Grow Box za 150W - HELP please

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Evo da prvo pozdravim sve kojima sam falio, a i one kojima nisam. :)

Ide jesen, ide zima, ide lijepi dio godine, i meni najdrazi, e pa trebalo bi ga napokon više začinit jednim dobrim growom, nakon neuspjelog pokusaja PC boxa (mudonja), i odustajanja od istog odmah nakon gašenja, pala je odluka, da sklopim box za sebe, da imam što radit nadolazeći semestar.

Jedino što znam, za što sam se čvrsto odlučio, je snaga HPS-ice, a to je 150W što se vidi i iz naslova.

Drugo, eh drugo, nema ga, neznam ništa, mislim, znam puno, al neznam niš konkretno.

Zamislio sam to kao neki onako mini box, od šperploče ili nekog PVC panela, neznam ni ja, dimenzija nekih 50x50x150 dsv, i da se zna, samo nagađam u glavi, pa tako i dimenzije, ovdje sam da prvo sve isplaniram, pa onda krenem u kupovinu, da što manje novaca bacim.

E pa evo kako sam ja to zamislio (klik na sliku za uvećanje):



Znači, 3 PC venta od 12 cm:
- dva gore, lijevo zrak ulazi, desno izlazi, ovaj par je prvenstveno za hlađenje lampe ali i za izbacivanje zraka iz boxa, oba na 12V
- jedan dolje lijevo koji služi kao dovod friškog zraka, voltaža 8V, niža radi podtlaka
I jedan PC vent od vjerojatno 8 cm, kojeg možete vidjet unutar boxa s desne strane, a služi kao mješalica zraka unutar boxa i da biljke imaju dojam vjetra :D

Dalje, posuda/posude.

Dvoumim se između jedne velike posude kao što je na slici, ali to onda znači kupovanje feminiziranih sjemenki, ili stavljanja dvije upola manje posude pa stavljanje Jet 47 (poklon od prijatelja, regular sjemenke) puta 2 za početak.

Box je zamišljen kao box za Skunk#1 za kojeg sam se odlučio da će biti prvi strain koji ću kupiti iz seed shopa, jer je provjeren, jer kratko cvjeta, jer je dobar za početnike i jer je to Skunk#1, mislim da se nema šta više reći. :hehe:

Mislim da će nakon izvođenja svih radova, nekih 75cm (iako možda i više) efektivnih za rast i cvjetanje biljke biti dovoljno.

Ove sitnice, presvlačenje auto folijom, terra magma, tajmeri, kablovi, prigušnice, starteri, adapteri i ostale sitnarije i *****rije, pustite meni na brigu.
Tu sam samo da vidim šta mislite na zamišljeno, i dal bi to moglo šljakat.

Veliki pozdrav od Velikog :)

:wave:


EDIT:

Glavno pitanje (koje sam zaboravio pitati :hehe:) je:

S obzirom na wattažu lampe i s obzirom na voltažu ventova, i dimenzije boxa, dali mi je staklo potrebno ili ne?
I molim nek ne odgovaraju oni koji neznaju kako 150W grije, nego se samo prave pametni :)
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Pozdrav BigL

Krenut ću od kraja, staklo je uvijek poželjno (manja udaljenost lampe od biljki daje više lumena uz nižu temperaturu) ali ne i nužno potrebno za 150-ticu. Olakšat češ si život sa staklom između, pogotovo ako mora biti stealth box, no ide i bez, kao što je u mene.
Predložio bih ti malo drugačije mjere box-a npr 40X60, tako bi ti taman stale 2 kockaste posude od cca 10-tak litara. Što se tiče menki reg ili fem, tvoj izbor no u ovim malim boxovima puno manji rizik je s fem sjemenkama, nek ti zaredaju mudonje, a nije nemoguće - eto sranja. Ako češ ipak regular, bar 4-5 menki pikni u 2-4 L posude pa kad pokažu spol - presađuj
Što se tiče visine boxa, u pravu si - efektivnih 70-tak cm s ovom lampom je čist dovoljno, nije jaka lampa, dosta se lumena gubi na većoj udaljenosti tako da je neki trening poželjan ako želiš pristojan urod, ne želiš velike biljke nego male i zbijene.

Raspored ventova je OK ako je lampa fiksna a biljke idu gore-dolje. Praktičnije je da lampa putuje gore dolje a biljke su fiksne, tada gornji lijevi vent nebi trebao biti fiksan već mobilan, vezan uz lampu da puše ispod nje i tjera topli zrak prema izlazu. Ulazni vent postavi na tu visinu da puše taman iznad posuda, dakle nekih 25-30 sm visine, izlazni vent je OK. Sličan setup imam i ja kao što znaš, ventovi mi nikad nisu radili na više od 9V zbog buke, uglavnom su na 6 ili 7,5V ali zato držim vrata poluotškrinuta i sve šljaka i bez stakla. Ali uz toplije vrijeme vanka i totalno zatvoreni box - temperatura bi se popela i na 35

Eto nadam se da sam pomogao bar malo, sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Potpisujem Kenny-a...posto mene zadnje vrijeme pucaju vertikala growowi ja bi ti predlozio da razmsilis o jednoj vecoj posudi..4 biljcice fem i vertikala grow...al u svakom slucaju sretno
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
zlo&naopako je napisao(la):
Ovo je vertikalno postavljen cool tube sa 150W hps-om u boxu cca 35cm x 55cm x 90cm iskoristivog prostora (ukupna visina ormarića je 140cm)
picture.php


Eto ti ideja, sad kemijaj :cow_yellow::icon_lol:


Ja bi ovako
4chsmu1.gif
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
@Kenny
Draže mi je da tu i tamo stavim neku kutiju od CD-a pod važeve nego da radim pomičnu lampu, i vent uz to, jbg, jednostavnije je plus manje truda i manje novaca.
Ovo za dimenzije prihvaćam, jer sam i reko da neznam točno dimenzije koje ce bit i da sam zato i došao na ovu temu hehe :thumb:


@Blade i Zlo
Nekako mi ovo također smrdi na više šarafanja, više kemijanja, ovoga onoga, ne želim od malog prostora radit nešto ovako, rađe bi ovo sačuvao za neku 600W jednog dana i puno veći prostor.... hehe

Ne treba mi 4 biljke, ako bi išao sa fem Skunk#1 dvije bi bile sasvim dovoljne za mene i moje potrebe.... :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
150w ...slatkis......staklo ,obavezno i dva skankica u 25l terramame...trening od pelena i ima da svi slinimo:thumb:
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
jel bi mogo vertical grow al bez ovog CT, imam neki stari ormar 50x50 oa me zanima
dal moze bez CT, ne daje mi se 50 evra za staklo a da ga pravim ne znam?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
WeeDiĆ;242987 je napisao(la):
jel bi mogo vertical grow al bez ovog CT, imam neki stari ormar 50x50 oa me zanima
dal moze bez CT, ne daje mi se 50 evra za staklo a da ga pravim ne znam?

mislis li da je ct izmisljen onako, tek da se ljudima uzmu pare :) u situaciji/boxu kao sto je prikazano na fotki ne bi moglo
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
znam da nije izmisljeno tek onako al cuo sam 150W i ne greje mnogo pa rekoh mozda i moze,
onda cu standardno staviti lampu al bez CT samo da nagovorim caleta da mi oslobodi ormar :D
kad se to desi javljam ti se PS :D