LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.03.2013
26
23
0
59
Mordor
Pa iskreno košta 1000 dinara i to još na popustu. Mislio sam da može da se poredi sa HPS-icom jer sam stvarno viđao da je dosta ljudi prešlo na led rasvetu.
pa sam mislio da može nešto da odradi.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ma nevalja ti to ništa...baci te bijele...vidi šta su meni napravile :)






Na panelu su 10x10W WarmWhite i 4x10W Red

te "bijele" su ustvari warm white ledice...warm white kao HPS samo što ove imaju i plavog i crvenog spektra, a dodaju se još i crvene ledice kako bi se pojačao crveni spektar
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
MarcoPolo je napisao(la):
ma nevalja ti to ništa...baci te bijele...vidi šta su meni napravile :)






Na panelu su 10x10W WarmWhite i 4x10W Red

te "bijele" su ustvari warm white ledice...warm white kao HPS samo što ove imaju i plavog i crvenog spektra, a dodaju se još i crvene ledice kako bi se pojačao crveni spektar
chello Kali

imate li nešto za reći na ovo, a možda su ipak dobre.......
Kako im je lijepo, puj kako su ružne puj, puj........
Jel si mjerio koliko lumena daju ledice?
I kolika ti je temp kad se zagriju?
Nadam se da će i moj biti takav, samo da još riješim velićinu boxa.

 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
rjesio sam onaj problem sa pregrijavanjem panela tako da sam smanjio napon dodavši 3 m žice u kolutu na + i - na izlazu iz led drivera prema panelu
i driver se vise ne grije jer sam stavio jos jedan vent da ga hladi, sad je ok

temperaturu u prostoru sam spustio na prihvatljivih 31 (maknuo filter sa venta-kupaonski fi 100)...jedino mi potenciometar za vent uopce nije trebao jer radi na maksimumu...cim malo smanjim ode temperatura u nebo

nemam pojma koliko lumena ima, to nije presudno uopce kod ledica vec valna duljina...al svjetli ko betlehem

inace to je ormaric 40x40x76

edit: gledam sad malo bolje ovu tvoju sliku, nekako mi cudno bijelo svijetle, jesu to sigurno warm white? pogledaj kako se kod mene žute
 
01.09.2012
1
0
1
59
Zelim napraviti projekt za led sadnju, tj. napraviti sator od 1 m2. Unutra sam zamislio staviti 1 stabljiku. U zemlji u kojoj zivim, u slucaju da budem otriven, 1 stabljika prolazi samo sa novcanom kaznom...
Posto sam neko vrijeme proucavao led tehnologiju, nema ozbiljnog testiranja malih ledova, dosao sam do zakljucka da je najbolje poslusati nekog ko vec sadi na toj tehnologiji.
Uglavnom dobio sam info da ledovi ne moraju da budu skupi, ni jaki potrosnjom, da bi uzgoj bio uspjesan. Koristi se kombinacija malih 15 wati "LED kutija" sa 160 sitnih crvenih ledova, i 65 plavih. Sve skupa proizvodi oko 600 Lum (Lux:1M/890, 1.5M/520, 2M/400) i nema nikavih ventilatora, ne grije se, samo je 14W i ima mali ispravljacic koji ide direkt u 220.
Taj LED kosta na amazonu 33 Eura.
Za jednu stabljiku, tj, na 1m2 mislim stavit 3 takve kutijice od 14W.
Da bi dobio jos snage (Lumena) stavicu jos dvije 125W, 5500K lampe po stabljici ( po m2)
http://www.amazon.de/Energiesparlampe-Tageslichtlampe-Fotoleuchte-fotostudio-studioleuchte/dp/B00EACER9O/ref=sr_1_29?ie=UTF8&qid=1385287448&sr=8-29&keywords=tageslichtlampe

Te dvije (fotolampe) su na amazonu par 34 Eura.

Znaci, moj sator ce imati 3 LED boxa po 14W i 2 foto zarulje po 125 wati.

Cijena 1 m2 biti ce 3x33=99 Eura
plus 34 za dvije fotolampe iznosi total od 133Eura

Ovo je najjeftiniji i po mom misljenju odlican "set up" za pocetak.
Sve je jos u fazi narucivanja, zivim u zemlji gdje je zabranjen uvoz ovakvih lampi, organiziram dovoz iz Njemacke, sve bi trebalo stici za mjesec dana.
Sada sam u dubiozi koje sjeme kupiti...
Kad mi sve stigne, i sve slozim, otvoricu topic, stavicu slike kako sam sve to slozio, a i nadam se, ako sve bude ok, nakraju i slike gotovih cvijetova.
Vase misljenje welcome!
Ovo je moj prvi post, veliki pozdrav cijeloj ekipi:)
 
07.08.2011
35
3
8
58
Bogeyman da li je bitno kod žarulja koliko ima Wata ili Lumena ?

meni su preporučili Master Son-TPIA 400W agro (PHILIPS) HPS, 55000 lumen,prigušnica BSN,upaljač SN58.što kažeš?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
kazem da je ok ako imas prostor za taj setup... a naravno da je bitno, i wati i lumeni (mada jedno uglavnom ide sa drugim), da nije bitno ne bi ni pisali :)
 

fourtwenty

Aktivan Član
09.12.2013
95
93
0
Pozdrav svima.
Novi sam na forumu pratim ga vec neko vrijeme samo sam se tek registrovao.Interesuje me sta mislite o LED osvjetljenju prilikom uzgoja.Naime posadio sam sjemenku (nepoznatog porijekla tj iz paketica :D),prvo sam je pustio da proklija pa je ubacio u zemjlu sa klicom dole i zatrpao sa jako malo rastresene zemlje (vlazna zemlja) a kao osvjetljenje trenutno koristim jedan LED modul na kojem imaju 3 veoma jake sijalice (bijela svjetlost) sad za sada biljcica lijepo napreduje uskoro cu postaviti i slike.


Ovakav modul koristim
Pogledajte prilog 2853


A ljepotica je u ovakvom stanju ima 10 ak cm a raste vec 12-15 dana.
Pogledajte prilog 2854