Kako ispraviti štetu nastalu odsecanjem bočnih listova u vegetaciji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.08.2014
28
8
3
Isekao sam 4-6 listova u četvrtoj nedelji, zato što su zaklanjali bočne grane, a to sam video na netu da rade. Međutim ovde čitam da je to velika greška. Ako je to tačno, kako da ispravim tu greškuž? Da li da sačekam 10ak dana na cvetanje?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako imas problem onda tema ide u probleme tokom uzgoja, a ne u unutrasnje uzgajanje. a sto se tice problema, koji god da je fotka je obavezna. stavi koju fotku il ovo leti na graveyard. gresku inace ne mozes ispraviti, jasno ti je da listove ne mozes zalepiti nazad. uz fotku naravno treba malo i opisati grow, koja lampa, koji prostor, koliko je stara biljka... i tako to
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Sto rece Pow nemozes ih zalepiti..a sledeci put probaj prvo da pitas na forumu pa onda da rezes listice...a sad sta je tu je..:)
 
04.04.2014
267
230
43
Defolijacija nije greska uz uslov da znas sta radis sto podrazumeva da imas prethodno iskustvo, a meni se cini da ga ti nemas. Ukoliko je biljka zdrava, skidanjem donjih listova nisi napravio nikakvu gresku, ali problem ce nastati ako ti grow izmakne kontroli i biljka pocne da boluje iz ko zna kog razloga. E u tom slucaju dolaze do izrazaja i dobijaju punu funkciju listovi koji su ti se sada ucinili da su visak. U nekim situacijama od njih ti moze zavisiti cak i uspesnost citavog grow-a.
 
24.08.2014
28
8
3
Moje iskreno izvinjenje svima koje sam povredio svojim neznanjem gde se postavljaju pitanja. Moram da priznam da mi je ovo prvi put da učestvujem na bilo kom forumu, tako da ne znam koliko je bezbedno deliti informacije na ovaj način. Biljke imaju standardne uslove za čitav ciklus. Interesuje me, da li mogu pogoršati stvar ako ih za neki dan prebacim na HPS, ili je pametnije pustit ih još nedelju ili dve da se oporave od šoka koji sam im priredio? Može li nešto ublažiti taj šok, i ubrzati oporavak? Hvala na savetima svim članovima.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
...ako ih za neki dan prebacim na HPS...
pa sad da citiram sebe

...treba malo i opisati grow, koja lampa, koji prostor, koliko je stara biljka... i tako to
kakav odgovor ocekujes kada ne znamo ni pod cim su sada ako tek planiras hps, ni koliko su stare... kako da ti savetujem dal da ih pustis nedelju~dve il ne, nemam pojma kolike su biljke... ne znam sta ti znace "standardni" uslovi za citav ciklus...

a za bezbednost se ne jedi, forum postoji vise od 10 godina i ne znam da je neko "pao" zbog postova ili fotki na forumu
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Moje iskreno izvinjenje svima koje sam povredio svojim neznanjem gde se postavljaju pitanja.
Neznanje nije opravdanje. Razlog više da naučiš!
Za početak, pošto se ne znaš ponašati na forumu, jer ti je ovo prvi puta, kako sam kažeš, mogao bi pročitati pravila ponašanja i tu nešto naučiti. Nisi povredio nikoga, nego si moderatoru napravio nepotreban posao, pa te on kulturno upozorio na to.

...ne znam koliko je bezbedno deliti informacije na ovaj način.
Ti bi instant pomoć, a strah te dat konkretne informacije. Onda izvoli guglati i isčitavati tuđe postove, pa si zaključi sam, jer mi nismo babe vračare.

Edit:

E jbga Pow, neću sad brisat :D Za par sekundi si me preteko ;)
 
24.08.2014
28
8
3
Kao stariji čovek,sa iskustvom, mogu reći da se slažem sa vama, neznanje nije opravdanje, a čovek se uči dok je živ. Žao mi je što sam moderatoru napravio neprilike, te sada mora da čisti za mnom. Ispravio bih grešku da mogu, ali to je sad istorija i nauk za budućnost. Sigurno vas više nikada neću dovesti u takvu situaciju. Što se tiče toga šta znači standardni uslovi, rekao bih da su to egzaktne preporuke sa vašeg sajta o unutrašnjem uzgoju. Prema tome ne bih vas davio informacijama i opširnim opisima, jednostavno biljke imaju idealnu sredinu za uzgoj. U prvom postu sam rekao da su u četvrtoj nedelji vegetacije. Iskreno ne znam u dan. Što se visine tiče od 25-40 cm. su visoke. Hvala još jednom na savetima.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
opet si zaboravio

PowerSeed je napisao(la):
... koja lampa, koji prostor ...
ako su pod cfl, i ako je proslo mesec dana vegetacije, stavljaj za vikend hps i kreni sa cvetanjem, trebace im jos dve sedmice da se pojave pistile pa ces imati u zbiru mesec i po vege, dosta je :)
 
24.08.2014
28
8
3
Evo ovako, imam dve verovatno kineske lampe ms za vegetaciju ukupne jačine 850w. Za drugu fazu imam 400w filipsovu i kinesku od 600w hps i klasična dva reflektora. Oko 3 ušuškana kvadrata oblepljena reflektujućom folijom, visine do 1,7m. Temperatura mi se kreće od 25-28 stepeni C, kada je otvoren prolaz. Čim zatvorim poveća se na oko max 33 stepena. Kada ne rade lampe temperatura spada na 18,5 stepena. Vlažnost mi je do 66% i spada do 37%,obično oko 42-53%. Imam 5 različitih biljaka, jednu iz paketa i 4 feminizirane i to white widow, critical kush, holly grail kush i verovatno ak-47(tu mi je semenku dao ortak). Za proklijavanje sam koristio saviol S, jako jeftin preparat i učinak je bio 100%(do 30 min se drži u rastvoru, a onda se sadi direktno u zemlju). Kupio sam nikad bolju zemlju(ranije sam koristio klasičnu cvećarsku zemlju iz kojie može svašta da isklija, a ova izgleda toliko dobro da bi je i ja probao, a kamoli biljke), u kombinaciji sa perlitom i hesi djubrivom za vodu, ph metrom i sl. rekvizitima. Iz malih saksijica sam presadio biljke direktno u saksije veličine 30cm prečnika i dubine. Sad su biljke na oko 30-45cm i čini mi se da su ok, jer se granaju i rastu možda i više nego pre(to sad može biti i zato što su starije i veće pa samim tim brže dobijaju na masi). To je u najkraćim crtama opis staništa i uslova za razvoj. Uskoro će stići i boshov radijator na struju za hladne dane. Pitanje je da li treba odmah da pređem na hps,i da li će to biti još jedan šok za biljke? Takođe me zanima koja je optimalna, a koja max visina za biljke u ovim saksijama koje ja koristim? Mislim da im je zapremina oko 15l, a dimenzije sam već naveo. I još jedna informacija, mislim da biljke imaju oko 40 dana(posle seče listova, i čitanja postova na tu temu spremao sam se za parasotos).Pozdrav svim članovima i hvala na razmeni iskustva.
 
24.08.2014
28
8
3
Čoveče, zezam se, a uz to sam vam dao sve detalje osim fotografija. Iskreno mrzi me pored svog posla kojeg imam svakog dana da još razmišljam o fotografisanju i postavljanju na net, kao i traženju programa za odgovarajuću marku telefona, kako bih mogao prebaciti na komp. Postavio sam dva-tri jednostavna pitanja uz odgovarajući opis. Rekao sam više nego što želim da znam i sam kad me nekim slučajem budu recimo ispitivali u murki. Prema tome molim drage grovere sa iskustvom da mi odgovore na nekoliko postavljenih pitanja bez dodatnih potpitanja tipa koji ti je broj lične karte ili jmbg. Ako neko nešto zna na tu temu ili može da mi pruži neki odgovor na prethodno postavljena pitanja bio bih mu zaista beskrajno zahvalan. Ukoliko niko od vas ne zna ništa konkretno da mi pomogne osim da mi postavlja nova i nova pitanja bojim se da ću morati da prestanem da gubim vreme sa vama, mada ste mi dragi, i potražim odgovore na nekom drugom mestu.Pozdrav svima.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
eto, ovde svi ozbiljno hoce da pomognu a ti nasao da se zezas, ljudi traze fotku i postavljaju pitanja obzirom da si bio prilicno skrt sa opisom a ocekujes neke odgovore, jasno ti je da nismo vidoviti i odgovori zavise iskljucivo od toga koliko nam informacija serviras...
no, koliko sam skontao pitanja, sto se tice hps-a moz prebaciti odmah sutra, 40 dana je dovoljno za vege fazu, a svakako im treba jos jedno dve nedelje da poteraju pistile... uz to biljke rastu i tokom cvetanja a ti si limitiran visinom.
drugo pitanje bas ne kontam najbolje, kako optimalana - maksimalna visina, al kako god si mislio, obicno se racuna 10cm na 1L zapremine, dakle ako imas 15L posude biljke mogu izrasti izmedju 1.5m i 2m, ako ih ne treniras neg samo pustis da rastu u sto boljim uslovima. naravno, visina zavisi i od genetike, al racunaj u tvojim uslovima da ces imati biljke izmedju 0.8 i 1.2m obzirom da raspolazes sa visinom od 1.7m, a u tu visinu ide i lampa + razmak od lampe do biljaka bar 25cm.
toliko od mene pa sad vise ne moras gubiti vreme sa nama ako smo ti smorni sa pitanjima.
i ne kontam cemu ovaj trip "Rekao sam više nego što želim da znam i sam kad me nekim slučajem budu recimo ispitivali u murki.". ja licno ne znam da je i jedan clan imao problema sa "murijom" zbog clanstva na forumu, pisanja postova il kacenja fotki, al nek me ispravi neko od moderatora il admina ako nisam u pravu, tj. ako sam nekog prevideo. ajd sretno

edit: sa koliko godina ono dobijas trajnu licnu, pitam jer nisam ni ja u cvetu mladosti, pa da se na vreme psihicki pripremim ;)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
dreniac je napisao(la):
Isekao sam 4-6 listova u četvrtoj nedelji, zato što su zaklanjali bočne grane, a to sam video na netu da rade. Međutim ovde čitam da je to velika greška. Ako je to tačno, kako da ispravim tu greškuž? Da li da sačekam 10ak dana na cvetanje?
Ajd da zavrsimo ovu sagu o rezanju lisca...jer mi vec na jaja ide ova tema i komplikacije oko nicega.

Nisi nista strasno napravio. Odsjekao si lisce, ok. Stavi hps lampu unutra i prebaci na 12/12. Ako nemozes stavit hps onda stavi cfl(stedne) i na 12/12(cvjetanje)
i to je to. Stres nemozes ublazit....samo nemoj vise radit dodatni stres.

...inace postoje pravila koja pisu na forumu. uz problem se stavlja i slika. NE slika tvog lica ili osobne iskaznice ni putovnice.
nego slika BILJKE da vidimo kako to izgleda i da ti sugeriramo ako jos nesto nevalja a da si ti kojim slucajem predvidio.
ne trebaju ti nikakvi programi za mobitel. ustekas ga i prebacis slike na komp. isto kako bi i inace prebacio slike kad slikas kucne ljubimce ili kaj god vec slikas kad slikas....
kad te traze opis onda napises sve detalje a ne "uvjeti su savrseni" ili kaj si vec napisao...da ne trazim.....odkud da mi znamo sto su za tebe savrseni uvjeti. na foumu svasta pise i tocne i krive informacije....ako si na krivom mjestu slucajno nesto procitao.

samo zelimo pomoc.


edit: sori power malo sam duze tipkao pa nisam vidio da si vec odgovorio.
obrisi ako je ovo moje visak :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ma tema je i tako "prosarana" svim i svacim, okolo naokolo pa na mala vrata do informacija. al kontam da nekom novom moze biti frka pisati o necem "ilegalnom", pa jos kaciti fotke... necu dirati nista kad je vec do sad nisam poslao na yard
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
dreniac je napisao(la):
Čoveče, zezam se, a uz to sam vam dao sve detalje osim fotografija. Iskreno mrzi me pored svog posla kojeg imam svakog dana da još razmišljam o fotografisanju i postavljanju na net, kao i traženju programa za odgovarajuću marku telefona, kako bih mogao prebaciti na komp. Postavio sam dva-tri jednostavna pitanja uz odgovarajući opis. Rekao sam više nego što želim da znam i sam kad me nekim slučajem budu recimo ispitivali u murki. Prema tome molim drage grovere sa iskustvom da mi odgovore na nekoliko postavljenih pitanja bez dodatnih potpitanja tipa koji ti je broj lične karte ili jmbg. Ako neko nešto zna na tu temu ili može da mi pruži neki odgovor na prethodno postavljena pitanja bio bih mu zaista beskrajno zahvalan. Ukoliko niko od vas ne zna ništa konkretno da mi pomogne osim da mi postavlja nova i nova pitanja bojim se da ću morati da prestanem da gubim vreme sa vama, mada ste mi dragi, i potražim odgovore na nekom drugom mestu.Pozdrav svima.
Power je poznat po tome da je tolerantan i iskuliran lik kojeg je jako tesko isprovocirati i u svome stilu ti je dao info kojeg nisi zasluzio. Prvenstveno zbog drskog ponasanja i nekoristenja pretrage i jos se ljutis jer smo trazili sliku .
To je kao da nazoves doktora i kazes mu "doktore vidi koliko me boli"