LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
drugari,imam jedan probljem..cobovi sa hladnjacima i ostalim zaebancijama imaju oko 11 kg..

treba da pravim konstrukciju za to..problem je sto aluminijumski l profili 3mm debljine budu preteski..jer treba da nose 11 kg..

sve zajedno ce da bude 20 kg,a imam secret jardin shator 120x120,koji je deklarisan da nosi oko 10 kg..ne znam koliko ce biti stabilno,bas je konstrukcija..

pa me zanima misljenje drugih ljudi
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
kucaj king brite alibaba shenzen electronic.. izaci ce ti par linkova,jedan je njihov sigurno..i udji posle u deo gde su gotovi kompleti sa cobovima,pise diy kits
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.665
13.874
358
@bastovan20 e mozes to napraviti tak osto ces izcupati tvornicke cvjevi van izmjeriti duzinu i promjer i kupiti celicne i samo ih zamjenis onda nemas frke sa nosivosti samo ako ti nije problem sto ces dobiti na tezini al si miran onda vjesaj sto hoces!
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
aha,aha..pa izgleda da cu morati tako,sad ne znam kolko para ce to biti..al resim i to nekako..

a jos jedna stvar honda..isto da mi rade onako iz dva dela sipke ili da budu iz komada?
jer na nekim stranicama boxa jedna sipka ulazi u drugu,pa sad ne znam kako bi to radili,i da l bi se neko cimao da napravi to..

a one plasticne delove da ne menjam sto drze sipke? ako moze jos neko nesto da kaze,jer ja sma glup za sve to i ne razumem se bas,nisam neki majstor..a ne bih da uradim nesto pa da se vrtim u krug ,a svetlo ceka i radm da se napravi

ili samo treba da zamenim gornje sipke koje nose svetlo i filter,a ostale da ostanu aluminijumske....jer opet sav teret je zapravo na tim poprecnim sipkama gore..

trazio sam podatak od secret jardina koju nosivost im ima sator hydro shot,mislim da je bila oko 10 kg,ne secam se
 
Poslednja izmena:

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Samo zakači lampu s kukama na 2 oprečne strane boxa i podijeli težinu na 4 dijela, mada mislim da bi morao moći bez problema taj šator i preko 20kg
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
ja znam kad sam stavljao filter oko 6 kg da su se aluminijumske sipke savijale..pa me to brine
nasoa sam podatak da secret jardin nose do 10 kg,ne znam koliko je pametno da ispitujem preko ukoliko je tako deklarisano..
a pirate box nosi do 30 kg,al ko ce davati opet pare sad na to..

al videcu jos,kontaktirao sam direkt secret jardin pa vidim sta kazu i oni.. mozda ako se podeli tezina kako kazes bude to ok,mada opet i filter i turbina..plasi me malo,mislim da cu otici do prve limarije da se raspitam da l mogu nove sipke da mi urade i po kojoj ceni,od metala..sigurnije
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Jel zna netko(@hazeri ) dal se placa carina na ove hansove posto je to iz nizozemske. Ljencina sam sklapat sam panel pa bi ova dva nova sa cobom narucio.
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Hvala mestre. Reci oce smetat biljkama prebacivanje sa hps na taj led. Mislim si da im moze samo bolje bit al da budem siguran.
I jel panel dode na postu pa ga sam pokupis ili ide na carinu pa se moras pravdat za sta ce ti?
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Postar ti donese kutiju na vrata ako si kuci,ako ne dobivas zutu uputnicu i podizes u posti;)
ne,nece im smetati...samo prebacuj:)
Samo znaj...led je potpuno drugacija prica nego hps...nadam se da znas dosta caka..oko topline,hranjenja,brzine susenja zemlje...Da skrati,budi na oprezu,drzi panel dovoljno udaljeno i pazi na temp zemlje,vlaznost...
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Da. Kuzim da su to onda vec finese i treba se mozda malo vise posvetit. Al mislim da uz pravo vodstvo i malo vise citanja i ucenja ne bi trebalo biti problema.
Posto ti imas iskustva ocekujem da pratis svaki moj grow;)
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Evo me opet. Zanima me koliko je diskretna posiljka? Posto bi narucio sebi 2 i jos jednom clanu foruma 1. Na kolicinu ide popust pa zasto ne ustedit tu malo. Samo me paranoja(opet) malo pere da ne bi to netko negdje zadrzao do preuzimanja.

Gospodo moderatori oprostite ako ova tema nije mjesto za ovakva pitanja. Ne znam di bi drugdje pitao.