Kako se rijesiti ovisnosti o zlorabljenju cannabisa?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ne razumijem ni one koji se napušavaju po cijeli dan "godinama"...što to znači,nemaš nikakve obaveze u životu,ni školu ni posao ni obitelj kojoj bi se posvetio,ili sve to radite napušeni?

U vezi ovog prvog izrečenog u potpunosti se slažem. A što se tiče napušavanja po cijele dane i obaveza, ne razumjem zašto bi te trava spriječavala u obavljanju istih. Duvam već 20 godina svakodnevno, više mojih prijatelja i poznanika se pita kakav sam kad nisam navaren jer me takvog nikad nisu vidjeli. Radim vrlo odgovoran posao, imam obitelj, imam hobije, imam obaveza po kući i nikad me to što sam napušen nije spriječavalo u ničem. Više manje je individualna stvar jer kako si čovjek zacrta u glavi tako mu i bude. Eto kao na primjer što si i ti sam sebi umetnu takvu vrstu psihičke barijere da nećeš moći obavljati svakodnevne zadatke ukoliko si napušen, i onda se to manifestira na taj način da ti to stvarno nemožeš.
 
29.11.2015
59
143
33
No Joke,ti si onda više iznimka koja potvrđuje pravilo,nega pravilo samo po sebi :joint2:.Što se posla tiče radim na brodovima koji nerjetko premašuju par milja eura,a bavim se instalacijama elektronike koja košta od par tisuća do par desetaka tisuća eura.To nije ono-prišarafi i ubodi u struju,tu je brdo lemljenja spojeva,snopovi žica i svakakvih drugih sranja.E sad,možda bi ti to i mogao raditi napušen a ja bogami ne...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Trava po mnogim pitanjima toliko različito deluje na ljude da je to neverovatno. Evo Lulu spominje kako je neko koristi zbog nesanice. Imam par prijatelja koji bez problema zaspu posle buksne, dok ja nema šanse. Drži me budnim satima, ne da mi da zaspim. Tako i po pitanju svega drugog može biti razlike, neko brblja kao navijen, neko ne može beknuti, ja na pr. u javnosti blokiram skroz dok žena melje ko luda. Dal što je žensko, pa još pojača travom, ne znam :)
 

Seth_Rogen

Astronaut
05.06.2014
178
367
63
kad ima u tegli onda se nemog obuzdat.... mislim nije sad da sam nafuren od jutra do mraka. Uglavnom je to prije spavanja, legnem, laptop, slušalice i laganini... ali je svaki dan, eventualno se dan ili dva preskoče baš kad nisam doma.... ali kad se nema onda ni ne pomislim na nju ili da nešto sad idem tražit i rješavat si... znači jedino ak imam svoje ili baš nešto uleti, inače ni na kraj pameti
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Kad ima super, kad nema nema - isto ko i s čokoladom. :)
To da mogu malo biti podložan iritaciji i nesanici moguće je, ali nakon dva-tri dana obično nema nikakvih problema.
Mislim da je ovisnost o gandži mit. To je psihološki faktor, a ne nekakva ovisnost koja uništava život.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Da,to je tak ;) Ista stvari i kod mene,kada se vari legnem -ustanem :)
No kada se ne vari onda snovi šibaju sto na sat i malo teže zaspem :)
Štrikanje tu i tamo necu spominjat,normalno prisutna stvar ovisno o trenutnu u smislu mozda povecane nervoze oko glupih nebitnih stvari...izvrstan primjer je dao nerp sa coksom :) :)
 
Poslednja izmena:

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Meni licno smeta naslov teme, zna se dobro sta su bolesti ovisnosti.:whato::
Kanabis to nije!
Neko ne moze bez slatkisa, cak su im krize bez slatkog mnogo gore, pa niko Milka cokoladu ne zove drogom :D
Napravim pauze samo kad sam prehladjen i sl. , samo prva noc bez konzumacije moze da bude nesana, a druge se vec spava normalno, tako je bar meni.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Ja u naslovu iščitavam sarkazam ;)


edit; Nije lako,zahebana je ta ''ovisnost'' o marihuani.

Nisam pušio 3 dana od prvog javljanja.Spavao sam dobro,sanjao sam neko žensko dupe...al' je san trajao manje od minute.I bilo je u riflama.Čije je ... neznam.
3 dana bez ikakvih problema. Koncentracija mi se jako pojačala 3 dan.To je to.
Onda sam zapalio i ubio se ko' konj od male pljugice.Predobro :)
No,hoću reći ... nije greda ako nema.
Samo to treba shvatiti u svojoj glavi.Bit će opet kad tad.
A da je lijepo i ne konzumirati maricu,jes' ;)
 
Poslednja izmena:
10.07.2015
17
5
3
33
mogo je, al samo u ulju!
mogu i ja na vutri da obavljam sve poslove, al kad se upoznam sa svime i sa kime se sta radi ,sigurno ne prvi dan na poslu! al na razgovor za posao, sudenje itd se nebi usudio napusen..
 
Poslednja izmena: