Kako se rijesiti ovisnosti o zlorabljenju cannabisa?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.07.2013
76
22
8
110
imo sam višegodišnju pauzu od trave , i mogu reć da nisam pogrješio ....
sad isto napravim pauzu od par dana i sve ok.......... :kiss:
 

fourtwenty

Aktivan Član
09.12.2013
95
93
0
Svi koji sebe nazivaju ovisnicima su ustvari ovisnici o navici.Pauza u pusenju na koliki god period je pitanje razbijanja navike,ne ovisnosti.Pokusajte uraditi istu stvar sa cokoladom svaki dan u isti period dobit cete isti efekat.Marijuana NE IZAZIVA nikakav vid ovisnosti vec individue prema odredjenim supstancama koji jednaku kolicinu ovisnosti razvijaju prema seceru,kofeinu,masnocama itd. (ljudi od navike - narodno receno).

Svi vi koji ste odlucili da se lijecite na svoju ruku Marijuanom trebali bi biti svjesni da moze zamijeniti sedative i antidepresive ali da uz to mora biti prisutna i profesionalna pomoc te da sama konzumacija nece dovesti do nestajanja problema,a um je preozbiljna stvar da bi se sa njime igrali.Psiholozi su tu da cuvaju sve informacije koje im povjerite pa makar sa njima se konsultujte,ukoliko niste slucaj za neuropsihijatra.
 
17.01.2014
20
15
3
To da trava ne izaziva zavisnost, najverovatnije je tacno. Al ponekad na to gledam drugacije, kao da mi cepaci, sami sebe zavaravamo. To kad se bas izgasiram.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Moram i ja da se izjasnim ovdje. :)
Izlistah citavu temu,i ne mogu je preskociti a da ne napisem svoje misljenje.
Dakle,nema tog covjeka koji mene moze ubijediti da trava stvara ovisnost,jer sam ja sam sebi dokaz.
Ono,mozda kad sam pocinjao sa duvkom prije 15-ak godina nisam apsolutno imao nikakve informacije
o travi pa su razne glasine kruzile. Tad si mi mogao reci bilo sta ja bi ti povjerovao. :)
Te postaces narkoman,te poceces se bosti u venu... i jos raznih drugih mitova a izmedju svih je i taj mit da cu se navuci na vutru... :eek:hno:
A u to vrijeme ne samo da sam duvao,nego to su bas bile kolicine da se covjek zapita... Naravno,pusilo se sa drustvom,jer tad nikako nisam zelio sam pusiti.
Sad kad se sjetim svasta je bilo. :rasta1:


Da se vratim ja na sadasnjost... Duvam i dan danas... Ali je procedura drugacija...
Duvam sto se kaze na "random"... Ljeti najvise,svakodnevno po nekoliko dzokavaca jer se sa vise ljudi druzim tad pa je neizbjezno. Zimi,po par nedelja prodje ne zapalim,ali ako imam manje posla preko zime onda kod kuce slozim svaki dan po jedan cisto da ne zaboravim miris marihuane. :vb_kez:
Kad ima pusi se,kad nema,nije bitno,bice kad se bude moglo i to je to.
Sve ostalo po pitanju ovisnosti o travi su mi besmislene. Normalno je da postoji zelja da ponovo zapalis,ali da poredis sa tim da ne mozes da joj odolis,ne vjerujem.
:leafblunt:
 

doc_doc

Aktivan Član
13.12.2013
91
103
0
''Pojam ovisnosti ne mora se odnositi samo na psihoaktivna sredstva. Čovjek može biti ovisan o jelu, igrama na sreću, televiziji, internetu itd., a zajednička je značajka da aktivnosti vezane uz tu ovisnost mogu postati središnji sadržaj i čimbenik njegovoga življenja''.

Psihicka ovisnost o vutri postoji to znaci psihicka ovisnost koja se desava u glavi i govori ti da je to lijepo. u glavi dakle gdje ti imas komandu i kazes, ako zelis, ja cu sada pusit jer se zelim opustit, a sada recimo necu pusit jer imam posla ili nezelim i tu nema ono ja sad moram posto poto zapalit. ima ako ti to stvarno zelis ali onda je stvar jos jednostavnija. sve se desava u glavi, nisu svi isti ali ti si kao intelekt iznad svoga uma i njime gospodaris. dakle ovisnost o vutri postoji samo ako ti zelis da postoji a ako nezelis nema je. vrlo jednostavno.

ako se stvarno nemozes nikako smirit dok si strejt onako danima i danima onda ti stvarno treba neki lijek, sedativ ili antidepresiv, mozda oboje a mozda i nesto drugo; ja bih rekao da je u tom razdoblju ipak bolje pusit. kazem iz iskustava
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Da se razumijemo... Meni nikad nije zao da zapalim... Uvijek se veselim takvom dogadjaju... Neki ljudi jednostavno ne mogu da shvate smisao pusenja mare i ja im ne zamjerim... Svako na svoj nacin...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stara baba

fourtwenty

Aktivan Član
09.12.2013
95
93
0
Meni bude malo zao ako pravim kracu pauzu,a poslije duze pauze to bude toliko gotivno da je neopisivo ono milina ti oko srca neopisiva kao da se susreces sa nekim koga nisi vidjeo godinama a jako ti je drag.U ovom trenutku svjedocim da pauza poslije 10 dana (kraca ali sa namjenskim ciscenjem) i mnogo treninga,saune,limuna,caja od persuna,celera i mnogo vode radi isto kao i duga pauza :D Dok pisem ovaj post pusim i prvi dzoxy i preeeeeeeeedivno mi je:D :joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Heh.. ka da se susreces s nekin koga nisi vidia sto god.!! Haha.. predobro si se izrazia.. :D to je to..

Ovisnost ka ovisnost ne postoji.. postoji samo jaka zelja, ceznja.. kad mi se to desi, a neman, npr. zadnja dva dana neman, spavanje je najbolje rjesenje.. :) od zadnjih 48h prespavala 24.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Ja bi rekao da je to sve individualno... Neko to previse primi k srcu. A opet drugima je svejedno...Meni licno nije uopste bed kad nemam sta zapalit. Slozim si u glavi,i pomirim se lako s tim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fourtwenty

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
526
563
113
balkan
sale82ful je napisao(la):
To je to... Moze meni biti lijepo i u seksu,ali to ne mora da znaci da moram posto poto da naskocim na neku zensku... Apsurd je porediti psihicku i fizicku ovisnost...
Lijepo opisano, tj. uspoređeno. Mogu se svakako složiti sa izjavom i potvrditi. Trava je seks, umni snošaj, eksplozija receptora osjetljivosti. Seks na travi druga dimenzija samog čina, orgazma...

Bez trave sam isto ko i bez seksa. Potrebno mi je jednako i jedno i drugo.

Ali se može bez toga jednako kao i jedno i drugo. Trenutno sam i bez trave i bez seksa već 2 mjeseca i odužit će se do 3.
Zbog okolnosti spriječen, ali ću zato nadoknaditi obje potrebe čim se vratim na svoj teritorij uživanja. Nervozan i kratkog fitilja možda malko je bilo toga, ali sjetite se ženskog PMS-a, one su takve stalno.

Zato trava nije droga, ne zovite ju tako, i nema smisla povezivati ju sa ovisnostima, kad je upravo to individualna potreba svake osobe (po osobnom prioritetu bitna).

Pokušajte cigarete usporediti sa bilo čime, zlo su veće i od alkohola, ali to su dva dobra druga koji se izvrsno slažu, i ljude razrijeđuju po svijetu, zato je legalno to, a ne seks, ustvari trava seksualna.

Lijep pozdrav svim vutraškim seksačima Marijane. ;)
 

mobsternewgeneration

Aktivan Član
07.03.2013
207
238
43
Što se tiče marihuane, ona ne stvara ovisnost. Moj prijatelj i ja radili smo ekspreminet.
On se zakleo da nece probati vutru do daljnjeg, ali baš (2-5-10 godina ... nije ni bitno). Pušili smo svaki dan po joint oko mjesec, mozda pauze 2-5 dana tako možda 4 mjeseca . Našao je djevojku i "smirio" se po tom pitanju, i fkt nije zapalio niti jedan viđe joint od tada, i nema namjeru. To je dokaz da ne stvara ovisnost već je čovjek vladar svoga uma kao što reće neko gore.
Što se tiče mene, ja pušim kad skontam koliko imam vremena do faxa, ispiti i sve to uzimam u obzir, i kad će mi starci doći i sve sve. Nisam pušio zadnjih 36 dana jer pravim pauzu do .1.5.2014. Da dokažem sebi da nisam ovisnik, a cigarete sam batalio kad sam citao koliko su lošije od svega ostalog. Alkohol, popijem po pivu, neku žešću ali nikad da se napijem, nije mi to cilj. (lakse mi je povuci dva dima i da mi bude lijepo) :D.

MARIHUANA NE IZAZIVA OVISNOST, TI SI SAM SVOJ KRALJ !
 
19.03.2014
6
1
0
Bok ekipa,nisam htio započinjati novu temu,pa se ispričavam ako ovo nije mjesto za što ću priupitati..pušim ima već jedno 11,12 godina..ali u zadnje godinu,dvije,počela me hvatati tjeskoba i anksioznost kad god zapalim,ne budem društven,inače volim pričati i dijeliti priče,ali svaki put kad zapalim,totalno se odvojim,nema priče,praznina,onaj osječaj teškoće u prsima i to,ne bih nazvao to depresija ali tako mi se čini,,,puno sam čačkao o sajtovima,ispitivao,pa sam se odlučio i vas priupitati..ozbiljna je stvar jer počinje mi utjecati na život.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Najbolje napravi malu pauzu da vidiš kako će ti biti bez nje, nije baš dobro da ti počne utjecati na život.
 
19.03.2014
6
1
0
Mislim da ću morati to na kraju napraviti,hash mi dobro dodje,ali ista stvar nakon sat vremena...i probati ću sa čajevima,vidim spominje se gospina i to,za smirenje ili baš da bez ičega,sam sa sobom..ako imate neki savjet,slobodno..hvala ekipa.Mario