CLF Big Box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Mislim da nece bit mjesta. Sam vidi koji listovi su najveci i njih poskidaj. Sta ce ti list koji ti zaklanja pol biljke.

Aktivni ugljen je odlican filter, tako da ga ocito nisi dobro napravio. Mozda ti box ima rupa pa pusta miris...

Sto se tice LST-a

 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Sto se tice biljke...ove nove..vjerovatno ce biti manja,ali prvo cu je drzati u manjoj posudi ispod svjetiljke pa cu je presaditi nakon 10-ak dana kad se razvije dolje u vecu posudu...

A filter...aktivni ugljen sam kupio u pet centru.Napravio sam filter...tuljac kao od ljepljive trake sirine 8 ,duzine nekih 30-ak cm koji ima u sebi 5 komora sa aktivnim ugljenom.znaci zrak 5 puta prodje kroz aktivni ugljen.
Ne kuzim zasto ali osjeti se u kuci kako smrdi ,ne puno ,ali se osjeti.Mislim da nije do filtera jer sam ga bas napravio kak se spada...Budem jos pokusao prek vikenda onaj koji je ovdje na grupi bio stavljen sa onom mrezastom posudom za olovke.A veceras idem naci gdje mi pusta kuciste...ali opet ne vjerujem!


A ovaj LST..pretpostavljam da ce biti bolje za 5 dana jer za sad se ovo ne moze saviti.JednostAVno je predebela stabljika a preniska.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Samo sam ti stavio sliku, jer si pitao za vise vrhova... Ti znas najbolje kad ju savijat ;)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Uspio sam jucer malo i saviti vrhove i skratio sam ju za dva lista.Sad ovi donji listovi imaju puno vise svijetlosti.Hvala na savjetu... :)

Jucer sam trazim rupe po kucistu i nema ih...sav zrak izlazi kroz filter,mislim sav,ajmo reci 90% u najboljem slucaju,ipak to nije hermeticki zatvoreno.Ali smrdi.Danas cu kuciste izlijepiti da vise nece biti ni najmanje rupice za zrak...

Aktivni ugljen je aktivni ugljen?Kaj ne?Moram opet filter praviti...smrdi.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Vidjet ces kroz par dana napredak novih vrhova na internodama koje sad dobivaju vise svjetla... ;)

Sto se tice filtera. Ajd poslikaj malo ovaj koji imas i ovaj koji ces radit. Jer ako meni radi bez problema, ne vidim zasto ne bi i tebi. Kako izgleda taj ugljen, jel u komadima ili ko sljunak?
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Evo napravio sam filter,3. filter u 3.dana :),kopiju onoga koji mozes kupiti,savrsenije ne moze.A ugljen je u cunicima,oni mali stapici po nekih 5mm.

dsc01549qs2.jpg
dsc01548ts6.jpg


Nisam ga jos postavio ali budem veceras pa cu vidjeti sta se dogadja.Nadam se najboljem! :))))))

Velicina je 8cm promjer a 13cm propusni dio(17cm sve zajedno u duzinu.)Nabio sam maksimalno ugljena u njega.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Jel ti na dnu isto ugljen? Ne vidi se dobro...

Bolje bi ti bilo da si koristio carape nego ovaj filter. Ne znam bas dal ti je taj ugljen dobar - daj koju sliku tih stapica. Mislim da bi ti bolji bio u granulama
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Laidback...

PA idem redom...slika koju sam stavio je od 3. filtera i vidi se razlika naspram prva dva koja su smrdjela..znaci to je ovaj zadnji koji je u testnoj fazi..cini se ok.ali opet nije to to!

Ali vec imam materijal za 4. koji mislim raditi u subotu.Ovo bijelo oko filtera je samo dekorativno,prozracno je.provjerio sam.Stavio sam samo da se ne vidi ugljen

ugljen je ovaj...pa mi reci je li u redu.Kupljen za akvarij...recimo.Ako ne odgovara ,mozes li mi neki link ili mjesto gdje bih mogao kupiti odgovarajuci.
coalbasedactivatedcarbolw9.jpg



Za 4. filter...
Ova mrezica za olovke je identicna onoj koju si ti koristio za svoj.cijev imam.e sad me zanima...Moguce je da je meni ova unutrasnja komora pretanka...znaci ono mjesto gdje trpam ugljen nije sire od 4-5mm...(pa mozda zrak prolazi kroz premalo ugljena i ne stigne ga ocistiti)zanima me koliko je kod tebe.Da taj razmak bude veci?10-12mm?
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Meni je razmak od stijenke do stijenke par mm. Problem ti je u ugljenu.
Cuj, nemam link, jer sam otisao u prvi zoo shop i kupio, tako da ne bi trebao biti problem naci. Samo trazi aktivni ugljen u granulama tj. ko sljunak
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Evo jucer sam postavio 4. filter,stijenka mi je cirka 10mm,onaj ugljen stapicasti i sve je super.Nema nikakvog mirisa,radi odlicno..iako sam bio prije par minuta u pet shopu i bas im je nestalo onoga koji si ti preporucio..ali i ovaj koji sam sad napravio radi odlicno...

U biti treba samo stijenka biti veca da bi vise stalo ovih stapicastih,jer oni nisu sitni kao granule pa zrak lakse prodje..Ovak kad je 10mm stijenka ovih stapicastih vjerovatno je isto kao i 3-5mm kod granula jer su sitnije i vise ih stane u cm2 i zrak teze prolazi ,pa se bolje cisti...

uglavnom sad sam zadovoljan :)
a veceras stavim jos neke slike...ovo napreduje odlicno :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
update:

Dan 20.

dsc01552xh6.jpg


dsc01553ox1.jpg


dsc01554yt2.jpg


..odrezao sam joj 3 lista da dodnji listovi dobiju svijetlosti...
dsc01555fm9.jpg



I to bi bilo to za sad :)
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
OT: mene isto zanima... hehe...

Inace mocno izgleda biljcica, svaka chast che*
--> idemo dalje
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Kuciste?Iskreno ...dobio sam 3 komada kad sam rekao da mi treba.Jer ljudi to bacaju,nitko vise nema big tower kuci.Ja sam uzeo jedno...potrudio se oko njega,rezao,vadio,iz ruznog paceta stvorio labuda :D

A bilo je ih je u HG spotu na akciji po 199kn(neka bijela.vizualno lijepa)..vidim da vise nema...sad su po 600-700kn.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
trebao bi da skloniš tu jednu saksiju koja je prazna da ova biljka hvata više svijetla
ili da presadiš u jednu veliku
onda ćeš imati više zemlje i biće ti bolja biljka
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Druga saksija ima stabljiku staru 1 dan ...pa se i ne vidi na slici.Za sad nista od vadjenja...jedino ako bude musko..onda vadim van :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
update:

Dan 24.

napreduje odlicno,mala je sad vec nekih 2 cm visine,njoj je 4-5 dan..ne pratim ju bas...
Filter sam napravio po 4.put i sad sam upotrijebio ugljen koji izgleda kao pijesak sitni,i sljaka odlicno..nikakvi mirisi ne izlaze.Jos sam dobro hermeticki kuciste zatvorio!

evo slike:

dsc01564fy0.jpg


dsc01568uy1.jpg


dsc01565it5.jpg


dsc01569ap1.jpg



to bi bilo to....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.