Domaćica (Izzy) + WW Nirvana + RQS Euphoria

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

klarica

Hydrobitch
Poznanik Foruma
02.10.2014
186
987
93
Green Heaven
Ok, Ok... sad ste me razapeli a to nije bio point ovoga... Ja sam još početnica, urod ovog growa mi nije bitan (čak da i ostane ovakav kakav je - meni je za moje potrebe dovoljno). :) Konkretno, pretplaćena sam na newsletter od growweedeasy.com i nabasala sam na ovaj članak.

Obzirom da sam takva da sve što pročitam novog ne ulazi u uši dok god sama ne isprobam, isprobala sam.. Ova tema stvara jako puno kontroverze - Neki imaju nikakve rezultate, neki su prezadovoljni... Tko zna, možda ću i ja za 4 tjedna biti prezadovoljna rezultatima i svima ju srdačno preporučati kao što to rade NebulaHaze i SiriusForside - a možda vam se pridružim u mišljenju da je to nepotrebno sakaćenje biljke ;)

Peace.

@Stipe - 41 dan cvjetanja se teško kojom matematikom može izbrojati kao 7 tjedan cvjetanja ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lunnamoon
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
http://www.growweedeasy.com/defoliation

Vidim da mi nije zalinkalo članak gore pa ponavljam ;)

Pogledao sam taj tutorial i primjetio sam razliku sa tvojim defoliation-om biljaka. Ti si sa Izzy biljke sve žive listove skinula. A i ovi manji su ti nekakvi žuti i umiru. Očito si imala neke probleme na njoj pa si skinula listove. Slijedeći put uzmi veće pot-ove.

Lik u tutorialu je ostavio dosta listova na svojim biljkama i s razlogom je to učinio. Da imaju barem s čime primati svjetlost. Jer biljka raste da sa što više lisne mase uzima svjetlost, znači ona sama raste da što više površine zauzme. U vegetaciji se može puno više listova skinuti jer će narasti, ali već nakon drugog-trećeg tjedna flowera kad više ne razvija zelenu lisnu masu onda nije preporučljivo kao u slučaju tvoje Izzy. Ono što je lik u tutorialu napisao u floweru skidanje listova mi izgleda najnormalnije skidanje viška zelene mase.
 

klarica

Hydrobitch
Poznanik Foruma
02.10.2014
186
987
93
Green Heaven
Pa zapravo i ne, nikakvih problema sa njom nisam imala osim par jajca... A sta se tice ovih listova koji su pozutjeli, tu jesam kriva, dozvolila sam si da upadnem u dosta nezgodan Ca-Mg deficency i dok je biljka izreagirala ba butterfill complex + gorku sol desilo se to sto se desilo... :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ukleti Holandez

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
Ono što sam ja shvatio: Pružiš joj lepu zemlju, puno svetla i optimalnu prihranu. Svako dodatno hemijanje, petljanje, šišanje, spašavanje žutih listova, zezanja sa Ph, dijagnoze i prognoze, gotovo uvek budu zajeb! ;)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Klarice,sto se tice mog vida... imas podrsku,ja sve isprobavam ili ti eksperimentisem... svako ima neki svoj vid growanja kojem se pridrzava i uziva u tome ;) samo cepaj,na kraju ipak ti znas sta si uzgojila i kako si growala,a mi mozemo da komnt i pratimo zbivanje u tvom updt-u... peace i srecno dalje :)
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
Nije da ja ne podržavam eksperimentisanje i isprobavanje svega i svačega, samo konstatujem da bar kod mene ide bolje kad ne mudrujem mnogo. Mislim samo da treba ići redom i učiti a ne po difoltu raditi stvari koje se plasiraju po netu, pravljenje naučne fantastike od growa, a ovamo ne znaju da razlikuju mušku od ženske biljke. Rezultat- gomila sprženih biljki, gomila pokušaja i zakasnelih pitanja. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aragorn_Strider

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Klarice,Barbosa nije mislio nista lose,kao i sto sam znas,vec predlaze ono sto provereno zna,a eto i sam eksperimentise,trenutno radi sa losom zemljom i zadovoljan je sa onim sto mu se desava :) a u growu treba sve isprobati,al pod uslovom da imas zalihe u teglama :D ajde peace out:razvaljen::
 

klarica

Hydrobitch
Poznanik Foruma
02.10.2014
186
987
93
Green Heaven
Ma znam da nije, malo sam se našalila samo :) peace svima! :*
Ja sam svjesna da nista ne znam, zato i ucim, eksperimentiran, lomim, cupam, kokos, hydro, zemlja... Zelim isprobati cim vise toga i na taj nacin steci iskustvo i razviti svoj 'growing style', to je sve. Hvala svima na razlicitim misljenjima oko defolijacije - na kraju ovog growa imat cu i ja svoje. :)
:* K.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Baš me zanima kako će ispasti. Baš sam se i ubacio u raspravu da vidim kako će na kraju ispasti tako bez listova. Ono što ti ja želim je da ti se omaste kao nikada prije. :) Sretno i pratim daljnji tijek debljanja pa da bude malo :makaze:i onda na kraju :joint2: kvalitete.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: klarica

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Samo naprijed jer ovakvih eksperimenata treba a mogu ih izvesti ljudi koji nisu optereceni urodom to jest imaju dovoljno pa si mogu priustiti i da zajebu jedan grow i opet ce im biti dosta....uzgoj je ovisnost al postane dosadan bez eksperimenata....krenem jedan i vec razmisljam sta cu raditi slijedeci :D
 

klarica

Hydrobitch
Poznanik Foruma
02.10.2014
186
987
93
Green Heaven
Dakle, update on Izzy...
Jučer sam saznala da danas idem na put i da me neće biti 10 dana. Rory sam stavila na kap-na-kap sustav a Izzy je ionako počela pokazivati znakove "jeseni" a i bila je na vodi zadnjh 5 dana pa sam ju otrimala.
Nemam pojma koliki je urod - još uvijek dok se ne osuši... ali sam zadovoljna. Budova nema puno ali sabijeno i tvrdo je sve, od donjih popcorn budeva do onih na vrhu. Moja ocjena za tehniku defolijacije je 4+.

izzy.jpg

Da li ću ponovo raditi defolijaciju? Odgovor je DA.

Bez obzira koliko inače lolipopam biljke, uvijek mi pobjegne nekakav bud na dnu i uvijek mi bude žao gledati ih tako fluffy i prozračne... kod ove tehnike toga nema. Svjetlo je pržilo kroz krošnju sve do zemlje - i to je jedina zamjerka - potrebno je malo češće zalijevati.

Negativnih posljedica defolijacije nije bilo (ili ih ja nisam zapazila).

Ono što je dobro - u Izzy sam našla nekoliko sjemenki i njih ću uskoro staviti u maramicu i ukoliko niknu dvije, napraviti ću još jedan test.I jednu i drugu ću pustiti bez treninga (top, fim, lst, hst), znači i jedna i druga će rasti u christmass tree formaciji samo ću jednoj raditi extreme defoliation a drugu puštam da ide prirodno. Čisto zbog usporedbe suhe mase na kraju.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
Negativnih posljedica defolijacije nije bilo (ili ih ja nisam zapazila). Ono što je dobro - u Izzy sam našla nekoliko sjemenki
ne znam kako nisi zapazila al ako ima semenki bilo je i bananica. a jedan od uzrocnika nastanka bananica (hermafroditizma) je i stres izazvan defolijacijom. pricali o tome i na forumu a ima dosta i na netu. u svakom slucaju cestitke za harvest, uzivaj u growanju i nastavi testirati, tako se najbolje uci kako da se dodje do zeljenog cilja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: klarica

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ma ok, ne mogu se setiti svake strane svakog dnevnika koji pratim, puno ih je veruj mi :) ostaje da je to jedan od mogucih uzrocnika, ako u tvom slucaju nije bas taj neki bi morao biti od ovde pobrojanih:
  • Changes in the photoperiod, specially interruptions of the dark period during flowering
  • Too much heat (>27°C aproximately), wrong environmental conditions
  • Harvesting too late, when the grower misses the deadline for harvesting his/her plants
  • Mechanical stress: broken branches, damaged roots, pruning during flowering, defoliation…
  • Irrigation issues (lack or excess)
  • Over-fertilisation
  • Insects, mites, diseases…
  • Thermal stress (irrigating plants with cold water…)
  • Use of phytotoxic products (pesticides, fungicides…)