BB, NL Seedsman - Fullespectrum LED 200+

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.02.2018
74
175
33
Ime vašeg dnevnika: BB,NL Seedsman, Fullespectrum LED 200+

Datum nicanja sjemenke: 01.05.2018

Početak vegetacije: 03.05.2018

Breeder: 00 seeds, Seedsman

Strain: Northern lights, Blueberry

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training, High Stress Training, Screen of Green (ScrOG)

Rasvjeta u vegetaciji: LED

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 150

Rasvjeta u cvjetanju: LED

Snaga svijetla u cvjetanju (W): 300+

Nutrijenti: Hesi

Ostala oprema: Nista posebno, sve sto zadovoljava uslove za biljku

Dodatne informacije: Pozdrav drugari, pa da kazem prvog maja sam stavio semenke na klijanje, kroz 2,3 dana su pustile klicu dovoljno da je zasadim.
Prvih nedelju dana su bile na terasi jer nisam hteo da ih stavim tako male pod lampu, to je malo oduzilo rast ali sta je sigurno sigurno je,
Northern lights je malo mutirala, desilo se to da je dala odma posle prvih trojcica petice, ali nista cudno, mozda je do toga sto sam pomerio lampu ali sve se razvija kako treba, lampu sam maksimalno spustio da bi isle vise u sirinu i da im se stabiljke debljaju, sa prvim peticama sam ih prvi put nahranio sa super vitom i tnt complexom pa i da zapocnem dnevnik...
Jos nesto da dodam, kupio sam preko Seedsmana platnom karticom semenke I stigle su bez problema, svima preporucujem Semenkara :D
Na slikama u isecenom balonu je NL,
a u saksiji je BB.

Ljudi hvala vam na svemu, ostvario sam san da uzgajam Northern Lights, presvetu nasu biljku punu CBD-a.
Volim vas sve!

Slike boxa: IMG_20180522_121958.jpg
IMG_20180522_121956.jpg
IMG_20180522_121931.jpg
IMG_20180522_195646.jpg
IMG_20180522_121926.jpg
IMG_20180522_121922.jpg
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.863
358
Zasto ih nisi odmah stavio pod lampu neznam ali to sto si ih drzao vani pa unutra im nije nista dobrog donjelo.
Ovo sto kazes da kad priblizis light biljkama da ce ostati nize a sire nije bas u potpunosti tocno nego vise zavisi od spektra koji im stavis dok su u vegi ,ovako ces prije dobiti light burn od leda nego to sto zelis. Ovaj put nista od DWC-a:D
Sretno:thumb:
 
11.02.2018
74
175
33
sretan grow stari samo lagano :thumb:

Hvala :D

Jel mi se cini il ti je taj balon proziran, de ga zalipi necin da korjen ne vidi svitlo ;)

Jeste, ima novinu okolo zalepljenu ali na nekim mestima se probija svetlo ali ne razmisljam o tome vec cim budem video da je koren dosao do ivica sa strane presadicu ih u vece posude ove su od 5L a to radim jer ne zelim mnogo da nabijam treset zbog lepseg I brzeg razvijanja korena, bar mislim da ima uticaj, u proslom growu sam koristio bastensku zemlju sa malo djubriva, pokazalo se ok ali sam sabio zemlju bas puno, cini mi se da ce sa tresetom biti malo drugacije :D

Zasto ih nisi odmah stavio pod lampu neznam ali to sto si ih drzao vani pa unutra im nije nista dobrog donjelo.
Ovo sto kazes da kad priblizis light biljkama da ce ostati nize a sire nije bas u potpunosti tocno nego vise zavisi od spektra koji im stavis dok su u vegi ,ovako ces prije dobiti light burn od leda nego to sto zelis. Ovaj put nista od DWC-a:D
Sretno:thumb:

E honda ajd vec kad pametujes opameti me do kraja da ne pretrazujem forum I google mada cu vec kad iskucam ovo da pogledati koji spektar, al eto reci koji je spektar za debljanje stabiljke I grana, a isto koji bi mi pomogao u cvetanju za masnije I glomaznije cvetove, to je pretpostavljam 3100 I 6400 kao na hpsu, jel da?
A za to sto sam ih drzao na terasi je jer mi je trenutna temperatura u boxu 26 do 30 stepeni a posto su obe 100% indike odlucio sam da snizim temperaturu na maksimalno 27,28 stepena jer sam citao da indikama odgovara takva a sative podnose I do 35 stepeni...A od dwca nema nista ovaj grow jer nemam bas vremena da ih toliko negujem, mozda sledeci grow koji se biti ili opet BB I NL ili solo special kush, e da isto evo da pitam ovde I izvini ako sam dosadan koliko mogu da cuvam semenke, pretpostavljam na suvom hladnom?

I hvalaaa :D
 
11.02.2018
74
175
33
Zaletio sam se i ja u dwc growing, i ok mi je prošlo prvi puta, no tek sada vidim koliko hljeba još moram jesti i koliko toga imam za učiti..
OnTopic
By the way, zašto Scrogging? Zar ti nije dovoljno topiranje, i onda odradiš grane, napraviš jači LST, i uživaš..

Mislio sam bez seckanja ikakvog sa prvim kupljenim semenkama da bi video razliku u kolicini thca, radio sam u proslom fim I pokazao se dobro ali ovog puta zaobilazim makaze, cak bi radio I fim a ne toping jer baca duze grane, ne bi granao vise spratova... a screen hocu da napravim, sam da ispletem mrezu I nekako da je stavim u box jer mislim da ce biti mnogo znacajnije da se iskoristi svaki delic boxa... :D
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.863
358
Gdje dajes uzorak na analizu da mozes vidjeti razliku u kolicini thc-a? Ili ti to od oka gledas
 
  • Sviđa mi se
Reactions: samoled
11.02.2018
74
175
33
Ne želim ti pametovat, al koliko sam upoznat u čitavu teoriju scrogginga, valjda počinješ tek sa topiranjem/mainfoldingom @beštija (ako griješim, ispravi me Senpai)


Nisam ni ja nesto pametan sto se tice scroga ali hocu da mrezom razvucem grane sto vise... ne vidim zasto mora topiranje ili maining?

Nek je sa srećom!:thumb:
Hvala! :D

Gdje dajes uzorak na analizu da mozes vidjeti razliku u kolicini thc-a? Ili ti to od oka gledas

Pa otprilike koliko su masni hedovi a I ovako na pusenje oseti se koliko je jaka I koliko dugo zna da drzi...
A kolicina thca sto ljudi pricaju ja mislim da se proverava koliko ima ulja u budu, ako je 10% onda je 10% od celog buda cisto ulje, ako ga izbacis kroz presu I izmeris koliko je ulje tesko a koliko je ostalo zelenisa u gramima, sto znaci da ako je cvet 2 grama a izbacis pod mnogo mnogo jakom presom 0,2 g ulja to je 10%, cak I nesto vise jer ne verujem da presa moze da izbaci sve....
 
11.02.2018
74
175
33
Hvala vam svima! :D:vutra::wave:
evo update, izvinite za odsutnost, bio sam na putu pa nisam mogao da ih slikam...
30 maj. 30 dan vegetacije(otprilike da zaokruzim)
IMG_20180530_052421.jpg IMG_20180530_052453.jpg

NL je cudna mnogo, izgleda mi kao neki vanzemaljac sa ovakvim listovima, raste i deblja se nenormalno brze nego BB, ali BB mi izgleda normalnije ima bas oblik indica listova...
IMG_20180530_052646.jpg IMG_20180530_052503.jpg


Hteo bih da se zahvalim svim ljudima vutra organizacije i Seedsmanu,bez te dve organizacije ne bih mogao da sve ovo sam osmislim i da dodjem do kvaliteta...
Sve vas volim i presrecan sam!

:let: