Blue Cheese + White Widow, auto, 250w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
ljudstvo moje. ovo pišem u mukama, jajca su mi ko u bika.
sinoć kad sam pogledao male bile su katastrofa pogotovo white widow.
Definitivno nemojte prvo staviti sjeme da klija pa onda box i ostalo nikad neznate ni uz najbolji plan šta se može izjaloviti.
Eto šta mene spuca.
Aj da ne mjaučem toliko odma sam napravio plan. Nemogu se penjat na tavan da završim box.
evo slika radilišta:
2.jpg
Ormarić jedan sam (moj) preuredio u mali grow box da dobijem navremenu koji dan
(još sijalice imam spojiti)
sijalice su cfl 4 komada po 36 w. lumena 2365 i ovo nešto 2700k
evo slike sijalica i otrova za baje razno razne sa kojim sam poprskao okolo sve.
1.jpg
Evo i slika kad volite slije, moje ventilacije koja se kombinacijom žica iliti ga prespojiš pa reguliraš koji će raditi koji ne, nemam još potenciometar da im po potrebi dodajem, smanjujem obrtaje
3.jpg
ormarić je mjera; 76 visina, 57 širina i 40 dubina.
valjaće mi i za ubuduće. mada bi volio da je sve u jednom.

4.jpg
i iznutra;
5.jpg

A sad ono najbitnije:
Malene,
Sirela:
IMG_20160901_171057.jpg
White widow koju su krenuli grickat baje. prave žurku štali.
IMG_20160902_155141.jpg
IMG_20160902_155145.jpg
Idem ja spojiti sijalice da ih večeras prebacim na sigurno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Pojeo je puz baki, mogle su cijele nastradati preko noci tako. Sta je s HPS-a, tu vidim samo CFLke nekog tamo proizvodjaca i mali box. :D
Sta je s babinog ormara, bar kupaonskog venta za izbacivanje zraka iz boxa i sta je sa jednog fan za mijesanje zraka. :D Sve si to nesto skarabudzio :D Ali ajde, vidimo kako bude, presadi bilje u vece tegle i kvalitetnu zemlju!
Srecno :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
joj roki dragi, babin ormar ste rekli da nevalja,mali.. pa ga rasturio, eno slika gore
znači gore radim, al ja ovih dana NE MOGU da radim na njemu.
(velika slova namjerno za one koji bi eventualno i dalje stajali mi na muku)
Zatro je alternativa da se dobije na vremenu koji dan ovaj boxić.
Zar ja moju HPS lampu nisam sliko?
Imam ventilatora nije problem ni ovaj za mješanje zraka, bavim se kompjuterima.
Nemam više snage, odo ja da zapalim nebil siroma smogo snage da spojim sijalice i ubacim male.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Pa rekao si da ces ga prosiriti bolan bolan, a mogao si uzeti 150w HPS bio bi idealan za njega i jednu biljku.cc :fuck: :D Mogao si sa nekim sa foruma zamijeniti svoj hps 250w za 150w i da ti doplati ili slicno. bacas se u trosak baki bespotrebno, ali ajde, to su pocetnicke greske :D Sto stipe kaze hps i PC vent ne idu zajedno, ali ajde...
Nista ti neces dobiti na vremenu tu :D biljke mozes drzati na terasi, prozoru, dvoristu, dok je sunca posle ih uneses u kucu i opusteno. Jos su male da neko provali to. Ali ajde, ti znas kako je najbolje za tebe :D
Stej haj :D

Edit: Automatici su osjetljivi, na pocetku, moras fino sa njima, sve sto pogrijesis na kraju se odrazi na urod, pa ti vidi. :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
a ebg nije ni moj out od ljetos bio bez problema, čak sam ranije i obro, bilo mi krivo ko pasu.
I ovdje sam se zezno trebo sam samo proširiti malo babin ormar, nego ja oću odma sve po ps.u i da se vidi, ko da sam na takmičenju, a i da jesam sjebo sam se.
Ma ajde otišlo je malo više para a i valjaće mi taj boxić poslje dok su male, smanjiću struju, bla bla,
Ma u biti ajmo reći da je ovo test pred pravi grow.
Imam šta dimit, mada to nije više to.
Al ima čiča još po koju sjemenku. (žao mi WW)
Dnevnik je vjerujem dovoljno zanimljiv, da mada nekvalitetan, ipak neko nešto može naučiti a i vidjeti kroz kakve,
strašne muke prolazi jedan mladi čovjek koji pokušava uraditi nešto za sebe u ovom nemilosrdno okrutnom svijetu.
Al stvarno šta je tu je sad.
Idem unjeti mladunčad,,, mrak je.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
za upuh sam stavio dva pc. ventilatora i isto toliko u gornjem dijelu za ispuh.
Koji se mogu prosto prespajanjem žica smanjivati ako bude trebalo. sve radim sad za privremeno. pa kako bude. dosta je ovako,ću onako ću, pa nikako.
Kasnije ćemo finiširat.
Vidim da će tu uvjek biti dogradnji i inovacija.
Imam i timer i svašta a evo i ova folija je uhh za ravno razvući
Pa ću rađe mat boju za ovaj mali kasnije uzet.
Za veliki sam kupio neku foliju uz lampu.
Hvala svima i na kritikama i na pohvalama.
Ja sam par dana uz štap ustajao. danas mogu sjediti pa na sjedeći radim ovaj boxić.
Samo utičnica još da spojim i bi svjetlo cfl.
Oću da ih malo oporavim. stavio sam sve 4 sijalice, po 36 w što je zajedno 144 ww.
i 9460 lumena.
Režim?! nemam pojma po onim uputama za indoor ide 18/6 mada ima i manjih razmaka al de da probam sa ovim.
Nadam se da neću pogriješiti kao sa svim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Ljudstvo moje danas mi bolje sa upalom pa krenuh nazad, u box ako me ko traži ja sam u boxu.
Ok.
Mali grow box je dignut.
Ventilatori spojeni žicom tanjom licnastom.
I na adapteru 12 v. pitaj boga od čega.
Cfl sijalice spojene krutim trožilnim kabelom.
Tu je i Timer mehanički, koji će služiti za rasvjetu.
Sva instalacija ide preko UPS-a. 370 w iliti neprekidnog napajanja.
Dezinficiran je iznutra sa vana i okolo koliko je bilo tog otrova.
Zemlja: Florabella nova. Sa komadima stiropora malo većim za drenažu. I sitnijim pomješana.
Posude 20 l. Izbušene na dnu i sa strana da probam možda bar lst.
White Widow je presađena jutros i po prvi ugledala svijetlost moga box. koji će ući u legendu.
Sirela je još u svojoj original posudi jer mi pofalilo 10 kg a nedjelja.
Grow box: 76 visina, 57 širina i 40 dubina.
Obložen alu folijom sa mat strane,
Ventilatori su na "leđima" boxa dva dolje i dva gore
Od opreme ima i dva termometra. Te jedan sa hidrometrom i termometrom.
Stim pokrivam cijeli box od vrha do dna.
Vlažnost dnevna;
Temp: 28 pri dnu, u sredini 31, između sijalica 34
ventilator ZALMAN trenutno mješa zrak u boxu spojen na regulator okretaj.
Znači 14 dan, bile su mrcvarene dosta sad ili će se oporaviti ili ću ih dokrajčiti.
Neznam jeli to treba stalno da radi mislim ventilatori i preko noći??? Moram da pogledam po forumu

Fotosensa:
IMG_20160904_175330.jpg IMG_20160904_175655.jpg IMG_20160904_175716.jpg IMG_20160904_175727.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20160904_175713.jpg
    IMG_20160904_175713.jpg
    154,9 KB · Pregleda: 28
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Raconja

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
a nemogu odustati sad, fali ph metar i 10 kg zemlje za ovu drugu, sve pokupovao drugo.
A i vi ste me potakli...svak na svoj način.
Sad da vidim na čemu ću pasti. Pao sam i na vozačkom jednom, ebo me mrtvi kut. nisam pazio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Raconja and 1310

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Bio sam to našao al zaboravio zalio sam ih folijarno prskalicom voda je odstojala. iz bunara.
nešto sa octom, naću možda i u tvom dnevniku u 8
 
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
@1310 mnogima si pomogao do sada, pomozi i njemu :D
https://www.vutra.org/threads/ph-metar-bez-ph-metra.13410/

@deraxor ,citati, citati i samo citati, :D
vidis kako im je odmah bolje u boxu :D I bolje ti je umjesto ventilatora sto ubacuju zrak u box da ostavis pasivne otvore. Bice ti to neki vege box ubuduce :D a za cvjetanje i dalju vegetaciju, sklapaj nesto vece i pali HPS :D
Sretno do kraja, krenulo je na bolje!

EDIT: Pozeljno je da ventovi rade 24 sata, ti za izbacivanje zraka iz boxa, kako bi biljci obezbedio svjezi zrak, radi hrane, ujedno manja vlaga, i to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Hvala drug na brizi, pomaže meni @1310 on mi je mentor.

Bez njega i tebe odustao bi majkemi. al kad sam ih sad vidio ej kao da su živnule.
Čitam buraz nemogu ja vući vas za svaku sitnicu i mislim da mi je lakše kad krenuh sa boxom, za kojeg sam mislio da je najmanji problem sve vrijeme jer kao imam i mjesta i komada i alata za to. I radio sam ja sa tim nisam stolar bavim se servisiranjem kompjutera.
Evo i mali update:
Noćas je crko ispravljač od ventova, pa je vlaga skočilo preko 90. Nisam spavao stalno sam kontrolirao box kako se ponaša noću. Jasno mi je da sad treba paziti.
Pa sam spojio veliki zalman da mješa zrak i da si pita od trešanja nemam drugog pri ruci, odletio na selo gdje odlažem sve i svašta pokupio sve potenciometre, punjače od laptopa i napajanja od kućnih kompova, pa idem sad to dovršiti.
Kupio i zemlje da presadim sirelu.
Zatim posudica, ljevaka, mjernih posudica
Sad je vlaga ok. ali temp. skočila. odoh rješavati to. sad sam kući stigo. Obaćerali me gore te ovo te ono kiša nemožeš odbiti nikog....bemu malog miša.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
IMG_20160905_163553.jpg IMG_20160905_162305.jpg IMG_20160905_162305.jpg nevjerovatno moj drug, upravo sam sa sajta (sajt dva metra od mene al mi gušt reći).
I ja sam sad dobio tom kombinacijom, negdje mi je u podsvjesti ostalo da upuh bude pasivan, još je na dnu veliki vent za mješanje. Možda si i ti rekao negdje već.
temperatura je sad 25 vlaga 44. ok vlaga je mala sad za wege. poriktat ću.
Spojio sve pa malko da svama prokomentarišem.
Presadio malu sirelu.
evo slike male manekenke prije i poslije te mašinice neka zamka za kukce,žohare;
Posude za mjeru, ljevci. IMG_20160905_160203.jpg IMG_20160905_161738.jpg

Boja je tamnija dosta od ove nekako je bleđa slika.
Mislim da se oporavljaju
Režim 12/12 po danu im i dan morao sam uskladiti jer je sve još šuplje da se ne vidi svjetlo sa ulice.
Spojio sam i akumulator jer ups izbaci tj, isključi se nakon pola sata ako ne reaguješ.
Ne nestaje struje ali za svaki slučaj, akumulator se puni na solarne ploče. polako ću sve prebaciti na njih.
 

Prilozi

  • IMG_20160905_162305.jpg
    IMG_20160905_162305.jpg
    231,3 KB · Pregleda: 2
  • IMG_20160905_162339.jpg
    IMG_20160905_162339.jpg
    216,8 KB · Pregleda: 2
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and budalin

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Hvala decki, ljepo ste me nahvalili, sad mi neugodno. Mentor ti nemogu biti kad sam koristim znanje i mentora i iskusnijih kolega, ali bi ti savjetovao da zamolis nekog od mentora da prati situaciju odnosno da ti pratis upute, mi sa strane malo navijamo i družimo se. Slušaš jednog koji provjereno zna a ne nas par koji mislimo a mislimo naravno različito.
Ne odnosi se na osnovne stvari kao @budalin savjet oko pasivnog upuha nego na prepoznavanje problema i rjesenja. Ode biljka od tri dijagnoze i pet savjeta.
Družimo se i puckamo ljetinu, ko age, ja bar tako. Kafa pa srk vutre, srk pa kafa. Odo srkat kavu i vutrit travu:joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mtran and budalin

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Upravo to, ne kaže narod džaba: "Sto baba vrntava djeca",
sad vidim kad sam krenuo,ovo oko ventova, vlage nemože se reći točno nikome, Postoji šablon ok.
Ali za krajnji rezultat jedino možeš sam, promatrajući spavajući prvih dana uz box, gledajući opcije.
Meni si ti mentor, i neda mi se sad nekog drugog vući za rukav.
To tebe ne obavezuje na ništa, ja sam stari forumaš, adminstrirao sam ih, radio, dizao, pravio backup redovno većinom warez forumi balkanski.. nemogu ja to više ali kažem da znam da ljudi ne sjede i čekaju kad ću se ja pojaviti sa svojim debilanama.
A nisam ja bez volje baš i znanja sad. samo sam nešto nesiguran neodlučan, neznam ovaj speed devil me malo buca,
Daje mi energije i ideja ali neprecizan je što ovdje nije dobro.
Danas nisam zapalio, jer je situacija zahtjevala hladnu glavu.
Vlaga je sad ok i to sam rješio. čeka se noć , prošla je bila kritična.
Vodu sam zamjenio za izvorsku, Kupio ocat imam mjerice sad pa ću korigirati ph naslijepo.
Jeli iko ima nešto kao navodnavanje ko u ovoj nagradnoj igri mislim da i to je jedna od nagrada. Gledo sam na youtube to bi se dalo složiti ovako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Kompa samo da polovis ovo oko uzgoja i super poslje samo ide. Nema tu bas puno al treba vremena dok udes u štos. S tvojim znanjem i zanimanjem naci ćeš ovdje srodne duše, svašta se tu izmislja, treba ljudi sa svakakvim vjestinama. Veselo i dalje, kad zapne pitamo forum!