Hydrogel

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
SmokeyThePot je napisao(la):
Evo danas sam bas nabavio 500 gr hydrogela .. 150 kn je 1 kg !.. Sad zanimaju me vaša iskustva outdoor , indoor!? .. koliko ste grama koristili po potu ili pak po biljci outdoor !..
ćitam na netu da je prosjek 50 gr po m2 !...

Znaci stavljali ste ga najvise na dno pota i ostalo mješali sa zemljom !?

u poljoprivrednoj apoteci !... Sad kojoj i u kojem gradu khm kmh :)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.188
358
Aj bar ime apoteke, nasla u Zelenom hitu, al mi nece prodati ispod, mislim 3 kile, a i vele da ne distribuiraju ostalima. Doduse, mislim da je i vermikulit sasvim OK za istu svrhu.
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Ja sam i hidroton mješao sa zemljom prije pa je isto dobro držao vlagu,o outdooru se radi i biljke u zemlji doslovno,zemlja je bila vlažna uvijek i nije bilo potrebe za zaljevanjem po cijelu godinu,samo sam đubrivo bacao prije kiše i to je to,sve se samo održavalo u biti!
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
Ja sam na rupu outdoor litrazu od nekih 50 l stavio 10l hydrigela znacu u deset litara vide sam sipao po malo gela dok nije napravio zelatinastu masu i dodao u rupu sa 50 l zemlje malo perlita itd i iskreno na tom mestu mi rastu dve biljke i najvece su u odnosu na druge gde je manje hydrogela,
 

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
osim ovog zadnjeg posta, nema bas konkretnih uputstava u omjeru zemlje i hidrogela. Ima li ko konkrenih mjera i nacina za koriscenje, jer na kutiji koju sam kupio uputstva vaze samo za hektare i slicne povrsine. Znaci, korisnik "nevalja", mjesa 1:5. Anybody else?
 

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.675
163
ajde ljudi ko djeca ste,ovaj neče da kaže ,ovaj se usro,drugi laže,ma niko pojma nema,3 stranice baljezganja. Ajde recite šta Ste saznali novog o HIDROGELU ovdje....GOOGLAY googlay-pitaj magičnogMilana....ajde više čovječe
 

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
pa da ti pravo kazem evo cjelog dana pokusavam da nadjem omjer za koriscenje i na svetom guglu pa i nema bas podataka a ni na slicnim stranim forumima, uglavnom kao koristim ne koristim, stavljam ga "malo" ili stavim ga "puno" ali konkretno KOLIKO ja ne umjem naci
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja sam procitao da ide 3grama hidrogela na litar zemlje nek me neko ispravi ako nije tako.
ako niste u mogucnosti da nadjete oridjidji gel da kupite pelene i iz istih izvadite,
tako cu ja sad da uradim pa javljam.
 

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.675
163
evo SLO-era je lijepo napisao može i pod AGROGEL (za hrv. i slo)-i sve fino piše,sory za srbiju ne znam
 

SkyHighatrist

Aktivan Član
18.10.2012
101
147
43
54
Bgd
Garden centar u Rakovici (Vidikovac), pijaca cveća u Krnjači (Zrenjaninski put), Metro CC u Krnjači, Flora ekspress u Borči... (ne znam da li imaju uvek, ali imali su). Garden Centar bi bio moj bet...

Van Beograda hydrogel ima A&S Union, Subotica.

Možda bi bilo dobro probati i Zeba Farm SP (Arum d.o.o. Deč):
Zeba Farm SP je sredstvo za čuvanje vlage u zemljištu zasnovano na skrobu iz kukuruza. Zeba funkcioniše kao sunđer u zemljištu gde upija vodu i u njoj rastvorene hranljive materije i otpušta ih u zoni korenovog sistema gde su najneophodniji. Granule mogu da uvećaju svoju zapreminu i do 500 puta. Širenjem i skupljanjem u zemljištu poboljšavaju strukturu zemljišta i omogućavaju bolju aeraciju. Najbolje je da se unosi u zemljište u zonu redova kod sadnje semena jer na taj način korenov sistem biljaka će imati optimalne uslove za razvoj.

Zeba je potpuno biorazgradljiva u zemljištu bez ostataka kao naprimer Hidrogel koji je baziran na produktima nafte. Sa Zebom možete ostvariti značajan skok prinosa i manje troškove navodnjavanja, a takođe je možete primeniti za suzbijanje pokorice zemljišta što je posebno bitno za kulture kao što je mrkva koja sporo niče. U Americi je veoma popularna kod proizvođača krompira i crnog luka.
Poslao sam im mail sa upitom za veličine pakovanja, dostupnost i cenu, javljam kad (ako) odgovore...
 
01.05.2016
10
0
1
35
Da podjelim informaciju za kolege iz Hrvatske,kupljen hydrogel tj. Agrogel .cijena 1kg 25eura.imate na njuskalu.
Pise da se mjesa 1gram na litru zemlje
 
26.03.2016
5
1
3
42
1 - 1,5 gr hydro gela na 1l supstrata. Podeli se ukupna kolicina supstrata na 3 dela. Prvi deo koji ide na dno se pomesa sa hydrogelom u pomenutim razmerama. Preko toga ostale 2 trecine cistog supstrata bez hydrogela i to je to. Peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aresinho