CBD MediHaze by truba - 600W HPS - 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
...naravno postoji vise razlicitih koncentracija istog..

Nemam ja veze za medicinom,vise sam opredjeljen na biologiju/kemiju..i nisam nikad baratao 3%,nego puno jačim koncentracijama..i zato kazem da je zajeban...
Nije potrebno prozivat struku zbog jedne male rasprave i razmjene iskustava...na temelju toga forum i funkcionira,zar ne?
Zdrava trava...jesi prilikom zalijevanja sa 3% peroksidom,razblazio isti?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Nije mi jasno,jel tih 10ml sa spricom si samo pospricao po zemlji ili razrijedio u vodi,pa zalio...?
Izspamasmo covjeku dnevnik,ako bude potrebe brisite sve moje postove..
 

Otto Grunf

Istraživanje Ruda i Gubljenje Vremena
29.07.2010
425
1.744
143
Ja brate nemam veze ni sa jednom od gorepomenutih struka, ali se na forumu, u većini slučajeva, pričalo i baratalo sa tropostotnim rastvorom H2O2 kojeg obično nabavljaš u apoteci. Slabo ko je kupovao onaj 12 ili više koncentrovaniji, nismo mi farbači kose.
Ako razmjenjujemo iskustva, onda bar nemojmo plašiti ljude kako je opasno doći u kontakt s H.Peroksidom preko kože.
Izvini Truba na ovim spamanjima dnevnika.



Full: nekad sam koristio to, išlo je oko 3ml na litru vode pa zaliješ...
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Samo sam htio čovjeku sugerirat da pazi sa omjerom,da ne zajebe biljoze..
Tko ima hrabrosti neka opere ruke u 3%-om i neka se umije...
Pa normalno da ti nece nista bit,a ni biljkama,ako pomjesas 3ml na litru vode...izracunaj si koliko je konc. otopina kad pomjesas 3ml 3%-og u 1000ml vode...Sve je stvar omjera..kako u zivotu,tako i u kemiji
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ovo su moje biljeske (negativne) oko H2O2

"
Peroksid - Nesmije se mijesati sa organskim....peroksid djeluje na mikroorganizme i to je glavni razlog

Pomaže mikrobiološki život, rahli zemlju i opskrbljuje korijen kisikom. Dovoljno je upotrijebiti 2-3 puta u cijelom životnom vijeku. Ne preporuča se zalijvati skupa s organskim gnojivima. Najbolje bi bilo koristiti samo s vodom. Doziranje je 3 ml na litar.

hydrogen zna ubit i štetne a i korisne mikroorganizme koji su neophodni za zdrav i neometan razvoj korjena , ali opet ponekad treba ovježit kulturu u zemlji ... Zato ja rjetko zaljevam sa otopinom h202 , jednom ili dva puta tokom cjelog života biljke

peroksid bi bio los sa nekim organskim djubrivom ili sa slavolom koji sadrzi bakrerije u sebi

You cannot use H2O2 with organic nutrients (dark brown stinky stuff) as it will kill the organic material in the nutrients. You can only use synthetic nutrients (clear or clear colored liquids, not stinky) with H2O2.

If your growing organically, use peroxide sparingly to avoid roasting your beneficials, if your using a chem fert, it won't hurt a thing. Careful with more than 5% by volume. Less is generally fine.

I really don't think it is good for soil grows... I have seen people kill their plants off in a quick hurry putting minescule amount of h2o2 into their water for soil grows,... For hydroponics it makes sense... But in soil, roots create their own oxygen... And the bacteria the h2o2 KILLS by being in the soil also promotes oxygen creation... For soil it is my personal opinion that it is a terrible idea, and you will just end up killing your microbes.... For hydro 100% use it... Sparingly
"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Monk ®

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pitanje u vezi zaljevanja. sinoc sam zalio, al na nacin da prvo roknem 4.5 ciste vode (PH 6.5), a onda jos 3 L sa "hranom" (pola doze) dok dole ne curi lagano vec. dali je to pravilno ili bi trebalo svih 7.5L po biljci zaljevat sa hranom? to bi mi bilo cak i jednostavnije jer bih u glavni tank smjesao sve i samo zaljevao, a ovak moram tih zadnjih 3L po biljci u drugom tanku mjesat.

razmisljam da kupim neku jeftiniju pumpicu do 250kn za stavit u tank za zaljevat pa na kraj crevca stavit nesto ko tus. interesira me koliku snagu mi preporucate. mozda 500l/H, 1.5m visine, sa mogucnoscu podesavanja protoka. jel to prejako?
sta se desava kod ovakvih pumpi ako na kraj crevca ugradim neki ventil, dali ona "osjeti" da nemoze gurat vodu pa stane ili ona druka i dalje?

lp
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
raste trava zelena :)
u pon zalivene sa 7.5l vode svaka. zadnje 3 l stavljene sa pola doze grow-a i heaven-a.

P3190001_resize.JPG P3190002_resize.JPG P3190003_resize.JPG P3190011_resize.JPG

jel mi moze neko samo potvrdit, dali da stavljam hranu u svih 7.5l ili ovako u zadnjih 3l sto mi je 2 boce.

edit: i zaboravih pitat. ja neznam koliko to jos drzat u vege jer nisu jos nesto prevelike. imaju mozda visinu od kakvih 25-30cm. plafon mi je na 2.5m. ak odbijem vaze 30cm, CT kakvih 20cm i prostor izmedu 60cm ostane mi da mogu uzgijit cca 130cm biljoze. znaci ja bi pustio jos bar 20ak cm da narastu u vege, a onda cvjetanje. nebi trebale narast vise od 50% u cvjetanju?

lp
 
Poslednja izmena:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
hvala svima koliko vas ima :).

nego jucer napravio zaljevanje. 7.5l po biljozi. pola doze grow-a i pola heaven-a.
primjetio sam na jednoj da su mi 3 najdonja lista pocela zutit, a ta biljka je ona koja mi je najbolja bila i prva izasla. i rasla ko luda. neznam sta je, dali bi moglo bit da joj fali N ili je nesto drugo. vec neko vrijeme mi izgleda onako malo cudnija. koda su listovi svjetliji.
neznam dal ce se skuzit po ovim slikama zbog osvjetljenja.

P3220003_resize.JPG P3220006_resize.JPG P3220008_resize.JPG P3220009_resize.JPG P3220011_resize.JPG P3220014_resize.JPG P3220015_resize.JPG
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
na svima je tako pa se nadam da je to do vrste, a ne da joj fali nesto.

nego buni me nest sad i neznam sta napravit, a trebam odlucit sto prije jer kroz 5-6 dana bacam u flowering.
kako sam radio LST, bacila mi je na par mjesta u vis one nize "nodove" jer sam glavni savijo. e sad neznma dal to secnut il ne. cilj je imet 8 debelih vrhova. ovo ak ostavim uvjek ce bit u sjeni vecih, a samo ce sisat hranu. misljenja?
stavim slike primjera navecer ako treba.
lp
 
04.04.2014
267
230
43
Skidas sve te donje grane, ali pokusaj da sacuvas sto vise zelene mase. I da ne radis main lining te grane sa dna ne bi imale dovoljno svetla pa bi biljkama samo trosile dragocenu energiju. Kada prebacis na cvetanje biljke ce podivljati, a samim tim ces dobiti jos novih bocnih grana tako da nece manjkati.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
vec i jesu po 8 grana slozene za picit gore i one su manje vise na istim visinama osim na 2-3 koje sam malo zaje, al ih nemogu vise LST-at jer su tvrde jako.
mene brinu te dodatne koje su se pocele probijat jer ne zelim vise od 8 topova da nebude guzva.
problem je sto u onim giude-u pise da treba proonat, al nisam ga skuzio dali misli i na topove i na fan-ove.
poslikam navecer malo bolje da se vidi sta mislim da i potvrdite pa da to secnem i onda u NED flowering.
lp
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
evo ovak.
na prvoj slici sam oznacio crvenom glavni top, a plavim dodatne koji mi se pojavljuju svugdje.
ja bi ove sve "plave" koji su ispod razine obruca/okvira okruglog za kojeg vezem, porezao jer cu imat previse topova. jer na mnogim mjestima zbog zavoja mi je jedan od ta dva topica poceo rast paralelno sa glavnim.
sta mislite o tome?
fan-ove bi ostavio iako bi par onih najdonjih fan-ova porezao jer savjet na guidevima je da se skine. e sad jel razlog sto kazete da ne diram samo zato da biljka ima sta posisat, ako prifali hrane ili zato da prima svjetlo, jer na tim najdonjima ionak sad nece primat nist kad se gore zakrcalo.

P3240001_resize.JPG P3240003_resize.JPG P3240003_resize.JPG P3240005_resize.JPG P3240007_resize.JPG

btw na jednoj slici se vidi jedna na kojoj mi je pukla grana pa sam podvezao izolirkom. za koliko otprilike vremena bi to trebalo odljepit da mi ne "gusi" biljcicu? grana je bila skroz se odlomila. nevjerovatno mi je da se to tako uhvati nazad, a je jer vidim da je cvrsta jako vec.

lp
 

Prilozi

  • P3240004_resize.JPG
    P3240004_resize.JPG
    214,7 KB · Pregleda: 77
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000