Blue Cheese + White Widow, auto, 250w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
drug @1310 kao što si vidio materijala, žica komada iverice,laminata,.. alata ima.
zato ne žurim. male ću iznjeti danas. jer je oblačno i danas pa je na tavanu još veći mrak.
nije mi žurba (ovo ja sam za sebe) ali bolje će se razviti sa što više sunca.
Dimnjak iskoristi za grijanje nije loše.
Mislio sam najprostije napraviti box par cm. od dimnjaka.
Tu gdje je dimnjak znači na boxu jednu dasku koja bi
se po potrebi lako otvorila ili makla zatim dimnjak uklopiti ubox komadom oluka i folijom umotati cijev dimnjaka ako treba.
To bi uštedilo struje. kad se ne loži ima grijalica na struju i grijač od akvarija.
Grijač bi stavio u posudu sa vodom i kad padne temperatura on se pali. To bi pojačalo i vlagu. pa bez instrumenata je teško reći.
Ali time sam ostavio razne mogućnosti.
ako neko ima ideju. možda bi bilo bolje KROZ box staviti dimnjak. Neznam ovako bi po potrebi mogao dodati toplinu.
evo skice u paintu;
grijanje.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Evo još jedan update, danas dva puta. Nadam se da nisam dosadan.
Iznio biljke van, po prijedlogu mog kolege i mentora (slobodno se tako može nazvat) @131o
Ali tu par metara od njih ljudi hodaju čak i rade nešto na cesti pa da nebi vidjeli meni padne na pamet da ih ukopam.
Vi ćete nađete koji znate o čemu je rječ i da je tu. Al neko drugi teško.
Jer vi ste krema de la krem vutre.
evo tražite ako vam se da;
ovu 2.jpg
Odo ja malo podnevnu terapiju spržit na hommade bong.
Dok ne stigne nešto od opreme ili box sredim. pa tad i novi update.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Malo si razmisljam, u prvom uzgoju upoznajemo opremu i problematiku, sklepaj nešto sad za probu, bez vecih izdataka, kad vidis što i kako to ide i udubis se u problematiku (stari moj, boks je projekt, ovaj tvoj pogotovo, zbog vanjskih klimatskih uvjeta) pa za par mjeseci izgradis kako treba. Pogledaj dnevnik od @L0oD unutarnje uzgajanje, ludi genije ima komoru za zagrijavanje zraka:zvizd:
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Sretno kolega.Tavam mi se cini poprilicno prasnjav :) trebo to zrihtat da bude pic pic.
Hvala.
joj drug moj da znaš šta ja sve trebam izolirati i koliko mi novaca treba......
ali biće krenulo se...malo vremena, para, dosta dima itd.

@1310 sve je to tako, al evo tu smo, uz tvoju,vašu pomoć i malo novaca ovi su mi javili treba sijalica doći preksutra.
Biljke su vani. malo kasnije ih zalijem malko po deci valjda će sutra sunce, kakvo je ovo ljeto.
uff idem užgat bong kao da je malko i zima ebate.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Dobro zboris lega, tko se dima ne nadimi, vatre se ne ugrije! :rasta:lijek za dušu i tijelo. Osjećam se hay, mozak by, by!
Dok ne stigne oprema virni malo na stranice foruma o uslovima koje moramo osigurati, dobro je u jednu ruku da imas automatike, mogu pod lampom biti 24h.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor and budalin

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@Stipe, moja greška, predložio sam fotke prostora da nas se sto vise ukljuci u projekt a nisam rekao da za to imamo posebnu rubriku. Ima biljaka, ima i pouno dobre volje, znanja nam malo fali, i evo tebe:)
Lampa stiže danas, možda te već danas kolega zatreba, ja sam zaboravio kako to ide,(slozio na pocetku i tako stoji)! :respect:
Hehe vidi što kaže sloganje iz kave IMG_20160823_063856.jpg delfin, dobar znak, mislim da si to ti, uskaces u pomoc! Nikakvo praznovjerje, činjenica i promatranje.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
ovo mi sliči kao da se dijete igralo u blatu, gdje su ti posude ? kakva je to zemlja ?
pa sve je sa posudama zakopano,zemlja okolna, je tzv. "kamuflažna zemlja. a danas bi i malo sunca,,,ebg nisam ih stigo vidjeti sad sam sa posla. Nisam ih ni zaljevao..sutra bi trebalo počet stizat nešto od naručene opreme.
Nešto mi pade ovako urokanom na pamet a da box odmah dolje pregradim za zemlju?
Da neidu kante od jupola već zemlju direct u te pregrade na dnu boxa.
Moglo bi više zemlje stati. Više zemlje manje problema....

( @1310 brate ta tvoja rastura..
i ova moja je sve bolja kako se kurja držim tegle ko zimnicu u špajzi....)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
jeste koljeg @napalm bitna je volja, sve ostalo su finese.
btw. neznam koliko je ko čito od početka.
pa kaže: ovo je indoor uzgoj sa malim početnim greškama, biljke su u pravoj zemlji ukopane zajedno sa posudom u zemlju i pokrivene okolnom zemljom da se ne kuži dok ne dođe oprema. koju čekam. rekli su danas.
Pictures.
stav 1.jpg stav 2.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Opa cupa, i stigo hidrometar marke velleman ako to šta znači.
Gledo sam temperaturu sa običnim izgleda da radi ispravno.
Svidio mi se što ima sondicu pa ga možeš staviti i van boxa.
Nemoraš stalno otvarati box, remetit mikroklimu u njemu a ja ću to sad stalno raditi.
Ima i dva zvučnika na sebi. za namještati max i minimum da zvižđi.
pokušavam to prokljuviti.
slika: teremo...jpg pump.jpg
tu je i grijač od akvarija 50w, i pumpa od vode. pa ću im probati uvesti centralno grijanje ako bude trebalo. možda se može i iskoristiti za ovlaživanje prostora.
Čeka se rasvijeta a dok se čeka idem raditi box, koji ne može biti kako sam mislio po sredini već mora u kut.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Mestre, struju dobro složi. Sve po ps.u. Kablovi za prigusnicu i lampu, 2,5mm2. Osigurač za boks nebi lose bilo ugraditi, grijanje, hlađenje... Ima sve na forumu, strpljivo :joint2:
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
polako, nego kako, lagano radim, pripremam. one su vani. godi im sunce juče i danas. 4 i 5-eti dan im je. (udovica je starija dan)
čitam dosta, po forumu,.
Sutra će valjda i sijalica stići.
Ovaj instument je super za vlagu ima sondu metar ipo pa se ne moram penjati na krov stalno i temp. mjeri of corse
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Sondu koristimo za ocitanje temperature u razini vrhova a sam uredaj ocitava temp. u boksu (postavi se odmaknuto od izvora topline, kod mene je iznad reflektora, dobro ce ti doc jos jedan, klasičan za temperaturu oko tegli.
Ljepe igračke a? Tko veli da veliki ne mogu u vrtić! :banana_rasta:
Biljke možeš malo zastiti prevrnutim pvc bocunom s rupicama za zrak, da ih ne pojede živina neka. Inače dobro startale, cool, sve bu dobro. Podimit ćemo svu travu na planeti ionako, hehe :rasta::rasta:
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
evo upravo, stigla sijalica.
Sanjom crno bijela folija dva kvadrata, te reflektor.
Sylvania 250 w.75.000 Ohyto-lm (to su valjda lumeni) 2050k.
IMG_20160825_094705.jpg
treba to sada spojiti. na ovom nečem što meni izgleda kao transformator ima šema nacrtana na njemu.
Izgleda jednostavno, osim ovog "L" "N" ulaza tu ulazi struja. to je faza i nula ali neznam koja točno je koja.
Moram guglat.
Edit: nađoh, to su faza i nula, (uzemljenje sa strane na metal) svejedno kažu ljudovi internet električari. Svejedno kako ih spojio jer je izmjenična struja, šta da utikač okreneš naopako. ali ću poštovat oznake. Ostalo je valjda dobro označeno.
IMG_20160825_094721.jpg
Problemčić je i sklopka ja stavio od 1A a na njoj piše 3 A. ehhh ne treba žuriti pa ponavljati.
@1310 hvala za savjet imam ih još dva uz ovaj pa ću ih raširiti od dna do vrha, ovaj stavim recimo u sredini i iz sobe vidim u svako doba orijentaciono šta se dešava u boxu.
Namjestio sam jedan komp u prostoriji ispod boxa.
sad mi pade na pamet i da stavim kameru od kompa imam 3m. usb kabela. i mogu i da vidim ujutro kad ustanem mramoran.
Šta se dešava u boxu.
Slatke muke brate moj dragi, i hobi do jajca.
Promjenilo mi je ovo život totalik.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Tek će ti se promijeniti kad zahladi :D
Pravi taj box i bacaj biljke ispod svjetla jer će te uhvatiti zima a onda ćeš morati paliti grijalicu. Ima da se naplaćaš struje više za grijanje nego za svjetlo.
Meni se proljetos ww auto razvukao preko 100 dana u box-u !!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
hvala @VenloNL
na poguravanju. jeste trebao sam prvo nabaviti opremu pa onda saditi.
Al evo vrijeme je solidno. One rastu ljepo vani ni ne unosim ih uveče.
Za box sam digao i alat i komade razne. Ali ih nisam zakucavao.
noćas nisam mogao spavati (ovaj speed devil što dimim definitivno nije za spavanje stvarno je brz)
Pa sam testirao grijač od akvarija.50 w.
Stavio ga u posudu sa vodom cca 10l.
Zagijao je za sat na 34 c imam i filter ako to bude pravilo veliku vlagu,te pumpu isto od akvarija, koja cijevima može cirkulirati tu vodu po boxu. a mislim i dodati koju običnu sijalicu one griju i mogu se dodavati/oduzimati. sve to da nepalim grijalicu.
e sad vidićemo ja sam sluhist, odokativac.....sam svoj majstor ali doslovno.
Najbolje sve od ovoga što čitam svakodnevno po forumu i bespućima interneta probati na svojoj koži.
P.s. ima čiko još po koju sjemenku.
Moram ja pripalit bong nemam više energije.
Pa nakon malo zujanja pribit taj box sad imam dovoljno informacija za staret kasnije ćemo vidjeti mane pa ćemo riktat
Rado čitam vaše komentare,savjete...