Ispovjedaonica kod Papa Romea

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.05.2014
42
78
18
Moracu da se osvrnem na jednu stvar koju je covek stvorio 2004 godine. Fejsbuk,stranica na koju se mesecno uloguje 1.3 milijarda ljudi.
Veliki problem u drustvu iako se ne shvata dovoljno ozbiljno. Zivot bi bio lepsi da nije fejsbuka,gledam ljude danas i jedino sto ih krasi a da je pametno jeste pametni telefon. Ne ispustaju iz ruke fejsbuk,ali ajde da je samo to,vec je tu i instagram,whatsapp koji su u vlasnistvu kompanije facebook.
Sagledacu ovaj problem iz vise ugla:

1)Drustveni ugao
Po kaficima su svi na mobilnom,niko ne prica a i kad pricaju ne slusaju sagovornika jer gledaju kad ce da im stigne poruka na fejsbuku,whatsappu,kad ce neko nesto da im lajkuje,postavi status ili nesto...
Drugo,ljudi na fejsbuku su ono sto bi zeleli da budu,a ne ono sto jesu. Imitiraju se poznate licnosti,svi se trude da imaju najbolje slike,najvise lajkova,itd. Zivim u okruzenju gde se na more ide da bi se slike postavile na fejsbuk,gde se narucuje skupo jelo da bi se slikalo i postavilo na instagram,gde su svi SWAG,previse cool,devojke sa pola kilograma sminke,itd.
Ajde sve,ali je problem sto se oni razvijaju u virtualnom svetu,jure lajkove,slike,ovo ono,ja nemam fejsbuk vec 3 godine (imao sam ga mozda godinu dana) pa se trudim da maksimalno iskusim stvaran zivot.

2) Globalna vlast
Vec dovoljno poznata recenica "Daj coveku da se zanima necim sto je nebitno a on misli da je bitno,a zatim odradi posao" E pa upravo to nebitno je fejsbuk,instagram,whatsapp,pametni telefoni,starlete,televizija,itd. i dok se ljudi zamajavaju time oni koji su podmetnuli to rade odlicno svoj posao...

3) Privatnost
Fejsbuk najvise para zaradjuje na prodavanju informacija tajnim sluzbama,dakle na svakih godinu dana dodje npr BIA i kupi sve informacije,to je trgovina informacijama. Gde ste bili,sta ste jeli,kako se osecate itd,sve su to informacije o vama koje imaju cenu i koje se prodaju tajnim sluzbama. Gledam majke kako postavljaju slike svoje male dece od rodjenja pa na dalje,a ne shvataju da slika tog deteta ima cenu.

4) Odrzavanje kontakta sa starim prijateljima
Ovo podrzavam,ali zar nije lakse da se cujete telefonom ili skajpom,kako god. Izmedju ostalog,procenat ljudi koji iz ovog razloga imaju fejsbuk je veoma mali. Sta ce detetu 2 razred fejsbuk,da se cuje sa drugarima iz vrtica?

5) Skola
Danas mnogi koriste grupe da se informisu i razmene literaturu,ali to moze da se nauci i odradi i bez fejsbuka.

6) Moral
Jos jedan u nizu problema je taj sto se devojke skidaju na fejsbuku za lajkove,pa zamislite kako je njihova licnost propala a da nije ni stigla da se razvije. Ona nudi svoje telo za 100 lajkova na fejsbuku. O cemu mi pricamo? Puci usne,ne zna zasto ih puci ali eto to svi rade. To je FENSI.

Smatram da fejsbuk nije potreban uopste,imam odlican drustveni zivot i bez njega,zavrsio skolu bez njega,sa ljudima sa kojima zelim da se cujem cujem se preko telefona,itd. Dakle,zasto ljudi imaju fejsbuk?
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
svetla svetlosti je napisao(la):
... ISPOV(j)EDAONICO ...
... napisaću uskoro, za koji dan, paranoju istine...
O svetla svetlosti, da se nisi zagasila malo? Da te nije izdala inspiracija?
Evo, mene malti paranoja da neces napisati tu paranoju istine


Covjeka uvijek prati progres na zivotnom putu. Nesto mora da se razvija i napreduje, u ovom slucaju napreduje materijalizam i licna korist, a za drustvo i zajednicu ne marimo ni trena. Za nasa duhovna bica ostaje sve manje i manje vremena da porade na sebi samima.
Kako neko da mirise na ljubicice a nalazi se u septickoj jami?!

Citam danas da se Britanci i domaca policija uvjezbavaju za razbijanje demonstracija koje ocekuju od nezadovoljnog naroda; izmucenog, psihicki unistenog, prevarenog, opljackanog da ne nabrajam dalje, mogao bih do sutra. Znaci, policija koja je itekako nezadovoljna sa situacijom prisiljena je da radi za vlast, odnosno vladu da ne bi dobili otkaze, a drugi posso ,ako, ga ima nije nikako placen.

Odoh u pogresan pravac, ne zamjerite, ovo sam morao ispovijediti :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rope73
17.04.2014
31
34
18
Biće napisana, kad tad, ovde ...
Nemam vremena sada a treba se prisetiti hronološki događaja i detalja od pre par godina. Videh život svoj na FB, suludo, čuh huk groma iz vedra neba i još mnogo slučajnih slučajnosti koje behu se dogodile, stvarajući paranoju istine ...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Znate li šta je najbitnije u životu ?

Sad ću da vam kažem. Najbitnije je strpljenje... Sve prodje, sve ... Kao što su naši stari govorili - Sve će ovo jednog dana biti juče...

Vreme samo po sebi odradi dosta toga . Ništa nije vredno nervoze, ništa nije vredno ljutnje, ništa nije vredno zdravog razuma. Moj pokojni djed , nazdravlje vama, je znao da kaže - ... "sve daj ali ovo ovde ne daj nikom" ... I pokazivao je na glavu. ..

Jednom prilikom, dok je bio živ, imao je onda nekih 85 godina, odem ja da ga obidjem, sedimo, pomalo pričamo, više ćutimo, dosadno meni. U jednom momentu kažem
- Što mi se oduži ovaj dan, nikako da prodje ....
A on će na to, jednom nogom je već u grobu...
- A dje ti se žuri ...

U pravu je definitivno ...

Zašto volim da duvam ? - Čuva mi zdrav razum .

Zašto volim da duvam ? - Nema nervoze.

Zašto volim da duvam ? - Opušteno

Možda sam ovo trebao da bacim u naduvane postove.

Nema veze ... Poenta je da budete strpljivi, verovali vi meni ili ne ...

Papa Romeo, mislim da sam pogodio temu gde ću da napišem ovo, došlo mi. Ako nisam, izvini, naduvan sam ...
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Proste stvari u komplikovanim dimenzijama

Cucim za lap topom i pozelim nesto da pojedem. No, posto sam vecerao skontam da bi to moglo biti nesto slatko, te se uhvatim cokolade; Milka bubbly alpen milch. Sjeda cokolada, sjedne citava, a meni se jos jede. Kontam otvoriti jos jednu, al na srecu ustadoh piti vode, a do cesme prodjoh pored zdjele sa mandarinama, ciji miris me svo vrijeme mamio da ih pojedem, a jos sam neku prehladu navukao. Sta ti je razguz izmedju duha i tijela, ccc.
Nema srece, a ni pameti bez jedinstva!
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Papa ja se ne bih ispovijedao, ja bih te zamolio posto si Ćaća da kazes ovim iz Eliosa da mi posalju 250w HPS komplet :D


btw

dunuh kvalitetno, pa sam morao da se izjadam malo (sto se vidi iz prilozenog jelte) zbog sijalice, nidje je nema u mom gradu jebo li ga pas i ovakav grad...valjda Ćaća nece zamjerit sta ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Papa Romeo

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Bio sam kod onih iz Eliosa i urgirao za tebe i dobio sledeci odgovor: " Obzirom na cinjenicu da licno Vi urgirate za doticnog gospodina, toplo Vam preporucujemo da doticnog uputite na veliku sjajnu sijalicu koja gasi mrak na zemlji, jer bolje sijalice a za manje para ne postoji nigdje u ponudi, a znamo da najbolje ide za najbolje i prijatelje najboljih."

Eto Brcho sta mi rekose, oni iz Eliosa.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Bela je jako interesantna kartaska igra, pogotovo kada je ekipa utrenirana. Nakon tek odigranog dijeljenja a pri prebrojavanju stihova dijalog izgleda ovako;
-Ko je dijelio?
-Ja sam dijelio.
-Jel bilo zvanja?
-Jeste ti si zvao 40.
-A jel! U cemu?
-U ziru 20 do dame, a u srcu do devetke!
-A ko je zvao aduta?
-Ti si zvao aduta!
-A jel! A sta sam zvao?
-Bundu!

Pa kaze da zapalimo i rasturimo partiju dvije Bele. Rastureni smo mi kao Ford Taunus u ciginom vlasnistvu kojim skuplja stare bojlere i ves masine za otpad.
Zabijacica neka. Ostavi 4 trupla da zbunjeno pilje u pravougle sarene papirice koji su im se nekim cudom nasli u rukama, pa se pitaju otkud to i sta bi to moglo biti, dok im duhovi lutaju svak na svoju stranu.

I na kraju jos pita "jesam li pao?!"
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Zadnja ispovjed prije dva mjeseca i kusur dana. Slab sam hriscanin :) (da li se vjerske zajednice pisu velikim ili malim slovom!?)
Doduse, slabo se sta imalo ispovijediti. Sve po starom - "oce, grijesio sam" :D
Veceras sam dezurni sofer. Vozim cerku na docek u neki klub, pa cu onda i otici po nju kaz zavrse sa dernekom, a kada ce to biti - znacu kada me pozove da dodjem po nju.
Sin kod rodjaka. Sreca pa nisu daleko, par koraka. Naoruzao se petardama, sto bi nas narod rekao "do zuba" ,pa cu, dok cekam poziv, da se zanimam stvaranjem buke po komsiluku. Komsije, mlogo mi je zao, al taki grah vam je pao :)
Planirao sam buteljicu dvije vina srknuti, al s obzirom na dezurstvo ne bi to bio pametan potez.

Charonnay iz vragecovog podruma je pristojan izbor za veceras, il je pravilnije napisati "vcrs"!? U svakom slucaju je brze :)

Odoh zraknuti da li se vecera zgotovila, dal pecena je cak!?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
prijatno papa, i sretna nova
2hphuo8.jpg
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Dođe i prođe.
Hvala nebesima pa oko mene nije bilo petardi.Iz daljine sam slušao gromoglasnu tutnjavu razno raznih pirotehničkih sredstava. Zvuk vatrometa je parao hladno vedro nebo.Sve je manje rafala iz automatskog oružja i pištolja. Nisam to čuo noćas.
Dite reče neku večer,odoh sa ekipom na Novu u Temišvar,pa odustaše (na kevinu sreću a i moju :D ) jer je jako zahladilo.
Sinoć u pola 10,sms ... na granici smo,idemo u Sombor.
U pola 3,kevi sms ; Ne sekirajte se,sve je u redu.

Kad će kući doći,nezna se još :D
Uglavnom,sve najbolje svima u Novoj godini.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Sjecam se, kao da je bilo danas, kad sam prije nepune cetiri godine prigovarao zbog ogranicenja pristupa chatu, a ogranicenje je bilo 50 postova. Nesto mi to puno bilo, treba naci 50 tema na koje imas nesto za napisati, a da vec nije napisano ranije. Evo, hvaleci boga u zdravlju i veselju stigoh i do 500og :)
Nekima sam, u ovih 500 postova istitrao 500 nerava (ili su to ipak sami sebi ucinili citajuci) neki su se pronasli u tom pisanju, a ja sam se trudio predstaviti sebe. Ne imenom i prezimenom, svako se tako i tako moze zvati, ali ovakav primjerak australopiteka je unikatan :)
Svi smo toliko razliciti, a opet nas zajednicka interesovanja toliko zbizavaju. Ono sto nas odbija jedne od drugih je klasicno nerazumijevanje, pogotovo ovde na forumu. Pisemo o istoj stvari iz razlicitih uglova i umjesto da vidimo uglove drugacije, mi stvar dozivljavamo drugacije, a to je mora se priznati malo pogresno.
Po prirodi sam malo tvrdoglav, drzim se svojih uvjerenja (i ne drzao ih se nakon bjesomucnog, mazohistickog analiziranja) pa ne zamjerite ako je potrebno malo vise truda uloziti da se kroz pisanje razumijemo i da stvari legnu na svoje mjesto.

P.S. Nadam se da nece ruka u svilenoj rukavici vaskrsnuti iz monitora i plesnuti mi samar kada kliknem na enter :)