Help? Zasto izgledaju sprzeno!???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.05.2013
3
0
0
stare su jedno tjedan dana...zalijvo sam je sa kisnicom,zemlja je florafin iz konzuma,imam hps 400w,
prostor 80*90*120...evo slike mislim da su sprzene....ima li im pomoci?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
okači slike,pre svega-mada mislim da već mogu da ti kažem uzrok
prvo-kišnica-da li si proveravao PH (verujem da nisi),i pitaj Boga čega u toj kišnici sve nema ....
drugo-zemlja-nikad ne štedeti na zemlji!!! nisam za tu čuo,možda je i dobra,da ne grešim dušu,ali svakako juri PROVERENE zemlje (klassman,substral...)
to ti je,onako,odoka,ali više detalja ćeš dobiti kad okačiš slike..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja bi rekao da odumiru od previše vlažne zemlje, tj. blata u kojem se nalaze. To je samo moje mišljenje, pričekajmo eksperte da ti oni kažu mišljenje pa ćeš najbolje znati na čemu si.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
u brate ovo si przio dobro ...kako na slici izgleda moze biti ili prvise vode ili prevelika toplina za pocetak .
tesko da ce se ovo izvuci al drzim fige :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Previše natopljena zemlja (kao kod tebe u slučaju) pogotovo kad je riječ o tako malim biljkama može nanijeti veliku štetu korijenu, jednostavno počne truniti i raspadat se. Ubuduće opreznije sa zalivanjem, zalivaš tek kad vidiš da je zemlja suha, i zalivaš pomalo, a ne toliko. I usput, pazi se kišnice i njenog PH, ja kad sam mjerio PH kišnice bio je preko 7 što nikako nije dobro.
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Ja jos nisma cuo da u nekoj bolnici kad prime pacijenta sa pulson kazu:MRTAV JE!
Jel volis sovju biljcicu?Hoces da je pokusas spasiti?
Trci u prvu radnju kupi neku kavlitetnu zemlju i stavi je u nju ali bez 20l vode!!!!!
Sacekaj 3-4 dana pa vidi rezultat jel ti rekla zbogom ili je rekla HVALA!
Na koliko udljenosti je lampa?PH vode?PH zemlje,jesi li stavljao hemiju?Mnogo pitanja ima pa pokusaj bar nesto da odgovoris i uradis u medjuvremenu.

Kada je presadis u novu zemlju stavi joj vode oko 300-400ml naravno korigovanu PH to ti je najlakse limunom ako nemas PH-
Voda treba biti temperature izmedju 20-22 stepena
Kada je pod svetlom isto odmakni 60cm za pocetak
Kada je mrak (ugaseno svetlo) uzmi sprej pumpisu i biljcicu vodom (20-22 stepena) poprskaj po listovima kao da ima rose i naravno CEKAJ!
Ako si sve pokusao ona ce preziveti...u svakom slucaju i da ne prezivi mirna ti savest i reci ces sebi URADIO SAM SVE!
Sretno!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
666beast je napisao(la):
...,imam hps 400w, prostor 80*90*120...evo slike mislim da su sprzene....ima li im pomoci?
kakva je ventilacija u tom boxu, jel imas ct obzirom na malu visinu... a i povrsina je, recimo knap al za dobru ventilaciju, 400w je jaka lampa

edit:
ubuduce, ako budes otvarao temu, stavi neki smislen naslov koji bar malo ukazuje na problem, a ne help,zasto
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
uzrok ovoga je sve ovdje navedeno znaci sprzeno to znam jer je i meni tak bilo u pocetku, drugo previse vode isto a o ph necemo ni pricat to se zna da treba biti bar 6.8 a bolje 6.5..........ja ti mogu predlozit ako nemas phmetar ko sto ga ni ja jos nisam nabavio al sam bio posudio od frenda pa sam isao odokativnom metodom i dosao do ovog rezultata u 5-6 l vode stavis oko 4-5 ml alkoholnog octa i to je to otprilike ako zaljevas sa vodom iz pipe ali moras prvo da znas koji je njezin ph tako da savjet posudi phmetar il ph trakice iz pet shopa i mjeri dok nenajdes omjer koji trebas.....