Fotoperiod, kada saditi i logika iza toga

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nikakve veze nama to kada sadis sa tim kada ce da procveta u outdooru, uglavnom zavisi od vrste da li ce pre ili kasnije, ali krecu sa cvetanjem pred jesenju ravnodnevnicu... ako zasadis kasnije biljka ce ti samo imati kraci vege period nego da si je zasadio ranije, a procvetace onda kada joj otkuca bioloski casovnik, bila sadjena ranije ili kasnije
 
28.05.2012
2
0
0
41
Bok.Ljudi trebo bi savjete kako najbolje poceti,kako sta ide redom mislio sam da sam spreman ali sto vise citam po forumu to se vise bunim i sad mi na kraju nije jasno dal ima netko da moze malo odvojiti vremena pa da mi malo objasni par stvari.
 
29.07.2011
17
0
0
31
krnjo je napisao(la):
Bok.Ljudi trebo bi savjete kako najbolje poceti,kako sta ide redom mislio sam da sam spreman ali sto vise citam po forumu to se vise bunim i sad mi na kraju nije jasno dal ima netko da moze malo odvojiti vremena pa da mi malo objasni par stvari.

Ja sam planirao da okacim slike po redu kako i sta ide..samo sam malo lenj da to uradim..ali uskoro cu postaviti sve redom i objasniti kako ide nacin vanjskog uzgajanja.. Inace brate vec ti je prosao rok..To si trebao da pocnes krajem marta ili pocetkom aprila.Ne brini se nije tesko nista..meni je ovo prvi put da uzgajam..i ide solidno.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
@Libertador....ne širi dezinfornmacije.Za čega je kasno?

A ti krnjo,odgovore možeš sve pronaći ovdje https://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/877-klijanje-rast-u-casi-presadjivanje.html Čitaj i postupi po napisanom jer ti nitko neće ništ drugačije i bolje reći od ovdje napisanog.Imaš još i drugih tema na Vanjskom uzgajanju,samo čitaj redom.
Ili ako želiš,dam ti ja broj mobitela pa mi slobodno odzvoni sekund,onda ja tebe nazovem pa ti fino detaljno opišem sve:icon_lol:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
krnjo je napisao(la):
Bok.Ljudi trebo bi savjete kako najbolje poceti,kako sta ide redom mislio sam da sam spreman ali sto vise citam po forumu to se vise bunim i sad mi na kraju nije jasno dal ima netko da moze malo odvojiti vremena pa da mi malo objasni par stvari.

Tema spojena sa postojećom, nema potreba ponavljati već napisano. Dakle, pogledaš malo ovu temu što se rokova za sadnju tiće. Zatim odi na sadržaj i čitaj redom što te zanima: https://forums.vutra.org/content/410-sadrzaj-portala.html

Nije kasno za sadnju, samo ti bilje (ako uspije) neće bit veliko na kraju.

Eh sad, koliko stvari i koje su to stvari koje treba objasnit, jer ovako će ti outdoor majstori teško pomoći, kad si neodređen :)
 
28.05.2012
2
0
0
41
Evo dali ste mi bas puno toga sad cu polako citat i to.
VenloNL nedajem mobitel ali ako imas skype javi mi se u inbox pa mozemo tamo pricat.
Jos jednom hvala decki.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
ako vremenski uvjeti budu zadovoljavajući mogao bi biti gotov u drugoj polovici 9. mjeseca...
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Pozdrav imam 4 biljke koje sam zasadio imale su dosta velik pritok sunca skoro pa kao da su bile na otvorenom polju +-3 sata,ali sam skuzio neke nove tragove koji nisu moji i bio sam premjestio biljke za vrijeme kad su 3 bile u fazi cvjetanje dok 4. nije jos ništa pokazala,ali za sada liči na ženku i uglavnom premjestio sam ih na jako sigurno mjesto jer me jako strah da budem otrkiven i stavio sam ih na drugo mjesto i uspješno su se primile sve 4 izgledaju jako dobro,ali kako sam ih premjstio šumu skraćen im je dotok sunca iako je suncano ovdje i kad sunce prži onda prži direktno u njih sad me zanima dali to što sam im skratio dotok sunca dali ce to nesta promijeniti ili bilo kakve posljedice dali ce bit u količini uroda nadam se da razumijete moje pitanje bio bi zahvalan na odgovoru :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
naravno da će to direktno utjecati na količinu prinosa, više svjetla=više ploda.

no nije to ono čime se moraš zamarati, veći problem će ti stvarati vlaga u šumi, kada budu pred kraj cvjetanja moraš dobro paziti na truljenje vrhova, od velike vlage može lako doći do toga...
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
trebao si odmah na suncanije mesto,uvek trazis najosuncanije ako vec mozes da biras....nije strasno da se ponovo presade,bitno je da se kvalitetno odradi posao(dobra rupa,veliki busen i dobro zalivanje.) Veliko je to cimanje. Prebaci dve,druge dve ostavi. Znaces na cemu si za sl put. Sretno;)
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Pa da,prvi mi je put trebao sam malo bolje razradit plan kada sam presađivao ništa sada valja dobro smislit mjesto danas u neku šetnjicu sa psom i vidit mogučnosti,a za sljedecu godinu vec imam mjesto gdje planiram al to je jos daleko idemo prvu sezonu odradit sto bolje i kvalitetnije. Hvala vam
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Sve sam sada uspješno obavio jedino me zanima dali ce biljka nastavit sa cvjetanjem jer sad na novom mjestu ima stvarno dosta sunca pa se bojim da ne promijeni fazu i dali je to uopće moguće da znam za ubuduće ako dođe do takvih situacija? Znam da je možda nekima glupo pitanje al malo neiskustva i brige i jednostavno moraš pitat
 
15.09.2012
38
50
18
40
pozdrav!novi sam na forumu i imam par pitanja o vanjskom uzgajanju!12godina uzhivam u marihuani ali nikad nisam imao ovako velike biljkke.sve je pochelo iz zajebancije.nabavio sam mnogo dobar unk ili pak kvalitetan hibrid ali po radu,ukusu i mirisu rekao bih da je skunk nekog pochetnika jer ima po koju sjemenku...nikad u cgu nisam vidio neshto toliko dobro a da traje josh od januara mjeseca i nijedna druga mu ne mozhe ni blizu prici,ok su one ali ovo je vrh....inache sam sa juga crne gore i 1maja ove godine sam bacio 5sjemenki tog unka ili brida direktno u humusnu zemlju saksije i izbacio u zhbunje na kishu,posle par dana su proklijalle i ja sam ih izbacio na sunce i povremeno zalivao,posle par nedelja dvije su uvenule,a jednu od tri sam ja otkinuo ona dva lista i za divno chudo biljka je nastavila da raste u obliku slova v ili pracke.zalio sam ih par puta mlijekom jer sam to chuo da mozhe!sve sam to poche chisto da probam i nisam mnogo ochekivao kad ono sad imam jednu biljku visoku preko 220cm i drugu koja je visoka tek 1m jer je bila pala grana na nju pa je pochela da vene ali sam je ja presadio na sred livade dje ima mnogo sunca i opet zalio mlijekom,odmah se oporavila i nastavila rast mada je ostala mala i krzhljava i u odnosu na sestru je smijeshna.sve tri sam presadio iz saksija u zemlju tj iskopao rupe u zemlji i njih ubacio komplet sa onom yemljom iy cvjecare u kojoj se razvio korjen!onu trecu u obliku slova v sam otkinuo jer u vremenu cvetanja mislio sam da je to muzhijak,a u stvari je bila zhenka kao i ostale dvije(bila je blizu 1,5m kad sam je otkinuo)jebi ga neiskustvo!sve tri su pochele cvjetati u isto vrijeme ali su se meni pupoljci od hedova uchinili drugachiji od druge dvije biljke i da mi ne bi proprcao marijane ja ga uklonim kad sad shvatam da je i to mozhda bila marijana???znachi isto vrijeme isto sve,a koliko sam prochitao muzhijak ranije cveta???izbacicu sjutra sliku da vidite moju rajku i krzhljavu marijanu i njihovu majku veljaru u chijem dimu uzhivamo josh od januara mjeseca i divimo se ogromnim hedovima,ima se mozhe se!:)))zanima me josh da li bih mogao izmedju visokih trski da gajim i postoji li neko sjeme koje mozhe da uspjeva u hladnioj klimi,na primjer da se sad posadi???mozhda je glupo pitanje ali kod nas su zime lagane,dosta sunchanih dana,nema nikad minusa chak i ne padne nikad ispod 10stepeni,shta vi mislite?zaljubio sam se u moju rajku ja imam 193cm a ona veca od mene ALI JA JE IPAK MNOGO VOLIMMM!poshto sam je posadio 1maja proklijala 5maja kad je najbolje da je skidam koliko dugo da je sushim i kako neki najednostavniji seljachki nachin???oce li biti dobra?muzhijaka nema u okolini?poz i hvala!puno uspjeha vam zhelim sa vashim marijanama jer od kada je ova moja porasla zaljubio sam se u moju rajku i mjesec maj i necu vishe nikad preskochiti a da ne bacim bar koju da ima shta da se j...... za sledecu godinu!!!!poz i hvala josh jednom!:dada:banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta: