ima, tj pise na njoj da je 25kg ili 14 litara. E sad, tu meni nikako ne stima nesto, znam da je poludisperzija teska ali da li je stvarno moguce da je tolika kanta samo 14 litara??!!?? Plus odradio sam prost test sipanjem vode u kantu i nasuo 18 litara, prst fali do ivice gore... I sta je sad najtacnije, 14L, 18L, ili neka treca kolicina? Verujem da je moj metod obicnim sipanjem vode ok, ali ako znate tacnu zapreminu kante, podelite to znanje sa mnom :)
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Eo ga jedno noob pitanjce: kanta od poludisperzije u kojoj planiram da sadim, ima, tj pise na njoj da je 25kg ili 14 litara. E sad, tu meni nikako ne stima nesto, znam da je poludisperzija teska ali da li je stvarno moguce da je tolika kanta samo 14 litara??!!?? Plus odradio sam prost test sipanjem vode u kantu i nasuo 18 litara, prst fali do ivice gore... I sta je sad najtacnije, 14L, 18L, ili neka treca kolicina? Verujem da je moj metod obicnim sipanjem vode ok, ali ako znate tacnu zapreminu kante, podelite to znanje sa mnom :)
Imaš formulu za računanje zapremine cilindra, i kalkulator na samom Google-u. Tako ćeš biti najsigurniji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lunnamoon