Hitno potrebna pomoc oko folije!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Evo ovako ljudi, prelistao sam sve moguce o reflektujucim folijama, pa me interesuje sta da stavim dok ne nabavim mylar posto moram da ga narucim. I koij je to beli papir o kome pricate iz prodavnice, ukrasni, koji? Najbolje procitajte u ovoj temi o boxu, pa mi onda odgovorite oko folije.

https://www.vutra.org/threads/sklapanje-boxa-sa-pokretnim-krovom.17301/

Evo malo da ozivim temu, kasnije ce biti slika. Morao sam da napravim mali boxic, dok radim ovaj da biljke imaju gde biti nocu, da proverim kako funkcionise svetlo. Strane su gotove, na njima sam na okvire zakucao lesonit, pola metra od dole, i pola od gore. Ostalo ce za sada prekriti folija dok ne dobijem jos lesonita da pokucam sve da izolujem za zimu, ovo sam stavio da mogu da montiram sve. Lesonit je prefarban u mat belu, ali cini mi se kao da obicna alu folija reflektuje vise. Jell moguce to, ipak je ovo drvo(nisam farbao hrapavu stranu koja upija). Za milar cu imati pare tek kasnije, pa sta je najbolje, da polepim foliju samo na rupe, ili skroz?

I jos jedno, znam sta koliko reflektuje, ali sta je vas savet u pocetku? Alu, Papir iz prodavnice(jel ste mislili na ukrasni), i da li mat ili sjajnu obzirom da imam LED i da je u toku dana 26, pa nemam problema sa temperaturom? Molim pomoc :)
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Evo ih i slike sta imam, od svake po dve, prva u hladu, druga iskosa na suncu. Prve 2 su za plazu prostirka, druge 2 za zastitu soferke u kolima, i zadnja je sto sam uspeo da nadjem mat beli najlon. Zanima me sta je najbolje resenje, samo privremeno dok ne uzmem milar? Dajte pomoc pa da to uzmem i polepim.. Ovo zadnje je nesto ovako, 120cm sirine, kad se presavije ne providi se ni malo, a mogu ga i prefarbati, i ako je uradjeno mat belom.
Mislim da je to ovako nesto, polietenska folija, mat bela.
http://www.monoplast.co.rs/galerija.php?gal=10
 

Prilozi

  • DSC_0036.jpg
    DSC_0036.jpg
    366,1 KB · Pregleda: 31
  • DSC_0038.jpg
    DSC_0038.jpg
    305,4 KB · Pregleda: 30
  • DSC_0039.jpg
    DSC_0039.jpg
    394,8 KB · Pregleda: 29
  • DSC_0040.jpg
    DSC_0040.jpg
    282,8 KB · Pregleda: 31
  • DSC_0041.jpg
    DSC_0041.jpg
    186 KB · Pregleda: 30
  • DSC_0042.jpg
    DSC_0042.jpg
    244,6 KB · Pregleda: 29
  • DSC_0043.jpg
    DSC_0043.jpg
    122,2 KB · Pregleda: 30

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.257
233
Čudna šuma
A baš si lud čoeče :zvizd:,stalno djeliš svakakve savjete drugima i još će neko pomislit da znaš šta pričaš i onda otvoriš ovakvu temu :fuck:jer to kao nisi mogo pitati u svojoj postojećoj temi...
Uzmi ono za šajbu i nećeš pogriješiti,ofarbaj u bijelo-opet dobro,stavi mylar-još bolje ali nemoj misliti da ćeš imati neke extra bolje rezultate zbog mylara naspram ovih drugih opcija...
Opusti se i ne kompliciraj,stavi ovo šta imaš i growaj :thumb:
Peace :cool23:
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Postavio sam ali niko ne odgovara. Znam sta pisem jer radim outdoor 15 godina, i to jako dobro, a rekao sam da za IN nisam specijalista i nije me sramota da pitam sta ne znam. Jedno je sadjenje biljke a drugo spremanje box-a! Posto niko da odgovori, otvorio sam temu jer me zanima kako da najjeftinije uradim dok ne kupim milar, a hitno mi je. Jos sam dobio 2 ove trake po 50m. Sad mi reci to za sajbu jel bolje u belo ili sivo?
DSC_0044.jpg
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
A gledaj, bijela ti odbija 80 % cca. Malo je slika loša da bi ocjenio da li je bolje od bijele. Vidim da reflektira ali pitanje je koliko. Slikaj na vanjskom svjetlu ovako je teško sa slike procjenit...
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
A gledaj, bijela ti odbija 80 % cca. Malo je slika loša da bi ocjenio da li je bolje od bijele. Vidim da reflektira ali pitanje je koliko. Slikaj na vanjskom svjetlu ovako je teško sa slike procjenit...
Bela se odlepljuje, siva se lepi, i reflektuje dosta, ne mogu telefonom da slikam na suncu bice sve belo... Kontao sam njom polepiti gredice i okvir boxa, i onda sa njom da polepim te folije od kola sto imam i neke bele... Ili da uhvatim i sve spicim sa ovom trakom, taman je imam.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Mislim da će to od auta i bijeli komadi biti dovoljno dobri. Da ti ostane ovoga kad nabaviš majlar pa da možeš kvalitetno onda to sredit... biće to dobro. Deset posto gore dolje refleksije neće biti toliko presudno. Bitno da obložiš sa nečim bijelim ili bolje :thumb:
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Ma imam belu mat boju na vodenoj bazi, ne postoji boja koja vise matira, ni uljana ni nitro, a ova se susi kao nitro i ne smrdi, sto je jako bitno za box, vodena baza... Ofarbacu onda sa tim, na gornjem i donjem delu boxa je beli lesonit, znaci ostane mi prazan kvadrat na obe strane, to cu polepiti belim papirom koji vec imam, i onda jos bilo kakvim i prefarbati u belo, dok ne dobijem lesonit pa zatvorim skroz. Mada ovako mi je i bolje da ima pola metra od zemlje i pola metra od vrha lesonit, a izmedju da bude samo folija, taman ce vise i disati, a svetlost ne prolazi
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Nisam uspio sve zamisliti ali samo iskombiniraj da imaš šta više reflektirajučih površina i to je to. Imao sam ja zalipljene i obične papire jedino što je loše za požar ali za reflektiranje dovoljno dobro. Samo iskombiniraj, ne možeš pogriješit...
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Onda je sve ok, i nadam se da neki ljudi shvataju razliku izmedju out i indoor-a, kao i izmedju znanja o sadjenju biljke i reflekciji svetla za koju u njivi ni ne cujes ;)

Tema moze delete, ubacicu sve u temu o boxu koju sam otvorio...
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Mislim da će to od auta i bijeli komadi biti dovoljno dobri. Da ti ostane ovoga kad nabaviš majlar pa da možeš kvalitetno onda to sredit... biće to dobro. Deset posto gore dolje refleksije neće biti toliko presudno. Bitno da obložiš sa nečim bijelim ili bolje :thumb:
Nabavio sam one lezaljke sto imaju istu foliju kao i ova sto stite stakla na kolima. Da li je bolje ostaviti sivu, ili ofarbati u mat belu, blago je reljefna, imate je gore na slici. Probacu cosak da ofarbam da vidim kako izgleda, ali me ipak zanima i misljenje iskusnijih ljudi?
 
Poslednja izmena:
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Levi deo ofarban u belo. moze biti i belje ako se predje o5, kako i treba. Kada se gleda naravno veci odsjaj ima sivo, ali kazete da belo bolje reflektuje... Prva slika u hladu, na ostalim je od gore LED, na 2 je veca koncentracija nad Sivom, na 3 je bolja koncentracija nad Belim. Znam da cu ja polepiti sve sivo unutra, i preko belog lesonita, pa cu da odlucim da li da prefarbam ili ne. Zato mi trebaju vasi saveti.
Box_Folija_0055.jpg Box_Folija_0056.jpg Box_Folija_0057.jpg
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.863
358
Kolko strke oko folije, obojaj u bjelo stavi bilo kaj a ako i nestavis nista izgurat ces, imas bitnijih elemenata u boxu od folije pa se nemoj s tim previse zamarati!Pozdrav i sretno dalje
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Kolko strke oko folije, obojaj u bjelo stavi bilo kaj a ako i nestavis nista izgurat ces, imas bitnijih elemenata u boxu od folije pa se nemoj s tim previse zamarati!Pozdrav i sretno dalje
Znam ja sve to... Ali ne mogu da verujem da ima ljudi koji su uradili ko zna koliko IN grow-a, i znaju sta je najbolje u ovoj situaciji, ostaviti sivo ili farbati u belo... I niko da kaze e ja bih ovo ili ono, svi zacutali. Sto se ostalih stvari tice to znam, ono sto ne znam upravo pokusavam pitati!
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Frend... jel tebi treba da se nacrta...
Dobio si savete,al ti lupas glavom krozz zid i pricas kako ne mozes proci... pa jbt ako hoces proci moras bit kasper...
Evo i ja da ti velim... ofarbaj u mat beloj boji,imas fine sprejeve za kupit i udri...
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Ajd nemoj mi tu jel treba da mi se nacrta ili ne. Sklopio sam ceo boks, napravio usisni i izduvni izlaz, na izlaz ce ici vent koji je tu u cev koja je tu. Svetla su mi tu. Ostala mi je ta folija, i sad zato sto pitam oko nje da li da je ostavim tako ili ne, odma frka kao da sam ubio nekog. Jedini odgovor konkretan koji sam dobio je da mi je svejedno, nije velika razlika. Ja ne pitam za razliku, nego za ucinak. Belu mat inace vec imam, samo je bilo pitanje da li farbati. I farbacu, zato sto iako na oko vise reflektuje sivo, ne moguce da je bolje to sa lezaljke za plazu nego u mat beloj koja je posle mylar-a najbolja... To je to, problem resen.
A vi malo iskulirajte od napadanja, ako vec ne znate odgovor nemojte napusavati!
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Niko tebe ne napusava,vec ti zborim realno... sve ovo sto ti pitas,to sve ima na forumu ispisano... samo mora da se cita i cita i cita ;)
A suzdrzavam se da te napusavam kako ti velis... jer imas puno teksta po forumu koji ide u krivi put...
Tako da smiri strasti,lepo sam ti odgovorio... srolaj jedan i cilaj ;)
Stej haj peace
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
Teme ti bacam na groblje jer nisu konstruktivne...dvije stranice i plafon.
Odgovori na tvoja pitanja su na forumu.Citaj !!:mad:
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Prefarbaj u bijelo.Kada ti dodje mylar stavi foliju i growaj dalje. Ne zamaraj se previse oko toga. Sa bijelom ce biti okej, a sa mylarom turbo okej.
:razvaljen::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.