LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Moja iskustva s ledom su jako loša, kupio sam na ebayu full spectrum 10w (2x) i 3w ledice (10x), bridgelux chip dodao sam i RGB 10w (2x) (epiled chip), da ne bi mislio neko da su to neke šrot kineske ledice iako su kineske (možda i jesu šrot ko zna..nemam puno iskustva s ledom).
Radilo se o sve skupa 70 w ledica. Htio sam usporediti hps žarulje 70w i led iste vataže.
Kod hps-aod 70w je bilo materijala čisto solidno (1 biljka), debljina stabljike je bila deblja nego led, brzina rasta, brže nego led, grananje donjih grana (tzv rast u borić) kod hps-a da, kod leda su ostali budići priljubljeni uz središnju stabljiku.
Na kraju kod leda količina materijala za 1/3 možda čak 1/2 manja nego hps.
A kažu led treba šišati hps, dakle ovih mojih 70w bi trebalo biti bar 100w.
no stvar je da led sucks, treba u stvarnosti biti obrnuto, za 70w primjerice hps-a treba ti 150w leda.
Za 400w hps-a 800w leda. Tako se meni nekako čini. I onda je to skroz ne isplativo.
Mislim da je led hype.
 
Poslednja izmena:

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
ne znam, nekako se sve kilavi na led-u, nema jednostavno snage da prodire kao jedan jaki hps kojem je snaga koncentrirana u žarišnoj točki.
Kod panela, tj. tih tzv led "lampi" oni natrpaju 100 ledica a sve su u biti 3w. Uzmeš, 10w, 50w, 100w led chip i opet unutra ima 3w mali led.
Mislim da to nema snage i da led neće nikad šišati hps za sada, ima jako dobrih hps žarulja raznih spektara i lumenaža je jako povećana.
Oni briju na neku par iskoristivost, a hps šiša lumenažom za 10x, sad će reći nije par iskoristivost, ma je iskoristivost je kladim se bar 1/3 veća kod hps-a.
Jer da led je dobar ne bi dobio neke uske stabljike na tankoj grančici.
I još nisam rekao, kad previše približiš led onda simptomi stresa, a kad odmakneš nema snage za rast, da poludiš.
Jedan čovjek koji prodaje opremu mi je rekao da su dobre samo za dopunu hps-u pobacati malo okolo, iako sumnjam i da su za to dobre. Jednostavno za 600w led možeš komotno prešišati s 400w hps kladim se.
I još i kaže neki čovjek ispljunuo hrpu para za led panel, preko 1000 eura i sve htio vratiti, očito je zato šta su dobre.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Sto mislis zasto jedan led panel od 200w kosta 100USD a drugi isto od 200w kosta 1000USD ?
Nije sve u ledicama. Ima nesto i u driverima, rasporedu, lecama...i na kraju na kolko stvarno wata radi ta jedna ledica od 3w(ili neka druga). Da li radi na 50% snage ili na 95% ?
Tesko je donjeti zakljucak na osnovi 2 ledica od 10w i 2 od 3w i zakljucit da led ne valja.

Pogledaj malo ekipu na icmagu ili jednostavo upises medical led grow i vidjet ces da ljudi cudesa rade sa panelima.....ali ne sa ebaya ili alibabe
 
Poslednja izmena:
10.07.2015
17
5
3
33
ja bi zamolio neko ako zna, ovi obicni led reflektori sto mogu kod nas da se kupe a imaju oznaku RBG i ima ih od 10w do 100w , jel bi mogli da posluze?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Mogu, gledaj da imaju cob ili mcob čipove i boju spektra oko 4000k, pa trebaš neki vent da montiras, da puši po njemu. Od vrha boksa mora biti udaljen nekih 30cm + zbog pregrijavanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: /retard

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Evo za sve neverne tome kako izgleda Herijuana od 35 dana ispod Hansa 150 W u potu od 18 litra sa jos 5 drugih.
Visina 10 cm i jednom topirana nakon 5 kata.
Danas sutra cekam nov aparat i sledi novi dnevnik.
p.s
Blueberry je tokom celog bloom-a bila ispod Led i ima najpunije i jako tvrde hedove.
Edit: Svetlosni rezim je Gas Lantern Routine, 12/1 jer navodno nodovi su manji i strecanje nije toliko izrazeno kada prebacis na bloom.
Kako se meni cini za sada veoma uspesno radi svoj posao.
Heri.jpg
 
Poslednja izmena:
22.01.2016
3
0
1
41
zdravo svima ja pravim LED reflektore koristim jako dobre komponente ali imam dilemu. citam ovde da su COB cipovi jako dobri za uzgoj, ali ja imam i SMB LED PCB PLOCE koje daju 145 lumena po watu i mogu da ih nabavim i kombinujem u svim spektralnim bojama. koliko sam ja razumeo da je bitno sto vise lumena za rast biljaka pa po meni bi ovo bio bolji izbor za izradu reflektora. voleo bih da cujem misljenje iskusnijih ljudi