Big Bud, Super Plant HPS/MH 400W na djelu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.09.2011
31
0
0
48
pozdrav,

iz mog iskustva (a nije da ga imam bas na razbacivanje :)) cijevni vent od 125mm (za wc - kostao 180kn, deklariran kao 180CFM) je glasan za popizdit' a nema apsolutno nikakav staticki pritisak zraka sto je JAKO bitno ako imas neravnu cijev kroz koju on piri/vuce zrak. ja sam prvo napravio bio kao CT (pogledaj slike dole par postova) sa takvim ventom za probu ali je on manje zraka izmjenjivao ( i bio glasniji) nego kada sam stavio 2x12cm kompjutorskih. E sada, koliko je tebi bitna buka ne znam ali moj ormar se ne cuje 5 m dalje na otvorenom sto je moj cilj i bio pa sam odlucio sve bitne stvari staviti na 12cm ventove (sa izvrsnim statickim pritiskom). kada sam probao staviti isti cijevni vent na DIY filter takoreci uopce nije mogao provuci zrak kroz njega...., ja si kontam opet zbog toga sto nema statickog pritiska zraka....., onda sam fino nabavio 4x12cm COOLERMASTER BLADE MASTER sa izvrsnim statickim pritiskom zraka, 1 sluzi za upuh, 3 za ispuh preko filtera. Jos dva sam stavio na DIY CT neka neimenovana ali znam da imaju dobar pritisak i jos tri low-noise venta za mijesanje zraka unutar ormara.

roll on....
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
dovoljan ti je jedan cijevni vent kao taj o snaila
da hladi lampu i izbacuje zrak vani (s odgovarajucim flexi cijevima)
a zrak ce ulazit pasivno kroz rupe koje mozes napravit pri dnu boxa,
i naravno jedan oscilirajuci u boxu, da piri po biljkama.
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
za unutra ide 1 turbo vent od 325 m3/h + pasivni usis s druge strane...stavit cu eventualno 1 mali vent za upuh jer mi je ovo dosta...
a za CT su mi preporucio da stavim 4 venta od 12cm (od kompa), ako vec nemam cijevni koji bi bio najbolji...neznam sad jel taj cijevni od WC-a...on je rekao da mu je ovaj cijevni od 100mm promijenio zrak u boxu od 0.75m3 za 10-ak sekunda, pa mislim da bi to bilo dosta za CT

Nix, doci ce slike kad mi dode sva oprema i kad pocnem slagati box :D

EDIT: jel moze ventilacija ici ovako...stavim CT, s druge strane CT-a stavim 1 cijev, na njen drugi kraj ovaj turbo vent i turbo vent na ispuh tj na rupu na boxu kroz koju izlazi zrak, a ovaj drugi dio CT-a ostaje otvoren i tu ulazi zrak iz boxa, prolazi kraj zarulje i ovaj ga turbo vent odvodi vani...samo napravim an boxu zasivni ulaz za zrak i eventualno stavim neki mali vent da bolje ulazi daj hladni zrak...
jel to moze kako proc ?