Double Berry & Super Iced Grapefruit - Fem. [HPS150w] by ganja_farmer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
hvala na odg...danas cijeli dan razbijam glavu šta bi moglo biti,al nisam ništa htio pisati dok se netko iskusniji ne javi...sustavom eliminacije sam i ja došao do zaključka da je ova žuta Plantela u banani....iskreno sam više očekivao od nje,no međutim,slike govore sve,nažalost...
imam sad pitanje: imam dobru staru crvenu Plantelu,ostalo od prošlog growa,pa me zanima jel mogu nastaviti s njom? negdje sam pročitao da ne valja miješati organska i mineralna gnojiva,i toga me sad strah da ne s*ebem stvar još gore.jel bi valjalo da napravim flush,ali baš ono do temelja da je isperem od Slavola i organske plantele,pa da nastavim s crvenom?
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Gladne su,i meni se to desavalo sa slavolom pre,pa sam ga izbacio iz vege faze skroz i dodavao tek na pola cvetanja u mixu sa crvenom plantelicom.ako ti nije stalo do organika toliko,rokni im crvenu duplu dozu ima da pevaju :)

Edit: kad odradis flush ti sve isperes od mikro elemenata koji su bitni u cvetanju kao npr cal&mag a toga nema u planteli pa posle dodje do pizdarija raznih nedostataka etc,pa onda mutis gorku so i slicno.Ja bih na tvom mestu dao punu dozu crvene za pocetak bez ikakavog ispiranja.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
ma iskreno,uopće mi nije stalo do organika,htio sam isprobati tu organsku i sad shvaćam da sam se trebao držati provjerene metode s crvenom,al dobro,još nije kasno da ih vratim u život.svakako ću preći na Plantelu cvet,samo još da mi netko potvrdi dal da napravim flush prije prelaska na nju ili mogu bez flusha gnojiti s njom?
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.322
8.378
258
Ako im fali svašta nešto od tih hranljivih materija, kontam da ne treba flush. Mada, ja bih ga odradio i sačekao da se dobro osuši zemlja pa onda jedna bomba nutrijenata da dobro upiju! :D
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
moze flush i odma puna doza.a ako ceka da se zemlja osusi posle flusa ima da mu pojede i to malo zelenog lisca sto je ostalo.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja bi flush pa doza crvene mada ako nisi zakljucao ph ne treba ti flush.
mislim da ti nedostaje N i zato zuti. Ljudi zaboravljaju da je biljci i u cvetanju potreban N,
ako ga nema u zemlji biljka povuce iz listova i eto zutila. a i iskreno ja ne vidim neke velike probleme ;)
edit. ja bi ovo protero sad i bez flusha :D cist nedostatak N, skolski primer bar po slikama :D
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Prije nego što izbaciš žutu plantelu provjeri da nemas nametnike jer očito se nešto događu u zoni korijena.Kad voda procuri pregledaj podmetač pliva li nešto živo u njemu
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.322
8.378
258
rKj420 je napisao(la):
moze flush i odma puna doza.a ako ceka da se zemlja osusi posle flusa ima da mu pojede i to malo zelenog lisca sto je ostalo.
Ja sam one moje žedne da ne mogu žednije biti pođubrio sa skoro duplom dozom i lepo su to prihvatile. E sad, možda nije problem kod mene jer su na samom kraju. A možda je i problem što ja nemam pojma i njima u stvari nije dobro od mog đubrenja. :D
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
ovako ću napraviti: večeras ću ih zaliti i pognojiti sa punom dozom Plantele cvet,pa ću pratiti situaciju,ako se pogorša onda ću flushati,jer dok ja napravim flush i sačekam da se osuši sama sebe će pojesti,kao što rakija kaže...u svakom slučaju stay tuned,vi ćete prvi saznati kakva je situacija. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
ja sam zaljevao (svako zaljevanje) slavolom kroz cijelu vegetaciju a i kroz cvjetanje, plus na to crvena plantela u cvjet. i nikakvih problema nisam imao....naravno odvojeno, prvo slavol, pa onda plantela, da ne bude zabune :D

vidim gore opa cupa rece da su saksije 6l, ja sam odsljakao cijeli grow u saksiji od nekih 7l, i tacno oko 30-og dana vegetaicje (znaci cetvrta sedmica otprilike) zutilo listova, tako da je gladna, nisi nista zaebao


lupi ti njoj plantelu, pa ako bude frke, lako je uradit flush i nastavit kad se unromali
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ganja_farmer

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
moje su dobijale i crvenu i žutu
na žutu su bolje reagirale nego na crvenu
kod mene je bilo obrnuto....crvenu sam zamjenio žutom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ganja_farmer

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.380
2.598
sada to vec puno bolje izgleda...ono sto je pozutilo ,pozutilo je nemoze list ponovo pozeleniti haha.Sada su u 2.tjednu cvjetanja ona prva dva neracunamo jbg.bolje ih je oduzeti na pocetku nego dodavati na kraju haha.
Sada su najzahtjevnije,vise vode i vise hrane ali je bitan ritam :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ganja_farmer

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ufff, sad trihomi krecu u akciju :D
opa cupa je objasnio poso :D
to je to farmer :respect:
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
hehe,nisu više gladne,bar zasad... :) ajmo reć da sam na vrijeme reagirao i prebacio na Plantelu cvet,ne primjećujem daljnji razvoj žutila,što potvrđuje to da je prošlo gnojivo bilo preslabo...šta je tu je,idemo dalje pa ćemo vidjet na kraju šta će bit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zli Azra and rKj420

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
73.dan/40.dan 12/12:

DB:


SIG:




evo par slika friških,Double Berry se oporavila od onog žutila od žute (ironije li) Plantele...crvena joj puno bolje paše,vidi se po njoj...
ali da nam ne bude dosadno i idilično,ovaj puta se pobrinuo SIG kojemu se pojavilo žutilo po lišću...nije puno lišća zahvaćeno,već par dana stoji tako i ne širi se na druge listove...hm,taman se riješim problema s jednom,kad eto problema na drugoj...ove dvije to sestrinski dijele,ko vodene kozice.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.