Kako se rijesiti ovisnosti o zlorabljenju cannabisa?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
11.6.2012.

Tako se lose nisam osjecao godinama. Stvarno sam jucer puko.

Nisam opet bio spavao cijelu noc, u 6 sam upalio lampe pa prilego do 11., posto je cijelo jutro padao jak pljusak pa nije bilo smisla izaci iz kuce i raditi nesto.
Oko 11 i 30 sam popio srk kave, nisam je ni popio do kraja posto nisam imao ni trave ni cigara. Krenuo sam nesto raditi, do 13h sam okrenuo oko 130 kuna.

Sica... ebena sica. Tad mi je puko film. Da ja padnem na taj nivo da u dzepu imam ebenih 130kn kojima mogu obrisati dupe. Znam da to nekome predstavlja velik novac, al kad si kupim cigare, nesto za jesti, sok... ostane mi 100 a to bi kao trebao imati neko vrijeme.

Okrenulo mi se nesto u glavi, sve mi je postalo svejedno i krenuo sam do jednog lika sto mi je duzan pare da se naplatim. Vec sam si zacrtao cijeli scenarij u glavi... on ce reci da nema a ja cu mu slomit kicmu... doso sam do njega doma, nije ga bilo. Cekao sam ga...

Dok sam cekao, naisao je frend. Vidio me da sam sav u banani, faca mi se iskrivila od zivaca, bas sam bio lose. Otisli smo na pivu, on je zamoto frulu. Ufff koja sativica ajme. Ne znam dal je to bilo do mene jer sam bio u takvom stanju il do trave. al body high nisam uopce osjecao, samo mental i debeli smijesak. Opet mi je livada u glavi bila zelena i puna cvijeca... Nakon sto smo se naduvali i popili, otisli smo raditi nesto... okrenuo sam jos 200 kuna, tad mi je bilo vec malo lakse. S 300 kuna u dzepu ipak se osjecam ko covjek. Do navecer sam popio jos koju pivu i zapalio frulu, dosao doma oko 22 tako strgan, jedva sam cekao krevet. Morao sam cekati do ponoci da ugasim lampe, ugasio sam ih 15 do 00 jer nisam vise mogo trpjet...

Legao sam u krevet ali koliko god sam bio slomljen, san nije isao na oci. Lezao sam, zmirio, slika mi se okretala u glavi. Zaspao sam oko ponoci.
Probudio sam se jutros u pol pet, zapalio cigaru, malo prozujo netom, pa opet malo lego, ne spava mi se i sad sam budan.


Uglavnom... da ne filozofiram, toliko mi je ljudi duzno pare i imam moralni temelj da svakom sjednem i naplatim se... al kad se naduvam, onda ne mogu biti ljut, ne mogu biti zivcan... jednostavno mi je sve super i opusten sam. 4 dana bez trave unistilo me psihicki, ne mogu ja bez nje, postajem stvarno opasan u glavi i sva sreca da je sve zavrsilo bez ekscesa.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma jest, kako nije.

Samo imam problem... koliko god imao trave kod sebe ja to moram podimit isti dan. Razumijes?
Ljudi mi ne vjeruju kad im kazem kolko sam poduvo a meni trava dode ko cigara. Jos i vise trave mogu poduvat nego cigara posto je blaze za grlo. Bar meni, osobno.
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
Evo vjeverice da i ja malo pridonesem temi
Ja sam star otprilike kao i ti i svakodnevno sam MORAO pusiti, imace nisam o nicem, al bez vutra u mom zivotu prestavlja neko zadovoljstvo, neki ZEN, kad se psihicki i fizicki osjecam dobro
ja sam isto kao i ti pusio svaki dan, ali sam bio bez posla i nisam imao para, al bi opet ja i prijatelji skupili nesto i kupili po jako visokoj cijeni, a ako slucajno nebi imali novca ili ako nitko od dilera nije imao onda bi svi bili zivcani i ubrzo bi se razisli kucama jer kad bi se skupili samo nam je na pameti bilo da se napusimo jer smo se samo tako mogli druzit

e sad RJEŠENJE
Zasadio sam svoje bilje, uzivao brinuci se o njemu i dobio mozda nekih 150g suhog koje mi traje jako duge, evo sad imam u kuci sigurno 50g i uopce mi se ne pusi, a nisam pusio 3-4 dana, probaj uzgojiti svoje i vidjet ces da ce ti djelovati kao meni, jednostavno ti zelja toliko poraste bas kad nemas
ne namjeravam se ostaviti vutre, ne zbog tog sto ne mogu nego nemam potrebe, pusim samo kad nisam na poslu niti radim neki odgovoran posao, naci ces i ti svoj zajednicki jezik sa vutrom
sretno
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Op op prebacili ste temu...


Onda update:
Nisam zapalio ima tjedan dana i vise, fali mi jako, pogotovo poslije posla, bas bi mi dobro doslo da se relaksiram.
Ali kada sam shvatio da trava nije izvor problema nego posljedica, tj. ljek... logicki sam sam sebe natjerao da ne uzimam i ne pusim.
Plus, sto sam vise gledao tude dnevnike, to mi se vise ogadila.

Evo bas sam prije 2min pomislio da si skemijam jedan gram, onak da si fino zapalim... a onda sam se sjetio lika sto zalijeva vutru s vodom iz klime... e bogami necu kupit od dilera pa makar krepao. Doslovno. Da umirem na mukama NECU
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Nisam procitao sve postove,ali imam drugara koji je isto tako bio navucen na vutru.E sad on se izlecio tako sto je isao kdo psihoterapeuta i pijo je neke lekove nekoliko godina do pre nekih 3-4 meseca,ali naravno za to vreme uopste nije konzumirao nikakve narkotike niti alkohol.Kada mu je Psihoterapeut rekao da je izlecen prestao je sa terapijom,ali jednostavno ga vise ne zanima vutra niti bilo sta drugo,eventuoalno neko pivce svremena na vreme.
On i sam kaze ako bih ponovo probao vutru 99% bi se ponovo navukao,tako da jednostavno to vise ne zeli raditi.
Ali posto je tvoj stav drugaciji,ne zelis terapije niti psihoterapeute,probaj promeniti drustvo ako imas nekog ko je strejt a mozes sa njim kulirati,i naravno stvar je u glavi,da jednostavno zelis smanjiti pusenje i nadji sebi neku obavezu.Ne znam sta drugo da ti kazem!
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Ma preletjevši ovo sve ponovo..pade mi jedna stara izreka na um.Vjeverice,naši stari bi rekli;Sinko,još ti puno pure moraš pojesti.
Naravno,shvati ovo kao dobronamjernu kritiku.
Čekaj, kud si navalio sa tom ovisnošću,heba ga ti...
Moraš samo disati,hraniti se,moraš piti vodu i moraš umrijeti...sve ostalo ne moraš.
20-tak godina života i ne može bez trave:eek:hno:To kad razuman čovjek pročita,netko tko poznaje gandžu u dušu....brate,nemoj marihuani nanositi toliku štetu sa ovim postovima.
Razmisli malo,nije li to kod tebe samo navika a ne ovisnost.
Imaš li snage napraviti neke promjene u svome životu.Vrijeme je da čovjek u tim godinama počme razmišljati malo i o drugim stvarima a ne samo o travi.
A travu onda ubacuješ kao jagodu na vrhu 'torte'.Znači,'torta' ti mora biti cilj a trava dekoracija,slatka.
 

macedonia

Banned
Banovan
15.11.2011
157
67
0
44
VenloNL je napisao(la):
Ma preletjevši ovo sve ponovo..pade mi jedna stara izreka na um.Vjeverice,naši stari bi rekli;Sinko,još ti puno pure moraš pojesti.
Naravno,shvati ovo kao dobronamjernu kritiku.
Čekaj, kud si navalio sa tom ovisnošću,heba ga ti...
Moraš samo disati,hraniti se,moraš piti vodu i moraš umrijeti...sve ostalo ne moraš.
20-tak godina života i ne može bez trave:eek:hno:To kad razuman čovjek pročita,netko tko poznaje gandžu u dušu....brate,nemoj marihuani nanositi toliku štetu sa ovim postovima.
Razmisli malo,nije li to kod tebe samo navika a ne ovisnost.
Imaš li snage napraviti neke promjene u svome životu.Vrijeme je da čovjek u tim godinama počme razmišljati malo i o drugim stvarima a ne samo o travi.
A travu onda ubacuješ kao jagodu na vrhu 'torte'.Znači,'torta' ti mora biti cilj a trava dekoracija,slatka.

eto vodeci primer nek bude power seed covjek posteno radi preko dana kada dodje sa posla sredi si svoj stan obaveze i slicno onda dodje noc sedne na forumu poprica sa prijateljima podleli neki savjet na forumu zamota zapali i ide da spava sve je to nekako izbalansirano kod njega na neki nacin medicinski za odmor ima logiku uzeti kao repera njega pozzz
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
macedonia je napisao(la):
eto vodeci primer nek bude power seed covjek posteno radi preko dana kada dodje sa posla sredi si svoj stan obaveze i slicno onda dodje noc sedne na forumu poprica sa prijateljima podleli neki savjet na forumu zamota zapali i ide da spava sve je to nekako izbalansirano kod njega na neki nacin medicinski za odmor ima logiku uzeti kao repera njega pozzz

fala mac, u principu dobro si "procitao" kako mi izgleda svakodnevnica, samo sto ne zapalim bas svako vece, ali u nacelu da, kada palim palim uvece i zaista mi pomogne da se opustim, lepo odspavam i sutra ustanem punih baterija... evo, nisam palio vec treci dan, da li cu ili ne vecaras pojma nemam, kako mi sedne, po pitanju vutre nemam neki schedule, nisam opterecen tim da moram ili ne moram, imam svoje i kada sam raspolozen zapalim ali se desi da nekad napravim pauzu 10ak dana, dve nedelje... just cool and easy
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SpliffCRO

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
Napušena Vjeverica je napisao(la):
Da da, kako kazu znanstvenici, marihuana ne stvara ovisnost.

No, svaki "iskusniji" smoker zna da to bas i nije tako. Jasno, nije to kemija, kao recimo hors i koka no ipak stvara ovisnost, priznali mi to ili ne.



Uglavnom, vec duze vrijeme pokusavam prestati ili barem smanjiti. Moja ovisnost nije iskljucivo ovisnost vec zamjenjuje antidepresive i slicno...
Bolujem od psorijaze, depresije, granicnog poremecaja i tjeskobe. To mi je sluzbeno utvrdeno prije par godina, kad sam imao 18 godina.
Ovisan sam i o seksu, no to je usko povezano s navedenim bolestima.

Imam osjecaj da su ti poremecaji vec presli u laganu psihozu.
Kad ne pusim travu duze od 24h, osjecam sve do jednog simptoma maloprije navedenih bolesti.
Osjecaj depresije, tjeskobe, neuspjeha, praznine, ljutnja, bijes, seksualna nezasitnost.



Prvi put sam zapalio na 14. rodendan, prije vise od 10 godina. Od tada aktivno pusim travu skoro svaki dan po gram. Kad je trava bila jeftinija, pusio sam svaka 2-3 dana 50g vutre. Jednom prilikom sam popusio 750g u 3 tjedna. Ozbiljno.



Evo neki dan sam uzeo 7 grama, mislio sam raspodijeliti za cijeli naredni tjedan. No popusio sam ih, kao i uvijek, u 2 dana. I to se radi o prvoklasnoj travi, da ne bi bilo zabune. Nije skunjara, nije spricano ali je jako jako.

Eto, sad nemam nist, opet zovem dilera daj vutre daj vutre.


Ne mogu zamisliti niti jedan dan bez vutre, to mi je smak svijeta. Ko doper bez horsa, samo ne toliko izrazeno. Noge mi se pocnu tresti, ne mogu misliti ni na sta osim na travu na joint na samo jos jedan posljedni joint i onda vise necu.... ah...



Ne zanimaju me medicinski ljekovi iz ljekarne, ne zanimaju me doktori, ne zanima me lijecenje ni ista slicno...
Ima li ista na ovom svijetu da bi mi pomoglo jer ovo vise nema smisla, svaki mjesec mi trava izbije 200 eura... to je za nase prilike puno zar ne?

HELP PLEASE S.O.S. f1 f1 f1


Hvala



E da, probao sam piti caj od gospine trave. Znaci, najobicnija gospina trava posusena i skuhana u vodi pa isjecedena u caj. Osjecaj je vrlo nalik highu, happy high feel, probajte... no ipak mi nije bila dostatna zamjena jer je efekt za moj pojam dosta slab i traje oko 20min.
ja bih pre rekao da ti imas ozbiljnijih problema. patolosko laganje ili nesto tome slicno.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Zasto vi jos uvijek pricate o meni? Ja sam svoj "problem" rijesio, to sam i napisao. I to zahvaljujuci Hookeru, koji mi je otvorio oci. Vi ostali ste me uglavnom samo ismijavali i/ili govorili da lazem.

Nisam zapalio 2 tjedna, evo danas razmisljam da riskiram i uzmem pol grama posto je subota, radio sam cijeli tjedan i bas bi mi dobro sjelo da odagnem stres.

Pricajte o necem drugom.
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
I ja sam imao takav slican problem ( ne bolujem od nicega već sam se jednostavno krenio gubit u vremenu i prostoru ) i bio sam odlucio prestati iako je meni bilo lakse jer sam koristio puno manje doze nego ti uglavnom nisam bio zapalio 4 mjeseca i nekad mi je falio onaj opuštajuci osjecaj koji pruža trava ali jednostavno izbio sam taj stres trčanjem il tako nešta mislim da je to sve u glavi,imaš moju potporu :)
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
ja nisam rekao da te ne podrzavam, bas naprotiv, nego price kako si popusio 750g i slicno..... mrzi me da citiram sve ali pricas stvari koje veze s mozgom nemaju.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
22.7.2012.

Upravo zapalio 0.25g, originalka. Nisam prije toga zapalio oko 2 tjedna skoro. I nije mi previse ni falila, jest da sam htio ali s druge strane jos vise nisam htio.
Probleme koje imam ne moze rijesiti trava, mislim moze al dok me high drzi makar je i to zabluda... dakle nema smisla toliko pusiti.

Povuko sam evo 3 dima,vec osjecam da me lupa iako je lose kvalitete. To je prednost dugog nepusenja, mos se naduvat od lose i male robice :)))
Uglavnom, kad ovo popusim ostalo mi je 0.25g jos, to cu oko podneva zapalit jer je nedjelja i ne radim nista osim sto imam nekog posla po kuci, kao i svi.

Planiram zapalit opet za 2 tjedna, kad mi se akumulira stres.

Zivjeli :D
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Valjda se svi slažemo da kemiske supstance u cannabisu ne stvaraju ovisnost....biti high...možda je covijek postane ovisan o tom osjecaju...mada i to je samo psiho stvar...
 
22.08.2012
14
6
3
38
..moj je slučaj sličan (što se tiče "bolesnog" stanja), samo što sam ja odlučila da ne želim prestati jer vutra me izvlači iz svega lošeg ....dolazim na posao, tračanje, nervoza, laži i podmetanje su nezaobilazni dio moje radne svakodnevnice (sve žene bez "života")...ali neka sve se to da prigrmit kad pomislim da za 8 sati idem u svoj stan -najdraži dio- (tuširanje, kauč, tv, coca-cola i "truba"-SAMA)..e tad zaboravim na svi ovi predhodni 8 sati i "bolesno" stanje, zato prijatelju ako ti "zelena sreća" pomaže i vraća te te u stanje u kojem se osijećaš dobro samo nastavi :smoke18:
 
13.09.2009
24
19
3
32
Uvek moraš prvo cjeniti sebe. Koliko se sam cjeniš toliko očekuj da te drugi cjene. Moraš biti samopouzdan, jer koliko je samopouzdanje toliki je uspjeh u životu. Uvek se pouzdaj samo u sebe, ne zavaravaj se da će neko umesto tebe napraviti nešto za tvoje dobro. U mislima je snaga. Uvek moraš misliti i verovati da će ti se ostvariti cilj koji si sebi postavio.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
O čemu se ovde piše,meni stvarno nije jasno.Da se ja pitam zaključao bih temu odavno ili je poslao na groblje gde joj je i mesto.

TRAVA NE STVARA OVISNOST I KRAJ