Great White Shark & CBD Skunk haze 2x400HPS Scrog

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Prekrasno bilje nema sta,dugo nisam vidio vako zdravo bilje.Svaka ti cast samo nemoj usrat hehe dosad si sve izvrsno napravio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Hvala,učim se ;)

Edit:
Malo sam mjerio ph i EC zemlje... Sondirao sam sa cijevi promjera 4 cm relativno suhu zemlju, nasuo u posudu sa cca 0,5L vode ph 6,5. Omjer zemlje i vode 1:1.Dobro izmješao i procijedio u čašicu. Neposredno nakon izljevanja ph je bio 6.8 EC 1.1 Još sam malo iscjedio ono vode što je ostalo,i nakon 20-tak min ph je porastao na 7.4(možda zbog svjetla ili stajanja),dok je EC ostao isti. Prilično sam zadovoljan jer danas je red na vodu bez nutrijenata,i kada budem zalijevao spustit ću ph na 6.3,tako da će biljke imati sve što im je potrebno u slijedeća 3 dana,nakon čega im ubacujem full dozu svega.
Uživajte :joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ImbraGrabarić

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Vodeći ovaj dnevnik javlja mi se sve veća želja da bude maksimalno edukativan i da opišem maksimalno više i manje bitnih stvari,tako da svi oni koji imaju namjeru imati svoju ganju, naročito za medicinske potrebe,puno ne lutaju i prave što je manje moguće grešaka.
Malo bih se osvrnuo na zemlju sa početka priče...Sveukuno sam za 6 potova koristio 60L Terra magme,120L Plantella Balconia i cca 20-30 L Vlastitog komposta-humusa obogaćenog glistenjakom od kalifornijskih glista,i simbolično perlita.U mom humusu sam namjerno ostavio malo oklopnjaka i puzećih biba kako bi čistile zemlju od raznih nametnika,tj da je razgrađuju koliko je moguće više. Tako je u prirodi,pa ne vidim razlog zašto ne bi bilo i kod mene :)
Okorjenjene klonove sam ubacivao u 0,3 L mješavinu terramagme i malo perlita,i nakon što su popunili korijenom potić prebacivao u 3L veće posude sa istom mješavinom. Na početku se može vidjeti kako se korijen razvijao u toj kombinaciji.Kad sam prebacivao u velike potove mješao sam terru i humus i to stavljao na dno potova od cca 30L,a ostatak je Balkonia. Ph zemlje je od 5.5 do 7 što je idealno za naše biljke.Takva mješavina se za sada pokazala jako dobra,a cijena je vrlo povoljna.Biljke su imale sasvim dovoljno hrane za početak i nisu kroz vegetaciju zahtjevale neku pretjeranu prihranu. Inače priča sa zemljom je beskonačna,jer na balkan šalju dosta "smeća" i zna se desiti da kupujemo mačka u vreći ;)
Da ovo ne bi ostalo samo na riječima,evo slike mog omiljenog heada CBNSH i malo GWS
Sve ukazuje da će bit masan i slastan :)
to što neki listovi izgledaju žućkasto je od blitza...

GWS
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.390
2.598
Micurine sad je vrijeme za full dozu ako nisi napravi to.Hebes vegetaciju sada su najzahtjevnije,prava kolicina u pravo vrijeme....ali nesumljam u tebe ti si stari lisac.
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
...pod brezom :nana: :pilot
hehe,znaš kako to ide.One sad otvorile sve ventile da pokupe svega lijepog iz zemlje,a zemlja im nudi samo pola!?!? One onda još više otvore ventile i kažu:"još,još,još... ",i onda uletim sa full dozom blooma,boostera,duplo supervita,fosfor+ i powerzyme-a :bale .
Mlađak mjesec plus full doza,ima da polude od sreće :) Sada očekujem i još malo da se pruže u visinu,bar 5-6cm u 7 dana.


Po mom iskustvu, jedan zgodan način kako zalijevati biljke...
Osobno koristim plastičnu bocu od 1,75l sa širokim čepom kojeg sam vrućom iglom izbušio da izgleda ko tuš.Kada zalijevam biljku,napunim punu bocu i zalijevam u 2-3 navrata sa razmacima od par minuta.
Na taj način zemlja postepeno "pije" vodu polako sve do dna.Sav sadržaj ostaju u potu,i nema odlijevanja viška ;)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ili su gladne ili me netko ureko ili je misterij u pitanju, nemam pojma?
Samo na jednoj nižoj grančici GWS pojavilo se ovo... Pretpostavljam da bi mogao biti manjak cinka ili kalcija zato što je to jedna tanašna grančica izdužena koja viri između 3-4 debele na dnu,pa ne stigne pokupit sve što joj je potrebno ili dio!?!?
Uglavnom dao sam im full dozu svega uključujući i fosfor+ ph 6.5 EC 1.1 Temperatura u okviru normale 27-28c / 20c
Ako ima netko da mi ukaže u čemu bi mogao biti problem bio bih veoma zahvalan! Granu sam eliminirao do fundamenta.



još jedan bolestan list

i jedan zdravi prosječni...ima i boljih,ali ovog sam skinuo
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Pretpostavio sam da je neki mineral u pitanju i nakrko sam svega što joj treba. Zanimljivo je što je to jedna od tri biljke (isti MP) i što na ostalim nema ama baš nikakvih ni najsitnijih oštećenja i deformacija te ili neke druge vrste!? Malo sam zbunjen jer mi se nikada nije dogodilo da imam sl. problem ?! Uglavnom,tu grančicu sam slučajno ostavio jer je bila neinteresantna,tanašna i niska,i vjerovatno,kao što sam napisao, nema snage kao ove ostale da povuče sve što joj je bilo potrebno.Zanimljivo je da su ostali listovi nakon zalijevanja i gnojenja nakon sat vremena usmjerili vrhove prema gore i kao da su mi se zahvaljivale na obilnom obroku :)
Mislim da je sad sve ok. Malo sam pregledao listove nebi li vidio kakve baje,pauke i sl. gamad,ali nisam našao ništa. Idemo dalje :signs051: :cvetak :bananica :pilot :wave:


Edit:
Ups,zaboravio slikice :snooze:
23 dan 12/12
CBDSH



GWS

Grupna,koliko sam uspio uloviti...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.390
2.598
Odlicno je to Micurine...sad su dobile sta im treba i to se vidi.
Nego sada malo stani na loptu sto se tice davanje svega.Bloom i F+ su ti jedino sto ti treba do kraja tu i tamo Super V
Ostale komponente spremi za sljedeci grow i nema greske :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ne izgledaju loše :thewave: malo sam ih izgladnio,ali one su to ženski podnjele ;) Uglavnom ritam hranjenja će ići spontano,ono što si naveo i obavezno jednom u 10 dana 1/2 doze powerzyme i kad bude pri kraju prva tura izbacivanja cvijeta full booster. Obzirom da ih znam od prije,i da cvjetanje GWS traje cca 55 dana,pokušat ću na njemu isprovocirati i treću turu cvijeta također sa boosterom pa ga produžim za 2 tjedna i dovedem do kraja zajedno..Mislim da sam na dobrom putu da postignem +xxl yeald po m2! Položaj mjeseca mi savršeno odgovara,a o tom sam već pisao i u stvari moja krivica je što im nisam dao hesi predzadnje zaljevanje,jer za obje sorte važi "ne previše,ali ni premalo gnojiva".Bit će to ok :)


Edit:

http://www.uk420.com/boards/uploads/monthly_01_2012/post-60488-0-81045400-1326910394.jpg
Znam da sam im uskratio fosfor,i ovo je slika takvog slučaja.. ni Mg nije isključen,ali sad je sve pod kontrolom i što se mene tiče "Case is closed ;)!
S druge strane,sasvim ok je što mi se to dogodilo,jer oni koji se eventualno budu vodili po ovom dnevniku mogu na vrijeme reagirati i eventualno izbjeći ovakve situacije. Ispada da je GWS zahtjevnija biljka za growanje iz više razloga.Osim formiranja biljke(nikako raditi topiranje,ukoliko imate 2m visunu,jer obično donje grane sustignu centralnu),treba imati malo više iskustva kod zalijevanja i gnojenja. U različitim fazama različiti se ponaša!!! Krene kao sativa,pa nakon 2-3 tjedna kao indica,pa opet mijenja itd.!?! Uglavnom u 2-3 tjednu cvjetanja bi trebala usporiti s rastom,a ona stretchy kao sativa!?! Uvjeren sam da bi se (bar ovaj pheno) mogao dogurati u outdooru na bar 1,5mt visine...
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
29 dan 12/12,22 dan cvjetanja
Otkada imaju švedski stol,ne bune se.. samo se polako pune,a još 40 dana je pred njima :)
malo sam im promijenio ritam prehrane.Nakon full doze svega išla je jedan put čista voda ph6.5 ,a danas bloom,fosfor+ i supervit 1kap na 5l ph 6.8 zbog toga da povuku sav fosfor.
cbdsh


jedan gws
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
32 dan 12/12
Vuk dlaku mjenja ali ćud nikako :sick: Gledam one velike fan listove,a gledaju i oni mene,pa opet ja njih,pa oni mene...e pa više me NE GLEDAJU!!! Sve sam ih :prof10: :ridinghorse: Znam,nisam normalan,sve znam,ali to je jače od mene :( Ostavio sam samo po par na vrhu,a sve ostalo u kompost :) Biljke sam malo oprašio,tu i tamo po neku grančicu,i imat ću malo regular i fem sjemenja. Za regular sam izabrao 95% indicu Master kush,i bit će zanimljivo vidjeti što ću dobiti ? cbdsh fem/MK male. Master kush je super mužjak šuplje stabljike, lagano ljepljiv i jako sličnog mirisa kao cbdsh.Očekujem da bi mogao dobiti potentniju biljku sa nešto više thc-a. Kako će to biti hibrid F1 bit će raznih fenotipova i za jednu selekciju zabave ko u priči :) Inače kada birate mužjaka za cross odaberite onog sa šupljom stabljikom jer puna stabljika daje biljku jakih vlakana,a šuplja više thc-a,a nas zanima ovo drugo ;) gws sam još malo oprašio sa polenom gws iz prošlog growa(koloidalno srebro metoda) i 10-tak fem sjemenki mi je dovoljno.Na kraju sam i GWS oprašio sa MK za regular pa ću vidjeti kakva kombinacija će ispast!?! Očekujem dominant indicu 75 %,i nešto bolji urod,bar u prvoj F1 generaciji. U svakom slučaju,ako mi se posreći,slijedeće zime i uspijem izvući po jednu dobru mother plant bit ću presretan :)
Žeđaju ko blesave i svako treći dan sišu 10L vode. Danas sam zaboravio regulirati ph,ali ne brinem se puno,jer će bolje potrošiti fosfor i kalij...mislim da je bez korekcije ph oko 8.2-8.4!?!? nevažno,ionako će sve popiti.



toliko za danas...
lp i hvala na podršci i pažnji :vb_wave:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
Kako će to biti hibrid F1 bit će raznih fenotipova i za jednu selekciju zabave ko u priči :)
ne znam gde si procitao da ce f1 imati razlicit feno, f1 je prva filijala i tada bi svi trebali biti uniformni ili preciznije: "The offspring of distinctly different parental types, F1 produce a new, uniform variety with specific characteristics from either or both parents." treba tu jos malo citanje o genetici i ukrstanju ako te to zaista zanima... razlicit feno ces pre dobiti u ovoj kombinaciji "gws sam još malo oprašio sa polenom gws iz prošlog growa" ;)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Naravno da treba učiti,učiti,eksperimentirati itd...
Napisao sam iz iskustava od prije, kada sam koristio kao female klon biljke iz feminiziranog sjemenja.Konkretno ww(bw)genetika koju je Shantibaba ostavio Arjanu,a ovaj egomanijak prije 5-6 g. još imao u ponudi(poslije je počeo brljaviti i osim relativno loše klijavosti i 20-30% hermija fenotipova ko u priči!?!) . Male je bio neki afghani indica,nikada nisam saznao koji?Tada sam od 10 ženki dobio 10 različitih biljaka. 2-3 hermija,1 sa ekstremno malim budovima i 6 ne drastično različitih,ali definitivno su se mogli podijeliti u dvije osnovne grupe:dominant sativa i dominant indica, Ovi prvi su bili strachy i to prilično,+ a mužjaci su ostali kopija afghana. Ženke ne toliko po pitanju odnosa in/sat koliko po vremenu cvjetanja i urodu. Sve su imale gotovo identičan miris i rad,i odabrao sam jednu koja mi je bila najdražai cca 50 dana cvatnje . Ovo sa fem seeds stoji,ali nisam napomenuo da se radi o dvije različite biljke! Za ženku sam izabrao biljku koja ima super rad i okus. Nakon dužeg curinga od cca 3 mj. (minimum) tek dolazi do izražaja okus,a rad se stabilizira,ili ti uniformira. Za polen sam koristio drugi feno,čak nisam siguran radi li se o identičnoj genetici? Arjan ima više proizvođaća sjemena i svo sjeme trpa u isti koš. Uglavnom odvojio sam dovoljno polena za par oprašivnja! Imam još u zamrzivaču za bar jedan do dva puta ;) . Tu očekujem da će biti svega i svačeg! Plan mi je iz sjemena odabrati feno najsličniji majci i još jednom ga oprašiti sa istim polenom (iz zamrzivača) ;) itd,itd...
Brine me inbreeding i vrijeme koje je potrebno da se depresija smanji na minimum.. Proces bi po pravilu trebao trajati min godinu i po dana (6x 3mj) u najboljem slučaju,a to je jako puno vremena,a nisam siguran zaslužuje li ta sorta toliko truda ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
Male je bio neki afghani indica,nikada nisam saznao koji?
Za polen sam koristio drugi feno,čak nisam siguran radi li se o identičnoj genetici
samo vidim mnogo nepoznanica i nesigurnosti u celoj prici, tako se ne radi ukrstanje, pogotovo ne sa nestabilnom ili nepoznatom genetikom, al ajd, igraj se malo posto vidim da su ti ocekivanja u smeru "očekujem da će biti svega i svačeg" onda se sigurno neces razocarati ;)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Sve je igra :sand_play: i naravno da očekujem sve i svašta :) i ovo je samo onako usput.Grow je mainstream ;)
Znaš i sam da se nekim breederima ne može vjerovati,i da je jako puno sorti na tržištu nestabilno i sumnjive genetike,tako da ne možeš biti siguran u ništa. Vodim se onim kako konzumenti opisuju rad biljke i koji feno je "karakterističan" za određeni strain. Baš kad je u pitanju Master kush ima svega i svačeg! Od 95% indica hindu x hindu,dominant indica hindu x Trainwreck x Skunk No. 1.,pa 50/50 % in/sat Hindu x skunk itd.. Važno je da svi imaju isti naziv ;) i svi su Hindu bar 50%.Od tuda i onaj gore spomenuti Afghani ;) Tek kad npr. odem u Afghanistan i donesem sjeme koje sam skinuo sa biljke mogu reći "E ovo je 100% Afghani" sve ostalo su lutrije..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
jeste lutrija, ali ako radis tako kako radis, sa "nestabilnom ili nepoznatom genetikom", tu nikad neces ni znati sta si na kraju dobio, al da ne spamamo dnevnik, prouci osnovne stvari oko ukrstanja, nasledjivanja i genetike, kupi 10ak menki regulara nekog klasicnog npr. afghanija i 10ak neke druge proverene stare vrste (recimo od ace seeds neku sativu) pa probaj onda da vidis da li ces dobiti sve razlicite u f1 ;) mislim, ako te to zaista zanima, jer po tom pitanju nema puno smisla igrati se sa novokomponovanim cbd strainovima i z6, 7, 8, 9... nadam se da razumes o cemu pricam, sretno dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
U pravu si! Da zaključimo ovaj dio.. Kupljene su 4 old school osnovne genetike(regular),kako kažu "dominantna snaga u svijetu crossinga" Inače sve iz 80-tih i puno nagrađivane. Još 4-5 već imam,tako da imam dobru kolekciju. Kao što sam već spominjao ostajem pri onoj ideji o velikom postotku thc-a i cbd-a,ali moram još kupiti onaj francuski mjerni mini kit. i svakako želim sačuvati ovaj feno cbdsh,jer je izvanredan,i kad bi pokazao da ima 7-8% cbd-a,i isto toliko thc-a bio bih presretan. Kad mi financije budu dozvolile kupiti ću ga.Ako pokaže viši postotak cbd-a bit ću super zadovoljan. Ostajem pri onoj prvobitnoj ideji ;) Ima tu još svega i svačega!?!?
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
mičurin je napisao(la):
... Kao što sam već spominjao ostajem pri onoj ideji o velikom postotku thc-a i cbd-a,ali moram još kupiti onaj francuski mjerni mini kit. i svakako želim sačuvati ovaj feno cbdsh,jer je izvanredan,i kad bi pokazao da ima 7-8% cbd-a,i isto toliko thc-a bio bih presretan.
moze vise informacija o ovome crvenome?

tnx
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.