DOMAJA - PRVI GROW [2017]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Pozdrav vutroljupci.

Dana 07.04 stavljeno 2 sjemenke u čašu destilovane vode, 08.04 u hermetički zatvorenu kesicu palomu umočila u destilovanu vodu, proklijala 10.04.
Malena je posađena 10.04.
Pot - nepoznat.
Zemlja - Plantella ideal

Za početak držala sam je u pc box-u na 12 dan / 12 noć . Obložila sa alu reflektujućom trakom, 2 pc ventilatora da pušu po biljci (bio je izduvni ali se primjetila svjetlost i uklonjen nije problema bilo) , 3 cfl sijalice od 23w 2700k .
1 termometar.
Kada nikog nema u stanu otvorim pc i upalim sve tri cfl sijalice (jer kada zatvorim pc temperatura bude iznad 40°©), a 98% bila je 1 cfl upaljena i temperatura je 26\7°©

Objema sam skinula košpu, jedna nije preživila jer sam gruba bila.


IMG_20170414_101008.jpg


Ovako je u početku izgledala :

IMG_20170414_100943.jpg

Zatim urađen fiming :

IMG_20170427_100128 (1).jpg

Nakon 3 dana topping.

Onda LST :

20170504_105420.jpg

22 dan života prvi pistili :

20170502_180025.jpg


20170502_180416.jpg


Presađena 13.05 iskopala rupu i nasula 15 l zemlje i zalila sa 10l vode (nisam mješala sa zemljom sa sajta već stavila malo površinski da se ne primjeti kupovina zemlja da se ne bi neko pitao otkud to tu i slično ) :

20170513_163400.jpg


20170513_163400.jpg

14.05 dobila malu dozu gnjoiva preko lista i u korjen.
Gnjoivo N 7 - P 5 - K 6, i zalila sa 5 l vode.

Jučer palo fino kiše i danas odem do sajta da dodam još 10l zemlje i imam šta vidjet.

20170516_190241.jpg

20170516_190250.jpg

Sutra pesticid od koprive i poprskati po malenoj i okolo i zalit sa 3l vode ako ne padne kiša i naravno mrežicu i LST uraditi.


Mentor : @Pantagan
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
Fan list je kiša jača spresoala za tlo , ujedno isprskala lisku blatom , a te rupice na lisci su od sićušnih puževa golaća , biljka je velika i budi bez brige , malo zaštiti biljku :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Štaćukadjevolim

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Za ovo netreba pesticid ova biljka izgleda da je pretrpjela mehanicki stres kao da je nesto izgazilo biljku rupe na listu su zbog trganja lista nije ju nista pojelo prije je neka zivotinja stala na bilju ili covjek ili takvo sto

Može biti, ja sam potrgala neke liske jer su bile spaljene od sijalice i požutjele jer 5 dana u pc box-u nisam zapjevala jer sam čekala da se zemlja osuši zbog lakšeg presađivanja ali to je previše bilo.


Fan list je kiša jača spresoala za tlo , ujedno isprskala lisku blatom , a te rupice na lisci su od sićušnih puževa golaća , biljka je velika i budi bez brige , malo zaštiti biljku :thumb:


Kiša je u ponedeljak baš jako padala kažu da je i led bio, kada sam bila na sajtu vidjela sam malog crnog pauka. Blato je od presađivanje.


Al napravit ću danas pesticid od koprive i zaštititi ću mrežicom za komarce i LST uradit.
 
Poslednja izmena:

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
4 dana se nisam javljala pa da napišem nešto.

Dan : 41. :):banana_rasta:

Jučer zalila sa 4l vode, poprskala pesticidom od koprive, i okolo biljke zalila, ukupno 1,5l pesticid od koprive, u koprivu stavila 2ml gnjoiva N 7 - P 6 - K 5 za bolji razvoj, plod i stres, stavila malo ovčije izmeta i stavila mrežicu.
Kiša jučer padala od 18h, pa sam na vrijeme stavila mrežicu jer danas bi ostala samo stabljika od biljke. Danas otišla stavila još ovčijeg izmeta i došla kući fino pade kiše jedno 15min.

Visina mrežice je 30cm, malena je visoka 15/20cm ja mislim.


Evo par fotografija :

Bez mrežice :

20170521_150745.jpg


Sa mrežicom :

20170521_150925.jpg

20170521_150930.jpg

Malo izgled oko biljke :

20170521_150943.jpg


20170521_150951.jpg


20170521_151048.jpg

Jedna liska je požutjela razlog ne znam (nadam se da ćemo skupa riješit ovaj problem) i evo što su je puževi jeli :

20170521_150813.jpg


Malo izgled sajta :

20170521_151055.jpg


20170521_151146.jpg

Malena ima 8 dana od kad je presađena i stres je bio mali, naravno i grickaje puža je pobjedila.

Neko neki savjet ako ima?
Od jučer kiša pada trebalo bi od utorka/srijede bolje vrijeme pa da malena bukne. Pozdrav do sljedećeg zalijevanje.

:vutra:
:sun2::sun2::sun2::sun2::sun2:
:spliff:
  :joint2::joint::joint2::joint::let:
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Bitno da je stala na noge, najbitniji su prvi dani. Šteta što je samo jedna ali šta je tu je.
Dobro je da si mentora uzela. Sretno i pametno
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Bitno da je stala na noge, najbitniji su prvi dani. Šteta što je samo jedna ali šta je tu je.
Dobro je da si mentora uzela. Sretno i pametno


Da naravno, bitno je da je curica, a vidjet ću automatik 1 uzet, ili naći još 1/2 sjemenke domaćice, al šta je tu je, bitno da bude suhog do sljedeće sezone. Hvala na podršci.
 

ExtremeGenetics

Banned
Banovan
24.05.2017
17
20
3
Pozz evo bas prelista dnevnik,ma ne sekiraj se dosta su velike nece ih bube tako lako.Svaka cast na trudu!!!
Ako su ti biljke negdje u divljini prvo sto bi ti ja savjetovao jest da si kupis nafte,jer najveci problem bi ti mogle biti zivina kao srne i sl.Pa uzmes malo nafte u kantice i okolko jedno 2 3 stavis i nece ti dolazit sigurno radi mirisa,a mozes se malo popisat okolo sitea i da izvines pokenjat jer od ljudskih fekalija isto divljac bjezi.
A puzeve ako ne ide sa pesticidima,mislim kopriva pesticid je jedan od bolji a i kao hrana je milina jer je veganic a kopriva je bogata elementima.Uzmes puzomor a ako neces ni to,onda ti je najednostavnije ovo.
Uzmi jedno 4 5 plasticnih caša od 2 dc iskoaj rupe blizu biljaka taman da ti stanu te case,i sipaj piva do vrha.
Kad drugi put dodes svi ti ouzevi sto grickaju biljke plutat ce mtrvi pijani u pivu jer nemogu odolit mirisu hmelja.
Ako te bas katastrofalno bube zezeaju kupi si Nem Tiger,imas i Nem Azal al niej tolko ucinkovit samo sto su ti Nem ulja malo skupa.Eto nadam se da sam pomogao.
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Pozz evo bas prelista dnevnik,ma ne sekiraj se dosta su velike nece ih bube tako lako.Svaka cast na trudu!!!
Ako su ti biljke negdje u divljini prvo sto bi ti ja savjetovao jest da si kupis nafte,jer najveci problem bi ti mogle biti zivina kao srne i sl.Pa uzmes malo nafte u kantice i okolko jedno 2 3 stavis i nece ti dolazit sigurno radi mirisa,a mozes se malo popisat okolo sitea i da izvines pokenjat jer od ljudskih fekalija isto divljac bjezi.
A puzeve ako ne ide sa pesticidima,mislim kopriva pesticid je jedan od bolji a i kao hrana je milina jer je veganic a kopriva je bogata elementima.Uzmes puzomor a ako neces ni to,onda ti je najednostavnije ovo.
Uzmi jedno 4 5 plasticnih caša od 2 dc iskoaj rupe blizu biljaka taman da ti stanu te case,i sipaj piva do vrha.
Kad drugi put dodes svi ti ouzevi sto grickaju biljke plutat ce mtrvi pijani u pivu jer nemogu odolit mirisu hmelja.
Ako te bas katastrofalno bube zezeaju kupi si Nem Tiger,imas i Nem Azal al niej tolko ucinkovit samo sto su ti Nem ulja malo skupa.Eto nadam se da sam pomogao.


Hvala puno, znam to sve hvala na savjetu, ostalo je samo još nafte da stavim, što se puževa tiče oporavila se je od grickanja sad ima mrežu od 30 cm kad naraste preko mreže 5\10cm skidam mrežu.

Vrijeme je sve lošije, kiša, oblačno, malo sunca i sve tako... Valjda se nije izdužila kad odem da vidim šta joj je.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica
27.06.2016
149
216
43
81
mozes naftu cak i malo benzina a ako nisi gadljiv a uzmes ako imas psa njegovog izmeta. sto se tice te mrezice,ja je nebi ni stavio,al bi isekao to siblje oko nje da ima sto vise sunca. sve u svemu sretno do kraja,pratim ovaj grow.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Štaćukadjevolim

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
mozes naftu cak i malo benzina a ako nisi gadljiv a uzmes ako imas psa njegovog izmeta. sto se tice te mrezice,ja je nebi ni stavio,al bi isekao to siblje oko nje da ima sto vise sunca. sve u svemu sretno do kraja,pratim ovaj grow.


Ona je ko u bunkeru, a sunca od jutra do mraka ima ekstra mjesto ako se izduži hektar ću isjeći :D
Hvala na podršci :joint:
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Ostavi mrezicu, ali je obavi da ide u slovo V, da bi sunce doslo i na donje grane. Ocisti dobro sve oko nje, zabodi 2 stapa, sve grane pokaci necim za njih da olaksas biljci oporavak. Nemoj je samo slucajno prskati preko dana. Bice to ok, napolju je faza oporavka duza pa se ljudi uplase.
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Sto se tice nafte i benzina ima tu puno bolja i dugotrajnija opcija a to je ljudska kosa da ti tjera divljac i ostale zivotinje u prirodi. Razmisli malo pa odluci kako zelis ali stavljati naftu i benzin oko biljke je mini eko bomba, bila u boci ili rasipana uokolo. Dodje malo jaci vjetar, nevrijeme i nafta se rasuje iz boce oko biljke. Onda ti na kraju izgleda kao da uzgajas kraj rafinerije, zagadjujes istu tu prirodu od koje ocekujes da ti podari zdravu i lijepu biljku. Po meni to nema smisla. Ljudska kosa pobacana uokolo ti provjereno odvraca divljac. Poslusaj savjet za koji mislis da je za tebe najbolji, ali po meni je gorivo zadnje rijesenje. Sretno dalje...
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Sto se tice nafte i benzina ima tu puno bolja i dugotrajnija opcija a to je ljudska kosa da ti tjera divljac i ostale zivotinje u prirodi. Razmisli malo pa odluci kako zelis ali stavljati naftu i benzin oko biljke je mini eko bomba, bila u boci ili rasipana uokolo. Dodje malo jaci vjetar, nevrijeme i nafta se rasuje iz boce oko biljke. Onda ti na kraju izgleda kao da uzgajas kraj rafinerije, zagadjujes istu tu prirodu od koje ocekujes da ti podari zdravu i lijepu biljku. Po meni to nema smisla. Ljudska kosa pobacana uokolo ti provjereno odvraca divljac. Poslusaj savjet za koji mislis da je za tebe najbolji, ali po meni je gorivo zadnje rijesenje. Sretno dalje...

To je istina, isao sam u lov, zivotinje osete coveka na par kilometara, a posto neces ostaviti svoju odecu najbolje je kosu, kao i npr prosuti baruta okolo, ali dalje od biljke, ne puno, malo. Nema sanse da ista pridje. Ja sam pored mrezice u V donosio i stavljao okolo koprivu, pomogne i oko hranjenja i oko napasti.