Ispovjedaonica kod Papa Romea

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
A usput...pitam se zasto "se slazem",,jel to zbog toga sto su mi drage price od Pape,njegov pristup forumu drugaciji od drugih..ili trava,jebeni NL koji me nosi pricom i ja se kao "slazem".Ali nije ni bitno..ispunio sam svoje misli sa slikama iz price,uhvatio koji zvuk..smrad ulice,betona..ljudi.U biti u trenutku me trznula prica..od trava,growowa,gnojiva,uzgoja..vratila me na put realiteta i nekih drugih "ciljeva"..Ciljeva da mi ne bude dosadno na Vutra org..bas zbog ovakvih ljudi kao sto je Papa..ili grijesim.Ma nije ni bitno..meni je dobro,nisam u tupilu,usao sam u pricu,bit,nasao sam izlaz iz tupila glupih pitanja i samog sebe u svemu tome...zato Vutra org ima taj kako bi rekli "stil","dusu"...
A ispovijediti se...ma necu,ovako mi je dobro,u dubokom grijehu,napusen...gladan..uff moram pojesti strudlu sa sirom...ali nije ni bitno..dobro mi je,izasao sam iz neke glupe price i pronasao smisao uz popodnevnu trubu,kafu...cill...
Sada znam..slazem se;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Sensi Star

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Otvorena za rasterecavanje sopstvenih tereta, a prerasla u nametanja tih tereta drugima.
Ja vjerujem, a ti si budala sto ne vjerujes.
Ja ne vjerujem ti si budala sto vjerujes.
Ova tema ne postoji - to je covjek izmislio.
Ova tema postoji, ako u nju cvrsto vjerujes.
Ova tema je preduboka, a ja nisam ponijela leptirice za plivanje.
Ova tema sluzi za iskoristavanje i zloupotrebu povodljivih clanova, koji ce ispovijediti neku tajnu, pa ce muski clanovi biti ucjenjivani za hedove, a zenski za bludnicenje.

Jebote, srećom sam se odlučio pročitati stare postove, prije vlastite ispovijedi :)
A žena mi čita upise :fuck:


Moja intimna ispovijest ide ovako:
Neće od toga biti ni mjesec dana da sam se počupao sa najstarijim proizvodom svojih reproduktivnih aktivnosti. Mamlaz završio školu, ja mu namjestio neki poslić, kapnula mu neka kinta, pa sad misli da je uhvatio Boga za mu_a. A guzicu još pravo ne zna obrisat. Njegova guzica nije tema moga upista, a ni nije mene ta svađa nešto naročito nasekirala, ali mi se jest uvukla nervoza. Pa sam, u nastavku večeri, počeo razmišljati o neplaćenim računima i sl., a onda je, fala Bogu, nervoza još narasla. Kad se tema dovaljala do računa za struju, tu je već bio gadan mazohizam na djelu. A na kraju sam samoga sebe iscipelario slikovitim razmišljanjima o tome kojikuracpušimovogovno i kojisamjajadnikkadnemoguprestatpušit, iako nit sam zdrav, nit mogu riješit račune.

Onda u jednome momentu promislim, pa kažem sebi - sve je u redu. Ne bu mene niko fukal ! Pa si osvijestim sljedeće:
- Da je mamlaz - mamlaz, znao si i dosad. Ništa novo. Pusti ga neka odradi kako je naumio, neka udari glavom u zid, pa će se sam ispraviti. Pošto je glava njegova, mamlaz ima puno pravo na udarac.
- Račune mogu privremeno riješit tako i tako, a naknadno će kapnut nešto. Tako je i bilo.
- Od ovoga trenutka više ne pušim duvan, ako nije zamiješan sa travom. U tu svrhu, prelazim sa cigareta, na duvan u kesici.


I tek što prođe dan, iznenada i bez najave je svanuo novi. Taj proces se inače svakodnevno ponavlja.

Sutradan sam riješio račune.
Još dva dana nakon sutradan, a to je bilo prek-preksutra, je trebalo da se mamlaz vrati kući krvavoga čela.
Prošlo je mjesec dana da nisam zapalio cigaretu.

Računao sam da sam ispunio sve zadane ciljeve, a onda danas gledam koliko mi je trajala vrećica Chesterfielda.
Ispada da marnem 10-12 frula skoro čistaka dnevno.

I onda su krenula pljuštati pitanja na koja nemam odgovor, pa pitam vas, sada i ovdje:

- jel to znači da sam sad pušač, ili nepušač?
- može li se ostati trudan, ako si samo pušio?
- može li se ostati trudan, ako si plivao u bazenu u kojemu je prije tebe netko drugi pušio, a ti nisi pušio?
- ima li kontraindikacija za korištenje rs ulja u trudnoći?

To su bila pitanja vezana uz pušenje i trudnoću, ali ima i drugih. Naime, ja sam zbog bolesti dugotrajno uzimao rs ulje. Svemu dođe kraj, ali ne i mojoj ljubavi prema ulju. Došao je kraj bolesti, a ja zaključio da je možda vrijeme da spustim razine tehaceja i cebedeja u sebi. Čisto da vidim šta će se desit. I krenuo u spuštanje doza otprilike istovremeno sa ovim planom prestanka pušenja. I onda se preklopilo nekih 10-ak dana u kojima sam bio puknut k`o zvečka, u totalnoj pozitivi, pisao pjesme, osvjestio sebi dragi moj @romeo, da je ovo MOJ svemir u kojemu si ti, i svi vi ovdje, jako dobrodošao, te nalazim da mi je vrlo, vrlo drago što nam se svemiri, bar virtualno, poklapaju. A virtualno će ga doć istoznačno kao i stvarno, a ja ti ne trebam objašnjavat zašto je to tako, jer ti to objašnjavaš ovdje nama.
Nego, ovakve pričice mene prilično teško idu kad nisam high, a ja više nisam high. Kad uzmem, npr. 0,3 g ulja i 10 đoja, ja sam tako turobno i obično čist. Pa ni da me zaljulja. Kako ću živit ovako? Kako ću gledat one nakaze na teveju ubuduće kako seru lažu i krevelje se?

Tako da, i tu ima niz pitanja koja muče moju nježnu i bremenitu dušu.

Cijenit ću svaki iskren i dobronamjeran savjet.
Avanturisti, narkomani i alkoholičari isključeni.

vaš joe

_________________

@ cvjetni:
ne brini se za laži. bar toga nismo gladni.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Nego, ovakve pričice mene prilično teško idu kad nisam high, a ja više nisam high. Kad uzmem, npr. 0,3 g ulja i 10 đoja, ja sam tako turobno i obično čist. Pa ni da me zaljulja. Kako ću živit ovako? Kako ću gledat one nakaze na teveju ubuduće kako seru lažu i krevelje se?

Tako da, i tu ima niz pitanja koja muče moju nježnu i bremenitu dušu.

Cijenit ću svaki iskren i dobronamjeran savjet.
Avanturisti, narkomani i alkoholičari isključeni.

vaš joe

Imam prijatelja, ne mogu reci da je pesimista, al je "zglajzo" u crnjak da mu samo usi iz crnjaka vire. Tek, s vremena na vrijeme proviri mu i nos, cisto da udahne malo vazduha, pa da opet zaroni u vlastito crnilo. Ponekad mi se cini da on u tom crnilu uziva.

Svaka medalja ima dvije strane, pa tako i ovaj svijet, u kojem se rodismo, ima svoju dobru i onu malo manje dobru. Sreca pa nam je dato pravo izbora, pa mozemo birati koju stranu cemo gledati, a nesreca je u nama samima, jer sami izaberemo blenuti u onu losiju.
Zivotni, egzistencionalni, problemi su realnost - oni su izazov, dok su strahovi od mogucih posledica tih problema iracionalni i znaju nam napraviti nocne more od zivota.
Svi bi mi da sprecimo drage nam osobe da zapadnu u probleme i to cinimo, uglavnom, dobronamjernim savjetovanjem. Ponekad poneko nema sluha, nema moc, nije zreo da ispravno rastumaci savjet, posebno proizvodi nasih reproduktivnih organa, pa nastave po svom i zapadnu u neprilike.
U takvoj situaciji, kad im je pomoc najpotrebnija, treba im pomoci, jer na taj nacin najbolje nauce gradivo. Yebes savjetovanje za izbjegavanje problema, ako ni sami ne znamo rjesenje problema, ukoliko do njega dodje.

Ova tvoja pitanja, dragi nam @joe123 tipa "Kako ću živit ovako? Kako ću gledat one nakaze na teveju ubuduće kako seru lažu i krevelje se?" vise zvuce kao posalica, onako pro forme. Ali, ako bas trazis odgovore, ne ocekuj nista vise od ovih:
- Sretno i lako!
- Nemoj da ih gledas!

Jest' da oci gledaju, ali je mozak taj sto vidi. Ako trazi lose, oci ce gledati u lose, ako trazi dobro, oci ce gledati u bolje.
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Evo, mene drži žešći optimizam ovijeh dana. Tako da one moje žalopojke iz gornjega posta možemo slobodno zanemariti, jerbo je cijelome postu cilj bio da se ubacim u priču.

Ali, ima u tom postu istine. U biti, cijela je istina, ali ne bojim se da sam trudan i ništa me ne muči. I ova priča sa ukidanjem cigara i smanjivanjem doza rs ulja i posljedičnih 10 dana "very high" života je živa živcata istina. I u tom periodu mi se izdogađalo svašta nešto u životu, a sve čudno, neobično i lijepo. A baš to sam na neki način i prizivao, jerbo sam svakodnevno meditirajući zavaljen u fotelju, u eter izbacivao količine pozitive k`o da mi je guzica uštekana direktno na Krško.
I bilo je tu nekih momenata a da ne znaš je li čudo ili nije, pa se pitaš tko uopće određuje što je čudo a što nije, pa kažeš da je to što se desilo čudo jest, jer se desilo tebi, a ti imaš pravo odlučiti u svome životu što je to čudo.
I potom se upitaš je li možda moguće da si ti - ja - svaki od nas - ustvari doslovno dijete Božje, kojemu je dan cijeli Svemir na upravljanje, tebi tvoj, a meni moj, a na tebi je samome naučiti se, pa svoj vlastiti svemir dovest u Harmoniju? A štos je u tome da i ja i ti i svaki od nas ponaosob, doista i možemo dovesti svoj vlastiti Svemir u Harmoniju. Pa su sada moj Svemir i tvoj Svemir i Svemir od sviju skupa u međusobnoj interakciji na nevidljivoj Božjoj vagi?
A onda mi je potom palo na pamet da se ideja kako sam Bog u vlastitome Svemiru koji se mora naučiti kako ga dovesti u Harmoniju, u stvari naročito ne razlikuje od mogućnosti da sam potprogram u ogromnom sveprisutnom inteligentnom programu, te da svoju pripadnost tome programu, svoju svrhovitost, svoj smisao, moram dokazati na način da pokažem svoju vlastitu inteligenciju. I kad bi uspio, vjerojatno bi tada i taj potprogram osjetio isto, što i onaj mali Bog svoga Svemira. Harmoniju.

I tako, razmišljao sam ja, stvarno, o svemu.

I sad, možeš ti meni reći da sam ja totalno popizdio od dima, što možebitno i jesam. Ali, bauljajući kroz mjesece svega ovoga što si ti ovdje nadrobio, vidim ne jednu, ne pet, nego na desetine poruka, koje se perfektno uklapaju u ta moja snatrenja, meditacije, štaliveć. Ja mislio da sam otkrio nešto novo, a onda pročitam ovako ovdje tebe na forumu (što sam mogao i prije, ali nisam, a i da jesam - ne bih shvatio). I ne samo to! Onda iste takve poruke - crtice - sitnice - mudrosti nađem u nekom filmu, kojega također tek tada ispravno shvaćam. Pa neku crticu u nekoj knjizi. I onda jednostavno dođe vrijeme i ja osvijestio sebi da od ovoga momenta odlučujem gledati život u punijim bojama, sa intenzivnijim mirisima i dubljim osjećajima. Jer imam pravo na to, a imam i mogućnost. Naime, upravo mi je onako, kako ja mislim da mi je. Moj život - moja odluka. Pa onda, zašto bih odlučio ovako živjeti? Ovako je ljepše.

A onda opet, ne znam šta da kažem, nit za što da se uhvatim.
Sad bi ja trebao dati neku pametnu poveznicu, ali ne mogu. Neke stvari osjećam, a osjećaje jednostavno ne možeš napisati na papir.

I tako ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Papa Romeo and oz

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Razgovor sa "zlatnom" ribicom (nije u pitanju japanski sarancic, vec ona sto ispunjava po tri zelje, uglavnom.

- Ooo Romeo, bas mi je drago sto si me upecao. Aj' pusti me, pa da rijesimo one tri zelje na koje polazes pravo.
- Moze li, ribice, za pocetak da se pretvoris u nesto konkretnije? Mislim, stvarno mi bezveze pricati sa ribicom. Ne podcjenjujem tvoju moc da govoris, vec mi nekako neprirodno razgovarati sa ribicom.
- Jel' ti ovako prirodnije? - upita me prezgodna plavusa, bujnih grudi, uskog struka, zanosnih kukova i dugih nogu.
- E, jbg, ribice! Sad mi nije do razgovora. Budi musko, budi ribolovac sa konzervom piva u ruci i zabacenim stapom, prijatnije cu se osjecati, a i razgovor ce glatkije teci.
- Ooo kolega, bistro! Javlja li se sta? - Obrati mi se brko u srednjim godinama s konzervom "jelena" u ruci.
- Bistro kolega! Javlja se, al da ti pricam ne bi ti meni vjerovao, zato cu ja da cutim. Tebi, ako je do price, slobodno se raspricaj. Ja vise volim da slusam.
- Dobro kolega. Reci tu zadnju zelju, posto si vec dvije ispuc'o da napravis prijatniju atmosferu.
- Jesam i vec mi je prijatnije. Sto se zelje tice, zelim da upecas zlatnu ribicu, pa se ti zamaraj koje tri, od milion da izaberes, a mene pusti da na miru mozak odmorim, ionako sam radi toga i dosao na pecanje...

... zdravo Brko! Pusti me, pa da ti ispunim tri zelje...
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
... a Brko će ribici: Romeo je malo zbunjen i ne zna kakvu je šansu propustio. Blesonja ne zna što radi i po cijele dane ili peca, ili šeta šumom. Valjda je čovjeku popustila koja daska u glavi. Zaboravi na njega i njegove želje.
- Tvoja želja, moja zapovijed. Zaboravila sam.
- Ali , samo sam te htio uputiti na Romeovu glupost, ništa više. On mene uopće ne zanima i zašto bih ja SVOJE želje trošio na njega? Pa, imam ja SVOJ život za SVOJE želje. Molim te, zanemari tu izjavu i ne računaj je za prvu želju !
- Pa pravo da ti kažem, i mene zanima zašto ljudi SVOJE želje, SVOJE živote, SVOJE potrebe, određuju na način da se uspoređuju s nekim drugim, s njegovim potrebama i mogućnostima. Reci ti meni, zašto ti smeta Romeo? Koliko ja vidim, on je miran sam sa sobom. Vi ljudi općenito imate vrlo interesantnu naviku da se puno patite vlastitim životom. Ipak, putujući kroz isti, uglavnom brinete nečije tuđe brige.
Što se tiče tvoje želje da poništim prvu želju, uslišit ću ti je. Znači da se od ovoga trenutka tvoja želja da poništim prvu želju uvažava, čime prva želja da zanemarim Romea biva zaboravljena. Ova druga želja, koja poništava prvu želju, od sad postaje nova prva želja. Čekam na drugu ...

Brko je pogleda i u prvi tren promisli `vot a stjupid bič`. U drugi tren promisli kako mu je ipak ostavila još 2 želje, pa da ipak nije pristojno da za ribicu misli kako je stjupid bič. Bar toliko dugo, dok ne ispuca želje. U trećem mu je trenu još sinulo da prvo treba dobro promisliti, prije nego izjavi iduću želju, da ga opet ne bi, jelte, zajebala. A ta želja će ovoga puta biti za njega, i samo za njega. Pa onda, tek u četvrtome trenu, progovori:

- Moje preostale dvije želje su zdravlje i bogatstvo. Da opet ne bi bilo zabune, ovaj put ću ti objasniti natenane što želim, prije nego mi želju ispuniš. OK?
- Slušam, Brko.
- Kad kažem da želim zdravlje, to znači da želim biti besprijekorno zdrav tokom cijeloga života. I još ...
- Jebiga, moram te prekinuti. Ne mogu mijenjati prošlost, niti određivati budućnost. Mogu ti samo promijeniti sadašnjost. Ne razumijem to sranje baš najbolje, ali problem je u nekim vremenskim petljama.
- OK, onda. Želim biti besprijekorno zdrav i sramotno bogat. Želim imati više bogatstva ja sam, nego ima cijeli grad. Računam ovako: ako sam bogat, omogućit ću sebi lagodan život. Ako sam zdrav i lagodno živim, živit ću dugo i sretno (i još, samo u mislima: vidiš tuko kako se ispravno žele želje, a ne k`o onaj praznoglavac prije mene).
Ribica će njemu na to:
- Dobro, pajdo. Savršeno si zdrav. Čisto da znaš, nije bilo ništa strašno. Više te neće mučiti hemoroidi, zakrpila sam ti karijese u 11 od postojećih 19 zubiju i malo sam ti popravila libido. Ostalo je bilo OK. Preporučujem ti da smanjiš rakiju. Što se tiče novaca, čekaju te kući.

Brko baci ribicu i kaže:
- Stjupid bič.
- Hvala i tebi.
____________________________

64 godine poslije, brkati starac sjedi na istoj plaži, i razmišlja...
 
Poslednja izmena:

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
.. Razmislja Brko, kako lagano promaknuse zadnje 64 godine, u zdravlju i izobilju svega i svacega.
Sta god je pozelio - kupio je. Bez trunke napora, bez jednog jedinog problema.
Razmislja brko, sta ce i kuda sa sobom?!
Nista mu vise nije interesantno na ovom dunjaluku. Dovoljno je bilo 64 godine da sve iskusi, da sve proba, da sve svoje zelje pokupuje, da svima pomogne da lagodno i bez briga zive.
Zadnjih par dana ubija se od dosade.
Sve sto radi ponavlja ono sto je vec prozivio.
Bio je na svim zemaljskim destinacijama, od Marijanskog rova do Mont Everesta. Nema vise gdje ni da ode, a da vec nije bio. Nema sta ni da pije, a da vec nije pio. Nema nista novo da jede, a da vec nije jeo. Upecao je, Brko najvecu ribu. Ulovio je najveceg kapitalca medju zivotinjama. Kamasutra je dzepni prirucnik, u odnosu na njegovu bogatu, zivotnu enciklopediju erotskih poza.
Razmislja Brko, konta...
Sta ovo podje naopako?!
Dzepovi mi puni, a ja nikad prazniji!
Pokusava, Brko, prizvati sjecanja na lijepe trenutke, dok je jos imao sta pozeliti, i prizva ih.
Tada se i osvijesti.

E, moj Brko! - Viknu Brko sam sebi.
Pod brkove te sijede yebem! Kud si poletio?! Gdje si navalio?!
Nista ne traje vjecno, pa ni sreca koju si sam sebi pozelio.
Imam zdravlje, koje sad i ne zelim. Da se mogu, bar, razboliti, pa da pozelim da ozdravim.
Smrti mi na vidiku nema, zdrav sam k'o dren, a mozda ima neki qurac od zivota i poslije smrti.
Niko da mi se obrati za pomoc. Sve sam obezbijedio, da lagodno zive. Moglo mi se. Nemam kome ni pomoci, pa da bar na taj nacin osjetim trunku srece.
Pozelio je Brko da sve sto ima pokloni. Da ostane bez icega. Da bude gladan i zedan, ne bi li se patio, ne bi li rmbacio citav dan za neku dnevnicu, od koje bi se nahranio i napoijo i na taj nacin osjetio trunku srece.
Ali, toliko je dobra covjecanstvu napravio, da bi sve dobio bez muke, bez kapi znoja - jbg, dobro se dobrim vraca.

Sjedi, Brko, na plazi zabacenog stapa. Ceka zlatnu ribicu..

- Bistro, Brko!
Okrece se, Brko, i ugleda starca od 107 godina, sa sve stapom u ruci, ali ne onim za pecanje, vec onim za postapanje.
- Ti li si, Romeo?
- Taj sam, Brko. Grize li sta?
- Evo cekam, ne bi li zakacio onu zlatnu ribicu, od prije 64 godine.
- E, moj Brko! Nema nje vise.
- Kako nema? - Iznenadjeno ce Brko - Zar i zlatne ribice mogu da umru?
- Sve, ama bas sve, moj Brko, sto ostane bez smisla umire, pa tako i zlatna ribica.
- Kako ce ostati ribica bez smisla, kad joj je smisao ispunjavanje zelja?
- Jeste, Brko, ali ti si joj oteo smisao. Preuzeo si njenu ulogu. Sjeti se, da si prije nego sto si postao Brko, sa limenkom piva u ruci i zabacenim stapom, bio zlatna ribica. Ribica koja je upecala ribicu. Ribica koja je upecala sama sebe, a to ti je, moj Brko, najveci promasaj u zivotu.
Ribica je bila ogranicena mogucnostima. Nije mogla izaci iz vode i hvatati ljude po kopnu, da im zelje ispunjava. Morala je cekati da je neko zakaci, a u tom cekanju je bilo vise drazi, od sve raskosi koju si za svog brkatog zivota napravio.
- Znaci, meni vise nema ko pomoci?
- Nema, Brko. Ti si taj koji pomaze, ali svima si vec pomogao. Ostao si bez posla, Brko. Ostao si bez smisla!
- Pa, sta sad da radim, Romeo?!
- Rokni se, Brko!
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Što se tiče Romea, lik je doživio 107, a još živi. To znači da je 3 godine mlađi od mene (nevažno) i da ga je zdavlje služilo (važno). Kao što vidimo, pojavio se jednako zadovoljan nakon 64 godine (jako važno).
Reklo bi se da je Romeo za sebe dobro izabrao.
S druge strane, ostaje otvoreno pitanje njegove moralne, materijalne, pa čak i krivične odgovornosti. Naime, očito je da je igrom riječi naveo zlatnu ribicu da se duplicira, upadne u životne zavrzlame i posljedično nestane. Meni naprimjer još nije sasvim čisto tko je tu Brko, a tko ribica. Nije bilo ni njoj. A zlatna ribica je bila javno dobro.

Pravo da ti velim, Brko me ugodno iznenadio. Nisam očekivao da će zadržati karakter zlatne ribice, jednom kad se preobratio u Brku. Više sam očekivao da će postati dio nove elite, navući se na razne perverzije, spucati sve novce, pa bankrotirati kroz 10 godina. Još 5 godina poslije, umrijeti od upale pluća koja je posljedica aidsa koji je posljedica dugogodišnje ovisnosti o heroinu. Nije to lijepo od mene. Moje misli su moj izbor i moja stvarnost, baš kao što su tvoje misli tvoja stvarnost. Tako i da izbor misli govori o misliocu. A ja sam izabrao svinjarije. Imao sam predrasude o Brki, baš kao što je Brko imao predrasude o Romeu.

I sad, kad ga vidim žalosna, i meni dođe žao.
I onda se mislim, što je trebao zatražiti od ribice? Pustiti je bez želja, ili?

Što bi pošten čo`ek, drug i starešina trebao pitati ribicu, kad bi na raspolaganju imao samo jednu želju?
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Nisam uspio naći pravi odgovor.
Mislim, ako ti je cilj kupiti auto ili put oko svijeta, želja će ti u tome ekspresno pomoći. Ali, ako ti je cilj nekakvo opće zadovoljstvo životom, onda ti rješenje neće dati zlatna ribica. Takav život moraš sam sa sobom stvoriti.

Tako da, "što se zelje tice, zelim da upecas zlatnu ribicu, pa se ti zamaraj koje tri, od milion da izaberes, a mene pusti da na miru mozak odmorim, ionako sam radi toga i dosao na pecanje..."
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Što bi pošten čo`ek, drug i starešina trebao pitati ribicu, kad bi na raspolaganju imao samo jednu želju?

Zamisli, samo, kakav bi to paradox bio, kada bi taj uslov "samo jedne zelje" morao biti ispostovan.
Sta ako bih pozelio da mi ribica ispuni zelju da ja njoj ispunim zelju?
Kakav bi tek zaplet nastao, kada bi ribica vratila istom mjerom?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: metalmaniac

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Sjedim jedne prilike u omiljenoj kafani, ispijam kafu i piljim u monitor na kojem se vrte kuglice sa brojevima. Otvaraju se vrata kafane, skrenem pogled s monitora u smjeru tek otvorenih vrata i ugledam zenu cetrdesetih godina, poznatog mi lika, al da me yebete, ne mogu se sjetiti odakle je znam. Ne mogu se sjetiti ni da li je znam, uopste.
I dok se ja naprezem u pokusaju prisjecanja, pridje mi zenska i polustidljivo upita, "Izvini, zasto piljis u mene?
U meni zbunjenost procvjeta, zapitah sam sebe - ko u koga pilji.
Tek tada shvatih da sam citavo vrijeme, dok sam prizivao sjecanje, piljio u njeno ljepuskasto lice.
Kao sto je red, kulturno je zamolim za oprostaj, uz opravdanje da nije bilo zlonamjerno. Rekoh joj kako i jeste, da mi se ucinila od nekud poznatom i da sam mozak pustio na lutanje kroz lavirint sjecanja.
Tog momenta nastade zavrzlama u dijalogu, koji je protekao ovako:

- Start ti je katastrofalan, bez obzira sto privlacno izgledas!
- Uljepsala si mi dan s tim "privlacno" ali si ga nulirala sa tim "startom". Nije mi namjera da te startujem, vec, kao sto spomenuh, sjecanje da vratim.
- Pa, jesi li ga vratio, ili ti treba jos malo vremena da piljis?
- Nema potrebe za cinizmom - rekoh joj, dok mi se osjecaj da je poznajem iz sekunde u sekundu pojacava.
- Znas, nije bas prijatan osjecaj ispijati kafu dok te neko netremice posmatra. Pogotovo neko koga prvi put vidis u zivotu.

Gleda me u oci, kao da pokusava u dusu da mi prozre.
Gledam i ja u njene. Boje su kestena, uokvirene izrazenom linijom blago otecenih kapaka oko kojih su se smjestile bore. Bore joj odisu zrelim godinama.

- Pa, frajeru...
- Imam li jos sta za reci ili odustajem od pokusaja? Jesi li to zaustila pitati?

Prodoran pogled smjeni joj zbunjenost.

- Ti kao da mi misli citas. Kako si znao sta sam naumila reci.
- Davno prozvakana zvaka zene zeljne druzenja.

Slagah joj prvo sto mi palo na pamet. Nisam se usudio reci joj da mi se pamcenje vratilo, da sam se sjetio da sam sve to vece prije sanjao.
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Zamisli, samo, kakav bi to paradox bio, kada bi taj uslov "samo jedne zelje" morao biti ispostovan.
Sta ako bih pozelio da mi ribica ispuni zelju da ja njoj ispunim zelju?
Kakav bi tek zaplet nastao, kada bi ribica vratila istom mjerom?
Da razmislimo: Poželiš li to što si naveo, ustvari si od ribice zatražio da zaželi želju, a potom tebi omogući da joj je ispuniš. Drugim riječima, ribica je sve odradila, a ti si sebi prigrlio svu slavu. Podsjećaš me na neke lokalne političare.
Ribica bi ti uzvratila istom mjerom iz razloga, što u krasni ku*ac ide sve, na što politika položi šapu.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Dobro prijatelju, jesu li snovi bar mokri bili? Ili si, jadan, zaboravio?
Ako si zaboravio, to se računa kao da nije ni bilo.

Ooo, prijatelju! To je vec zesca intima :)
Sjecam se i nastavka.
Taman sto mi se mozgom razlila misao, kako je riba zinula na crva i kako cu je odrati istim, riba poprimi lik moje supruge, sa sve oklagijom u ruci. Onako zaprepasten upitah je "sta ce ti oklagija u rukama, kad nikad pite razvila nisi?"
Odgovor na postavljeno pitanje stigao je munjevito, cak mi se i munja pred ocima ukazala, a glavurda osjetila udar groma.
Bog zna sta bih sve jos osjetio da se nisam probudio.

Ovo po pitanju ribice i zasluga, pogotovo sto se politike tice, definitivno si u pravu.
Politika je najveci paradox od kako je svijeta.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Bice da je pravo dobra djoja, kad ti je i brisanje poruke nauka.
Imas opciju "alatke" odmah ispod poruke koju postas, tu su sakrili opciju brisanja. Sram da ih bude. :)