Great White Shark & CBD Skunk haze 2x400HPS Scrog

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
olidoboli je napisao(la):
Mičurine rep+. Nemam šta drugo reći, osim da znam kako ću klonirati svoj SIlverHazze. Imam smao jednu sjemenku. Hvala ti, ljubim te u čelo.

prosto i efikasno.. neka još malo pa ću popratit slikama jednostavnu i jeftinu(struja) metodu.pola vege faze,klonovi i još ti ostane MP ;) 3U1
 
  • Sviđa mi se
Reactions: olidoboli

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Kad vrag ne miruje,onda se i nešto napravi ;) Razmišljao sam da tražim poticaje za ovaj grow :rasta1:
Neki su se planovi promijenili i u pobacao sam većinu klonova s kojima sam trebao raditi selekciju,no nije važno jer imam MP i jednom kad se odlučim ću nastaviti,vjerojatno na jesen.
Biljke sam iz 12l potova ubacio u 25l i tu sam se dobro namučio, jer se još nije dovoljno razvio korjen da bi držao zemlju na okupu.Ima ga dosta i prilično je zdrav i debeljuškast.Uglavnom ne bih neiskusnima preporučio da to rade,jer se može sve rasut ko gnoj po njivi :dada
Kad sam to obavio bacio sam malo čistog dušika u bijelim sitnim granulama oko biljaka,cca 2gr.(volumen od 5ml) po potu i svaku zalio sa po 2 l vode ph 6.5 jer je zemlja bila prilično vlažna.Koristio sam Plantella Balkonia,jer u zadnjem growu mi se pokazala odlična!!!
Nakon tih radnji uhvatio sam se u koštac sa žicom i raspleo mrežu malo poreko CBDSH. Danas je 14 dana od kad sam ih stavio na vege i mislim da bi za 7 do max 10 dana mogle na 12/12. Nivo mreže sam prilagodio GWS jer znam biljke i doći će na istu visinu u 4-5 tjednu cvjetanja.Možda malo CBDSH bude veći,ali nije važno jer će ionako svaka imat svoju lampu:)

i GWS koji čeka malo LST,ali danas mi se ne da :eek:hno:
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Zelje se lijepo ispravilo u mreži,a i LST je urađen na GWS. Skinut je CT i u boxu je svanulo :) Temperatura je oko 25-26c, dobile su pola doze powerZyme+growth+supervit tako da jedno 3-4 dana ništa od zaljevanja.Nisam gledao položaj mjeseca,ali ako je mlad mogle bi dobro krenuti,evo pogledao sam i mlad je http://www.freedomtek.org/mjesec/mjeseceve_mijene.php
Danas je poseban dan,stiglo mi po par komada Z7 fem i Z8 regular sjemenki i sav sam presretan :sun2: seedbank mi je bogatiji za dugo očekivane strainove i jedva čekam jesen :)


Edit: Još uvijek sam ushićen zbog sjemenki !?!?!
evo jedna sličica CBDSH
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Stanje u boxu je bolje,i svakim danom napredujemo u svakom pogledu sve više i više. CBDSH se trenira,i dalo bi se zaključiti da smo blizu nivoa Real Madrida. Ovo je ujedno i dio smoke reporta za isti :signs051: :love001: :rasta1: . Gurat ćemo vege malo dulje od planiranog jer mi je cilj dobiti 30-tak što boljih headova,a za ovo ostalo manje više. Za promjenu(što je jako neobično za mene) nisam prunao,nego sam ostavio sve listove.Inače bi meni već pola bilo out,ali budući dobro poznajem fenotipove uspjet ću vidjeti eventualne razlike,pogotovo jer imamo hibride 50/50 in/sat,sa naglaskom na sativu i dominant indica. Jako koristan eksperiment,jer su metode malo ekstremne,a po forumima se vodi puno rasprava o tome.Možda se utvrdi neka bitna razlika?Samo voda ph6,5,ali tek sutra,
Da dovršim ovaj smoke report za CBD Skunk Hase: Nikakve veze sa indikom,osim na samom početku i to vrlo kratko.Nakon toga onaj jedinstveni osjećaj sativine kreativnosti i optimizma,bez značajnog uplita bilo kakve euforije,a o panici da ne govorim :) Naprotiv čini mi se jako kreativna i stabilna.Ne pobuđuje apetit u mjeri da se ide žderat sve po redu,neko više zahtjeva fini kolačić ili sl. u čemu se polako može uživati.Vremena ko u priči,sve liježe na svoje i javlja se neodoljiva potreba za još par dimova :) Za ljubitelje relaksacije. Upravo su je tako opisali,i imali su pravo!!!Cbd Crew radi odličan posao,fakat su breaderi no1 Mogao bih ja sad tu pisati do jutra,ali nema potrebe...samo je zapalite i bit će vam jasno :kiss:
Nikako mi ne ide u glavu kako ovo mogu zvati drogom??? Bez veze brate,bez veze :knockknock:

Edit: potovi su preko 30L jer sam potrošio oko 190-200L zemlje na 6 komada ;)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Dan nakon zadnjeg posta došlo je do problema koji sam,moglo bi se reći, na vrijeme riješio!? Naime kako je naglo zahladilo,pa zatoplilo,u boxu koji mi nije baš s ruke desio se overheat..Skinuo sam CT,ubacio bolji reflektor,ostavio na 30-tak cm od vrhova biljaka i kako je zatoplila južina, temperatura je porasla sa 26 na preko 30 i ostali su žuti tragovi na mladim izdancima... Nakon dva dana bilje su se oporavile i nastavile normalno rasti i žutilo se prilično smanjilo...
Jučer su dobile po litru vode +supervit,i već danas su mi se zahvalile,rastu na oko :)
Režim svjetla je postepeno sa 18/6 prebačen na 16/8 i kroz 8-10 dana će postepeno na 14/10,ovisi o tome koliko će još rasti? Imam zacrtanu visinu od 80cm i kad je dostignu idu na 36h mraka pa na 12/12. Na taj način radim switch kojim biljka brže prebacuje na cvjetanje ;)
CBDSH

CBDSH tragovi žutog

CBDSH normalan

GWS nije bio tako blizu i nema tragova overheata
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Nevjerovatno,ali žutila od overheata ni u tragu... nestalo kao da ga nikad nije bilo. Uz 1x MH400w ubacio sam i 1x CFL100w i skinuo sat svjetla. Svako tri dana po jedan dok ne dođem na 12/12. Od sutra je na 15/9 i tako će biti 3 dana.Voda +supervit+powerzyme+growth također sutra,10L na 6 komada.U vodu sam ubacio akvarijsku pumpicu da je maksimalno obogati kisikom.
par slikica od maloprije...
CBDSH

CBDSH list veći od ruke

GWS i karakterističan nazubljen list

GWS 2

Trenutno najzanimljiviji MP i clone box


Ponešto o prednostima istog...
Ovaj mali box ima dimenzije 40x40x80cm i u njemu su 2xCFL43 ili 47w(jebi ga, zaboravio ?!?!) 6700k,tj. bijelo/plavi spektar.Obložen onom spužvom za na plažu :) koštala 1€ ,ima 3 x 80mm pc venta na jednom ispravljaču sa regulacijom voltaže.upuh/ispuh/miješanje zraka.svjetlo radi 24h.Taj mali box je čudo!!! U isto vrijeme u njemu su MP,klonovi i mlade biljke iz sjemena. Mother plants mogu u takvim uvjetima biti u njemu i par godina,jedino je potrebno povremeno obrezivati grane i formirati ih kao malo stablo http://youtu.be/ebahs-eKgsI Nije ih potrebno hraniti nešto specijalno,povremeno malo razblaženog mixa od vode sa nutrijentima kojima zaljevam biljke u vegetaciji i tako jednom u 7-10 dana. U međuvremenu voditi računa da imaju vode koliko je potrebno za pojedine biljke.Klonovi više,a mlade iz sjemenja i MP manje...
Kad krećem u grow sa namjerom da odaberem određeni fenotip,obavezno skidam po par donjih grančica(može i više) i napravim klonove,tako da na kraju growa ostavim ono što mi je najzanimljivije,ovisno o tome kakvi su mi planovi.
Dok je u toku grow u velikom boxu,u ovom malom možete skratiti vrijeme za slijedeći tako što ćete biljke staviti u 1/2L potove i pustiti ih da krenu u vegetaciju. Na taj način ste dobili na vremenu cca 15-20 dana,možete ih topirati fimati i sl. kako vam najviše odgovara i kad ih prebacujete u veliki box prebacite u 3-5L potove sa već prilično jakim korijenom.Tako sam ja započeo ovaj dnevnik :) .
Vjerovali ili ne nemam pojma kolika je vlaga i temperatura u boxu,meni se na oko čini da je ok,a one mi svojim izgledom i stanjem zahvaljuju :thankyou: Vodim računa da je uvijek prisutna voda u nekom tanjuriću,a i povremeno ih dobro isprskam po listovima.
Važno je napomenuti da vam je za biljku veličine 20-30 cm potrebno oko mjesec dana.
Ako imate kakvih pitanja,izvolite :wave:
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
mičurin je napisao(la):

CBDSH

Još malo donjih dijelova
Sviđa mi se to što radiš, pogotovo ovo formiranje biljaka u vege fazi.
Divota.
Samo naprijed, mogao bi neki tuorial kako tako oblikovati biljčicu....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Izbačen CFL i ubačen CT 400hps Philips son-t pia+ 52000 lumena... biljke poludile i vege se skraćuje tako da za par dana idu na 12/12. Samo da se priviknu na novo svjetlo...


Oblikovanje biljaka,a da izgledaju kao ove gore je vrlo jednostavno i radim isključivo iz klonova. Klonovi u pravilu izbacuju listove i grane u razmacima,a ne simetrično kao iz sjemena,utoliko je lakše oblikovanje.. Obično ih 10-15 dana od kada su okorjenjeni ubacim u zemlju i pustim da dobiju lisnu masu. Nakon toga krećem sa topiranjem i skidanjem najdonjih listića i grančica.Uglavnom to je samo par kržljavih izdanaka. Na ovoj slici su klonovi iste biljke,i slučajno je ispalo da su skoro identičnog rasporeda listova i grana,pa je malo jasnije o čemu se radi.Ponekad,ako želim više glavnih grana topiram i najjače izdanke,jer oni sustignu one slabije i na kraju svi budu ujednačeni. Zemlja koju koristim je malo pojačani (dodam zemlju crnicu 20-30%)humus,i dosta vlage ;) što više vlage po listovima to bolje.Pod Philipsom 2x 42W 65ooK(napokon sam pročitao točnu oznaku sijalice :) ) Imaju dosta svjetla i topline,što im daje savršene uvjete za rast!Nakon otprilike 3 tjedna imam 3-6 glavnih grančica koje kreću normalno rasti. Tek onda postepeno smanjujem zalijevanje,tj. počinjem ih tretirati kao Mother plants.Povremeno prihranjujem,ili ubacujem u box i vege faza kreće.To je ovako ukratko i nadam se razumljivo.Nemam trenutno više slika pa koristim ovu ...



Edit:
Mother plant GWS cca godina dana


GWS sada u boxu

CBDSH ispod mreže,zajebano fotkat!
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Apsolutno si u pravu!!!!!! Ovo je najteža ovisnost ever,i Hvali Bogu,Titu,Budi,Muhamedu ili kome god na tome,jer se osijećam fantastično :)
EDIT: A još kad uzmem jedan bud veličine oraha i satrem ga u joint :b_woot: pa krenem pospremat,prat suđe isl. Žena kaže: mogo bi ti to ćešće :)

Neki dan pilim veliku staklenu vazu za novi CT,i dolazi stariji susjed i pita,što se radi? Kažem ja CT. A on meni.. Ja sam mislio da je Ce-te puno skuplji? Bolnice ga nemaju a ti ga praviš doma? Kažem mu da je to za indoor grow,a on odgovara: "ništa ja tebe ne razumijem,ali znam da ćeš ti to dobro napravit!?!? Smijao sam se do suza :joint2:
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Otupila je na moje ispade davno :joint2:

Edit: Interesantne su obje sorte,pogotovo CBDSH. U ovih par dana je stigao na 30cm poviše mreže!?
Puštam ga nek lista i izbacuje grane koliko ga volja,ali doći će mojih 5 minuta,i ima da ga ogolim ko džavu!! krajem trećeg tjedna cvjetanja ću ga dobro prorijediti :ridinghorse:
Ne traže nikakvu posebnu prihranu,podsjetilo me na zadnji grow opacupa :respect: Obje su po tom pitanju slične.Vrhovi kod cbd-a su mekani i pojačao sam vent za miješanje zraka da ih malo očvrsne.Iskoristit ću ovaj zamah u rastu,i položaj mjeseca. Sad je u trećoj četvrti i ide prema punom,pa ću od sutra na 12/12. Mijenjam prvobitni plan,i malo brže prebacujem, Neću ih držati 36h u mraku kao što sam najavio nego easy...Ovo je ono najčuvenije pravilo, da nema pravila u growanju ;)
Kad mjesec "raste" i biljke brže rastu,Razmišljam da li da sutra zalijem čistom vodom ili da ubacim Bloom? Po izgledu bih rekao da bi samo malo dušika trebalo cbd-u ,a gws ne fali ništa.Najbolje je ubaciti 1/4 doze dušika (1ml) po cbd-u i čistu vodu,a slijedeći put bloom, powerzyme i supervit.Do sad sam držao ph na 6,5,a uskoro ću ga pojačat na 7 da ne bude štete ;)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
11.02.2013-12/12 prvi dan cvjetanja 2x400w HPS Phillips Master pia plus 2x 52000l 35-40 cm udaljene od vrhova.
Nema više mokrih ručnika i vlage kao prije.
Nisam mogao odoljeti :( Priznajem ,slab sam i nemoćan :sad2: pokosio sam ih kao obično,skoro do pola...Bijela najlonska vrećica sa ručkicama napunjena do vrha donjim fan listovima i grančicama za koje znam da neće vidjeti svjetlo...Kriv sam,znam... :knockknock:
Tješi me što znam da CBD voli prunanje,i loly :) U zadnjem growu se pokazalo dosta dobro i ovaj put sam bio nešto umjereniji pa sam skinuo samo ono ispod mreže i pružio im zraka. Zalio sam ih obilno uz pola doze powerzyma,full doza blooma i supervit. ph je sa 9(kišnica) kombinacija hesija dovela na ph7.1 i prebacio svjetlo na 12/12. Računam da bi ovaj stres već sutra bio stvar prošlosti...
Još ću jedan loly odraditi u 3 tjednu cvjetanja,skinut ću sve neproduktivne grane i listove u sjeni!

Koliko sam shvatio iz hrpe dnevnika po netu,jedini pravi razlog zašto uraditi lolipop u 3-4 tjednu cvjetanja je taj što onda točno znamo koje grane nam nisu zanimljive,tj.koje trebaju svjetlo. Neki to rade 2 tjedna prije flipa na 12/12,a ja sam to u sredini ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Red bi bio da aktivnosti prunanja malo poratim slikama...
Prvobitno sam mislio da sam se zanio,ali očito me je cbd obuzdao :smoke18: Bit će tu još sječe za 20 dana, kažu da je to idealno vrijeme.Nisam primjetio da im je ovo sada išta naškodilo,dapače,gornji listovi su lagano usmjereni prema svjetlu,i dobili su malo boje.Kao da im je ova tura hrane trebala.Slijedećih 10-tak dana nije potrebno pisati jer se ništa bitno ne bi trebalo promijeniti. Zalijevanje će ići dva puta obična voda obogaćena zrakom iz akvarijske pumpe(prva uz dodatak boostera http://www.hesi.nl/pages/ENflyerBoost.pdf ),pa full doza supervit-a,bloom-a i powerzyme-a .Taj ritam bi trebalo držati 14 dana,a onda u igru ulijeće fosfor+
Booster i supervit ću voditi računa da dobiju full dozu jednom u 10 dana,to bi trebalo biti taman ;)
CBDSH

GWS

GWS2

CBDSH

GWS
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.