Box na jednu uticnicu, da ili ne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Ako moze neko da mi kaze koliko smem "opteretiti" klasicnu uticnicu opremom.Jel mogu da prikopcam produzni sa 5-6 ulaza i sve tu utaknem? imam:250w+170w+1000-2000w(kalorifer)+ventilator stoni veliki ne znam koliko i kotao za centralno grejanje na gas valijant mislim da je.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
sve ovo do kotla sigurno moze (ja drzao na jednoj 250w+2x110w+2kw) al nemam pojma koliko kotao vuce, raspitaje se, budi tu oprezan, tj. moras biti siguran... ili sve popali pa ako ne rokne osigurac, neko vreme ce sigurno drzati ;) zavisi naravno i kakve su instalacije u objektu, jel novogradnja, stara gradnja, koliko su majstori piva popili dok su kablove razvlacili... :)
edit:
malo sam editovao naslov da bude jasnije
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Uh..o tome nisam razmisljao,moram kad dodjem s posla videti sta pise na kotlu.Kalorifer ne bi trebao da se ukljucuje kad radi lampa al Kina je to,jedino da i njega stavim na tajmer
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
ljudi nemojte pricati kad neznate,meni pegla 4x400w na jednu uticnicu.ta uticnica je uglavnom predvidena da trpi komotno 2kw isto sto je pegla,sporet,kvarcna pec itd.tj. meni ceo box radi na jednom konektoru tako da razmisli malo nemas ti toliko rasvete

koliko to moze da trpi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

preko 3kw nemoj da opterecujes meni isto radi uljni radijator od 2kw al kad nerade lampe.znaci 3kw plafon.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
meni kalorifer nije bio na tajmeru, nego u razvodniku podesen da drzi 22C, pa se nije ni palio kada rade lampe, ali se palio kada se ugase i padne temp.
sve stoji sto ekipa prica, ali proveri kotao, ako je ~1kw mozda prodje, al ako je jaci nemoj rizikovati
 

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
trebalo bi da moze, proveri osigurace od koliko su ampera.
Primer: ako je osigurac od 10A moze max. trpeti 2300W snage, ali pazi nisu svi osiguraci istog kvaliteta!
evo i formula pa izracunaj W=VxA
 

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44




P= SNAGA TROSILA P = U * I
U = NAPON I =P / U
I = STRUJA

Napon i wate znaš, struju ti odredi osigurač pa si računaj jesi u nekim okvirima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ocusadit

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ma...mislim da ovisi malo i starost instalacija..ako su i instalacije neshto starije...sumnjam da bi bilo pametno nakrcavat toliko toga..
bas sam nedavno gledala na cnn-u o slichnim problemima.oko bozhicha-kada ljudi nakrcaju 5 lopova i 18 produzhih kablova..za one male ukrasne lampice..pa nastane piz**rija..
tada je bilo govora i o starosti instalacija i nachinu na koji se one ttrpshe godinama upotrebe blabla bla...uglavnom...igra i starost instalacija nekakvu ulogu..
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Starost instalacija i nije važna koliko debljina kabela i čvrstoča spojeva. Sreča na ovom forumu se svi prije ili kasnije nauče posao električara, bar za osnovni posao za održavanje vlastitih instalacija jer...ne moš zvati jebenog električara:vb_kez:
Svaka nastamba ima napajanje najmanje 5-6kw, u prijevodu 5-6 hps od 1000w. Samo je problem kako je šta spojeno od glavnog voda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
Ma dobre su instalacije, osigurač je namjerno oslabljena točka u strujnom krugu što znači da vodiči moraju moč i više. Vrlo vjerojatno imas osigurač od 16A što ti je dovoljno za 3.5KW max. Pazi ako imasš produžni da nije neki šrot odnosno da ima tanak kabel, pogledaj mu kvadraturu i nađi na netu kolko ide wata i ampera.
 

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
Koliko vidim, bez tog kotla imas max. oko 2.5kw u igri, ako je osigurac za 3.5kw sve ti jasno onda, vidi sta pise na kotlu :)
 

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
slazem se sa lamperijom, obicno idu osiguraci od 16A, ali nije lose da proveris, jer kao sto kaze powerseed, ne znas koliko su majstori popili piva dok su razvlacili instalacije :D
 
19.08.2011
20
3
3
36
Veliku vaznost nosi i taj produzni. Koliko on moze podnjet W!? Stara gradnja - nebih nikako tako nesto napravio. Neko je vec spominjao spojeve koji su do prije nekih 7,8god radjeni nedaj Boze. Bio majstor trijezan pijan, los ili najbolji jer tada nije postojalo nista osim takozvanih čokoladnih spojnica koje po meni i ne drze vodu bas kako treba. + veliku vaznost ti nosi udaljenost od glavne centrale za tvoje podrucje. Npr u mom slucaju, daleko sam od centrale i bez obzira na odlicnu provedenost kablova i svega ostalog dolazi mi do pada napona jer sam kako kazu "strucnjaci" daleko od centrale i prvo nama daljima pada napon. ako se bas želis zaj... lupi barem osigurac na lampu, da ti nebude zao kasnije kad sve ode kvragu. moje misljenje
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
po meni ja ne bi ni stavljao kalolifer kad trosi 2kw,on ce da radi vecinom preko dana tj kada je mrak u boxu,jer kad svetlo upaljeno temperatura je ok,imas da platis racun da te boli i dupe i glava,:)onda bolje 2 hps-a od 1kw stavi u sobu i udri,jer sto se instalacije tice to ce da gura bez problema samo vodi racuna jer ti kineski kablovi nisu za k...c,presek zice im je katastrofa.
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
PowerSeed je napisao(la):
bude malo prejako za box dimenzija 70/110/200 View image: DSC00915, i sta kad krene 12 sati bez lampi, a temp. oko 10C (bar kako pise u dnevniku)
izvinjavam se,glup sam,jbg navaren sam pa sam pobrkao loncice...:)zbog naslova sam se sjebao,ja reko to neki veliki box,jer na uticnicu moze 3,5kw da se cepa.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Smoke_Weed je napisao(la):
ne znas koliko su majstori popili piva dok su razvlacili instalacije :D
ljudi ajmo jednu star rascistiti ..."ti majstori" koliko god da su pive popili zapravo i nije bitno , jel svaka kuca kad se zavrsi mora proci sigurnosnu provjeru (svaka uticnica svako grlo se pregledava mjernim instrumentima),svaki segmet se pregledava od strane inzinjera za tehnicku ispravnost i sigurnost prije nego uopce dobijete papire za prikljucak na mrezu.ako su vam oni dali zeleno svjetlo da je to ispravno onda je to to i drzi koliko pise...takav nacin je postao posebno rigorizan unazad 10 god...nema vise onih fora ja ti napravim u fusu a neko onda za koju cugu potpise papire iz hep-a i prikljuce te...bez certifikata o teh, ispravnosti elekt.instalacije u vasoj kuci(koji se masno placa ;) ) vise jednostavno nemozete dobiti dozvolu za prikljucak na mrezu.
Zapravo smo si jedni problem mi sami u tome svemu jel volimo kombinirati dodavati ,prepravljati nasu postojecu mrezu na svoju ruku i onda su moguci problemi zbog nestrucnog rukovanja i nepoznavanja struke pa se onda okrive majstori ;)