CBD MediHaze by truba - 600W HPS - 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.04.2014
267
230
43
jel mi moze neko napisati pod kojim imenima se sljedece kod nas prodaje i gdje potrazit ovo nize dole. citam dosta o super soilu pa me interesira sta je to tocno kod nas.

azomite
dolomite lime (sweet lime) - jel to krec/vapno?
blood meal
fish bone meal
kelp meal
crab meal
alfalfa
neem cake - jel ovo onaj obicni prah sto ce prodaje u ducanima zdrave hrane il je to nesto drugo?

lp

Dolomit lime ti je kalcijum karbonat ili ti krec/vapno koji je koristi u vrtlarstvu kao stabilizator pH. Razlikuje se od obicnog kreca jer je obogacen magnezijumom. Kazu da je pH neutralan, ali iz svog iskustva mogu da ti kazem da je daleko od pH neutralnog jer ako promasis dozu zakucaces pH u nebo.
Koristio sam najobicnioji krec za podizanje pH zemlje.

Alfalfa flour ti je lucerkino brasno i moze da posluzi se za spustanje pH zemlje tokom growa. Ima ga u svakoj prodavnici stocne hrane. Bitno je doziranje. Nisam ga koristio, ali ga imam u rezervi za hitne intervencije.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
jel moze netko da mi napisati ko zna, jel preporucate nakon zaljevanja sa hranom posebno naljevati biobizz top max kao sto sam vidio da u njihovoj brosuri se spominje?
neznam samo kako da to izvedem, ako sam zalio npr sa 6l (voda + hrana) i pocne dole ic, koliko sad da idem zaljevat sa voda+top max?
ako zalijem premalo nije dosta vjerovatno, ako idem sa previse isprat cu mozda ostalu hranu?
ne razmem zasto to nisu objasnili kako treba.
lp
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
apdejt od danas. imam i prve opekotine od lampe.

P4220045_resize.JPG P4220016_resize.JPG P4220017_resize.JPG P4220044_resize.JPG
P4220035_resize.JPG P4220037_resize.JPG

a na dnu i dalje problem koji se siri prema gore. dajte neki savjet. proslo zaljevanje je bilo cista voda (ph 6.5) 10l na svaku biljcicu.
danas zalio 2 sa punom dozom biobizza (ph 6.8). sutra sljedece dvije.

P4220006_resize.JPG P4220010_resize.JPG P4220012_resize.JPG P4220014_resize.JPG P4220032_resize.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: d@ni

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
update; 27 i 29 dan cvjetanja:
P4270048_resize.JPG P4290004_resize.JPG P4290019_resize.JPG P4270069_resize.JPG P4270074_resize.JPG P4290013_resize.JPG P4290014_resize.JPG

potrebno nekoliko savjeta/misljenja iskusnih growera.

1. moja sorta (medihaze) sluzbeno "zavrsava" flowering sa 67 dana. koliko dodatnih dana se max moze ocekivati i dali je moguce da bude prije spremno za berbu? brao bi na 50/50 (mljecni/amber).

2. obzirom na gornji odgovor bi izracunao cca kad pocet samo sa vodom i izbacit prehranu. mislio sam 2 tjedna prije kraja, al sta ako mi se cvjetanje produzi dosta. onda bi bile dugo samo na vodi. jel to moguce da budne stetno za njih?

3. jako su zbijene u sredini (po visini), tamo gdje je zica ova okrugla, gdje je najvise lisca, strah me da ne pocne trunut stagod. jel se smije ic micat nesto fan listova na toj visini? na nekoliko manjih/nizih headica sam vidio da su neke pistile pocele kao onako propadati lagano, smede su na samom vrhu. mislim da je to od toga sto je na njih bio naslonjem fan list pa je pocelo propadat. jel moguce da se to razvija bud rot :-(? probat cu poslikat to da vidite.
u boxu su vec 3 ventilatora koji mjesaju + odvlazivac. ako treba dodat cu jos jedan vent. 1 raspuhuje dole gdje su vaze, 1 veliki puse po vrhovima i 1 od 30cm puse odozgora i rotira.

lp
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
hvala power,
na njima se ne vidi spomenuti problem. veceras stavim par tih gdje je problem vidljiv. neznam dali je to mozda normalno da vec sad neke niti pistila na vrhovima postaju smede ili je to prije ovo sto ja mislim, da propadaju zbog necega.

jel mi mozes reci ovo u vezi vremena berbe iz iskustva. jel moguce manje dana, i koliko je moguce da maksimalno prede onih 67 dana? nesto okvirno da bar znam u kojem rasponu da ocekujem.

vlagu drzim na 50-55% unutar box-a sa odvlazivacem vec par dana, nadam se samo da nece zagrijat vani kao prosli tjedan jer mi onda temp u boxu ide do 30C.
sta je po vama bolje, pustit temp 30C (na nekim djelovima box-a samo, na nekima 26-27C) i drzat odvlazivac ili maknut odvlazivac da temp ne prelazi 27-28C nigdje, a vlaga da varira 50-70%?
lp
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
naravno da pistile postaju tokom vremena smedje, i to je normalno da ne moz biti normalnije, nema potrebe da odnah tripujes bud rot. ako proizvodjac napise Flowering Time (weeks): 9-10 weeks, to ti dodje period izmedju 63 i 70 dana. posto bi ti brao na 50/50 nema druge neg mikroskop u ruke kad se priblizi tajming :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubabuba

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Za 50 % braun kako kažeš, ćeš se morati strpiti malo duže od tog "propisanog" na pakovanju. Jedini koji ti moze tocno odgovoriti na tvoje pitanje je tvoj mikroskop ;)
 
04.04.2014
267
230
43
Povezi 2 PC venta od 80 ili 120 mm i okaci ih odmah ispod lampe (recimo 10 cm) da smanje temperaturu u fokusu pa probaj tako jer ti je vlaga previsoka. Do koliko se % vlaga penje kada je lampa ugasena?
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
neterbaju meni pc ventovi. imam veliki vent od 30cm koji puse po vrhovima cvjeca i ispod lampe (CT). problem sa temp je zbog ovlazivaca jer on puse 32-35C van pa mi zagrije box do 30C prosli tjedan kad je bilo toplije. ovaj tjedan je ok.
neide mi vlaga preko 55% sad kad ga koristim iako ni u sobi gdje je box nije preko 55% trenutno.

@Bizzzo, a koliko je to dugo. o kojem rasponu pricamo. 5 dana duze ili 20 dana duze. nije meni problem cekat samo da znam neki raspon da mogu planirat jer problem mi je sto samo vikendima mogu radit neke vece zahvate tipa flush, berba i slicno.

lp
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
Jucer sam zaljevao 2 biljoze i u runoffu jedne ugledam miljon nekakvih tockica sto se micu. umalo me strefilo. grabim mikroskop i gledam i po meni to je springtail za koji kaze:

beneficial insect, the springtail
these guys resemble thrips, but are very small, clear, and can dart away quite quickly. Usually found in the runoff of pots after watering,having a springtail population isn't something to worry about. It is a sign that the soil biosphere (the rhizosphere) is balanced and in check. Springtails are known to eat spores and mycelia of pathogenic fungi that can cause damping off, as well as carry mycorhizzal fungi to root hosts, and control other forms of microlife that become imbalanced or disrupt the rhizosphere. Springtails are estimated to have some of the highest populations of any animals on earth, and play an important role in soil conditioning.

111.jpg 222.jpg 333.jpg

misljenje?

kasnije sam se sjetio i isao provjeriti, to se naslo bas u runoffu bilje u koju sam pred 10ak dana ukopao po vrhu 2-3 sake EWC-a od plagrona. vjerovatno su tako dospjeli tu.
danas zaljevam sljedece 2 pa cu pratit da vidim dali ce se pojavit u njima (u njih nisam dodavao EWC).

lp
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and Prater

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
danas zalio sljedece 2.
bilo je i u njihovom runoffu samo puno manje.
neznam, valjda je to normalno. sad gledam pa ih vidim stalno okolo i po podu boxa ih ima :-(. jel tako i kod vas?
lp