Jack Herer (ghs), 2x Critical Mass (cbdc), Auto Lenon (pyramid) 400w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.12.2014
11
15
3
43
prvi grow. uzeo sam dvije ove s više cbd-a jer planiram raditi ulje pa mi je jako bitno

lampa je hps 400w
zemlje ne znam više točno koja al iz bille je i ispala je ok
box 1x1x2
ventilator 100mm 240m3/h
+ tri pc
i carbon filter
e sad bojim se da sam nešto krivo postavio.
ovaj veći vent mi odozgo uvlači friški zrak kraj prozora i spojeni je na alu cijev i preko filtera upuhuje u box.
dva pc venta ispuhuju zrak dole i jedan unutra mixa zrak

uglavnom jedan jack herer i critical mass su vani već tjedan i pol, i sad mi je niknuo još auto lenon i čekam još jedan critical.

koristi zečja govna za sad i sutra planiram dve pognojiti sa hesi pro lineom TNT
svijetlo je 18/6

biljke izgledaju ok. temperatura pod lampom je između 27 i 29 bez lampe oko 21-22

nisam baš neki lumen za takve stvari više volim pušit i šetat po prirodi al evo moral sam si dat truda pošto imam uvjeta i priliku + treba mi za ulje da pomognem članovima obitelji :)

EDIT: radi preglednosti maknute slike, nove ću postavit sutra čim sredim situaciju
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
ako je prvi put mogao si malo prouciti o unutrasnjem uzgoju pa krenuti kako treba,,kakva crna zecja govna da ne kazem brabonjci :D i zasto zecja govna? kakvo gnojenje sa tjedan i po dana starosti??

zemlja ide do vrha posude, a ne do pola i to da se pokazala dobrom to cemo tek vidjeti, lampu od 400 na 35-40cm udaljenu od biljki stavi cini mi se da je dosta daleko.. sretan grow
 
20.12.2014
11
15
3
43
na ovom forumu sam pročitao da je puno dušika i dobro za rast a imam zečeka pa sam iskoristil to :D

bojim se da ih ne spalim...spustit ću sutra
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Tarzan ti je reko ono bitno. Mani se zecjeg izmeta ako neznas sto radis, drzi se hesija kada dodje vrijeme za to.

Veliki vent sluzi da izvlaci vruci zrak van. Za upuh ti ne treba nista. Box ima dolje rupe koje ostavi otvorene kao pasivan upuh. Ove male ventove stavi u box da pusu po biljkama.
Mjenjaj zemlju. Ta xyz Billa zemlja...to nek neko drugi sadi djetelinu u to. Tesko mi je malo skuzit velicinu biljka zbog tih kanti...ali mislim da su pre male...najvjerojatnije zbog lose zemlje. Ne kuzim....potrosis hrpu love na opremu i sjeme i onda ono najbitnije(zemlja) kupis neki shit. Nadji Potgrond H i presadi to sto prije. Eventualno Compo Sana ili mozda Terra Magma, Florabella. Nadam se da te kante imaju rupe za odvod.
Dusik je potreban za vrijeme vegetacije, ali ne tako rano. Kod dobre zemlje prvih 3 tjedna plus minus ne trebas gnojit uopce.
Znaci, nova zemlja do vrha kanti, rupe dole, gornji veliki vent da bude ispuh, upuh imas rupe na boxu dole, mali ventovi unutra da pusu po biljkama ili oko njih.

Sretan grow...i baci se malo na proucavanje dnevnika. Bilo bi steta da propadne kvalitetno sjeme radi ljenosti ili...neceg treceg :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
nisi sve ....al bi bio na dobrom putu da nisi otvorio dnevnik :)

tako je. cilj je izvuc vruci zrak van. Zrak iz boxa prolazi kroz filter prije nego izadje van tak da ugljen pokupi mirise na sebe i izbaci "cisti" zrak van.
a kak si ti to zamislio cemu filter sluzi? da ocisti zrak prije neg udje u box? :p samo okreni vent da izvlaci van. Ako ti miris u sobi/kuci/stanu ne predstavlja problem, onda makni filter skroz....imat ces bolju cirkulaciju i hladniji box ;)
...al mjenjaj zemlju jucer !!! u ponedeljak trci po zemlju i presadi to ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Nabavi mali oscilirajuci vent da ti mijesa zrak po boksu, ti pc ventovi su slabi.. To ti jaaaako bitno da bi biljke mogle normalno disati u boxu i da zrak oko njih bude bez vrucih dijelova.. Lampu ces moci spustiti kad ti taj vent puse izmedu lampe i vrhova..
A filter skini za sad pa ako bude jako mirisalo ga onda stavi, dok nema jakih mirisa iznutra ti se on bzvz trosi..
I probaj kad god montiravas alu cijevi na ventilatore eliminirat ikakvo savijanje cijevi i koljena jer ces smanjit kapacitet protoka zraka od venta..
Sretno dalje i pomalo ;)
E za zemlju su to vec rekli, to sto su nikle u toj billa zemlji ne znaci jos da se ona pokazala dobra, to nista ne znaci..
Kvalitetan supstrat, adekvatna ventilacija i dovoljno svijetla..3 najvaznija faktora..
Pozz
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ma nisi sve zeznuo..mali "fine tuning " i sve che biti ok...
( mene si pridobio prvom rechenicom :) a vjerujem kako che ti i ostatak ekipe pomochi tim vishe shto je medicinska upotreba u pitanju )
nego..mene samo zanima dali je taj Critical Mass (CBD ) od dinafema ili CBD Crew-a ? ( na isto izadje...ali bash zato me i zanima...da vidim ima li razlike ikakve )
ekipa ti je rekla sve..pa od mene imash samo jedno : S R E T N O ! ! !

edit : ove shto nisu niknule...to me malo zanima...jesi li ih dritto u zemlju sijao? i koliko duboko si ih posijao? jesi li direkt na to zaljevao vodu ( zemlja se slegne pod mlazom vode + povuche sjemenku josh dublje..pa se mozhe dogoditi da sjemenka nema dovoljno snage za izniknuti -ako je preduboko otishla )
-mooozhda bi mogao...kraaaaajnje njezhno i pazhljivo...milimetar po milimetar..naglasak je na pazhljivo i njezhno..skinuti koji sloj zemlje..da dodjesh do tih sjemenki..ali zaista PAZHLJIVO i polako..jer..velika je vjerojatnost da su proklijale..pa da nebi oshtetio klicu..
+ to bi trebao raditi ( ako se odluchish na to ) po nekakvim jachim svjetlom..morash dobro vidjeti da bi mogao biti siguran jel rijech o sjemenki, i/ili klici.. ili pak komadichu zemlje,grudici,perlitu,granchici itd..
to kazhem..jer..ipak je malo chudno da su neke vech vishe od tjedan dana vani...a pochetnici chesto znaju zeznuti dubinu sijanja i zaljevanje nakon sijanja sjemena-direkt mlaz vode koji gurne sjemenku josh dublje..
inache nije alarmantno ukoliko ne izniknu sve istovremeno. zna se dogoditi da pojedine izniknu i po 2 tjedna nakon onih koje su prve iznikle..
 
Poslednja izmena:
20.12.2014
11
15
3
43
@zla: radi se o cbd crew

1 nije niknula...sutra bude tjedan dana od stavljanja u zemljju pa ću pričekat još malo sa ovom metodom...
za sad su mi vani jack, critical mass i auto lenon. zeznuo sam i kod klijanja pa nejde sve redom kak treba biti.. kaj da velim, šeprtljav sam :mad:

EDIT: nije mi vrag dal mira i nožićem krenem micat veće grumene zemlje i odma naletim na klicu.. znači sad su vani 4/4... kasnije im stiže potgrond H, mjerač vlage i oscilirajući vent, onda se javim i sa slikama

i jedno pitanjce još. ovu kaj mi je sad niknula, dal da presađujem danas il ju ostavim još koji dan da malo izraste?
 
Poslednja izmena:

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
mozhesh ju i danas...mislim..kada nabavish tu novu zemlju..
samo pazhljivo..tj. gledaj da ne oshtetish ako je korijenchich vech krenuo dolje..
da bi bio siguran..mozhesh ju presaditi komplet sa zemljom koja je oko nje...velim..sve ovisi koliko se ona razvila..kolikoje duboko otishao korijenchich ( ako je uopche vech doshla u tu fazu klijanja )..
mozhda da sa velikom zhlicom/kashikom ...nju izdvojish iz zemlje u kojoj se sada nalaazi... i tako ju..paaazhljivo..prebacish u drugu posudu...u koju chesh staviti zemlje gotovo do vrha..a u onda u sredini zemlje-posude.iskopash rupu koja je dovoljna da u nju stane zemlja sa tom isklijalom sjemenkom.
mozhda ti je pametnije sada to odraditi..neg chekati josh tih par dana...jer...u fazi kada ona izadje van..tih prvih tjedan dana je najzeznutije za presadjivanje..korjenchich je tek u pochetcima razvoja..i prvo razvija onaj glavni dio koji ide u dubinu ( a onda se kasnije on josh grana-lateralni/bochno korijenje/ogranci/..a svaki od njih ima korijenove dlachice..bla blabla..)
evo slike koja che ti to josh najbolje docharati
i8LaXZ1.gif


YvZfBHX.gif


sorry...ne znam koliko poznajesh bijologiju/botaniku i koliko su ti bliski ti pojmovi...zato pokushavam pisati i objashnjavati na nachin koji bi mogao biti jasan i onima koji ne znaju o tome..pa..oprosti..nadam se da te ne vrijedja moj nachin/pristup
-sorry..u zhurbi pishem..pa je..vjerojatno..malo konfuzno ispalo...ako nesht nije jasno..pitaj..
 
Poslednja izmena:

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Ostavi je koji dan da malo poraste i ojaca pa je onda presadi..
Samo pazi da ne preraste korijen trenutnu posudu previse jer ce malo stagnirati onda..da ti korijen ne radi krugove na dnu posude mislim.. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: monkeyman

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
pikiranje...ali...bojim se da pikiranje nije najbolje za ovu biljku..
kasnije..kada stabljika ojacha ..i kada se korijen vishe razvije...tada mozhesh tako presadjivati-biljka izmedju dva prsta..okrenesh naopako da dlanom pridrzhavash zemlju-korijen i lagano iscimash posudu da odvojish korijen..( ja to napravim kada mi je zemlje dobro suha + malo stisnem posudu izvana na par mjesta-da se lakshe odvoji zemlja..ili chak sa vilicom prodjem uz unutrashnji rub posude-sve ovisi o situaciji/posudi itd.. )
ali...daj ti vrati te slichice..da ne prichamo napamet..da vidimo u kakvim su tpchno posudama biljke.. , u kojem su stadiju..i shto je i kako najbolje izvesti za takav sluchaj.
a ovo shto sam ti napisala u prethodnom...to je bilo za prebacivanje te tek isklijale sjemenke...ne za biljchice.
a bez slike..ne kuzhim zashto bi ishao uopche presadjivati biljchice koje su samo tjedan dana stare..
 
20.12.2014
11
15
3
43
iznad su mi preporučili da mijenjam

evo slika

iQ1cD1.jpg


ovo je critical mass kaj je danas niknuo

wVGvoH.jpg


auto lenon 3 dana star
O0x1HX.jpg


jack herer 8 dana

ftfzUj.jpg


gszPlt.jpg


critical mass 15 dana

79e99T.jpg
6djp7Y.jpg

2EX0st.jpg
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Meni izgledaju malo spaljene od lampe i vrucine..jesi sredio vent da puse izmedju biljaka i lampe?

Ma jesu ovo vec ti tvoji brabonjci po zemlji..ja sam mislio da ih samo imas a ne da ih koristis vec..?
 
Poslednja izmena:

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
bome si ih fino spalio majstore od brabonjka :D lagano ih izvadi necim slicnim ovome
lopatica-mala-uska-30x8cm-slika-44113959.jpg

i onda (ako zelis) probaj isprati ostatak zemlje s korijena pod blagim mlazom vode, i onda u novu zemlju i sipaj zemlje do vrha, mos biljke zakopati skoro do listova, napravi to jos danas.. poz i sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: StokaGodine