Domaćica - 100w HPS - LST - box 47*50*100

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
ovo bez gnojiva je odlična ideja sa više zemlje....jednostavno i učinkovito a najviše od svega čisto :thumb: znam da je prošlo vremena al eto morao sam u čestitare za striktno grow bez gnojiva....sretno ubuduće User ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
svakako cestitke, nastavi najesen u ovom topicu :)

meni se svidja sto na 100w izvuces maximum iz jedne biljke. Bude tu materijala i fino ti to odradis, eto cestitke i od mene :) inace sam lijen pisati cestitke, svaki grow je bolji od kupovanja :)

zivio ti nama :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Hvala ljudi na lijepim željama. Nadao sam se još malo švercati bez updatea, al ajd kad ste već cimnili dnevnik na vrh da ga osvježim trenutnim stanjem. ;)
Ovaj sistem bez gnojenja treba shvatiti i u kontekstu relativno slabog svjetla. Da imam snažniju lampu pod kojom biljka intezivnije živi i raste, vjerojatno bi trebalo pomoći gnojivom.
Ovako mi je svjetlo najslabija karika koja dozvoljava izrazito tihi hps boks sa samo dva pc venta (jedan ispuh jedan po lampi i biljci). Najglasnije se čuje - okretanje mehaničkog tajmera.
Boks se nalazi u dobro provjetrenoj prostoriji.

53. dan 12/12



Biljčica hermafrodit u boksu se poigrala sama sa sobom pa rezultat neće biti idealan - ali biće za lulu-dvije preko ljeta. Nisam razmažen u pogledu sjemenki.
Za jesenji grow ću ipak dodati još jedan PC vent da pomogne cirkulaciji zraka u donjem dijelu biljke, jer mi se već drugi put javljaju thripsi i to samo na donjim listovima.
Insekti inače ne vole previše promaju, pa ću sa dodatnim ventom sigurno pomoći prevenciji, a i donji dio biljke će mi biti zahvalan pružim li mu više zraka, kad nemam hrabrosti konkretnije lolipopati.
Što se tiče balklona on revegetira i napreduje super, kanabis je nevjerojatno izdržljiva biljka.



Toliko za sad, updejtaću opet kad hermoslav dođe do kraja, nadam se da dnevnik na jesen nastavljamo uz genetiku s kojom smo i započeli naše druženje. :)
Pozdrav svima.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Pozdrav društvo!
66. dan 12/12 i hermić je posječen. Nakon nedavnog pogleda kroz mikroskop, uvidjevši stanje trihoma, uz par dana razmišljanja, odlučio sam ga ipak skinit.
Evo slika :


Ovaj grow sam totalno neozbiljno shvatio i zato je rezultat takav kakav je. Nešto jača Plantela Balkonia, pa gnjavaža sa pljesnivim mušicama, pucanje stabljike prilikom LST-a, voda direkt iz pipe nereguliranog pH (oko 7.2), par puta sam zbog dužeg izbivanja nalio nešto više vode kojoj s vremenom raste pH još i više, a naravno i "udavi" korijen. Pretpostavljam da su mi zbog toga nešto brže požutili listovi, te sasušili vrhovi pera. Naravno teško je točno odredit bilo što kad imate posla sa nestabilnom genetikom. Iako je pohermila te se oprašila, biljčica je svejedno ljepljiva i slatkastog mirisa, vjerujem da će bit ok kad se posuši. Suhu količinu izmjerim pa napišem, moguće da dosegnem "sveti gral" 1 gram na 1 watt, s tim da 0.8 grama po wattu otpadne na sjemenke. :)
Ostavimo za sad hermoslava naopačke u tamnoj i suhoj prostoriji i pogledajmo kako je revegetirajući balklon napredovao.

29.05.




05.06.


Mjesto u boksu hermoslav ustupa biljčici sa balkona koja ide na jedno brzinsko cvjetanje. S nje sam skinio dva klona za dalje koje ostavljam u vegetaciji na balkonu. Obzirom da sam primjetio leaf minerse, a sigurno je pokupila još štošta od ostalog balkonskog bilja - biljčicu sam ipak preventivno poprskao sa nekim otrovom (Plantella Kenyatox Verde) prije stavljanja u topli i suhi boks. :)
Korijen se fino raširio nakon trimanja i taman mu je bilo vrijeme za novu veću posudu. Presadio sam je u finalnu 15litarsku posudu (u koju se nagura do vrha oko 18litara zemlje). Ovaj grow koristim Klassmanovu Florabellu Blumenerde koja mi se pokazala na klonu zasad odličnom, a i cijena joj je super : 20litara 20kuna (3€).
To je to zasad, lijep pozdrav svima.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
steta sto je hermoslav, bas i lepo oblikovao biljku i to samo na 100e hps,
pitam se sto bi bilo da je veci boks i jaca lampa, bas me zanima kako bi brend seme uzgojio,
za mene si jedan od boljih grovera :D
sretno dalje i drzim fige da ne bude hermic :D
 

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
svaka cast, vozi dalje, evo i ja cini se pripremam manji box za vegetaciju (stavit cu par cfl) i kad ove izadju prebacivam ih na cvjetanje pod ovaj hps... svaka cast za growanje, :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Hvala ljudi!
Ispričavam se za neaktivnost oko dnevnika, malo vremena imam za redovito ažuriranje, a i družim se sa hermoslavom na dnevnoj bazi pa znate kako je. :)
Od hermija sam dobio 40gr suho.



Sad sam na pola tegle, dim je iznenađujuće dobar, rolam male čistake pa baš uživam u dimu - pljugu najćešće ugasim napola jer je dovoljno nekoliko dimova za efekt. Od rada jedino što bi istakao je da nisam zatupio kako inače biva nakon određenog perioda svakodnevnog konzumiranja, već sam svako jutro bistar i poletan. (možda jer me dočeka Ona) :D

Evo kako je u boxu napredovala:

15.dan 12/12



19.dan 12/12



25.dan 12/12



Nakon thripsa, aphida i gnatova, vrijeme je i za fatalne spidermitese...Neki dan sam čupnio jedan oštećeni list sa dna stabljike i voila! Boris The Spider :



Malena daje sve od sebe u malenom prostoru pod slabim svjetlom. U sredini pod lampom žutilo lista je posljedica prekrivenosti drugim listom. Slično žute i listovi koji dodiruju stranice boxa. Zdrav list traži lepršanje u ariji. Svjetlucava/srebrnkasta oštećenja su od nametnika.
Do kraja lagano ko do sad, čista voda (2,5l) svaki 3-4 dan, pH6,5.

Toliko za sada, lijep pozdrav svima. :)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
60. dan 12/12
Neplanirani update, sinoć sam primjetio da je box radio neko vrijeme bez venta na ispuhu. Srećom je bila večer zalijevanja pa sam primjetio koliko toliko na vrijeme. Cvjetovi poprilično "flafasti" - vrućine rade svoje.



@thc - već sam pisao o tome ovdje, box mi se nalazi u poluotvorenoj prostoriji zajedno sa još 20ak ostalih kućnih biljaka. U takvom okruženju growbox sa slasnom biljčicom je obećana zemlja za sve nametnike. Mikroklima u boksu im pruža savršeno mjesto za neometano i rapidno razmnožavanje. Filter u obliku neke najlonske čarape ili slične mrežice na upuhu bi zadao više opterećenja na ionako slabašni ispuh, a opet nema garancije da nametnik neće ući, jer box ima i vrata. A na kraju krajeva, ova biljčica je provela dobar dio života na balkonu.

Eto toliko za sada, lijep pozdrav svima. :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
da, letnji indoor uvek moz da povuce neke probleme, no nije strasno, kad povuku vodu doci ce sebi... koliko tu jos do harvesta ima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
usrname je napisao(la):
60. dan 12/12
Neplanirani update, sinoć sam primjetio da je box radio neko vrijeme bez venta na ispuhu. Srećom je bila večer zalijevanja pa sam primjetio koliko toliko na vrijeme. Cvjetovi poprilično "flafasti" - vrućine rade svoje.

Jep ove vrućine su ubitačne u kombinaciji s hps-om. I još kad puše suhi zrak s venta to je zaokruženo da će se osušit bez obzira koliko vode dodao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Pozdrav društvo!

Evo da privedemo lagano kraju, prvo slikice :
78. dan 12/12


90. dan 12/12


5.dan sušenja



Nakon prženja u boksu biljka se oporavila odlično, čak je napumpala dosta novih pistila. malecka je pa je već nakon par dana spremna za teglu, ima negdje 40ak grama. Toliko od ovog dnevnika, biljke i mene. Molim lock i ban. Javim se za par mjeseci kad napunim 18.
Živili!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.