CBD MediHaze by truba - 600W HPS - 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
a imam ja hrpetinu tih slika i opisa i svega, al jednostavno nemos bit siguran kad su simptomi slicni i cesto se preklapaju.
i brine me to sto ja zaljevam vodom sa spine koja je odstajala dan-dva i ima airpump unutra te grijac na 25C medutim kod mene je voda jako tvrda pa mozda je doslo do ovog:
"Hard" water with high calcium content can bind Magnesium in the soil (mix your tap water with osmosis water)."

ova koja je sva lagano zuta mi izgleda i koda bi mogao bit zinc u pitanju.
 
04.04.2014
267
230
43
Ma nahrani je pa prati par dana. Ako ne bude islo na bolje simptomi ce biti jos ocitiji pa ces vec videti sta dalje.

sto se tice epson soli u kojem omjeru preporucate da probam? pretpostavljam da pricamo o folijarnom?

Evo ovo doziranje sam pronasao na vutra.org:
1.Doza za folijarno: jedana čajna zlica na 1 litru vode
2.Doza za zaljevanje: jedna velika(normalna) zlica na 5l vode

Poslednji put kada sam davao epsom so razmutio sam jednu kesicu od 10g na 2 litra vode i time zalio jer je biljka bila u cvetanju, a ti definitivno primeni folijarno jer biljka jako sporo usvaja magnezijum iz zemlje. Ako ti ostane nesto otopine/rastvora posle prskanja slobodno i zalij time.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: trubabuba

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
zaljevam veceras, ful doza, i folijarno epson.

pitanje u vezi worm castingsa, dali je ovo iz vaseg iskustva istina:
"Worm Castings are packed with minerals that are essential for plant growth, such as concentrated nitrates, phosphorus, magnesium, potassium and calcium. It also contains manganese, copper, zinc, cobalt, borax, iron, carbon and nitrogen. However, the best of all is that these minerals are immediately available to the plant, without the risk of ever burning the plant"

ak je 100% tako, obzirom da imam 2 kante ECW-a (plagron) i bezveze mi stoje, da stavim malo toga 2-3cm ispod povrsine zemlje kad rahlim onak zemlju prije zaljevanja?

btw dali ECW u kantama ima neki rok trajanja jer nisam vidio nista da pise?

lp
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
Cervantes isto koristi glistenjak u svom organicu. I on toga dosta malo stavlja. Veli da je najbogatije dusikom. Samo pazi da substrat koji vec imas nije pre jak i bez glistenjaka.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ok.
sinoc zaliveno sa full preporucenom dozom biobizz paketa (grow, heaven, flower, topmax) sa 9l, 11l, 9l i 9l sve dok nije dole dosta islo van.

PH runoff-a su bili:
- 7.0
- 6.1-6.4 (bilja koja je lagano zuta svugdje vec neko vrijeme) (mjerenja su 2 jer je prvo uzeti kad je runoff krenuo, a druga
vrijednost kad je runoff bio vec pred kraj)
- 6.6 (bilja koja je pocela imati jako zute najdonje fan listove)
- 7.2 (bilja koja jedina izgleda jos uvjek super zdravo)

danas sam evo maloprije pogledao i 3 bilja je pocela imati dole zutilo. samo jedna jos izgleda dobro i nema zutoga :-(.

sutra ujutro nakon sto se pogase svjetla idem spricati folijarno sa 1-2l vode i otopljene epson soli ovu koja je vec neko vrijeme lagano zuta pa cu vidjet kako ce reagirati.

jel imate jos neki savjet sta napravit/pokusat jer sad me vec lagano strah ako se ovo zutilo nastavi penjati ja kroz tjedan dana necu vise imati bilje :-(.


------------

BTW ja nisam ni na pola grow-a a vec evo dali pola boce heaven-a tako da cu tu bit u problemu, a to cudo kosta ko svetog petra. mislim da me i za top max-a ceka slicna situacija. jedino grow i flower ce vjerovatno preci grow jer ih je puno.

negdje sma jucer procitao da bi top-max bilo dobro davati par minuta nakon ostale hrane. dali znate sta o tome?

dali se moze ako zaljevam npr sa 7.5l svaku bilju. pocet samo vodom recimo 3l i onda ostale 4.5l dodati hranu?

lp
 
04.04.2014
267
230
43
Koliki je bio pH vode kojom si zalivao?
Mislim da su ti biljke predugo u vegetaciji.
Nisam koristio nikada BioBizz, ali mi se cini da si se malo pogubio u upotrebi raznih preparata jer tu ima svega, i za vege i za cvetanje...
Ne volim flush, ali ja bih ovde napravio momacki flush i prebacio na cvetanje.
Nemoj preterivati sa epsom soli - daj biljkama malo vremena da odreaguju.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
@Komsija, zasto bi tocno napravio flush? do pred neki dan davano je hrane pola doze i zaljevano uvjek sa ph 6.5.
runoff se meni cini u ok granici.

bilje je prebaceno na cvjetanje pred 2-3 dana, pise gore.

raspored preparata je stavljen u vodu tocno po rasporedu od biobizza tako da neznam na sta mislis tocno (full doza preporucena svega osim alg-a-mic kojeg nemam)

sad nemogu radit flush sljedecih par dana dok se ne posusi dobro zemlja osim folijarno sa epsonom koje idem sad stavit kad se lampe pogase.
 
04.04.2014
267
230
43
Preporucio sam ti flush jer sam shvatio da si gnojio striktno po rasporedu koji je dao BioBizz, a oni su svoj chart bazirali na 18/6 ciklusu u trajanju od samo 2 ili 3 sedmice, a ti si usao u treci mesec vege. E sad ako nisam dobro shvatio ovo vezano za gnojenje onda se izvinjavam.

Nahranio si biljku full dozom i njoj je potrebno par dana da odreaguje, odnosno toliko je potrebno da vidis ima li kakvih pomaka na bolje ili ne. Ako ne bude islo na bolje onda opet dolazimo do flusha koji bi trebalo da napravis jer postoji velika mogucnost da je posle toliko duge vegetacije doslo do disbalansa nutrijenata - jednih imas vise nego sto je potrebno, a drugih imas manje. Svi nutrijenti su medjusobno uslovljeni pa kada izgubis pravilan odnos nutrijenata onda biljka usporava i na kraju ide u nut lock. Da se to ne bi desilo preporucio sam ti flush, ali sacekaj da vidis kako ce se stvari odvijati dalje i sta ce ostali drugari sa foruma da savetuju. Definitivno sacekaj i savete ostalih kada je rec o flushu.

Sumarno si utrosio oko 100 litara zemlje. Reci mi iz koliko je vreca tih 100 litara zemlje? Meni se onako na keca cini da si imao 2 vrece. Jesam li u pravu?
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
imao sam 3 vrece od 50l i 2 vrece od 25l biobizza all mix + 1 vrecu light mix-a ATAMA. prvo sam sadio u light mix, a onda kasnije kad su isle u velike vaze sam isao na allmix bez ikakvih dodataka i icega sto mi je sad zao jer mislim da cu drugi put dodati jos 10% perlita i mozda 10% ECW-a ako mi odobrite to, al otom potom kad dode red na sljedeci grow.

ostalo mi je jos dosta zemlje pa nemam pojma jel to valja da stoji (u sobi, zatvoreno, temp 18-22C)?

lp
 
04.04.2014
267
230
43
Moze to da stoji do sledeceg growa bez problema. Ako imas istu zemlju u vise vreca pokusaj da je sastavis i dobro izmesas pre sledeceg sadjenja. Sa glistenjakom nemam nikakvog iskustva pa ti ne mogu nista ni reci, a sto se perlita tice on mi je neizostavan bez obzira na kvalitet zemlje mada koliko vidim ljudi ga ne stavljaju i nemaju ama bas nikakvih problema jer ga nema. Meni je on vrlo bitan jer se ranije cesto desavalo da zbog obaveza nisam bio u mogucnosti da zalivam kada je trebalo pa mi on sluzi kao poslednja odbrana od dehidracije. Mesam ga sa zemljom i obavezno ga stavim na dno saksije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubabuba

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
izmjesam prvo u velikoj kati prije neg stavim u vaze. da razbijem komade.

za dno nisam siguran. ja sam htio stavit one kuglice na dno pa su mnogi komentirali da bolje ne, a i mandala sam vidio da pise ne stavljat nista na dno.

nego ja bi dodao jos perlita jer mi se cini da se dosta ova zemlja sljepi nakon nekog vremena (vjerovatno i druge i mozda je to normalno, neznan, prvi mi je put :)).

pred par tjedana sam bio dodavao jedno 2-3cm zemlje jer se slegla i sad se opet slegla i opet bi mogao dodat. strah me da se ne stisne toliko da slabije prolazi voda. mozda sam u krivu, neznam.
i koliko sam ja shvatio taj all-mix ima u sebi vec EWC-a i moze se recimo ici sa ponovnom upotrebom allmix-a tako da se doda ona gotova smjesa pre-mix. o tome razmisljam za sljedeci grow, ako nebude nekih problema sa nametnicima i sl.

lp
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
jel mi moze neko napisati pod kojim imenima se sljedece kod nas prodaje i gdje potrazit ovo nize dole. citam dosta o super soilu pa me interesira sta je to tocno kod nas.

azomite
dolomite lime (sweet lime) - jel to krec/vapno?
blood meal
fish bone meal
kelp meal
crab meal
alfalfa
neem cake - jel ovo onaj obicni prah sto ce prodaje u ducanima zdrave hrane il je to nesto drugo?

lp
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
nemoguce prebacivat grane. nemoguce ih savit osim na samim vrhovima. tvrde ko kamen.
na vecini mjesta jesu sa vanjske strane obruca. samo na par mjesta ne, jer "nije htjelo", al ionak su se vec sad toliko rasirile da taman popunjavaju cjeli box.
sreca da nisam isao sa 6 ili na pocetku 9 biljki, jer bih se lupao u glavu sad.
lp