Auto Skunk i Think different Out 2015.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bush Doctor

Banned
Banovan
26.03.2012
178
731
93
Jel mogu puževi preći preko pjeska?
Ak mogu mogla bi se ona postat desert puževima :fuck:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Mogu i te kako. Bolje bi brašno ili vapno dijelovalo jel im to dehidrira stopalo i krepaju, kažu pijesak ih bode al sam vidio na svoje oči da prelaze i prek njega.
Najbolja prirodna zaštita od puževa se meni pokazao prsten od orahovog lišća, sviježi orahov list sadrži tanin a puževi ga nemogu smisliti. Isto tako ispod stabla oraha nikad nećeš naći puža. Jedini nedostatak je što moraš svaki tjedan dana stavljat novo lišće ali je 100% uspješna metoda. Probao sam piljevinu, pijesak, vapno, staklo drobljeno, soc od kave i masu toga ali orah je majka ;)
 

Bush Doctor

Banned
Banovan
26.03.2012
178
731
93
Hvala ti na savjetu.Imam oraha u blizini :)
Skroz sam zaboravil za lišće od oraha,još si pisal negdi o tome :D
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Sa puzevima i raznim isektima je neprestana bitka u outdooru a pogotovo ako je sajt u sumi...a pogotovo ako i lose vreme bude kao prosle godine sto je bilo non stop kisurine ,poplave i jake vetrustine koje lome grane a to lisce oraha oko biljcice koje se stavljalo da stiti biljke oduvalo na sve strane tako da prosle sezone kod mene nije bilo delotvorno..tako da je moralo iskljucivo represivnim metodama se braniti od puzeva kojih je bilo vise nego bilo koje godine pre...ali sam uspela sacuvati sve moje biljcice to je i najvaznije...tako da puzevi bas nisu omiljeni medju nama growerima...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Sto se tice tih puzeva,(prirodnim putem lose prosao sto se tice zastite) kod mene je extra prosao puzomer u granulama,mada ja sam ga mleo u masini i dobio prah... samo kod njega je njesra sto moras posle kise odma jurit na sajt i bacati opet... kao sto rece gospa Blonda.... kod nas growera taj puz je ubica,ali bori se sa njima i postani ti ubica pomenute napasti :D :vozdra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crta_Belog

Bush Doctor

Banned
Banovan
26.03.2012
178
731
93
Nemam namjeru bacat pužomor u šumi.Zaštit ću ih orahovim lišćem,pepelom i vapnom.Ovisi o sajtu jer nisu sve na istom mjestu.
Danas idem do napadnutog skunk-a i privremeno ga budem zaštitil vapnom.
 
17.04.2015
8
5
3
33
Sretan grow
Na forumu sam procitao da je protiv puzeva dobro I sol staviti oko biljke ali neznam koliko je to provjerena informacija I da treba satviti poslje kise.ponovo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bush Doctor

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
mani se soli pored toliko stvari koje mogu, prva kisa kad padne so ode u zemlju, pa onda opet so u zemlju... i koliko ces tako dugo slanom vodom zalivati biljke a da to ne osete i ne odreaguju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bush Doctor

Bush Doctor

Banned
Banovan
26.03.2012
178
731
93
Nije joj puž naudil nego moja žurba sa sajta jučer.Vidi na slici
Nikaj strašno al nije moralo dojti do toga.Škola za drugi put :)
Stavil sam danas orahovo lišće oko nje i malo dalje pivu za žedne puževe :D
20150422_180021.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ganjarolerica

Bush Doctor

Banned
Banovan
26.03.2012
178
731
93
Opet nekaj novo znam.
No Joke ti tolko znaš o puževima ko da si najbolji frend s njima :D
Sorry na off ponijelo me :idea:
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Ako mislis cesce growati outdoor i tices morati prostudirati o puzevima ,krticama i raznim drugim gamadima koje se nalaze u prirodi ,nije to indoor pa da mozes sam praviti idealne uslove za nase biljcice...upravu je No Joke prosle godine je bas bila najezda tih gamadi mnogo vise nego predhodnih godina...ali ima resenja i za gamad..;) a to je samo ih :udarac:...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bush Doctor

Bush Doctor

Banned
Banovan
26.03.2012
178
731
93
Auto Skunk izgleda koma.Ima već 19 dana i usporila je s rastom kad nju je nekaj napalo,ali se zato stabiljka podebljala.
Listovi su bili pojeđeni i samo je peteljka ostala,a zadnja dva dana donji listovi su bili precvikani ali ih nije nikaj pojelo.Sad sam došao sa sajta i zatekao sam skakavca na Skunku.Kako se riješiti skakavaca a da ne stavljam zaštitnu mrežu?
Nikako da me krene ove godine u out-u.
 

Prilozi

  • 20150423_103622.jpg
    20150423_103622.jpg
    139,5 KB · Pregleda: 84

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Druze,ja sto se tice zastite koristim hemiju... Actar mslm da ce ti pomoci,meni pomaze... sad ako ides prirodno,imas i o tome... potrazi na forumu... ja sam citao,ali ne bih da pisem,da ne bih pogresio :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bush Doctor

Bush Doctor

Banned
Banovan
26.03.2012
178
731
93
Protiv toga sam,ali ako naude Skunku bolje da ih nema :)
Ako se ovak nastavi letim po pužomora,mrežicu neku i gel protiv dvonožaca :D
*nebude me neko vrijeme u dnevniki jer ne mogu stalno dolaziti sa nekim problemima i tražit vaš savjet.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.