Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.08.2019
37
57
18
27
Nazalost, nemam takvo iskustvo, meni je policija dosla na vrata!!! Zamalo se iscupah!

Kakva su iskustva sa Hempatijom? Imaju li objekat gdje se fizicki moze doci? Ja vise ne riskiram preko poste, jer, ako su te jednom nasli to je to, od tada si pod povecalom i stalno te prate, ovo znam jer mi je pajdas u granicnoj muriji!!!
Zakon je otici u Bec ili Gratz, na masini kupis sve i nazad busom, jos ako imas kakvog pajdasa pa da popolovite troskove super!
veruj mi ne mogu ti za semenke nista,osim ako nema nekih obelezja tokom slanja :D
 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Iz hr pisem,nije mi jasno kako paket koji ide postom, ne carinom - moze zavrsiti na policiji? Mislim jel ima razlike posta tj paket iz Spanjolske ili Slovenije? Jel mozda paket iz Slovenije dode tu samo preko postanskih ureda, bez ikakve carine, a mozda paket iz spanjolske dok dode avionom ipak ide na carinu na razvrstavanje po nekakvoj vrijednosti?

Cudim se kak vec ne prate pakete po postama i usporeduju tko narucuje od hempatije i slicnih...
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Ovo to je moje laicko misljenje.. ako je paket iz eu ide norm postom i nema veze s carinom,samo van eu stvari idu na carinu.. Po eu posta ide kopnenim putem i to opet nema veze s carinom jer granica po eu "nema"...
 

Marven

Aktivan Član
16.02.2019
170
1.164
143
34
Složio bih se. Ide normalnim tranzitnim putem, isto kao da je naručeno unutar zemlje. Porez je plaćen u zemlji članici eu, ne plaćaš "naš" porez ni uvoz, kakva carina, toga nema, sve obveze su odrađene. No ako možeš birati, ne biraj dostavu državnom poštom, uvijek uzmi nekog drugog, jer to je noćna mora s hr.poštom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bubinho

Lavica88

Aktivan Član
07.08.2020
126
454
63
35
Pozdrav svima,
Nova sam članica a i prvi puta usadila nešto.
Pitanje je koja sorta po vama daje najvise?Indoor.
Hvala unapred
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Dobrodošla na forum. Da se što brže i bolje uklopiš pročitaj pravilnik. Ovo je tema o naručivanju sjemenki, za tvoje pitanje postoji ova tema:


a dosta se može naučiti čitajući ovaj podforum:


kao i završene dnevnike uzgajanja:


Sretno!
 

Lavica88

Aktivan Član
07.08.2020
126
454
63
35
Moje mišljenje je da se od jedne foto semenke može dobiti i kilo i 100 grama nebitna je vrsta toliko koliko su bitni uslovi u kojima se uzgaja, tehnika i iskustvo.
Ja ne znam sat sam ja zasadila onda
Uglavnom seme JackHerer sam zasadila i biljke su toliko niske i njenih rekla da ima kila na njima ali daj bože da bude 100g
Kupila sam nutrijente Plargon gajim u growboxu uz koji sam dobila dve različite lampe jedna svetli žuto kao a jedna skroz jako svetlo. Prvi puta sam zasadila bez ikakvih uputa reko sta bude bude. Nastavila bih svoju sadnju ali mi se na tu malu količinu ne isplati toliko struje trošiti. Gde sam pogrešila?
Mnogo toga sam čitala al opet za prvi puta teško mi je sve pohvatati. Dobro bi mi došao svaki savet i bila BiH vam svima veoma zahvalna
 
  • Haha
Reactions: grouchy

dzidzo

Hey sexy mama xD
22.04.2015
666
2.958
163
Prvo i prvo pravilnik foruma da ne bubas kao maksim po diviziji i da pises u odgovarajuce teme.
I moras imati nekakvo predznanje za mentora, ne moze ocekivati da ce za tebe neko drugi sve odraditi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
onda kako je posiljka od onog tipa zavrsila na policiji?
Koliko sam zaključio, on je iz BiH, i ne poznajem tamošnji zakon, kako je došlo do toga, verujem da su ga random izabrali i upecali ili su već pre toga navatali sličnu pošiljku pa su prepoznali adresu odakle se šalje i proverili. Svakako verujem da je to jedna anomalija. U Srbiji NE MOŽE TAKO da se desi jer moraju da te uhvate u primopredaji paketa, dakle zovu te iz PTT da preuzmeš paket, i čim potpišeš pandur u civilu te sleđa elegantno isprati u stanicu. U svakom drugom scenariju nemaju osnova za privođenje jer bilo ko može da naruči na tvoju adresu. Dakle još jednom, zakon u SRB, BiH ili CRO nije isti. I budite pametni, do 40ak evra max naručujte i ako vas zovu da preuzmete u pošti NE RADITE TO. Samo proveravajte sanduče redovno.