Domajin dnevnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
pa ako ti umire bez N-a onda ako joj nakon ispiranje ne dodaš ništa će ti poginut :)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
domaja ako želiš dobro svojim biljkama potrudi se slikati ih da se vidi sve u kompletu ovako ni naj iskusniji ne žele prognozirati.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ovo je salata a ne dnevnik... Jebene dvije stranice rasprave o listovima... I n kraju ce ispasti da je jedan list zut...
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Ovakav dnevnik bih i ja mogao voditi, ni ja nemam fotić ni kabao za mob, i baš je to jedan glavni razlog zašto ga ne vodim.Domaja,svi bi ti htjeli pomoći ali ne mogu a da ne vide o čemu se radi,ovako imaš 6 stranica dnevnika sa 5,6 slika koje su negdje na sredini.Moram se složiti s Kalijem...Nemoj da te to povrijedi,ali jednostavno tako sad izgleda tvoj dnevnik,ni malo The Best.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
koliki ti je ph vode?
koliko sam gledao po slikama izgleda kao da fali N a piše i sljedece:
[FONT=&amp]N i pH problemi[/FONT][FONT=&amp]
Biljka ne moze apsorbovati N ako je pH 4.0 - 5.5. Moze apsorbovati N sa pH 6.0 - 8.0. ALI NAJBOLJE je pH izmedju 6.0 - 7.0

Resavanje nedostatka
Dodati bilo koje hemijsko djubrivo koje sadrzi vise N nego P i K. npr: 30-10-20 ili 7-5-6

pricekaj iskusnije....


[/FONT]
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Nisam iskusniji, imam jedan grow do sad u CV-ju :icon_lol:. Imao sam identican slucaj kao kod druge slike - listovi zute od vrha ka stablu i uvijaju se navise:



Desilo se posle presadjivanja u vecu saksiju i vec sam vido da je muska biljka i mislio sam da je gotova al sam je ostavio u orman jer mi zao bilo da je bacim. Prestao da zalivam i poceo da pripremam sledecu turu. Posle par dana se sve vratilo u normalu, listovi koji su tek poceli da zute vratili su boju a ovaj na slici i jos jedan su ostali takvi evo vec nedelju dana (valjda su previse osteceni pa ne mogu da se oporave) i da jos 2 bas mala na dnu biljke (do samog korena) su otpala. Znaci da sam preterano zalivao. Eto pa mozda pomogne
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Hvala prijatelju,ali ja zalijevam svaki 4 5 dana.A na tvojoj slici mi to izgleda kao problem sa fosforom.
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Pa moguce jbm li ga sta je, znam samo da je prestalo kad sam poceo redje da zalivam tj kad se zemlja osusila. Mozda nije kod tebe isti slucaj al eto razmena iskustva i slika pa uporedjuj :icon_lol:.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.390
2.598
domaja ja mislim da ona ima svega previse. malo ovo, malo ono pa neizbalansiran Ph pa onda biljka apsorbira nesta a nesta ne i onda frka. to ti tako ide sto vise petljas oko njih to veci problemi. bez obzira na to izgurat ce one do kraja. ima jedna interesantna stvar rijetko koja biljka uvene zato sto joj fali vode obicno ju ubijemo sa viskom vode isto tako i sa gnojivom bitno je biljku promatrati i ona ti sve javi na vrijeme ako znas prepoznati signale.sretno i bit ce to dobro ja sam imao i puno gore situacije.pozdrav
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ja licno bih isprao (i to dobro, pa je pustio bar 5 dana), trenutno stanje ne obecava puno a lepa je biljka, steta zeznuti, i meni se cini da je zesci debalans mikroelemenata u pitanju, a ispiranje ako i ne pomogne, sigurno nece da steti ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.390
2.598
kao sto Power kaze ako nepomogne nece ni odmoci.
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Hvala vam vutrasi,javim vam kak je prosli za neki sat vremena cu je isprat...I jos jedno pitanje,da li da koristim ph minus dok je budem ispirao jer je kod nas voda oko 8 ph,posto ste rekli da je mal ph u pitanju?

---------- Post added at 14:16 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

I nije mi jasno kako se to dogodilo jer sam sa svakom postupao isto,mozda zato sto sam je topiro?Ili zato sto sam joj sve ono silno lisce poskido i sad se pitam da li da poskidam ovo smede lisce i ovo zuce?.

---------- Post added at 16:01 ---------- Previous post was at 14:16 ----------

Evo biljka je isprana sa 12 litara vode bez minus ph,jos sam jednu ispro sa 3 litre ova sto se vidi da ima malo vise dusika.A sve tri sam polio vodom po liscu onako dosta...Pocvako sam ovoj dosta zutog i smedeg lista a neke sam onako kratio jer mi zao skidat cijeli list zato sto biljka jos iz to moze apsorbirat secere.Javim sutra kakva je reakcija.:costumed-smiley-027Hvala za savjete.
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Evo da vam se javim nakon jucerasnjeg ispiranja.Biljka se mogu rec razveselila i gornji listovi su na oko malo tamniji,ne normalno su krenili rast cvjetovi u jednom danu se maltene uduplali,ne moguce da je to od ispiranja a mozda i je.Izgleda da je bila previse zatrpana razlicitim nutrijentima pa ni sama nije znala sta da apsorbira iz zemlje.Odlucio sam sljedeci tjedan da necu gnojit,a za par dana opet fotke.Zivcirame sto nemam fotic da imam baco bi vam slike svaki dan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.