Ispovjedaonica kod Papa Romea

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
jel moze meni netko odgovorit na ovo.zasto se tesko razumijemo?stalno se prepiremo,cas mo zadovoljni cas nismo,sto je uzrok svih tih zbivanja?ko je kriv za to?zasto nemozemo postic sklad i mir na ovoj planeti?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rope73

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
zelim cut i druga misljenja,ako ste voljni;)sve u svemu sami smo krivi sto zivimo u dobru i zlu..power zadovoljan sam tvojim odgovorom,al zar nebi bilo bolje da je sve idilicno i dali mislis da moze bit?
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
jel moze meni netko odgovorit na ovo.zasto se tesko razumijemo?stalno se prepiremo,cas mo zadovoljni cas nismo,sto je uzrok svih tih zbivanja?ko je kriv za to?zasto nemozemo postic sklad i mir na ovoj planeti?

misliš na općenite rasprave i prepiranja ili na sveukupnu situaciju?
vrlo je jednostavno, planeta ima ograničene resurse, i osim toga postoje ljeni ljudi i radišni, oni ljeni bi željeli sve bez da rade, radišni rade i previše, na kraju evo ti situacije gdje su europa i amerika ubiti bogate zemlje na grbaču siromašnijih zemalja, da ne izrabljuju toliko afriku i aziju mislim da nebi bila baš takva situacija kao što je to sada... bilo bi dosta veće siromaštvo.. a tu su i nesposobni ljudi na visokim pozicijama, kojima nije toliko bitno očuvanje neobnovljivih izvora energije, više se baziraju na sada, i čisto trenutno bogatstvo, a mi ljudi samo gledamo i šutimo.. baš me zanima šta će biti kad se ti neobnovljivi izvori energije potroše, ili kad populacija naraste do te mjere da planet neće biti dovoljan za sve, hrane neće biti za sve, pretpostavljam da će tada doći do masovnih ratova ili čak pada civilizacije kao što su već i ostale civilizacije pale... nije niti ova civilizacija bogzna koliko napredna niti stara...

Da bih objasnio pojavu koja nema primjetne oblike i pojavnost, nesto sto je za nasa cula apstraktno, ali, ipak postojece moram pisati u alegoriji.

To sto si nabrojao za bibliju i zakon o kamenovanju, ne bih se iznenadio da si dodao da svestenici u hriscanstvu zrtvuju djevice na oltaru. Znaci, veze s vezom nema.

točnije, želiš reći da bi objasnio nešto o čemu neznaš niti znaš da postoji uopće moraš koristiti alegoriju jer ubiti neznaš niti sam šta reći..

objasni kako nema veze sa vezom, jesi spomenuo da su bibliju napisali vrlo inteligentni ljudi? i ja sam ti dao neke primjere inteligentnosti u bibliji, mogu ti i dati primjere vrlo inteligentnih priča koje nemaju veze sa vezom, u kojima se vidi da je ubiti knjiga pisana umom iz bakrenog doba..

i kao i uvjek i dalje izbjegavaš moja pitanja, namjerno, i praviš se da su ona glupa, a ubiti nisu.. zamke jesu, ali zamke da te uhvatim u tvojoj nelogičnosti, ali pitanje je dali namjerno izbjegavaš ili tvoj um to izbjegava namjerno da bi i dalje ostao u sigurnoj zoni van neobjašnjivoga
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: gazimir

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.251
10.203
358
ovo je tak ofrlje, da se neko javno mišljenje ne bi trebalo iznosi tak ofrlje, ili sam ja cenzurist????
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
al zar nebi bilo bolje da je sve idilicno i dali mislis da moze bit?
ne verujem da bi bilo bolje niti verujem da moze biti, prouci malo jin i jang i videces da je to nemoguce, jednostavno prirodan tok stvari nije takav. sta bi radio proton da nema neutrona ;) ti bi samo dan a da nema noci, svet u kom postoji samo belo i ne znaju za crno, svet u kome su samo muski a nema zenskih... i jos da su muski uvek zadovoljni i puni razumevanja... jbg. ne ide, prirodno ne ide, bar u kontekstu naseg bivstvovanja
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
točnije, želiš reći da bi objasnio nešto o čemu neznaš niti znaš da postoji uopće moraš koristiti alegoriju jer ubiti neznaš niti sam šta reći..

objasni kako nema veze sa vezom, jesi spomenuo da su bibliju napisali vrlo inteligentni ljudi? i ja sam ti dao neke primjere inteligentnosti u bibliji, mogu ti i dati primjere vrlo inteligentnih priča koje nemaju veze sa vezom, u kojima se vidi da je ubiti knjiga pisana umom iz bakrenog doba..

i kao i uvjek i dalje izbjegavaš moja pitanja, namjerno, i praviš se da su ona glupa, a ubiti nisu.. zamke jesu, ali zamke da te uhvatim u tvojoj nelogičnosti, ali pitanje je dali namjerno izbjegavaš ili tvoj um to izbjegava namjerno da bi i dalje ostao u sigurnoj zoni van neobjašnjivoga

Ti tumacis stvari kojima si okruzen na svoj nacin, po svojim mogucnostima. Ja to radim u skladu sa svojim. Ubijedjen si u svoje stavove i ja to postujem, ali, nemoj ih meni nametati, molim te. Nemoj me ubjedjivati u svoju logiku, jer smatram da ti je pomalo skakljiva.
Nadji pasus u bibliji gdje pise da promovise robovlasnistvo i ubistvo.
Nisi procitao da pise kako treba okrenuti i lijevi obraz ako te neko lupi po desnom? - Zamisli, meni je ovo sasvim logicno. Tebi?

Ovaj zadnji pasus u citatu nalaze upotrebu hepeka :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zendramax

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
ok ja vrerujem da bi bilo bolje i vjerujem da moze bit.prouci sam ja jing jang:) sta bi radio proton da nema neutrona, pa vjerojatno bi puca od srece:lol: samo sam zeli malo vas cut .imam ja odg na svoje pitanje u svojoj glavusi.imenjace misli sam na jedno i drugo:)
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
Ti tumacis stvari kojima si okruzen na svoj nacin, po svojim mogucnostima. Ja to radim u skladu sa svojim. Ubijedjen si u svoje stavove i ja to postujem, ali, nemoj ih meni nametati, molim te. Nemoj me ubjedjivati u svoju logiku, jer smatram da ti je pomalo skakljiva.
Nadji pasus u bibliji gdje pise da promovise robovlasnistvo i ubistvo.
Nisi procitao da pise kako treba okrenuti i lijevi obraz ako te neko lupi po desnom? - Zamisli, meni je ovo sasvim logicno. Tebi?

Ovaj zadnji pasus u citatu nalaze upotrebu hepeka :D
ja nikome ne namečem stavove, ja samo ispitujem tuđe, a tebi je i ispitivanje dovoljno da te isprovocira, i da ignoriraš pitanja, pitaj me koje god pitanje želiš, niti jedno neću ignorirati, ja se ne sakrivam od ničega, nađi nelogičnost u mojem vjerovanju, ja ću prvi biti zahvalan, možda nešto naučim, ali ti se očito bojiš preispitivanja, šta ako si u krivu?

pročitao sam da treba okrenuti lijevi obraz ako te neko lupi po desnom, dali se ti prvi pridržavaš toga? u šta ćemo se kladiti da ne?

eto dao si čisti primjer nelogičnosti, recimo piše da treba okrenuti lijevi obraz, dali je bog okrenuo lijevi obraz? ne on je odna pokazao gnjev božiji...
a i zašto okrenuti lijevi obraz, to je po mojem mišljenju čista glupost, ako te netko udari makar se udalji ili u krajnjem slučaju vrati mu, okretanje obraza je čista glupost, ljepo zvuči, ali ostaje na tome.. znači dođe kriminalac opljačka ti kuću, ti moraš stojati i dati mu ostatak on te udari ti okreneš drugi obraz, da mi je samo vidjeti tu scenu.. čisti primjer nepoštivanja samoga sebe, ako sam sebe ne poštuješ nemoj očekivati da će te itko drugi poštivati...

što se tiče biblije, evo malo čitam po bibliji, evo ti jedan zanimljiv zakon:
Jahve reče Mojsiju: 2»Govori Aronu, njegovim sinovima i svim Izraelcima te im reci: ‘Evo što je zapovjedio Jahve: 3svaki onaj od Izraelova doma koji u taboru ili izvan tabora zakolje vola, ili ovcu, ili kozu, 4a ne donese ih na ulaz u Šator sastanka da se prinesu na dar Jahvi pred njegovim Prebivalištem, svaki takav neka je odgovoran: prolio je krv i neka se odstrani iz svoga naroda.’ 5Zato neka Izraelci svoje žrtve koje bi htjeli klati vani u polju dovedu na ulaz u Šator sastanka, k svećeniku, i neka ih prinose kao žrtve pričesnice. 6Neka svećenik izlije krv po Jahvinu žrtveniku koji se nalazi na ulazu u Šator sastanka, a loj spali na ugodan miris Jahvi, 7tako da ubuduće ne prinose svojih žrtava klanica jarcima s kojima se odaju bludu. Neka je ovo trajan zakon za njih i njihove naraštaje.
----------------

dakle naredio je da klanje žrtve bude trajan zakon, kad si zadnji put pridonjeo žrtvu? ako nikad nisi zaklao niti jednu jedinu životinju u životu, dobro, ne moraš, dali se slažeš da se mesare mora udaljiti iz naroda i smatrati ih poganima?

evo još malo primjera:
Psovka i zakon odmazde
A sin jedne Izraelke, komu otac bijaše Egipćanin, iziđe među Izraelce i zametne u taboru svađu s nekim Izraelcem. 11Uto sin Izraelke pogrdi Ime i opsuje ga. Tada ga dovedu Mojsiju. – Mati mu se zvala Šelomit, a bila je kći Dibrijeva iz plemena Danova. – 12Stave ga u zatvor dok im se ne očituje volja Jahvina.
13Onda Jahve reče Mojsiju: 14»Izvedi psovača iz tabora. Potom svi oni koji su ga čuli neka stave svoje ruke na njegovu glavu. A onda neka ga sva zajednica kamenuje.
15Poslije toga ćeš ovako prozboriti Izraelcima:
‘Tko god opsuje Boga svoga neka snosi svoju krivnju; 16tko izgovori hulu na ime Jahvino neka se smakne – neka ga sva zajednica kamenuje; bio stranac ili domorodac, ako pohuli ime Jahvino, mora mrijeti.
17Ako čovjek zada smrtan udarac drugome, mora se smaknuti. 18Tko usmrti živinče mora ga nadomjestiti: život za život.
19Tko ozlijedi svoga bližnjega neka mu se učini kako je on učinio: 20lom za lom, oko za oko, zub za zub – rana koju je on zadao drugome neka se zada i njemu.
21Tko usmrti živinče mora ga nadoknaditi, ali tko ubije čovjeka mora umrijeti. 22Neka vam je jednak sud i strancu i domorocu. Jer ja sam Jahve, Bog vaš.’«
23Pošto je Mojsije to izložio Izraelcima, oni izvedu psovača izvan tabora i zaspu ga kamenjem. Učine, dakle, Izraelci kako je Jahve Mojsiju naredio.
------------------------

jesi li ikada opsovao boga? ako jesi, dakle u redu je da te svi kamenuju, bog je to odobrio..

evo još jedan primjer:
Protiv idolopoklonstva
»Sve što vam naređujem držite; tomu ništa ne domeći i ništa ne oduzimaj.
2Ako se u tvojoj sredini pojavi kakav prorok ili čovjek sa snoviđenjima pa ti iznese kakvo znamenje ili čudo; 3i to se znamenje ili čudo o kojem ti je govorio ispuni i onda ti on rekne: ‘Pođimo sad za drugim bogovima kojih dosad ne poznaješ i njima iskazujmo štovanje’, 4nemoj slušati riječi toga proroka ni sne toga sanjača: ta to vas iskušava Jahve, Bog vaš; hoće da dozna ljubite li zbilja Jahvu, Boga svoga, svim srcem svojim i svom dušom svojom. 5Idite samo za Jahvom, Bogom svojim; njega se bojte; njegove zapovijedi vršite; njegov glas slušajte; njemu štovanje iskazujte; uz njega se priljubite. 6A onaj prorok ili sanjač neka se pogubi jer je poticao na otpad od Jahve, Boga vašega, koji vas je izveo iz zemlje egipatske i otkupio vas iz kuće ropstva. Onaj te htio zavesti s puta kojim ti je Jahve, Bog tvoj, naredio da ideš. Tako treba da iskorijeniš zlo iz svoje sredine.
7Kad bi te brat tvoj, sin majke tvoje, ili sin tvoj vlastiti, kći tvoja, žena u tvom naručju ili prijatelj tvoj koji ti je kao i život, potajno zavodio govoreći: ‘Hajde da iskazujemo štovanje drugim bogovima’, kojih ne poznaješ ni ti niti su ih poznavali tvoji oci, 8bogovima onih naroda što oko vas budu, bilo tebi blizu bilo od tebe daleko, od jednoga kraja zemlje do drugoga – 9nemoj pristati niti ga slušaj! Neka ga tvoje oko ne sažaljuje; ne štedi ga i ne sakrivaj ga, 10nego ga ubij! Neka se najprije tvoja ruka digne na nj da ga usmrtiš, a onda ruka svega naroda. 11Zaspi ga kamenjem dok ne umre, jer je kušao da te odvrati od Jahve, Boga tvoga, koji te izvede iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. 12Sav će se Izrael, kad to čuje, napuniti strahom te više neće počinjati takva zla u tvojoj sredini.
13Ako u kojem tvome gradu što ti ga Jahve, Bog tvoj, dadne da se u njemu nastaniš, čuješ gdje govore: 14‘Pojavile se ništarije iz tvoje sredine i zavedoše žitelje svoga grada kazujući: Hajde da služimo drugim bogovima!’ – kojih vi inače ne poznajete – 15tada dobro istraži, raspitaj se i temeljito izvidi. Bude li istina i doista se ta grozota učinila u tvojoj sredini, 16onda posijeci oštrim mačem stanovništvo toga grada, izvrši nad njim kleto uništenje i nad svime što bude u njemu. 17Snesi onda sav plijen nasred trga te spali grad sa svim plijenom kao paljenicu Jahvi, Bogu svome. Neka zauvijek ostane ruševina i neka se više nikada ne sazida. 18Od onoga što je bilo prokletstvom udareno neka ništa ne prione za tvoju ruku, da Jahve odustane od žestine svoga gnjeva; da ti iskaže milosrđe, smiluje ti se i razmnoži te, kako se zakleo tvojim ocima 19ako ti budeš slušao glas Jahve, Boga svoga, držeći sve njegove zapovijedi koje ti danas naređujem i vršeći što je pravo u očima Jahve, Boga tvoga.«
---------------------------

za kraj, zanima me dali se ti pridržavaš toga, ako ne, onda znači da nisi pravi vjernik u dubini duše i treba te kamenovati..

dali ti treba još kakav primjer?

jeli to slika dobrog boga? svemogučeg, sveznajučeg, boga, koji je dobar, meni baš ne djeluje
čak i ako bog ne postoji, jeli taj pisac bio inteligentan? jeli to tvoje poimanje inteligencije?
 
Poslednja izmena:

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
ovo je tak ofrlje, da se neko javno mišljenje ne bi trebalo iznosi tak ofrlje, ili sam ja cenzurist????

zašto ne, ja volim čitati tuđa mišljenja i prema tome modificirati moja trenutna mišljenja, svašta se može naučiti iz postova, od same psihologije ljudi preko načina mišljenja i činjenica koje nisam znao..

cenzuriranje nije donijelo ništa dobro, osim cenzuriranja direktnog, namjernog vrijeđanja, jer nismo divljaci, iako mene to ne smeta toliko, ali ne cenzuriranje vrijeđanja u smislu izražavanja mišljenja na razuman način.. jer bi se u tom slučaju svatko mogao uvrijediti za glupost.. a takvima na forumu nije mjesto, jer je ovo mjesto za razmjenu iskustava i mišljenja
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
evo jedno malo stivce koje sam ukomponira,svak ce ga shvatit na svoj nacin nekomu ce bit i smijesno vjrojatno,moja realnost pogleda na svijet,nasa neshvacanja,i muke su mozda u njemu.nisam ga hti stavit gdje su pjesmice vec ode.mozemo ga shvatit i ko moju malu ispovjed.;)





Zar i u beskonacnosti ima kraja,
gdje se svemir sa svemirom spaja.
zasto su nam cudne nadmisli tvoje boze,
a znamo da se bez tebe nemoze.
dok se covijek zapitkuje po kojem zakonu da zivi,
svi su mu oko njega krivi.
a kad je eva jabuku adamu dala u dnka nam je i zlo utkala.
i opet se vrzmamo nista nam nije jasno,
dal cemo istinu shvatit kad na bude kasno.
dok iz zivota u zivot pamcenje nam se brise,
pocinjemo iznova a zelimo znat sve vise.
o zar nisu cudni puti ti dal je moguce da smo sretni svi
al moguce je jer ja to znam jer ce jednog dana zemlja dotaknut raj,
i bit ce sve ko sto je nekad bilo,
sjecanja ce nam se vratit i znat cemo sve sto se do tad zbilo.
dok u cudenju i sreci gledamo boga,
shvatit cemo da nam je bila potrebna sloga.
al zasto zivit gdje je zlo i dobro carovalo,
da bi se jednog dana radovalo.
zato sto bog zna sto covijek treba proc,
i nagradit ce ga kad vise nece moc.
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
evo jedno pitanje za tebe, pošto si spomenuo adama i evu i jabuku, ako je bog svemoguć i sveznajuć, znači on je unaprijed znao šta će se dogoditi, to jest da će eva dati jabuku adamu, i time napraviti grijeh i ljude osuditi na "patnju", znači on je svijesno i namjerno osudio adama i evu na grijeh, znao je šta će se desiti, šta nebi jednostavnije rješenje bilo ne stvoriti drvo znanja, dakle bog nije dobar
ili bog ipak nije svemoguć i sveznajuć, u svakom slučaju tu nešto ne štima

zar nije to kao da uzmeš mačku i pred nju staviš ribu i kad mačka skoči na ribu (gle čuda) uzmeš letvu i opleti po njoj..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
jel moze meni netko odgovorit na ovo.zasto se tesko razumijemo?stalno se prepiremo,cas mo zadovoljni cas nismo,sto je uzrok svih tih zbivanja?ko je kriv za to?zasto nemozemo postic sklad i mir na ovoj planeti?
i ja se često zapitam zašto je to tako.
upoznala sam nepismene osobe koje su me zadivile svojom bistrinom, zatim nepismene koji su zli jednako koliko su glupi, zatim obrazovane, ali ograničene, obrazovane i inteligentne, inteligentne i dobre, zločeste i darovite, plemenite i darovite (talentirane), bogate i darežljive, siromašne i škrte, itd.
Odakle toliko nerazumijevanja meu nama? Odakle toliko različitosti? Zašto netko vjeruje, a netko ne vjeruje? Zašto netko nekome ne može dočarati nešto što je jasno kao dan?
Odgovor koji mene donekle zadovoljava je DAR. Nekome je darovano, nekome nije.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
mi smo mali za shvatit boga imenjace;)al on je u pravu kad tad cemo to shvatit....
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
nisam, bog ne mora postojati, to je čovjek izmislio, i na njemu i ostaje dali će vjerovati ili neće.. ako je nešto nepoznato ne znači da mora imati objašnjenje, može ostati nepoznato dok netko ne dokaže suprotno..

nisam takav jer nekoga želim vrijeđati, ubiti zanima me način razmišljanja vjernika, proispitujem ih sa logikom i činjenicama i gledam reakciju, ako ne dobijem odgovore, barem učim malo o ponašanju i psihologiji ljudi..

pretpostavljam da su ljudi prije bili znatiželjni pa su izmislili boga kako bi objasnili kišu, sušu, grmljavinu, mjesec, sunce, to su bile tolike nepoznanice, a ljude je zanimao odgovor, našao se netko pametan pa je izmislio boga...
sada kada je to postala poznanica, bog je malo poguran ali je opet ostao u priči, bog ne stvara grmljavinu jer je ljut, ali je stvorio savršen sistem (koji ipak nije toliko savršen), jer su ljudi po prirodi opsjednuti objašnjivanjem neobjašnjivoga, vole biti u sigurnoj zoni koja je objašnjiva, ali ako je sve objašnjeno, onda opet nevalja, jer je dosadno, zato postoji bog koji je objašnjenje ali opet dovoljno misteriozan, možda je nekome bog nedovoljan pa zato vjeruje i u nadnaravno, vanzemaljce itd.. ne tvrdim da ne postoje niti da postoje, ali trenutno nema dokaza za iste.. to je činjenica, tko misli drugačije neka prikaže dokaze, mene također zanima..
isto tako, ljudi vole biti u centru pažnje, a i zaraditi usput pa se dosta dešava da lažu i izmišljaju stvari, i eto ti direktno dokaza da su oni proroci, vidovnjaci, oni su vidjeli bigfoota, djevica se pokazala u palačinki, kip krvari itd... to u jednu ruku šteti istini, ali šta je tu je.. treba biti dovoljno mudar pa filtrirati lažno od stvarnoga, ja nisam, pa mi je jednostavnije filtrirati sve dok se ne uvjerim u ono šta je stvarno, a mogu me jedino činjenice i dokazi uvjeriti, prepričavanja i rekla kazala me ne uvjerava u ništa, pa niti u tračeve na poslu koji se također ispostave da su 99 posto lažni ili namjerno uvečani.. baš zato jer je to u ljudskoj naravi...