Fosfor ili magnezijum ili nesto drugo ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
Pre nego sto sam postavio temu pogledao sam probleme i nedostatke u prihrani i posto je pocelo cvetanje mislio sam da je fosfor i zalio sa 15: 30 :20 ali posle nedelju dana nikakav pomak cak je i gore na jednoj biljci dok na drugoj stagnira. Na sta ovo vama lici i sta da uradim?

 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ako je losa zemlja, kisela, moze da bude ph-lock, lici na nedostatak magnezijuma (ili ga ima ali ne moze da ga uzima) ako se pojavljuje i na mladjim listovima verovatno je to, ako samo na starijim fan listovima moguce fosfor, mada ne bi smelo ako si gnojio, al opet moguce kod ph-locka, mada tesko u outdooru, ali zavisi dosta i od zemlje... i tako, *ebada ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zver1979

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
Sto se tice zemlje kupovna je ne znam tacno koja ali sam gledao da ph nude u granicama i sto je najvaznije ovo se nije pojavljivalo do pre dve nedelje znaci zemlja pretpostavljam da nije problem i ne mogu da budem siguran da nisam predjubrio ali opet po listovima mi se ne cini kao ni jedno predjubravanje vec kao nedostatak necega ?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Naucite davat informacije ako ocete kvalitetnu pomoc.
Gde je sajt, gozd, njiva, otok..
Kakva je zemlja na sajtu, zuta, rjava, ima puno kamenja itd.
Rupa: dubina, sirina
Substrat: koja ferma i ph na embalazi
Punjene rupe; samo substrat, ili je mjesan sa zemljom, dodao si jos nesto
Zaljevanje; kolko puta, 1x tjedan,2x tjedan
Gnojenje; koje gnojivo, firma, omjer NPK, kolko vode i gnojiva po zaljevanju, jel propisana doza po embalazi
Kolko stara biljka, domacica, brendirano seme.
Kada poceli problemi, Kad si je gnojio, i kroz kolko dana si je obisao i opazio problem, sto vise informacija.
Daj vise info, potrudi se.

Levo dole je neka mala bilka sa sajta, spaljena od gnojiva ako sam dobro video. Dole pogledaj sta sam odgovorio.
https://www.vutra.org/topic/10875-tri-hibrida-outdoor-2013-by-velicanstveni/page-2#entry254772
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
13.01.2011
25
22
0
55
školski primjer nedostatka kalija (K). donji listovi su vec nekroticni. obzirom da je direktno u zemlji mozes sibnut punu dozu gnojiva koje dajes. hesi fosfor plus je izvrstan za takve stvari, + malo magnezija (gorka sol) i imas svoj big bud :)