Dnevnik NEkonzumacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
da, mada je to bilo nekako poluforsirano, potrosio zadnje zalihe ww i ah sto sam imao a nisam hteo da kupujem kojesta, nije da nisam mogao da nadjem dobro, ali nisam hteo, a sad je stiglo ovo moje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp and Vutragenjo

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Pozdrav ljudi dobre volje :) Evo ja sam jucer zapalio nakon 9 mjeseci i 22 dana i bilo mi je do jaja :) Vjerovatno bi odbio da nije bilo homegrow ali eto uletilo je . Htio sam samo reci da u ovih 9 mjeseci nisam puno razmisljao o travi , bio sam u situacijama kada sam mogao pusiti a nisam htio jer jednostavno sam odlucio pauzirati . Mislim da trava ne stvara ovisnost jer me danas stvarno ne vuce da ponovno zapalim , kao sto mi se to desavalo kada sam prestajao pusiti jer sam zapravo bio ovisan o duhanu sa kojim sam mjesao , nego da ovisnost stvara nacin konzumacije ( mjesanje sa duhanom ) . Znaci pusili smo samo travu bez duhana i rad je totalno drugaciji nekako te cisce napusi i ne zatuca te toliko ( mozda ima veze i o sorti ) , i danas se osjecam koda nisam ni duvao nisam onako bez volje nego sam ljepo odmoran i pun energije . Nisam pretjerivao jer nisam dugo pusio , uzeo sam mozda 4,5 dimova i bilo mi je super nisam bio toliko napusen ko kad sam pusio cjevi od 15 centimetara sa ekipom po par komada . Trava je zasigurno zdrava ali u normalnim kolicinama ne u pretjerivanju ( kao i bilo sta drugo ) . Bez obzira dali pusim ili ne, volim citati forum jer je ekipa zakon !!
 
23.04.2015
77
132
33
evo ljudi da i ja podjelim svoje ne-konzumiranje; u subotu popušio zadnju buksnu od "petaka" koji sam kupio, pod navodnicima, jer ako je u tome bilo 3 grama reži mi vene ali uzduž! rješio od lika s kojim radim koji je rješio od lika koji je rješio od nekog ko uzgaja. dakle komad ovom što je uzeo, za sebe, i komad " kolegi" što je uzeo sam za sebe vjerojatno misleći kako je to usluga pa eto da on sebe isplati! je neću reći da mi je svejedno kad ima i kad nema, jer stvarno sa ovim mojim poslom( samo noćna smjena, rokanje žešće) volim da imam nešto zapaliti. čak i moja draga koja nije zapalila dvije buksne u životu dok mene nije upoznala, sama tokom dana pogotovo popodne zna nekad reći: e debeli što bi bilo lijepo sad da nam nešto smotaš! sad, što se tiče duvanja konzumiram zadnjih recimo 8 godina. u tih 8 godina bilo je pauza po par mjeseci između duvančenja i stvarno nije bila neka kriza, jbg ako nema ekipa i ja bi sigurno se nekako drugačije zabavljali, uglavnom bi cugali kao i svi ostali. međutim zadnje dvije godine kako radim vanka stvarno bih volio da imam za zapalit svaki dan. ne mora to biti pušenje cjeli dan, dovoljno je jedna buksna ako imam vremena još jedna ali želim reći da uopće nemam potrebu pretjerivati. vjerojatno zato što mi jednostavno treba kako bi se mogao imalo opustit pogotovo nakon posla. ovo kažem sa sigurnošću jer stvarno mi nije prije bila nikakva kriza ali sad sa ovim poslom jednostavno želim da mi je mozak na paši nekih par sati, da ne moram razmišljati koliko će doći poreza za platit za zadnji kvartal, koliko će mi vremena trebati za obavit posao u idućoj noćnoj, da li će mi opet pukniti gumE na autu a ja imam samo jednu rezervnu ofc pa ću morati čekati vučnu kao i uvijek a nemam toliko vremena za čekati ( što mi se već dva puta dogodilo) itd. itd. . Uglavnom sad sam odlučio, pogotovo sad da neću duvati niti išta kupovati narednih mjesec + dana dok ne završim svoj grow:bocni:: tako da ću moći onako hedonistički uživati u svojim urodima¨:mario:::mario:::mario::
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Deseti dan nekonzumacije kao da mi je pedeseti :)

Meni se uglavnom puno spava prve sedmice. Zaspim tipa u 9-10 uvece i preko dana mi se spava. Kad duvam vrlo malo spavam pa moguce da je zato. Onda poslije 15 dana postajem previse energican sto me nervira...mislim da zato i duvam :) ne volim da moram stalno nesto nedje ici radit i slicno da bi izbacio tu energiju. Vjezba i sport ne pomazu koliko toga zna biti :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp and Blader

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
To i mene muci ako ne zapalim dan, dva, tri.. tesko zaspim. Nisam vec dugo imao pauzu duzu od 2 dana, ali zacas se vrati i to normalno spavanje. I ovo isto sta kaze genjo, poslije cca 15 dana postanem preenergican ni to mi se ne svidja bas.:)
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
A jos gore mi kad imam neku govnjivu od koje nemogu zaspat a nije sativa..Uff to me ubija popusim cudesa i ne spava mi se...Agghhh.. I ne znam dal je to samo kod mene al pravilo u krevetu pljuga / uriniranje, znaci nakon svake mogu ic SatPi... Il je samo prostamol uno potreban?' :D
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Opet ja u ovoj temi :) Prošli put kada sam se ovdje javio, sa foruma sam se odjavio, tj odjavili su me :p xaxa . Šta se dešavalo u međuvremenu ??? Nastavio sam sa svojim outdoor-om, i ono što je još bitnije za cijelu ovu priču, DUVAO sam kao ludak, non-stop !!! Jul, avgust, sept, oktob... 4 puna mjeseca sam svakodnevno motao džoksove, naduvavao selo i grad, staro i mlado, muško i žensko, avizno i ludo... you name it :) !!! Podrazumijeva se da sam učestvovao u svakoj smotanoj spravi, te da sam barem sa dimom participirao u svakom purnjanju koje sam organizovao/omogućio. Čak sam uspio da uznemirim i uskovitlam samo dno moje psihe, tamo dolje gdje niti jedan čovjek ne zna šta sve ima, niti ima potpunu kontrolu... ali to je za druge teme, tipa "paranoja" od vutre, pretjerivanje itd, itd... Ništa strašno, ali sam postavio sebi neka "pitanja" , na koja nemam sasvim određene odgovore.

Danas je tačno jedan mjesec kako ne konzumiram marihuanu, svojevoljno naravno. Zaliha imam i previše, ali taj problem nadilazim tako što sve ostavljam na selu ! Stara fora :D Ovoga puta, reakcije mojeg organizma su drugačije, čak drastično ! Vjerovatno zbog toga što sam tako dugo, i tako intezivno duvao ! Spavam vrlo vrloo loše ! Prvo, imam poteškoće da zaspim... a kad zaspim, budim se po 5-6 puta tokom noći ! Sjutra dan sam ko da su me cijelu noć jahali, ne znam đe udaram :zvezda:: i poprilično sam malaksao :confused: !!! Drugo, sanjam tako uvrnute i avetne snove da je to sačuvaj Bože !! Ima i onih u kojima duvam, tj udišem dim iz usta nepoznate ljepotice :D koja mi govori "daj bre, nemo si pi*ka, pusti me da se pobrinem za tebe" ! Drugu noć sanjam da iz neba padaju ogromne vatrene lopte, i skoro svaka pada oko mene :eek:, a ja gasim požare :objesen: Nemam miran i kvalitetan sanak, i to je najupečatljivija negativna nus-pojava, koja ima širok spektar negativnih dejstava na moj vascijeli organizam ! Definitivno patim, nema druge riječi .

Nije sve tako crno, ima jedna vrlo kvalitetna promjena nakon prestanka duvanja :) Žalio sam se bio još u prošlom forumskom životu da sam, kako da kažem, "nezainteresovan" za žene ! Libido off ! Zvanična medicina inače navodi smanjenu potrebu za sexom kao jednu od onih, očiglednih posledica konzumiranja marihuane ! Ovo je sve individualno naravno, ali eto ja sam takve "probleme" detektovao. Koja je pozitivna promjena ??? Vratila mi se ona moja stara potentnost !! Ne marihuane, već sprave koja određuje muškarca :D Ako me tokom noći bude ludi snovi i razne zduhe, ujutro me budi ukočena i ko puška zapeta moja muškost :D Ma oće da se polomi, odiže me od kreveta, eto dokle to ide :D I na ulici, u prodavnici... kad osmotrim ili prozborim sa lijepom, sexi ženom, odmah mi "mućaćo" zaigra, i stavlja do znanja da je zainteresovan smiley9934 Pravi sam napaljeni bik, a neko vrijeme prije ovoga nijesam bio ! Štaviše, skoro da sam bio impotentan ! Nemam više te probleme, trzam na sve što nosi suknju, čak i one dame koje mi muški klasifikujemo kao "rugobe" :ljubav:

Sad da izvagam : pušenje vutre = miran i dobar san ; ali i smanjenje sexaulne moći/želje...

ili

Neduvanje = nespavanje ; ali i ATOMSKA moć međ mojim preponama :lol:

Ima li neka fora braćo vutraši, kako da popravim ovu situaciju sa spavanjem ??? Ovo me mnogo umara ! Ima li nešto da radite, pod uslovom da imate isti problem, nešto što pomaže da lako zaspim, i da spavam iz cuga ?? Ovako ću da šenem :crazyd: ne od ukočenosti :cool23: već od neispavanooosti !! POMAGAJTE :vutra: i ljep ljeep pozdrav svima koliko vas ima :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Ne pusim vec dosta i takoder sam imao problema sa snom bas slicno kao i ti svakavi snovi i budenje , i spavanje svega par sati . Nemoj da brines oko toga jer to ce se izregulirat , ja sam kupio u apoteci onaj caj od melise , i pio bi ga prije spavanja sa medom , meni je kao malo pomoglo mada mislim da je vise na psihi jer sam ja zabrio da ce mi pomoci ..... Ja bi se vise brinuo na tvom mjestu da se mucaco ne polomi od muka hahahaha .... Sa tim osobno nisam imao problema buduci da sam valjda u tim nekim godinama kad sam stalno napaljen pa dal duvo il ne uvjek mucaco stoji kad je potrebno , mladost ludost :) Mozda bi ti pomogla i neka fizicka aktivnost ako vec neces da prcas , pa makar da te to izmori malo prije spavanja . Uglavnom sretno ti i zelim ti da ti se san sto prije regulira :) zivio ti nama 100 godina , i dabogda mucaco stoji jos toliko :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Paranoja Man
29.11.2015
59
143
33
Meni nije problem nepušiti kad nemam,ali ne zapaliti trubu kad je teglica nadohvat ruke je nemoguća misija.Kad se nema onda prvih par dana pretražim sve moguće posude i mjesta na kojima bi moglo biti ostataka bilo kakvih mrvica trave.Pozavidili bi mi svi CSI-jevi na metodologiji i pažnji prilikom pretrage nebi li našao možda još koji zaboravljeni komadić "zelene materije koja oblikom i mirisom podsjeća na marihuanu".Onda prođe tih prvih par dana kad valjda i mozak prihvati činjenicu da više nema pa se jednostavno prešalta na razmišljanja o nekim drugim stvarima u životu.Puno veći problem mi je ovih par dana pred završetak grow-a.Tu sam ko mačak oko vruće kaše (ili krletke s kanarincem) znam svakih pola sata zaviriti u box kao da ću nešto bitno propustiti a ima još bar desetak dana do prvog skidanja...
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
O Božiću sam prekinuo apstinenciju, trajala je 2 mjeseca ! Utisci.... pa, nakon tolike pauze, trava definitivno udara jače. Osjetio sam se kao na početku duvačke kategorije, udarala je jako, sadržajno, ludački :D Trajalo je satima. Juče sam popušio 10 komada !!!! Odvalio sam se, nijesam ispravan danas u glavi !!! Apstinencija je od večeras ponovo na snazi , pa koliko bude trajala. Što duže, to bolje...
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.303
258
Ja u offu treći dan. Nekako mi dolazi da si nabavim haubicu i opucam. Treba mi dva sata nakon kafe da se bootam + navrli sa poslom svi sa svih strana ko da im od tog život ovisi :D
Nalijem se čaja od melise (matičnjak) prije spavanja pa kao nešto sitno i odspavam...