Domaćica - 100w HPS - LST - box 47*50*100

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
pratio sam prvi dio dnevnika pa mi je nekako promaknulo sve ovo poslije...no bacio sam se na čitanje od samog početka i sve pohvatao :)
imas zasluzen rep+ za uspješan grow (da budem precizniji 2) i za odličan dnevnik...vrlo vrlo zanimljiv

o gramaži ne bih...koliko god si dobio vjerujem da će ti biti slađe od sranja sa ulice
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Dobar dan ekipa evo nakon 6 dana sušenja, pupoljci kreću u proces kjuranja, suhog je zasad 30-35 gr.



S obzirom na sve probleme zadovoljan sam količinom, pogotovo što mikroskop otkriva da trihomi nisu previše nastradali od maltretiranja i prskanja. Zadnjih dana sam duvao nešto sa ulice i evo jutros sam probao i ovo moje i dobro je :) zasad isti onaj pomalo nervozni high koji se kjuranjem smiruje...

Na kraju balade sa ovom nepoznatom domaćicom zahvalio bi se svima koji su doprinjeli svojim pisanjem i savjetima, definitivno sam iz ovog drugog đira naučio više nego iz prvog. U budućnosti ću najprije riješit pitanje nametnika i to ne samo u boxu, već u cijeloj prostoriji - u kojoj se btw nalazi 17 raznih kućnih biljaka. Ne smijem si dozvoliti da u cvjetanje puštam biljku sa ikakvim neriješenim problemima/nametnicima. Za slijedeći grow možda Satori regular sjeme, ako ne - ide opet domaja neka, samo što neću bit škrtac za struju pa će bit pokoji dan vegetacije i pod HPSicom.
Trošak struje za cijeli grow 10€.
Još jednom hvala svima na svemu, do nekog drugog dnevnika - stej haj. :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Zaljepio bih ti i ja rep+ali mi neda.....cim se ohladi,tvoj je:thumb:
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
odlican grow, svaka cast! dao bi ti rep ali mi je crko komp, a taptalk nema tu opciju :(
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....rep+ za zavrsen dnevnik, sad uzivanje u plodovima svog truda........
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
cestitke, evo smejem se sama sebi You cannot give Reputation to the same post twice.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ocusadit

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Pozdrav ljudi i hvala vam još jednom na svemu do sad. Vrijeme je za prvu ovogodišnju priču u koju se i vi uključujete danas. Nisam htio otvarat dok ne budem koliko toliko siguran da ćemo vidit neke cvjetove. :D
Po sjećanju, išlo je otprilike ovako :

Kroz 1. mjesec sam pokušao isklijati ukupno 10+ sjemenki. tri grupe po 4-5 komada i jedva je jedna nikla početkom veljače, i jako je deformirano rasla.
Nakon mjesec dana 24/0 vegatacije pod 23wCFL, topirana poviše četvrtog kata listova, nastavlja u 3 vrha.

Temperatura u boxu 10ak C, voda rijetko, direkt iz pipe.


04.03. - 4. dan 12/12 - biljka još u teglici od pola litre Plantele Balkonie + fungus gnats; 05.03. Presađena u kantu 15l, montiran HPS, i dalje 12/12




18.03 pokazala spol, vraćena na 18/6; 22.03 revegetacija i mjesto topiranja; 28.03. kvarcni pijesak, ide na bolje





01.04. prebačena na 12/12 i evo jutros situacije

02.04.



Boja listova se malo ujednačila - skinio sam 4 stara žuta fan lista.
Jako gusto raste. Novi listovi su svi još uvijek od jednog pera, al valjda je još relativno hladno pa je zato uspavana. Nakon samo jedne noći od 12 sati šibnila je dobro, na par mjesta dobila je od lampe, spuštena za 5cm. Dragi moji to je to do danas, apdejtaću tjedno. :D

Živili!
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Vozdra društvo!

@mario339 - svaki grower koji drži do sebe ima barem nekoliko štipaljki raznih težina i "ugriza" :D
@powerseed - testera je tu kao simbol (tadašnje) nevoljkosti skidanja listova :)
@leestić - zaplet izgleda tek slijedi... :(
@lamp3rija - imala je listove ko zečje uši, al došlo je to u normalu brzo... :)

Hvala svima na komentarima. :thumb:

Dva tjedna 12/12 je iza nas, biljka i dalje zaljevana vodom drito iz vodovoda (pH 7-7,5) svaka 2 do 4 dana. Znam da se igram sa vodom, ali ako bude problema, barem znam što bi moglo biti. :)
Gnatova skoro da nema, od gore kvarcni pijesak uspješno ne dozvoljava polaganje jajašaca, ali vjerujem da se pokoji provuče kroz otvore na dnu tegle.
Zaljevam i dalje od dolje, a svaki drugi put stavim i pola čepa 3% H202, čisto u svrhu prevencije truleži korijena.
I dalje bez gnojenja.

1204 - 12.dan 12/12




Prekjučer navečer otvaram box, a mala zagrlila lampu. Fasovalo par vrhića, spržili su se, ok, dešava se kad nemam jako svjetlo pa nabijam biljku a nestignem reagirati u prvim minutama dana. Divljakuša je sativa dominant i valjalo je batalit igranje sa štipaljkama i privezat je konkretnije. Kao vezivni materijal odabrao sam žicu i krenem ja nju pritezati na sve strane. Izdužila se toliko da jednostavno nemam kamo rasporedit te grane jer je boks površine 47*50 - nema tu previše prostora za razvlačenje. Al ajde nekako ju smotam, vratim u boks, bacim letimičan pogled na mjesto topiranja - puče mala na tri dijela....e ako je tad nisam bacio kroz prozor skupa s boksom neću nikad! :D
Pokušaj stiskanja rane sa štipaljkom pokazao se smiješan, a ozbiljnije previjanje nije bilo moguće bez izbrijavanja mačkice. Iako nemam običaj previše rezuckat biljku, triming donjeg dijela bio je neizbježan. Dao sam si oduška. Koliko sam bio ljut i nesretan - dobro je i prošla.

1404 - 14. dan 12/12



Nakon dva dana, točnije jutros, biljoza izgleda ok. Slikavajući vrhiće uvukao mi se crv sumnje da nije hermoslav - ima sve predispozicije (degenetika, prženje, puknuće stabljike, trimanje).
Vrijeme će pokazati. :D

Pozdrav svima!
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Pozdrav društvo!
Dama je ipak pohermila prije par dana. Obzirom da mi je jedina ostavljam je svejedno do kraja, neću se ni trudit skidat bananice - nek se veseli. Evo slika :

1704

2104

2704

0705


U zadnje vrijeme primjetno je ubrzano žućenje listova, evidentno je da je mala/i gladnan i da ne bi pogriješio da je pognojim. Međutim, pošto od gnojiva imam samo plantelu cvijet (NPK 6:8:8), a ne želim da biljka raste u visinu više ni centimetra (nema gdje), možda je ipak ostavim da "umre od gladi" - čisto eksperimenta radi. Slobodno me tužite društvu za zaštitu biljaka. :D

Kad smo kod eksperimenta, sjećate se onog majušnog klona na balkonu iz prošle priče?
Vjerojatno se ne pitate što je bilo s njim, al ja ću vam svejedno reći :
25.07.2012.

Zdravi klon nekoliko puta topiran.

12.-20.08.


Sudba kleta učinila je svoje - valjalo je spasiti što se spasiti da, veći klon je otišao sa lisnim ušima u boks i drugi đir, a drugi klonić ostao na balkonu dočekati zimu.

01.01.2013.


"Balklonić" odcvjetao i na izmaku snaga, odsječen veći gornji dio, donji cvjetić ostavljen da hibernira do proljeća.

08.04.2013.


Trimanje korijena, presađivanje koje jedva preživljava. Trebao sam pričekati da krene s vegetacijom i stvori poneki list, al ajd...

07.05.2013. (danas)

...možda i bude nešto za jesen. :D

Živili!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.