Kvaliteta Vode i koliko je bitna !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
voda treba da ti bude blago na kiseloj strani,sto znaci ispod ph7. pokusas da je odrzavas recimo izmedju ph6 i ph6,8. nikako da ide ispod ph5,5. ako radis hidroponik onda ide nizi ph vode.

peroksi tj h2o2 zavisi u kojo jacini imas. ako je onaj od 3% dajes ga 2ml do 4ml na 1l vode. tacnu meru tj ml,mozes da postignes pomocu spriceva. ja sam kupio onaj insulinski,i on je od 1ml,a taj 1ml je jos podeljen na 10 delova. korenu biljke treba kiseonik,pa se iz tog razloga on daje. postoje razliciti nacini primene. neko uopste ne zaliva sa njim a neko ga opet forsira, dok neko za ceo grow da svega 3,4 puta. ono za sta svi kazu da je dobar je to da ubija plesanj,i ako kojim slucajem treba da hitno ispiras biljku stavis u tu vodu h2o2. jos kazu da ubija stetne i korisne mikroorganizme koji su neophodni za nesmetan i zdrav rast korena,ali opet ponekad treba osveziti kulturu zemlje.
 
27.09.2010
7
0
0
40
Ok puno hvala.Jedno još jedino nitko nije ništa rekao o onim pH regulatorima za aquarije . Jer to dobro nema veze koliko košta jer mi je voda puno klora pokazuje mi pH preko 7.5 s tim ga spustim na 6.4 bez problema probao sam već samo ne znam oće li mi to ubiti biljku ili ne. Jer ima netko nekakva iskustva s tim jeste probali. Mislim to se inaće koristi za aquarije što znaći da nije baš jako otrovno jer sam kupio onaj koji e dodaje direk među ribice.
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
zanima me dali je dobro imati odstajalu vodu, i s njom zalijevati(prethodno regulirati ph..) i koliko bi dugo takva voda mogla stajati a da bude upotrebljiva(što više to bolje, ili da izbjegavam to u širokom luku). malo sam se izgubio na početku s onim formulama i ak se ne varam stonerovim hintom o povečanju ph kroz stajanje vode.... ispravite me ako griješim...
 
25.05.2010
2
2
0
50
Ph je najbolji izmedju 5.8 i 6.5 zbog optimalnog izdvajanja hrane.Pri takvoj PH biljke najbolje funkcioniraju.A,tocan PH ovisi od vrste tla na kojem se sadi.Ako netko koristi kamenu vunu ili spuzvu onda je to 5.8-6.0,a ako netko sadi na zemlju onda je to 6.0-6.3
 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja imam doma pumpu za vodu... ta voda je predobra za pice, bez klora i *****rija.... E sad, trebao bih ju odnjeti na ispitivanje da vidim kakve sve teske metale i slicne tvari ima. Inace s tom vodom zalijevam vrt vec godinama i nema znakova bolestine!
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
jel valja zaljevat biljku s destiliranom vodom? imam kod kuce destilirane vode na bacanje, pošto mi stara radi u bolnici i svako malo donese za razne kucanske upotrebe (pegla, itd..)
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
pozdrav svima, jedno pitanje vezano za vodu..

naime, kompić radi u tvornici životinjskih pripravaka lijekova, hrane itd. oni tamo imaju dostupne dvije vode: demineraliziranu vodu i vodu za injekcije (koja je zapravo po njegovom opisu redestilirana voda). imaju je na bacanje pa mi po želji može donijeti sa već podešenom pH vrijednosti. e sad mene zanima da li su te vode pogodne za zalijevanje biljki i koja?
nekom logikom zaključujem da su te vode (ako su pogone) očito lišene svih minerala i popratnih elemenata te da je potrebno učestalije gnojenje ili?

ipak su dva pitanja :)

hvala


btw dal bi odgovarala hidro-growerima?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
dobro pitanje

ovak u principu ta voda je ok uzevši u obzir da kupuješ supstrat koji u sebi ima već dušika fosfora i kalija te ostalih minerala no ph vode se mjenja tako da ipak provjeri koja je vrijednost prije nego sto zaliješ . i da moze se koristit za hydro naravno jer ista je stvar zapravo ti vodu koja cirkulira sistemom koji imas mora biti zagnojena samo je pitanje koliko odnosno u kojoj mjeri . samo kazem ako je to voda stvarno bez tamo nekakvih njihovih primjesa i redestilirana onda je ok .

pozz
 
03.10.2011
40
0
0
33
Jeli voda sa izvora dobra?Posto mi je neko rekao da moze da sadrzi neke minerale koji nisu bas dobri za biljke...Mada ja mislim da je bolja ta sa izvora nego cesmovaca:] sta vi misliste? :D
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Uzmi uzorak i odnesi na ispitivanje.... Dobra je sve dok nije toksicna ili ako nema teskih metala... Ako ce ti rec da je pitka onda je dobra... Odmah ces saznati ph i sve minerale koje sadrzi... Svak izvor je zaseban. Cak i u istom dvoristu imam na jednoj pumpi losu vodu a na drugoj predobru... Zasto? Razliciti podzemni izvori...
 
29.10.2011
19
1
0
41
Pa smes ti i da pijes vodu sa teskim metalima, al ce vremenom u organizmu da se stvore problemi, jetra, srca itd. Sto ti rece born_to_be_green malo vodice u plasticno nesto pa na analizu.
 
03.10.2011
40
0
0
33
Celo naselje koje nema vodu ide na taj izvor da bi pili i toce u balone godinama ,nema potrebe da idem da ispitujem vodu,cista je verovatno....
 
03.10.2011
40
0
0
33
Ne pravim se pametan,samo ne znam gde da odnesem vodu da je testiraju..U svakom slucaju hvala ti,ali mi je nekako logicno da ako neko godinama pije tu vodu onda nije zagadjena..
Hvala ti opet i pogresno si shvatio moj post!
 
24.05.2011
229
111
0
jednostavno kupi ph-tester u prvom pet-shopu,sve ćeš da saznaš,nekošta te puno,uvrh glave 50kn;)

i ja isto koristim izvorsku vodu za zalijevanje ali svejdeno moram da kontroliram ph vode;)

pozz;)
 

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
33
Koliko cesto (generalno) kalibirisete ph metre ?
Ja planiram da kupim jedan (oko 40e), ali su problem kalibracioni rastvori/tecnosti koje bas i nisu nesto dostupne kod nas (Srbija) za sad znam samo jedno mesto, ali kontam da su pakovanja za jednokratnu upotrebu. Ako zna neko, neko mesto gde se to moze kupiti u vecim kolicinama bio bih zahvalan. Ono sto je pozitivno je da je ph metar po recima prodavca a i na sajtu mislim da pise, da su vec fabricki kalibrisani, ali nisam bas siguran da ih ne treba sledecih 6 meseci kalibrisati ?
Treba mi svakako tecnost ph 7.0 za cuvanje elektrode.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Kalibriranje Ph metra zavisi od samog Ph metra i njegove kvalitete.
Naj nekvalitetnije češ kalibrirati jednom tjedano a kvalitetnije jednom mjesečno.
A tekučine za kalibraciju šta dobješ sa njima nisu za jednu upotrebu ima i za više kalibracija.Problem je u tome šta češ vremenom u tu tekučinu unest dosta vode zbog ispiranja samog Ph-a mjerača.Pa ti vrjednosti kalibraciske tekučine više neče bit točne nakon nekog vremena.