Kupovina semenki (bez opisa pakovanja i relevantnih podataka)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.11.2014
134
80
43
Kada sam pokusao u nirvani da platim visa internet karticom pisalo mi je ''Cardholder Limit Exceeded''..imam euro devizni racun u komercijalnoj banci i 30 eura na racunu, a moram da platim 27, dakle sta bi moglo biti? Da li tih 30 eura na racunu nije dovoljno ili?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Šta ti nije jasno?
"Cardholder Limit Exceeded" znači "Kartični limit premašen". Trebaš ili više eurića na računu ili ti je banka limitirala online shopping pa nemožeš za toliko para uzeti putem te kartice. Ja mislim da je ipak razlog to prvo ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
20.08.2015
11
4
8
zna li neko,sta ce biti ako narucim na svoje podatke,svoju adresu a rasture mi paket,i nadju menke pa zadrze na carini mogu li da me zaebavaju il terete za nesto,mogu li se izvuci onda
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
mislim da u 99% slucajeva samo konfiskuju materijal tako da ti nece stici nista, dakle ostajes bez menki i bez para koje si dao za menke. u takvim slucajevima savetujem da vise ne porucujes na istu adresu, moguce je da adresu stave na "black list" pa ce sve posiljke koje budu isle iz inostranstva na tu adresu biti sigurno pregledane i naravno, bude li "nedozvoljenog sadrzaja" bice ponovo zaplenjene. dodje li ti neko obavestenje od njih da dodjes po paket, naravno nemas pojma o cemu se radi i ne ides. ne znam da li pokrecu neku "akciju" ako se to ponovi vise puta, al ti svakako ostajes bez menki i bez para pa kupuj ponovo ako ti se isplati bacati pare, a ne radi se bas o 10e :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Kada sam pokusao u nirvani da platim visa internet karticom pisalo mi je ''Cardholder Limit Exceeded''..imam euro devizni racun u komercijalnoj banci i 30 eura na racunu, a moram da platim 27, dakle sta bi moglo biti? Da li tih 30 eura na racunu nije dovoljno ili?
Mislim da banke ne daju tačnu informaciju zašto ne može da se uradi transakcija, jer bi to ipak bilo neko odavanje informacija o korisniku. Već imaju jednu generičku poruku za sve moguće greške. Prvi put čujem za poruku "Cardholder Limit Exceeded" i proguglaj, nigde se ne spominje.
Najbolje je da pozoveš call centar banke i pitaš ih da ti kažu tačan razlog (imaju uvid u sve pokušaje transakcija).

Možda imaš mesečni limit na trošenje, možda je provizija veća od 3 eura, možda taj sajt jednostavno ne prihvata tvoju karticu pa izbacuje čudne poruke.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
mozda treba da imas 54e na racunu, pisao sam o tome ranije. nekad banka pusti slip na iznos, rezervise pare, pa onda skine iznos koji treba i onda povuce slip i ostanu ti te "rezervisane" pare. prakticno se svodi na to da trebas imati duplo vise nego sto treba da platis. neki bankarski sistemi, ne razumem se bas u to al tako mi davno objasnili u banci :)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Kada sam pokusao u nirvani da platim visa internet karticom pisalo mi je ''Cardholder Limit Exceeded''..imam euro devizni racun u komercijalnoj banci i 30 eura na racunu, a moram da platim 27, dakle sta bi moglo biti? Da li tih 30 eura na racunu nije dovoljno ili?

vec je bio ovaj problem moras imati dupli iznos zasto ne znam ali korisnicima je prolazilo tek tada.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
25.06.2015
28
100
13
40
prilikom narucivanja sa nirvane sam isto imao problem jer nije hteo da prihvati uplatu.
moja banka ima opciju da dizes limit online pa sam dignuo sa 500 na 5000 eura. znaci nisam ni bio blizu limita za taj mesec ali ko zna..mozda je trebalo na nekin nacin osveziti podatak sa nekom drugom cifrom.
u svakom slucaju, uspelo je.
priliko narucivanja uvek treba imati vise para na racunu.

Jos jedna stvar sto mi se isto desilo sa nirvanom. Pare su povucene sa racuna ali je posle stigla poruka da uplata nije prosla (posle 24 sata mi je stiglo obavestenje na mail) i da semenke nisu poslate (pismo je stiglo od nirvane a ne od banke). Cisto da se ne preplasite, zvao sam banku i oni su mi objasnili da oni rezervisu pare i da ih skinu sa racuna ali ih ne uplacuju odmah dok ne stigne neka potvrda da taj racun postoji i da je na njega moguca uplata. Da bi se te pare primile nazad potrebno je od nirvane traziti potvrdu da do transakcije nece doci i da oni mogu da odmrznu moja sredstva, ili da se ceka 30 dana i automatski ce pare biti vracene (preporucujem ovu opciju..strpite se 30 dana. cisto da seedbank ne salje mejlove bankama da ne bi doslo do moguce komplikacije).
Ovo isto vazi i sa neke druge sajtove tipa aliexpress itd.

Sa druge strane ne morate da se cimate sto se tice carine. Na carini se ne vidi da ste vi platili i da ste vi narucili semenke. Ako slucajno dodje do poziva od strane carine pravite se ludi..niste vi narucili i ne znate sta je to.
Sto se tice banke i moguceg trazenja dokaza o uplati...postoje zakoni koji vas stite u tom pogledu, ali treba znati da (napominjem da je moje iskustvo vezano jedino za nirvanu i seedsman) pare ne idu na firmu koja se zove nirvana itd..ako se ne varam zadnji put je bila neka turist-nesto firma. To ce vam i pisati na izvodu a ne da je seedbank taj i taj.

I jos nesto...ako vas slucajno nazovu iz banke telefonom da potvrde da je vasa uplata nemojte se cimati..oni ne znaju sta placate ali su mene nazvali jer je politika banke da zovu ako dodje do bilo kakvog odstupanja u placanju. Moja sva placanja su do sada bila oko 10 eura za kojekakve gluposti sa aliexpresa i bookdeposetorija i cim je isla uplata odvise desetina eura oni su nazvali da potvrde da kartica nije ukradena itd.

Iskustvo od mog prijatelja koji je narucivao semenke u obicnom pismu je da je stavio izmisljeno ime na pravu adresu. Postar ostavio u sanducetu na naznacenoj adresi sa pisma.

Eto par info, koja jos jednom napominjem da su vezana za dva sponzora ova sajta (mogu se razlikovati kod drugih), mozda nekom pomogne.
 
09.11.2014
134
80
43
Idem sad da uplatim taman toliko da imam duplo vise nego sto je potrebno, pa ako ne bude uspelo e u p.m. :)
Hvala svima na pomoci, bas sam se bio smorio za medalju. :)
 
09.11.2014
134
80
43
Bio u banci i para na kartici nema, a na nirvani i dalje pise payment error. :whato:: Ne znam ko koga ovde hebe.:crazyd: Rece mi zena u banci da dodjem sutra (posto su bili pred zatvaranjem) da zovemo neke tamo sto rade sa platnim karticama, nemam pojma.. Je l'se desavalo ovo nekome?
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Kontaktiraj odmah danas nirvanu i objasni im situaciju.
Sutra zovi/idi kod ovih što rade sa platnim karticama i traži detalje transakcije i da li su pare rezervisane ili prebačene. Ako su pare samo rezervisane pogledaj šta je mikule napisao.
U svakom slučaju traži detalje, ID transakcije, tačno vreme i tačan iznos kako će ti možda nirvana to tražiti.

Ja sam imala sličnu situaciju, mada nevezano od semenki. Pare su bile rezervisane a uplata nije prošla.
Nisam htela da čekam 30 dana da mi "od-rezervišu" pare već sam kontaktirala banku.
Oni su mi rekli da će mi pare biti vraćene, ali da u slučaju da strana koja je rezervisala novac je traži da će im biti plaćeno.
Nisu mi tražili neke posebne potvrde od prodavca, već sam im samo skucala mail.

Najverovatnije će to biti slučaj. Da je došlo do greške, pare će ti biti vraćene, a vidi sa nirvanom da li opet da naručuješ ili šta da radiš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
09.11.2014
134
80
43
Idem sutra do banke cim ustanem i trazicu sve te detalje sto si nabrojala. :) Brine me sad sto sam ja narucio semenke i kad je pisalo to ''payment error'' ja sam kliknuo na cancel order i narucio jos jednom (mislio sam da nisam nesto dobro ukucao), pa se cimam da mi mozda te rezervisane pare stoje za tu prvu narudzbinu koju sam ponistio. :fuck: Ma, kako god bude-bude, kad sam mentalac. :)
Hvala puno Lulu. :)
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Kontaktiraj nirvanu. Sigurna sam da ako su primili novac da će ti poslati semenke.
Ako nisu, i ako je samo rezervisan u banci sigurna sam da će ti banka vratiti. Tako da, pare su tu one-way-or-the-other samo je to malo cimanja i nerviranja.

I obavezno kontaktiraj nirvanu da ti kažu šta da radiš sledeći put.
Jer nije rešenje da ti banka vrati novac, ti ponovo kreneš da naručiš, kad ono payment error.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
09.11.2014
134
80
43
Sto bi rekli iz tvoje tastature u bozije usi :D
Ovi u nirvani ne znaju nista, sve ovo sto sam vama pisao napisao sam i njima, ali oni samo odgovaraju da mozda banka ne dozvoljava strane uplate, bla, bla, sto nije slucaj. Dakle nemaju pojma zasto se ovo desava i ne verujem da ce mi znati objasniti kako da ovo zaobidjem u buduce. Naravno, nadam se da gresim.
 
16.09.2015
1
0
1
35
Vido sam slucajno na Fejsu neku stranicu Seme kanabisa uvezeno iz holandije jel moguce to ili su neki prevaranti cene su malo skuplje nego na sajtovima
 
25.06.2015
28
100
13
40
ja jednom kupovao salviu d. preko fejsa i prosao vise nego odlicno. doduse tada je bila legalna ali na uzasno losem glasu tih dana.
za marihuanu...uff...definitivno da ne placas unapred jer te zajebu sigurno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla